Jump to content
PirateClub.hu

Mit gondoltok erről a PC-ről?


zsolna.
 Share

Recommended Posts

alaplap: LGA1155, Gigabyte GA-P61 USB3 B3, 2xDDR3, 1xPCIE16, 2xPCIE1, 3xPCI, 4xSATAII, USB, 8ch, Gigabit

 

processzor:LGA1155, Intel Core i5-2500K 3300Mhz 6MB, BOX

 

RAM: DDR3 4 GB 1333MHz Kingmax KIT 2x2GB

 

Videókártya:PCIe Geforce 450GTS, 2GB DDR5 128 bit, Gainward

 

ház:Miditorony ATX Asus TAB-41, 2db USB, tápegység nélkül

 

winchester:1000 GB S-ATAII Samsung 32MB, 7200 rpm, HD103SJ, 3 év gar.

 

DVD-író:DVD író SAMSUNG SATA SH-S222, S-ATA fekete

 

egér:Egér Gigabyte GM-M6800 Gaming Opt. 1600/800dpi

 

billentyűzet:Logitech Deluxe250 USB magyar fekete

 

ATX táp 580W HKC, PFC, 14cm venti, 20/24 tűs

 

Azt halottam emberektől hogy a VGA rossz benne, szerintetek? És ha szerintetek változtatni kellene rajta írjátok le hogy mit, és mit ajánlotok helyette lécci.

Ez így 150 ezer be kerülne, és 165 fölé semmikép se mehetek mert kell vennem hozzá monitort is.

Link to comment
Share on other sites

Nos, én a helyedben több mindent kicserélnék a gépben. Ami a legfontosabb, hogy a HKC tápegységet sürgősen felejtsd el! Helyette egy normális, megbízható modell kell, legjobb talán egy 400 wattos FSP Hexa.

 

Az alaplap és CPU páros esetében én mindenképp megfordítanám a helyzetet, vagyis az előbbiből egy komolyabb felszereltségűt, míg az utóbbinál egy lépcsőfokkal lejjebb mennék.

Az alaplapnál a kiszemelt példány egy H61-es chipsettel felszerelt modell, amivel az a baj, hogy hosszú távon nem mondható jó vételnek, hiszen nincs benne SATA III (6 Gbps) támogatás, így ha később egy SSD-t szeretnél vásárolni, akkor nagyon nagy hátrányt kell elszenvedj a hiánya miatt. Ennek fényében én egy kicsit többet rááldoznék a deszkára és vennék egy H67/P67/Z68 lapot igénytől függően (SB IGP vagy tuning kell-e vagy mindkettő).

Itt egy megfelelő modell például:

http://ipon.hu/webshop/product/_asrock_h67m_ge_b3/175240

 

 

A CPU esetében a Core i5-2500K modellt én kis mértékben pénzkidobásnak érzem, ugyanis a kistestvére, a Core i5-2400 mindössze 200 MHz-al lassabb, viszont ez egyáltalán nem érződik játékok esetében, vagyis semmivel nem lassabb, nem fogsz érezni belőle semmit, cserébe megtakarítasz legalább 5000 Ft-ot, ugyanis az általad említett modellnél a K jelzés is növeli az árat. A K jelzés a szorzózármentes változatot takarja, amivel könnyebb a tuning, de egy négymagos Sandy Bridge procit mi a francnak tuningolni? Alapból félelmetesen erősek. Amit itt nyernél a Core i5-2400-al, ezt simán rá tudod fordítani az alaplapra.

 

 

A videokártya ugyan nem egy ár/érték bajnok, de ebben az ársávban (20.000 Ft) nem igazán vannak jó alternatívák, úgy értem itt nem szabad csodákat várni játékok terén. A GF GTS 450 van a zöld oldalon, míg a másik oldalon egy Radeon HD 6670-et kapnál.

 

Így hirtelen ennyi jutott eszembe amikor megláttam az összeállításodat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat nagyon tanulságos így kitudtam hozni 160 ezer alá. Ezzel az össze állítással már jobb? És kb mennyibe kerül egy GTX 560-as videó kártya?

