Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
bikas

Visszahív közel 100 ezer autót a Peugeot Citroen

Recommended Posts

A több millió Toyota gépkocsit érintő gázpedálproblémával összefüggésben visszahív közel 100 ezer autót a PSA Peugeot Citroen. A francia gyártó közleménye szerint Citroen C1 és Peugeot 107-es modelleket hívnak vissza gázpedálcserére. A kocsikat a csehországi Kolinban, a Toyotával közösen működtetett üzemben szerelték össze 2005 és 2009 között, és Európában értékesítették. A tulajdonosokat levélben értesítik a döntésről, amelyet azt követően hoztak, hogy a Toyota visszahívási akciója Európát is elérte.

A japán cég pénteki bejelentése szerint a kontinensen összesen 1,8 millió autót hívnak vissza, köztük Aygo típusúakat. A kiskategóriás gépkocsi gyakorlatilag ugyanaz a konstrukció, mint a Citroen C1 és a Peugeot 107-es, és ugyancsak a kolini üzemben készül.

MTI

Ilyen kocsit se terveztem venni és ezek szerint jól döntöttem. :D

Maradjunk a Toyota-nál. Hát grave man hozzám nyugodtam hozzámvághatnának egy fullos Camry-t nem sértődnék meg.

Erről a gázpedál dologról annyit olvastam, hogy bizonyos kilóméter és elhasználtság után a vezetőoldali szőnyeg széle úgy kopik, hogy kicsit felgöndörödik, vagy mit csinál :) és ebbe akad meg a gázpedál, előzések, vagy padlógáz után pedig nehezen áll vissza az alaphelyzetbe.

Egy nem gyári szőnyeggel orvosolnám a hibát.

Amikor IFA-ztam abba a fék csinálta ugyanezt,(befagyott a rugóerő-tároló) alá kellett tenni a lábfejed a fékpedálnak és úgy visszahúzni, az sem volt biztonságosabb.

A mai autókat sajnos sok esetben nem tartós-tesztelik a gyárban, sok gyerekbetegséggel jönnek ki.

Legalább valami izgalom is van a pakliban. :D

A Toyotanál rosszabb a helyzet, amit eddig tudtam az a szőnyegbe ragadós pedál

http://www.hirado.hu/Hirek/2010/01/29/17/Europabol_is_visszahiv_autokat_a_Toyota.aspx

Az újab visszahívás pedig egy olcsó beszállító, azaz NEM a Toyota hibája, vagyis csak kis mértékben az, miért nem tesztelték? Fő kérdés :

Miért nem a hibátlan és megbítható alkatrészeket gyártó DENSO cég készít kizárólagosan gázpedált a Toyotanak ?

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/05/hogyan_eld_tul_a_toyotad/

Novemberi tesztnapon (általában kimegyek gurulni egy kört valami csemegével) az Urban Cruiser -t választottam, az volt újdonság.

Így visszagondolva, jó lett volna ha beakad a pedál miközben nyomok egy 'parkettát' ... :blink:

Semmilyen kocsiban nem szeretem a potméteres gázpedált, nem jó konstrukció még az (lásd Golv IV, mindnek hibája,ilyen 150ért cserélik).

BoWden Forever :)

bizonyos kilóméter és elhasználtság után a vezetőoldali szőnyeg széle úgy kopik, hogy kicsit felgöndörödik, vagy mit csinál :) és ebbe akad meg a gázpedál, előzések, vagy padlógáz után pedig nehezen áll vissza az alaphelyzetbe.

Ez nem csak a Toyota autóknál van így, én is tapasztaltam már. :D

Egyébként a padlógáz szerintem felesleges, lehet máshogy is gyorsulni. (KRESZ tanfolyamon is tanultuk.) Padlógázzal pedig több benzint is fogyasztasz. ;)

Ha már mindenféleképpen Toyota személygépjárművet vennék, az egy Supra lenne, vagy egy Celica.

Az efféle Celica, na nem ennyire felspoilerezetten, de azért így is el tudnám viselni. :D

bodykit-toyota-celica-0003-invader-fb.jpg

Igen, gázbovden powaaa, főleg mikor haver Skodájában piros lámpánál elszakadt, aztán tolhatta a verdát, majd mászhatott bele könyékig. :D

grave man, a 120-asok kimentek már a divatból ;)

Nem is mondtam, hogy ma történt. :D Volt még pár Skodás élményünk, de ez volt az egyik legjobb. :D