Jump to content
PirateClub.hu

Az 5 legelképesztőbb csattanó


hopdinZ
 Share

Recommended Posts

 

Viharsziget, tegnap láttam. A csattanó mellett a zene, hangulat és képvilág is egy élmény volt.

A hetedik, nem kell részletezni...

Dogville (A menedék) nem egy hétköznapi film. Csak annak ajánlom aki szereti a klasszikus filmvilágtól való elrugaszkodást.

Szeretni bolondulásig, nagyon "gáz"

És végül, de nem utolsó (SŐT) sorban; Keserű méz, legalább fél óráig nem tértem magamhoz.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Sziasztok!

 

Bizonyos filmekre már "csak az érettebb ifjúság képviselői", esetleg film-megszállottak emlékeznek. No például ilyen - egy nagyon nem kiszámítható csattanóval - a tárgyalótermi filmek alapműve az Agatha Christie művéből Billy Wilder rendezésében készült 1957-es "A vád tanúja" (Wittness of the prosecution - szószerinti fordítás!) a feledhetetlen Charles Laughtonnal és a szintén feledhetetlen Marlene Dietrich-el. A film fekete-fehér és lényegében színdarab, mert 90%-ban a tárgyalóteremben játszódik, de fantasztikusan jó és olyan csavar van a végén, amire senki sem számított.

 

Hasonlóan megemlíteném még 1997-ből a "The Game/Játsz/ma" c. Michael Dougles-Sean Penn filmet, ami szintén egy nagy csavar a végén.

 

Hirtelen ez jutott most eszembe.

 

Üdv Mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Viharsziget, tegnap láttam. A csattanó mellett a zene, hangulat és képvilág is egy élmény volt.

A hetedik, nem kell részletezni...

Dogville (A menedék) nem egy hétköznapi film. Csak annak ajánlom aki szereti a klasszikus filmvilágtól való elrugaszkodást.

Szeretni bolondulásig, nagyon "gáz"

És végül, de nem utolsó (SŐT) sorban; Keserű méz, legalább fél óráig nem tértem magamhoz.

 

 

Bocsánat, még elfelejtettem, hogy azért a Hatodik érzékben az "apró jeleket" csak azután fedezed fel, miután megtudod a végén, hogy mi a helyzet.

 

A másik ilyen hasonló fordulat/meglepetés, amivel teljesen egyetértek, az a "Más-világ". Nekem legalábbis nagy meglepetés volt.

Link to comment
Share on other sites

Huh, hát a mai filmalkotások közül nem nagyon lehet kiemelni egyet sem ezek alapján (mármint állejtős csattanó)... sajnos.

 

Nálam a pálmát viszi a Hatodik Érzék, véleményem szerint az egyetlen Shyamalan film amit érdemes megnézni, illetve mellette áll közvetlenül a K-Pax (Kevin Spacey egyik legjobb alakítása a Hetedik után). Ha valaki nem látta volna, nagyon ajánlom, tele van csavarral és a stáblista alatt sem tudod hogy mi is volt a valóság. Zseniális.

No és persze ott van az örök kedvenc Trumann-show, na a végjáték ott is megér egy misét :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...