Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Mi is kiballagtunk az ötödik gyorsaságira (Cered-Zagyvaróna). Beálltunk a temetővel szembe, jött is az első előfutó (0000) egy Honda, érkezik a visszafordítóba, bekanyarodik besokal... jön a második előfutó (000) fehér zsiga, érkezik a visszafordítóba rövid féktáv a vizes úton... megcsúszik és kb. 15-20 km/órával leesik az útról, be a bokrosba ( ott is maradt :D ). Rallye1-ből ott már senki más nem bukott. De jött ám a Historic utólsó kocsi (zöld Trabant P 60) sikeres visszafordító, visszafordító utáni jobbosban megforgott! :)) Hát kb. én ennyiről tudok beszámolni! :))

Link to comment
Share on other sites

hát én is haza értem,én semmi extrát nem tudok elmondani a mai egerbaktai gyorsról.néztem rajtott az jó volt a hangok miatt de azon kivül semmi,na majd holnap szalókon ;)

 

Elsö nap után:

 

 

1.Benik

2.Turi +5.1

3.Turán +49.9

 

 

Spicinek valószinű gondok lehetnek mert elég sokakat kap............:( Kár.........

Link to comment
Share on other sites

én a 4. gyorson voltam(egerbakta).az első kanyarnál Kőváry Barnának elfolyt az olaja,rendesen csúszott ott az út,ezért vagy 2-3 kocvsi megcsúszott,a Historic Golfot ki kellett tolni.Cigány hozta a formáját :D

Amin nagyon felháborodtam,hogy mikor mentek a 7. szakaszra a versenyzők,EWgerben trafipax várta őket... :angry2:

Link to comment
Share on other sites

A tavalyi versenyző akivel mentem a verseny előtt felhívott hogy mással menne. Köpni nyelni nem tudtam, ráadásul nagyon szarul esett , mert előtte 2-3 hétig csak az ő és vele kapcsolatos dolgokat intéztem. Sisakokat szereztem, átbeszélőt szereztem, ráadásul pootm áron, ja és a belső kamera rendszert is megcsináltam a kocsiba. ... Egy nagyon jó ismerőst ültetett be maga mellé, még lehet hogy ismeritek is egymást. (Réti Attila)

Jól ismerem, és persze rá nem neheztelek. Plusz tavaly akkor keztek jönni az eredmények mikor beültem navigálni. (absz 3. herlyek), és az év végére 4 minuszos versennyel odaértünk az absz. 5 helyre. Szóval ezek után lecserélt, és azt mondta hogy 3 verseny erejéig összeülnek most, és majd meglátjuk, de ezek után neked lenne kedved valaki mellé beülni?

NEm tudom Ózdon mi lesz, de nagyon szeretnék menni, ha más nem akkor szerelek a Mezriczkynek (ja és a Mezriczky barátomnak azért mondtam nemet, mert a Bereczkyvel év elején megbeszéltük hogy együtt megyünk, és ekkor bevásároltam új overáált, Peltor sisakot!)

Nektek milyen sisakotok van? Csak mert egy erősebb kocsiba nagyobb zaj miatt is jobb a PELTOR. Ha kell abban tudok segíteni nekem is elég jó áron sikerült hozzájutnom. Ha mégsem versenyzek akkor drukkolok nektek is. Előfutóként vagy rendes indulóként mentek?

 

 

Hát igen elég megdöbbentő a dolog! Az áldozat egy nagy népszerűségnek örvendő személy volt, név szerint Gál József, egy fehér Williams Clioval ment RTE futamokon! Aki látta, tudja h nem is rosszul! A sors fintora h az EVO navigátora tavaly még az Ő navigája volt! :huh:

 

Őszinte részvétem a családjának!

 

László! Úgy emlékszem h anno azt mondtad h Tamásiban ott leszel mint versenyző! :huh: Mi történt ha lehet tudni? Ózdon már várható h sisakot húzol vagy oda is csak nézőként jössz? Ha jössz!?

 

Jaa és én azt hallottam h egy traktorgumikból kirakott lassítót kapott el Kató a bal elejével és az adta meg a kezdőlökést a szerencsétlenéghez! Nem tudom ebből mi az igaz, lehet h csak pletykaszint! Nem tudni, de elképzelésnek lehet h jó!

