Jump to content
PirateClub.hu

Processzorcsere A7V8X-X alplapban


Recommended Posts

hello emberek! a gépekhez nem igazán értek megvallva az őszintét ezért fordulok hozzátok!

nos hát megjelennek az uj jatekok és bár netezésre és sima dolgozásra jo a mostani procim a realitást nézve nem tartom vszinűnek h az ujabb jatekok (pl: gta 4, pro street, bioshock, esetleg crysis stb.) elmennének. az alaplapom Asus A7V8X-X a processzorom pedig: AMD Athlon XP 2500+ (1.83 GHz) ... nos nem tudom h elmegy e de vszinű h nem és uj dolgokon gondolkodom...először is talán processzort kéne vennem de olyat ami belefér az alaplapba és a legjobb legyen...aztán ha ez nem menne megbeszélhetjük a többi dolgot is...nekem mind1 h Intel vagy AMD csak jo legyen...köszi ha segitetek

Üdv: Captain Sparrow

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Az alaplapodba a legnagyobb proci ami belemegy az a 3200+ (barton). A mostani procid is menne annyit lazán, de sajnos már az is kevés a mai játékokhoz.

Sajnos mindenképpen cserélned kell az alaplapod is :( Ezekután kicsit újra kell gondolni a dolgot. Mennyi lenne az anyagi keret az esetleges újításra?

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Hát az alaplapodat áttanulmányozva,úgy néz ki hogy új deszka is kéne.A gond a tokozással van(Socket A),meg még a memória is(333 MHz).

Én alaplapnak egy Asus P5B-t ajánlok(22.190.-Ft)LGA 775,DDR2 800 / 667 / 533 MHz,1 x PCI-E x16;3 x PCI 2.2

Procinak meg egy Intel Core 2 Duo E 6420 (37.800.-Ft) 2GHz,LGA 775,4 MB L2

Memóriát meg Kingston KVR800D2N5/1G (11.880.-Ft) 1 GB,800 MHz

 

Ez így összbe 71.870.-Ft

 

Ez az én 5letem.Bár nem tudom,hogy akarsz-e majd SLI-ni.Sztem nem nagyon éri meg.Még annyit,hogy a vid.karid mien?AGP vagy PCI-X?

 

 

Link to comment
Share on other sites

A VGA-ja AGP-s. Tehát kell az is, másrészt már manapság a legtöbb játék igényli a 2GB ram-ot. Az ami elég nehéz döntés az mindenképpen a VGA.

Módosította PxE
Link to comment
Share on other sites

hát nem vok vmi gazdag tipus csak szeretek játszani...az az igazság h most uj alaplap és proci is kell...de...én aszittem ezzel meg van oldva az ügy és belemegy a 2 ram az egyik 512 noname a másik 1 gigás samsung a mhz-t nem tom sima ddr-es vga-m pedig nincs 1 éves 7300 GT szal emmellett meg a samsung mellett nagyon kitartok a vga féléves a samsung meg 3 honapos ha megvan...szal nem tom hogy lesz vki vmi nagyon hasznos tanáccsal lásson el... :( :(

Link to comment
Share on other sites

nos..., a jelenlegi géped sajnos nem lesz alkalmas (még a zsír új 7300GT-vel sem) túl sokáig futtatni a game-ket...

 

én azt javaslom, hogy nagyon gyorsan kezdj el spórolni, ill. próbáld meg elpasszolni a jelenlegi alkatrészeket...

 

újítás, ahogy már írták kb. 100-110-be fog fájni, de lehet, hogy többe..., a jelenlegi cuccokért jó esetben 40k-t kaphatsz..., ez a kapitalizmus... :)

 

én ajánlatom:

 

Motherboard: ASUS P5K (27.000) vagy P5K-VM (28.800)

CPU .......... : Intel Core 2 Duo E6550 (36.918) vagy a már fentebb említett E6420 (38.550 -- vagy elirtam, vagy a boltban javitották az árát, mind1, ennyiért már nem éri +)

RAM .......... : Corsair XMS2 Twin2x 2x1GB KIT DDR2 800MHz (24.500)

VGA .......... : Club3D GeForce 8600GT 256MB PCI-e (28.680) vagy ASUS EAH2600Pro 256MB PCI-e (Radeon HD2600Pro, 20.940)

Szum ........ : az elsőt alapul véve 117.098

 

még valami: valszeg táp is kell majd ez még 20-25k

Link to comment
Share on other sites

Tápnak ehhez a géphez 400-as FSP BS II bőven jó. 350-essel gtx is elmegy bár az már necces, ha van több hdd és odd :)

Még annyit tennék, hozzá hogy 6420-at nem tudom hol láttad 25k-ért, de annyiért 2-őt vennék :)

VGA pedig az abszolút best buy XpertVision HD2600XT Sonic 25k-ért (esetleg Sapphire HD2600XT)

A többi szerintem jó.

Link to comment
Share on other sites

Na én egy AMD-s konfiggal állok elő,mindenki fikázni fogja de ez joval olcsobb mint az inteles és azért ez is elegendő a legtöbb játéknak.

 

Íme:

alaplap - ASUS M2N-E SLI - 17.760 Ft

processzor - AMD Athlon 64 X2 5200+ - 26.160 Ft

memória - Corsair RAM kit 2x1GB 800MHz DDR2 -24.284 Ft

videókártya-Inno3D GeForce 8600GT 256Mb GDDR3 - 23.990 Ft

 

ha a videókártya már kevés lesz csak beleraksz még egyet(8600GT-t) és akkor 2 VGA fog dolgozni a gépedbe.

Ez így amit írtam:92.114 de lehet faragni az árából Kb 80k ig.