 

Videókártya: VGA GTX550 TI 1GB GDDR5 FPB OC PCIE EVGA

 

Processzor: INTEL CORE i5-2400 3,10GHz/6MB s1155 BOX

 

Alaplap: ASROCK H67M-GE B3

 

RAM: DDR3 4 GB 1333MHz Kingmax KIT 2x2GB

 

ház:Miditorony ATX Asus TAB-41, 2db USB, tápegység nélkül

 

winchester:1000 GB S-ATAII Samsung 32MB, 7200 rpm, HD103SJ,

 

DVD-író:DVD író SAMSUNG SATA SH-S222, S-ATA fekete

 

Tápegység: FORTRON HEXA 500 W PC tápegység (FSP-HE-500)

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk inkább úgy, hogy ez már lényegesen jobb vásárnak tűnik. ;)

 

Amúgy annyi kérdésem lenne, hogy a GeForce GTX 550 Ti kártyát mennyiért tudod megvásárolni, ugyanis ha ez túl van árazva, akkor itt megfontolandó lenne egy alternatív megoldás. Mondjuk hogy ha 30.000 Ft-ért, legfeljebb 32.000-ért megkapod, akkor azt mondom, hogy legyen.

Egy megjegyzés: talán megfontolandó lenne egy Radeon HD 6850, ami néhány ezressel drágább az általad választott modelltől, pontosan 36-37.000 Ft-ért kapsz egy 6850-et, ami a mai piac egyik legjobb ár/érték aránnyal rendelkező kártyája (gyorsabb is, mint a GTX 550 Ti). Továbbá egy jó-tanács: a gyárilag tuningolt verziók helyett hosszútávon jobb vételnek bizonyulnak a referencia változatok (vagy tuningverzió referencia órajeleken).

Link to comment
Share on other sites

GTX 550 -et 36 ezerbe számoltam, az ati amit te mondasz azis ugyan annyi.

De most megnéztem a GTX 460-ast.

Tulajdonságai: Gainward GeForce GTX460 1GB GDDR5 Golden Sample

nVidia, 1024MB, DDR5, PCIE, VGA, 2xDVI, 1xHDMI, SLI, GPU:700MHz, RAM:1800MHz, 256bit, Aktív hűtés

 

Ez kerülne 45 515 Ft-be amit hogyha össze számoltam az eddigi cuccokal 162 799 Ft jönne ki, ez még belefér. Azért ezzel a VGA val lenne a legjobb neki nem? Ha ezt venném össze férne az eddigi cuccokal? És még ha hűtéskellene mien kell bele, meg hangkártya?

Link to comment
Share on other sites

A GeForce GTX 460-at több okból sem ajánlom. Egyrészt azért, mert a 6850-es Radeon gyorsabb nála, másrészt többet fogyaszt, mint a 6850-es és harmadsorban pedig drágább. Összegezve tehát a Radeon 6850-el kapsz egy gyorsabb és kevesebb energiát zabáló videokártyát olcsóbban. Szerintem ennél jobb érvek nem igazán vannak. ;) 45.000-ért GF GTX 460-at "bűn" lenne vásárolni!

 

Hűtésből mire gondolsz pontosan? A CPU/VGA esetén bőven jó a gyári. A háznak legyen jó szellőzése. Hangkártya meg csak nagyon speciális esetben szükséges, amikor az embernek nagyon nagy igényei vannak hangminőség terén, elektromos hangszert akar a PC-re kötni, illetve egy komolyabb (az átlagnál jobb minőségű) hangrendszere is van. A magyar emberek 99,9%-nak elegendő az alaplapon lévő - általában Realtek gyártmányú - hangcodec. Szóval szerintem ne vegyél, később, ha nem leszel elégedett az alaplapra integrált egységgel, akkor még mindig lehet utólag vásárolni egy diszkrét modellt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor sztem ez a végleges össze álítás a gép szempontjából. :

 

Alaplap:ASROCK H67M-GE B3

Processzor: INTEL CORE i5-2400 3,10GHz/6MB s1155 BOX

Videókártya:PCIe Ati HD 6850, 1GB, DDR5, 256bit, ASUS EAH6850 1G PCIe

VAGY

Radeon HD 6870

RAM /Memória DDR3 4 GB 1333MHz Kingmax KIT 2x2GB

Ház: Miditorony ATX Asus TAB-41, 2db USB, tápegység nélkül

Winchester /HDD: 1000 GB S-ATAII Samsung 32MB, 7200 rpm, HD103SJ

DVD-író: SAMSUNG SATA SH-S222, S-ATA fekete

Tápegység: FORTRON HEXA 500 W PC tápegység (FSP-

 

Köszönöm a segítséget.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...