Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Hali !

 

Nem tudni egyenlőre hogy mi lesz , mert petició van fenyegetőzés szintén van , de semmi komolyabb döntés ! Sajnos a rendezőknél van az érvek döntő hányada , mivel ők rendelkeznek az anyagiak felett illetve nekik kell előteremteni a versenyekhez megrendezéséhez szükséges tőkét !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hali!

 

Ma ujabb döbbenetes dolog történt ! A Rally vb jövő évi WRC csatározásából a Subaru kiszállt ! A Suzuki példáját követve ! A japánok közül az autós technikai sportokban már csak a Toyota képviselteti magát ! Személy szerint sajnálom mert az autó nagyon szép volt amellett kezdtek vele az év végére jó eredményeket elérni !

Link to comment
Share on other sites

Úgy néz ki rendeződött a WRC kérdés! Jövőre is lesznek WRCk a mezőnyben, ugyanolyan rendszerben mint idén! Szal nem lesz semmiféle másodlagos bajnokság, az 1. és a 120. autó is ugyanabban az értékelésben szerepel majd! Ez egyben azt jelenti h Asinak még pár évet várni kell egy absz. magyar bajnoki címre! Ebből a szempontból sajnálom, de a másik oldal pedig az h annak nem sok esélye lett volna hogy 20-30 ugyanolyan N-es Evo IX miatt több tízezer ember kiment volna 1-1 futamra! Szal jó ez így...

 

A versenynaptárt tekintve előreláthatólag 7 biztos futam lesz, és 1 un. tartalékfutam lesz a Nyírség területén! Ám ennek a sorsa még kérdéses! Néhány futam a tervek szerint nyílt lenne...

 

Úgy néz ki h mindig az első választás a legjobb! Ferjáncz Attila újra MNASZ elnök, és lám rendeződni látszanak a viszonyok! Miért nem lehetett ezt már régen megtenni?! Már csak Dudás KOKO-t kellene vhogy arrébb tessékelni....

Link to comment
Share on other sites

2008. december 12-én a Suzuki, december 16-án meg a Subaru jelentette be, hogy kiszáll a vb sorozatból a nehezedő piaci környezet miatt. Pedig a Subaru védjegye a ralisport, 3 gyártó és 3 egyéni címük van.

 

Viszont: A Ford bejelentette, hogy nem változtatta meg korábbi terveit, és jövőre is részt vesz a rally vb-én, mert a gyárnak megéri a szereplés.

 

Én nagyon sajnálom, hogy kiszáll a Subaru. Hát igen, a PSA konszern kivonulásával kezdődött el az egész. Igaz, a Citroen visszajött, de a Peugeot nem. A Subarunak és úgy gondolom a Peugeot-nak is a védjegye volt a ralisport, mind kér márka rengeteg jó eredményt ért el, főleg a 205-ös Peugeot.

Link to comment
Share on other sites

Most már csak két esélyes lesz a VB, vagy Citroen vagy Ford győzelem...:S Ha a nagy csapatokat nézzük akkor, 1 Citroen-es csapat 3 Fordos ellen...szép..:S Hajrá Loeb!

Pedig már azt hittem beérik az új Impreza..és úgy tűnt, hogy Mr Hollywood is kezdi összeszedni magát.

Link to comment
Share on other sites

Januárban visszatér a Skoda gyári ralicsapata

 

A VW csoport cseh márkája várhatóan már a Monte-Carlo Ralin beveti az új Fabia S2000-est, amelyet a színfalak mögött már bő két éve fejlesztenek.