Jah és az előző gépedet add el.

Link to comment
Share on other sites

Én nem ajánlom az Asus lapokat AMD-hez. Gigabyte vagy Abit lapok 100x jobbak. SLi-t meg egyáltalán nem. Csak szívás driver terén meg a teljesítmény sem lenne sokkal jobb. HA tuningol akkor lehet spórolni a procin is, mert elég ha 4400+-t vesz. Ha nem tuningol akkor a magasabb órajelű kell.

Link to comment
Share on other sites

1, ASUS lap tökéletes AMD alá, Abit viszont a csőd szélén volt és a lapjai azóta is bizonytalanok

2, nForce 570SLi, csak 8x-os PCI-e-t tud, ez nem jelent lényeges sebességcsökkenést

3, ha időtállóbb konfigot szeretnél, akkor az intel jobb választás, de pénz hijján a fentebbi sem lehet rossz választás

4, SLi-t tényleg nem érdemes csinálni, mert a második kártya berakásával lényegesen nő az áramfelvétel, viszont nagyon sok mindentől függ, hogy a játék fog-e gyorsulni (igen, itt a játéktól és a drivertől függ)

Link to comment
Share on other sites

torok222 konfigja tetszik eddig a legjobban de kérdés h akkor az alaplap h muzsikálna... és az alaplapra 20 körül szánnék ebből a legjobb kéne procira meg 25 körül ramra 20 de talán 25...vidkarira 25 fölé semmiképp...szal 100-ből kiakarok jönni és a lehető legjobb konfig legyen...jah és aki leirja erre h ő mit javasolna az mondja már el azt is h ez sokkal jobb e a mostani gépemnél vagy nem...köszi :happy:

Link to comment
Share on other sites

kössz sparrow14

100ból én ezt tudom összerakni(ha már lebeszéltetek a SLIről)

 

alaplap:ASUS M2N 14.568 Ft (nekem is ilyen alaplapom van és meg vagyok vele elégedve)

proci:AMD Athlon 64 X2 6000+ 35.904 Ft

RAM:Corsair RAM kit 2x1GB 800MHz 24.284 Ft

VGA:Shappire X1950GT 256MB DDR3 27.242 Ft

 

101 996FT

 

 

Ja és még egy kédésem lenne hogy mekkora a gépházad hogy belefér-e ez az alaplap.Mert elég termetes darab.

Link to comment
Share on other sites

6000+ mellé felesleges a 800-as ram, mert csak 667-en kezeli őket (3GHz = 333x9), míg az 5600+ és a 6400+ 800-on (2,8GHz = 400x7, 3,2GHz = 400x8)

 

ha ragaszkodsz ehez, akkor enyém:

 

Motherboard: ASUS M2N-E (14.419)

CPU .......... : AMD Athlon 64 X2 5600+ (32.118)

RAM .......... : a már fentebb említett Corsair (24.500)

VGA .......... : fent említett 25k-s HD2600XT vagy a GeForce 8600GT

Szum ........ : kevesebb, mint 100k

Link to comment
Share on other sites

a házam foggalmam sincs mi az tuti h fehér szinű és h 4 éves lesz ha esetleg vmi honlapot mondanátok amin házak vannak megmondanám benn van e az enyém is.

amugy Asus lap az jo AMD vagy Intel proci nekem mind1 játékhoz jo legyen 1 évig és kész vga-t inkább nvidiát-akarok vhogy szimpatikusabb ram meg másfél gigát szeretnék.

Link to comment
Share on other sites

1.5 giga az hogy jön ki? :lol:

Sztem 2 giga legyen mert dualba csak ugy tudnal futni.1GB ram 10k, 512 RAM 6k. ezen a 4 ezren nem fog múlni.

Jah és ha nvidiahoz ragaszkodsz akkor a 8600gt-t ajánlom.

A házadat meg mérd le hogy mekkora a magassága és vagy elég vagy nem,az alaplap az szabványméret.Tehát ha a házad nagyobb mint az alaplap akkor ttuti passzolni fog bele.

 

 

ÉS egy táp típus teljesítményt mondj,hogy le kell e cser :) élni

Link to comment
Share on other sites

hülyeség 2x512 plusz 2x256 és kész a 1,5GB <_<

 

1.5 giga az hogy jön ki? :lol:

Sztem 2 giga legyen mert dualba csak ugy tudnal futni.1GB ram 10k, 512 RAM 6k. ezen a 4 ezren nem fog múlni.

Jah és ha nvidiahoz ragaszkodsz akkor a 8600gt-t ajánlom.

A házadat meg mérd le hogy mekkora a magassága és vagy elég vagy nem,az alaplap az szabványméret.Tehát ha a házad nagyobb mint az alaplap akkor ttuti passzolni fog bele.

ÉS egy táp típus teljesítményt mondj,hogy le kell e cser :) élni

 

Link to comment
Share on other sites

6000+ mellé felesleges a 800-as ram, mert csak 667-en kezeli őket (3GHz = 333x9), míg az 5600+ és a 6400+ 800-on (2,8GHz = 400x7, 3,2GHz = 400x8)

 

ha ragaszkodsz ehez, akkor enyém:

 

Motherboard: ASUS M2N-E (14.419)

CPU .......... : AMD Athlon 64 X2 5600+ (32.118)

RAM .......... : a már fentebb említett Corsair (24.500)

VGA .......... : fent említett 25k-s HD2600XT vagy a GeForce 8600GT

Szum ........ : kevesebb, mint 100k

 

Én is ezt javasolnám.Nagyon jó konfig,nekem is ilyen lapom van.Procit+VGA-t+Ramot is ilyet akarok hozzá majd ősszel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...