 

 

más:

 

Túri Corolla WRCvel indul

 

http://www.heol.hu/index.php?apps=cikk&cikk=133161

 

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Nagyon sajnálom hogy nem versenyezhetsz ! Szavaidból annyi keserűség érződik hogy eszembe jut amikor ott kellett hagynom a ladát ! Bettes Petinek én is nagyon szurkolok , de ezután Neked is hogy összejöjjön a versenyzés ! Örülök hogy közöttünk tudhatlak ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Üdv Laci!

 

Sajnálattal olvasom amit írtál! Ez úgyszólván tényleg elég g.ci dolog volt tőle! Ha jól tudom a Réti Balázs a Határnak navigált! Ezek szerint lehet h őt is nehéz helyzetbe hozták, h Tamási előtt kellett navigát szereznie! Őt nem kereseted meg, h nincs e egy szabad J1 neki? Talán meg lehetett volna próbálni, nem? Én szurkolok h találj vmit... ;)

 

A sisakot tekintve, most jelen pillanatban úgy néz ki h Ózdon úgyszólván kölcsönsisakkal (természetesen átbeszélővel) megyünk, mert azt még nem sikerült beszerezni! Majd Starján előtt ráfekszünk erre a témára is! Esetleg van vmi ajánlatod? :) Én is épp holnap megyek BPestre tűzállót venni!

 

Mezőnnyel megyünk (H2), a licenckérelem be van adva, a nevezés is lassan kitöltve, aztán már csak a minimumvizsga van hátra a jövő 7en!

 

Lac (ám most a másik barátom ;))

 

Milyen Ladát kellett neked otthagynod?? Netán neked is ott az oktánszám a vércsoportod mellett? :D;)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Régen volt már (1988-89) de egy 1200-es lada volt narancssárga és qurvára ment ! Régebbi videókon még szerepelt is a legnagyobb sponzora az autónak a Scarpini KFT. volt Aztán összetört de megcsinálták , aztán a feleségem kérésére abbahagytam pedig a ruhám már megvolt ! Ettől független az az egy év örökre belém oltotta a lada szeretetet és a rally imádatot ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Több oka is volt hogy nem ülök be akárki mellé, például anyagi , a másik pedig a nagy esés tavaly Szendrőn, ami nem tűnt akkor nagynak de visszagondolva nagy puff volt nagyobb bajom is lehetett volna. (http://petervaril.extra.hu/magna/Szendroeses.mp4)

De nagyon úgy néz ki a dolog hogy mégis ott leszek egy J1-ben Ózdon hogy ez évben lesz-e rá lehetőség azt nem tudom. Majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok.

Sisakban annyit tudok segíteni, hogy van egy srác aki Komáromban lakik és szokott cuccokat hozni Angliából, illetve mi is szoktunk hozatni ezt azt.

Én mindenképpen Peltor-t ajánlanék, mert annak van a legnagyobb védelme (és ez a legfontosabb), illetve a legjobban ebben hallani egymást.

Igaz ez kerül a legtöbbe, de egyszer kell csak megvenned. Szóval ilyenben tudok segíteni, mert a postaköltséget meg tudjuk spórolni, hogy behozzák repülőn. Na szóval nekem is innen van sisakom. De valószínűleg Ózdon találkozunk és megbeszélünk mindent.

Amúgy én gyorsan megbocsátok , tehát nem tudok haragudni...

És egy kis mosoly az arcokra: evo6 és Pétervári Viktória... :)

 

PL

 

Üdv Laci!

 

Sajnálattal olvasom amit írtál! Ez úgyszólván tényleg elég g.ci dolog volt tőle! Ha jól tudom a Réti Balázs a Határnak navigált! Ezek szerint lehet h őt is nehéz helyzetbe hozták, h Tamási előtt kellett navigát szereznie! Őt nem kereseted meg, h nincs e egy szabad J1 neki? Talán meg lehetett volna próbálni, nem? Én szurkolok h találj vmit... ;)

 

A sisakot tekintve, most jelen pillanatban úgy néz ki h Ózdon úgyszólván kölcsönsisakkal (természetesen átbeszélővel) megyünk, mert azt még nem sikerült beszerezni! Majd Starján előtt ráfekszünk erre a témára is! Esetleg van vmi ajánlatod? :) Én is épp holnap megyek BPestre tűzállót venni!

 

Mezőnnyel megyünk (H2), a licenckérelem be van adva, a nevezés is lassan kitöltve, aztán már csak a minimumvizsga van hátra a jövő 7en!