 

fs.jpg

 

A hír csak első hallásra meglepő, hisz míg a Suzuki és a Subaru a raliversenyzés méregdrága csúcsszériájából, a WRC-ből vonul ki, addig a Skoda a jóval olcsóbb Super 2000 kategóriában tér vissza. Itt nemcsak az alkalmazott műszaki megoldások egyszerűbbek, de nagyobb lehet az érdeklődés az autó iránt a privát csapatok részéről is, ami tovább csökkentheti a versenyzés költségeit. A Skoda ráadásul hamarosan a raliversenyzés királykategóriájában találhatja magát, hiszen egyre inkább úgy néz ki, hogy 2010-től már a világbajnokságot is csak S2000-es autók számára írják ki.

 

A Fabia versenyváltozata is összkerékhajtású, ahogy a WRC-k, és a váltója is hatfokozatú, szekvenciális kapcsolású szerkezet, de kétliteres motorja feltöltés nélküli, és az erőátvitelből is hiányoznak a komplikált, elektronikus vezérlésű differenciálművek. A szabályoknak megfelelően épp 1,2 tonnás, Fabia-alapú versenygépről egyelőre viszonylag kevés adatot közöltek, de annyit azért elárultak, hogy nagyrészt könnyűfémből épített motorjának csúcsnyomatéka 245 Nm, és elöl 355, hátul pedig 300 mm-es féktárcsák lassítják a kerekeket.

 

rs.jpg

 

A gyári Skoda csapat két autóval áll rajthoz a 2009-es IRC évad első versenyén, a Monte-Carlo Ralin (január 20-24.): az egyik autót a cseh Jan Kopecky/Petr Stary párosra bízzák, a másikat pedig egy finn páros, Juho Hanninen és Mikko Markkula igyekszik majd célba juttatni. Az eredményes szerepléshez azonban kemény ellenfeleket kell legyőzniük, hiszen a Peugeot és Abarth színekben a Fiat is nagyon gyors gyári autókkal és tapasztalt versenyzőkkel készül a 2009-es szezonra.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Loeb nyilatkozta nemrégiben hogy egyáltalán nincs kedve super 2000-es autót vezetni se super 1600-ast , akkor inkább abbahagyja a rallyzást ! Lehet hogy ez is csak media kacsa de ha nem akkor talán még ebben az évben állhat a dobogók tetejére jővőre már nem amennyiben ezek a trendek maradnak amiket eddig is olvastunk hallottunk miszerint 2010-től megszünne a WRC kategória a világbajnokságban !

Link to comment
Share on other sites

A Ferrari F1 versenyzője, Kimi Räikkönen sosem titkolta, hogy kedveli a ralit. A finn pilóta hamarosan hódolhat szenvedélyének, hiszen kétszeres világbajnok honfitársához, Mika Häkkinenhez hasonlóan ő is leadta a nevezését az Arctic Lapland Rally-ra.

 

A finn rali-bajnokság nyitófutamaként két hét múlva (január 22-24.) esedékes verseny legnevesebb indulói kétségtelenül a Forma-1-es világbajnokok lesznek, de az esemény hivatalos honlapja szerint Räikkönenék kategóriájában a magyar Tagai testvérek, Tamás és Róbert is rajthoz állnak.

 

Íme a nevezési lista:

 

http://www.lapdatasystem.com/tun09/html/sm_ilmo.htm

 

 

Elég komoly, Tagai és Raikkonen egy nevezési listán :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem Herczignek nem sok esélye van annyi szponzorpénzt összeszedni ami egy ilyen autóhoz kell! Hiszen ez egy full full VB-s autó, egy az egyben megegyezik a Solberg 07es autójával! Én azt is hallottam egy olyan szerződést sikerült összehozni ami alapján az autó minden rajthozállásához jön egy külön mérnök a ProDrive-tól egy fullos alkatrészcsomaggal a hóna alatt! Szal nem piti az autó! Ám én úgy tudom h a Korda Racing ezt a gyönyört külföldön akarja versenyeztetni, szal bérbeadja a külföldi érdeklődők számára ám akkor nem bizti h lesz lehetősége Herczignek menni vele!

 

Majd kiderül mi lesz, de ne legyen igazam... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...