Jump to content
PirateClub.hu

Digitális leépülés veszélyezteti az emberiséget?


blox
 Share

Recommended Posts

már bocsi... :D de ha nem érvelünk semmi mellett csak odavágunk minden ön-igazságot annak sincs értelme :D (sőt .. méginkább nincs értelme :P) mindenki 'odvágná az észt' osz' jóvan :D

Link to comment
Share on other sites

Kb. 1200as évek óta létezik olyan, hogy adattárolás. Gondolj csak a könyvekre. Leírtak dolgokat, hogy átadhassák a tudásukat egy másik korosztálynak. Hol lenne az emberiség könyvek nélkűl?

 

Ja és hány olyan ember volt a középkorban aki lexikonokat tudott fejből? Szerintem a két kezemen meg tudnám számolni.

nekem más a meglátásom. Az ember mindig is szerette volna továbbadni a tudását és ezt SZÓBAN majd ÍRÁSban tette meg. Aztán jött a könyvnyomtatás. Most pedig az globális kommunikáció forradalma zajlik amire végre valahára nagy nehezen megérett az emberiég. Ez sem más ez sem rosszabb mint egy beszéd által tovább adott információ. Amivel jobb. Mobilizálható. nagyobb tákapacitás (végtelen az elég nagy ugye?) Bármikor bárhol lehívható. De aki ugí gondolja neki jobb poros könyveket lapozgatni napi 10 órában hogy megtudja a szükséges 100 oldanyi keretanyagot akkor csak rajta én vissza ne fogjam :lol:

Link to comment
Share on other sites

többszörös intelligencia elmélet

PONNTOSAN!!! Vajon mennyi intelingencia kellett egy ősembernek hogy két követ egymáshoz verve azok lepattintott élét felhasználva vágjon. Vagy vegyük akár a tüzgyujtást. És vajon mennyi inteligenci kell egy embernek hogy átlásson bonyolultabb matematikai komplexumokat, elméleteket, kérdéseket. És most azt nézzük mi az emberiség max teljesítménye az adott korban. Szerintem feltétele az inteligencia növekedés a jobb megérétésnek.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól értelmeztem az eredeti cikk az emberi memória használatának csökkenéséről és az ezzel járó következményekről szólt......

Állítólag az emberi agy memória részlege leegyszerüsítve olyan mint egy sokfiókos szekrény...Amelyik fiók nincs használva az "beragad" és később nagyon nehéz "kinyitni" (pl.: felnőttkori (nyelv)tanulás..., vagy esetleg már a fiatalkori "olvasási nehézség" - hiába olvassa el nem bírja megjegyezni-!) A következmény mondjuk egy nagyobb áramkimaradásnál....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...