 

Lac (ám most a másik barátom ;))

 

Milyen Ladát kellett neked otthagynod?? Netán neked is ott az oktánszám a vércsoportod mellett? :D;)

post-65869-1207680462_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Hát nem tudom de ha te a Bereczi mellé be mersz ülni akkor a félelmedet nem lehet nehéz leküzdeni ahhoz h más mellett is kipróbáld magad ha lehetőség adódik! :)

 

Ha jól olvastam akkor mégis sisakot húzol Ózdon?? Lehet tudni h ki mellett?

 

Akkor lényegében egy Peltornak a postaköltségét lehetne megspórolni így?? Szal kb mennyivel lenne kevesebbe mintha itthon vennénk? Mert itthon kb 110-120ért vannak! Na mind1 egy szó mint 100 ha jössz akkor sztem tuti találkozunk és ahogy mondtad majd ott beszélgetünk!

 

mi most ezen gondolkodunk:

 

http://www.prorallye.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_pro&product_id=138&category_id=18&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=15

 

 

A képről: na igen nem lehet elég korán kezdeni! :D;)

Link to comment
Share on other sites

Ezzel a sisakkal az a baj hogy az oldaláról hiányzik az a bubi ami a Peltoron rajta van, illetve nem tudom milyen átbeszélő van ebben, de nekem a Bereczkivel például egy OMP gyári átbeszélőnk volt , de egy kalap kakit nem ért az egész mert olyan zajos volt menet közben, ogy néha tényleg jobb lett volna anélkül. Ha csak simán a fejünkön volt nem volt semmi probléma, de ha fent voltunk a gyorson... ááá. Előtte nekem csak Peltor volt a fejemen, és amikor az Imre is kipróbálta belátta hogy igazam van. először kicsit furcsa mert nagyon nagynak érzi az ember és annyira hangszgetelt hogy alig hallja a külső beszédet, de hát pont ez a lényeg. Nagyjából ilyen áron mint a Sparco már kehet venni Peltor-t is amit ha később el akarsz adni pikk-pakk elmegy. Én egyébként használtan vettem és mindenestül kb 100 körül volt bár sosem számoltam ki és kaptam hozzá egy pót siltet is. Amit ne felejts el hogy kell egy erősítő is, ami a lényeg mert ebben van a sávszűrő amitől nem lesz zajos a történet, ja és ha Peltor-t vesztek annak az erősítőjén van egy hang kimenet amit rá lehet kötni a kamerára, tehát tökéletes hangja lesz ha csináltok belső videó felvételt.

Amúgy a Bereczkit irányítani kellett, szinte mondani neki hogy fékezzen meg nyomja, sok lesz, ... és ezért kezdtek jönni az eredmények valószínüleg. Az esés pedig közös hiba, hiszen és tanácsként is mondom mert erős kocsiba ültök, hogy ha B3 előtt van egy sima akkor azt úgy kellett volna felírni hogy 300 sima B előtt nagy fék mert jön a B3. Na most nekünk ez volt felírva 300 sima B 50 B3. És az 50 nagy tmepónál fel sem szabadott volna írnunk... (150-160nal érkeztünk a simába). Egyrészt nem tudatosult hogy B3 másrészt túl gyorsan mentünk és túl hosszú volt a reakció idő. Ez tehát egy kettős hiba volt. Amúgy az Imre jól megy , a kocsi topp kocsi, szinte minden benne van amihez A8-as kell hogy legyen, csak kell valaki mellé aki úgy irányítja mint egy távirányítós autót... :)

NA mindegy a Duen.en egyébként árulnak most Peltor új sisakot érdemes rákérdezned.

Ebben a sisakban egyébként még nincsen benne az átbeszélő, az hibásan van odaírva. Átbeszélővel 149

Amúgy ha mégis Sparco mellett döntötök, akkor ne itt vegyétek meg mert ismerem a sparcocucc.hu - s srácot inkább ott mint a Szeleczky-éktől , illetve Lico-t nézd még meg mert az ugyanaz mint a Sparco csak kicsit olcsóbb.

a sparcocucc-os srác egyébként indul Ózdon, a Bedő Petinek navigál. Veress Gabinak híjják.

 

http://www.versenyov.hu/lico/index.php?pid=90&cat=28

például átbeszélőnélkül a sisak 75+ vesztek bele egy peltor szettet 36 = 111, 5% kedvezmény online rendelés esetén 105. De inkább kérdezd meg Te is.

