Jump to content
PirateClub.hu

Elkészült a világ legnagyobb tengerjáró hajója


hankock
 Share

Recommended Posts

Átadta az STX nevű építési vállalat a Royal Caribbean hajózási cégnek szerdán a világ legnagyobb és legdrágább tengerjáró hajóját a finnországi Turku kikötőjében szerdán - számolt be róla a finn média.

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">

Az Oasis of the Seas (a Tengerek Oázisa) nevű hajó 900 millió euróba (csaknem 247 és félmilliárd forint) került: 6360 utast és 2160 főnyi személyzet szállítására képes. 21 hatalmas úszómedence, egy kaszinó és egy szörfös hullámmedence is van rajta. A gyerekek számára épült egy aquapark és egy körhinta is. A 16 emeletes, 360 méter hosszú és 47 méter széles tengerjáró december 1-én indul el első útjára a floridai Fort Lauderdale-ből Haitira: a távolságot négy nap alatt teszi majd meg.

2rp8f0k.jpg

 

A Royal Caribbean illetékese szerint a gazdasági válság ellenére nincs panasz a foglalásokra, de még mindig van több kiadó hely a hajón. Remélik, nemcsak amerikai és európai utasaik lesznek, a főkén a Karib-szigetek körüli útjaikon.

 

Az "Oasis of the Seas" pénteken hajózik ki a finnországi Turku kikötőjéből és két hét alatt ér el a floridai Fort Lauderdale kikötőjébe, de ezen az úton még nem lesznek rajta vendégek.

 

(erdon)

Link to comment
Share on other sites

Hatalmas egy gépezet :D

 

Robinho11: Jó hát van repülő és az biztonságosabb is, de egy ilyen hajó útra elmenni, szerintem fenomenális lehet, már maga a hajó látványa ;)

Na meg egy hajóútnál, legyen az 1 napos, pár órás vagy több hetes, na annál romantikusabb dolog nincs a világon :)

Örülök az ilyen dolgoknak, ha anyagi helyzetem engedné mindenképpen mennék az első útra :D

Link to comment
Share on other sites

hát igen hajóval utazni szép is meg jó is!

 

Bár én már voltam viharban hajóval nem is kicsiben! ki álltam az orrához csak én voltam a fedélzeten a többiek mind a fedélközben! jött egy hullám és jól neki csapott az oldalának tiszta víz lettem! aztán oat dőlt a hajó oldalra mondom itt úszás lesz az egyik oldala szinte érintette a víz felszínét! de élveztem jó út volt csak utána ugye tiszta sós volt az arcom a víztől! kaptam belőle rendesen!

 

de gondolom ezt a nagy hajót nem dobálja a tenger!(annyira)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...