Jump to content
PirateClub.hu

"D" meghajtó


 Share

Recommended Posts

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a "D" meghatón a ikonjel megváltozott és nem tudom visszaállítani. Nem tudom hogy miért. Már kérdeztem a google a barátunkat de nem érti a kérdést. ő a betűjelre gondol C,D,B stb.

Link to comment
Share on other sites

Nem írtad melyik windows így a 10-hez segítség!

 

A feladat megoldható a beépített Lemezkezelés eszköz segítségével, melyet a Windows+X billentyűk lenyomását követően a Lemezkezelés elemet választva a listán tudsz elérni. Némi információt olvashatsz erről a Meghajtóbetűjelek hozzáadása, módosítása és eltávolítása.

 

Link to comment
Share on other sites

Újra tettem a gépet de sajnos nem változott meg a meghajtó ikon. lehet hogy mélyebbre kellene ásni? Vagy  biosba kellene allítani valamit? Töröm a fejemet de semmi ötlet nem ugrott be. Miért égett be ennyire a százlós ikon.

Link to comment
Share on other sites

8 órával ezelőtt, Janesz59 said:

Újra tettem a gépet de sajnos nem változott meg a meghajtó ikon. lehet hogy mélyebbre kellene ásni? Vagy  biosba kellene allítani valamit? Töröm a fejemet de semmi ötlet nem ugrott be. Miért égett be ennyire a százlós ikon.

Azt én sem tudom. Ha nem te nyúltál bele akkor írj a microsoft magyar oldalnak. Hátha megoldják. https://support.microsoft.com/hu-hu

Link to comment
Share on other sites

A meghajtó ikon cseréje

WIN10

Windows tálcaikon < itt jobb klikk
A menüben válaszd a "Futtatás" lehetőséget
A felugró ablakba írd ezt: regedit és nyomd meg az entert
A registryben keresd meg ezt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DriveIcons

Ha nem létezik még itt a meghajtó betűjele akkor add hozzá (új kulcs). Értelem szerűen C - D - E - F satöbbi.
Lépj a meghajtó betűjelére és adj hozzá új kulcsot ezzel a névvel: Defaulticon
Lépj a létrehozott Defaulticon -ra és az editor ablakban megjelenített "Alapértelmezett" nevű bejegyzésen klikkelj duplán.
Itt "Azonosító érték" szövegmezőbe be kell illesztened annak az ICO fájlnak az elérését amit ikonnak akarsz használni. (C:\hddicon\f_hdd.ico)
Okézd le.
Ezzel készen van.

IZWPHyX.png

06f5L01.png

6Km65Y7.png

 

Ismétlem!!!!
Először nagyon ajánlott megvizsgálni hogy melyik program módosította az ikont és onnan indulni.
A registry editor nem játszótér!!! Semmit ne törölj amit nem te hoztál létre!!! És semmit ne módosíts ha nem tudod mi lesz a kimenet!!!!

Link to comment
Share on other sites

szia. köszönöm szépen a segítséget lenne még egy kérésem. "D" meghajtónál áll fent probléma ha megkérhetnélek leírnád pontosan hogy mit kell beírni a azonosító értékhez?  először egy focilabda volt ott fifa 24 et telepítettem és kért még valami programot hozzá. utána letöltöttem a Drive Icon Changer programot de sajnos ezt bebuktam meert újra kellett rakni a gépet tök sötét lett a monitor bekapcsolás után. köszönöm szépen hogy szánsz rám időt. minden programot töröltem amit úgy láttom hogy nem illik a képbe. LaFonten!   :)

Link to comment
Share on other sites

4 órával ezelőtt, Janesz59 said:

szia. köszönöm szépen a segítséget lenne még egy kérésem. "D" meghajtónál áll fent probléma ha megkérhetnélek leírnád pontosan hogy mit kell beírni a azonosító értékhez?  először egy focilabda volt ott fifa 24 et telepítettem és kért még valami programot hozzá. utána letöltöttem a Drive Icon Changer programot de sajnos ezt bebuktam meert újra kellett rakni a gépet tök sötét lett a monitor bekapcsolás után. köszönöm szépen hogy szánsz rám időt. minden programot töröltem amit úgy láttom hogy nem illik a képbe. LaFonten!   :)

 Vagy mentsed le a “d” meghajtóról azokat amik fontosak,aztán formatáld újra az egész hdd-t! Utánna jónak kell lennie!Ha nem tudod menteni akkor töltsed fel valahova! 

Link to comment
Share on other sites

A "D" meghajtó egy fix lemez a gépben esetleg egy partíciója egy ilyen lemeznek ugye?
Mert akkor tölts le egy ICO fájlt amit használni szeretnél például innen:

https://icon-icons.com

Amikor megvan a kép például "christmas.ico" tedd át olyan helyre amiről tudod hogy soha nem fogod véletlenül törölni!
Ilyen hely lehet a C meghajtó gyökérmappája. De biztosra mehetsz ha kialakítasz saját mappát például C:\hddicon\christmas.ico
Mostanra tudod hogy megvan az ikon és tudod hogy hol van.
A fentiekben leírtak alapján csináld meg a registry editorban a lépéseket.
Úgymint > új kulcs hozzáadása a Drivericons kulcshoz olyan névvel ami a meghajtó betűjele // jelen esetben D
A "D" kulcs alá szintén adj egy új kulcsot "Defaulticon" névvel > és ennek a kulcsnak add meg azonosító értéknek az ikon (christmas.ico) teljes elérési útvonalát (C:\hddicon\christmas.ico)

Link to comment
Share on other sites

szia! köszönöm szépen a segítséget flottul működik minden de a eredeti ikonokat nem találom sehol. honnan lehetne letölteni? telepítve van a windows meghajtók előtt vannak az ikonok. amit attál ikont webcímet ott nem találok.

Link to comment
Share on other sites

Próbálj itt keresni

https://www.hiclipart.com

hdd icon keresőszót használva

vagy google képek között

ha megvan amit kerestél de nem ICO fájl akkor itt

https://www.icoconverter.com

konvertáld át és készen is van.

Pontosan én sem tudom hol vannak az eredeti ICO fájlok sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...