 

NA szép napot... PL

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget, így lehet h kicsit előrébb vagyunk most! ;)

 

A LICO-t ismerem, épp tegnap voltam náluk, vettem egy tűzállót (kék-fehér, Silver Top)! Elég jó áron egy elég jó sparco-minőség!! A srác is teljesen korrekt volt, már csak a viszonyítás képp a 'sparcocucc-os'hoz képest! Kb 4 percet beszéltem vele telón, de el is ment a kedvem attól h tőle vegyek bármit is! De mondom a LICO, hát én teljes mértékben csalódtam (persze maximálisan pozitívan)! Ahhoz képest h annyira még nem ismert cég, teljesen rendben van! :)

Link to comment
Share on other sites

Ott leszek Ózdon a J1-ben. Remélem több versenyen is lesz rá lehetőségem, de ne szaladjunk ennyire előre.

Péter nem tudod ugyanuúgy lesz minden mint tavaly? Mármint a szakaszok?

Jó lenne mert előveszem a tavalyi itinert kicsit kiporolom... :)

Ja és a versenyzőmnek is kell szerezzek egy sisakot. Mert Tamásiban nem halloták egymást normálisan.

Vasárnap az is kiderül mennyire tudok átállni gyorsan egy más stílusra...

 

Üdv:

PL

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget, így lehet h kicsit előrébb vagyunk most! ;)

 

A LICO-t ismerem, épp tegnap voltam náluk, vettem egy tűzállót (kék-fehér, Silver Top)! Elég jó áron egy elég jó sparco-minőség!! A srác is teljesen korrekt volt, már csak a viszonyítás képp a 'sparcocucc-os'hoz képest! Kb 4 percet beszéltem vele telón, de el is ment a kedvem attól h tőle vegyek bármit is! De mondom a LICO, hát én teljes mértékben csalódtam (persze maximálisan pozitívan)! Ahhoz képest h annyira még nem ismert cég, teljesen rendben van! :)

Itt nem tudom nézted-e? Peltor g7 140körül.

 

http://www.ga-racing.eu/

Link to comment
Share on other sites

Ott leszek Ózdon a J1-ben. Remélem több versenyen is lesz rá lehetőségem, de ne szaladjunk ennyire előre.

Péter nem tudod ugyanuúgy lesz minden mint tavaly? Mármint a szakaszok?

Jó lenne mert előveszem a tavalyi itinert kicsit kiporolom... :)

Ja és a versenyzőmnek is kell szerezzek egy sisakot. Mert Tamásiban nem halloták egymást normálisan.

Vasárnap az is kiderül mennyire tudok átállni gyorsan egy más stílusra...

 

Üdv:

PL

 

Üdv!

 

A szakaszok ugyanott, úgyanúgy lesznek mint tavaly! Annyi a változás h a prológ az nem kint lesz mint tavaly, hanem a stadionban, belül, amolyan Miskolc-Rally stílusban a futópályán körbe-körbe! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Remélem lesz egy kis víz idén hogy lássuk merre kell legalább elindulni, mert tavaly erre esély nem volt.

;)

 

Üdv!

 

A szakaszok ugyanott, úgyanúgy lesznek mint tavaly! Annyi a változás h a prológ az nem kint lesz mint tavaly, hanem a stadionban, belül, amolyan Miskolc-Rally stílusban a futópályán körbe-körbe! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

RTE Tamási összefoglaló videó Szágerék hatalmas esésével... ahogy Dui mondta bummmmmm.... :o

Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de utálom a nézőket akik ilyeneket szólnak be pl. a fekete BMW-nek hogy dobd eeeel! :angry:

Amúgy a Berényi az evo6-al (fehér kékés narancs csíkkal) félelmetes dobja bele a kocsit a lassítóba, mintha orosz technikával közlekedne.

 

http://www.rallysport.hu/images/2008/Video/RTE/1_hegyhat_rallye_2008_rshu.wmv

Módosította Gabi89
Direk helyett máskor code tag.
Link to comment
Share on other sites

Szeva!

 

Jól látod, sajnos úgy alakultak a körülmények, hogy a BMW most otthon pihen, helyette Suzukival leszünk ott Ózdon! :( Legközelebb, viszont már remélhetőleg harcra kész lesz...! Ám én az elmúlt napok után annak is örülök h rajta van a nevünk a nevezési listán! :huh:

 

Ahogy látom alattad egy VFTS lesz??? :D Szééééép lesz! Főleg a prológ! A pilótából ítélve, a kék-sárga VFTS?? Majd beszélünk, remélem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...