Jump to content
PirateClub.hu

Új processzor > új alaplap > új memória és videókártya? :O


Recommended Posts

Jó estét mindekinek! A helyzet az, hogy van én nekem egy P4VM890 nevű ősember korából visszamaradt alaplapom. :)

Meg egy ugyanebből a korból visszamaradt Intel® Celeron® 1.72Ghz 1 magos CPU-m. Ezt le szeretném cserélni, úgy 40000 fontot szánnák rá, de ha nagyon muszáj akkor kb 50000-et. A probléma pedig itt jön : ha le akarom cserélni a processzort, akkor alaplapot is cserélni kell? Én egy Intel Core 2 Duo E4500- as PROCIT néztem meg magamnak. Egy ilyen CPU miatt kellene cserélni szerintetek az alaplapot?

A másik meg az, hogy azt mondták haverok, hogy ha cserélem az alapot akkor valszeg venni kell egy új videokártyát meg RAM-ot. De hát azt én meg nem akarnék mert a kártya most lett cserélve a nyáron, RAMot meg ha kellene tetetnék bele vagy 2 GB még. (most 1GB van) .

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. Ha kicsit érhetetlen voltam akkor mondjátok kifejezem magam érthetőbben, csak röviden akartam :) .

 

U.I. : Ha cserélni kell alaplapot akkor azt mennyiért tudnátok ajánlani, valamit jót, amibe belemenne az Intel Core2 Duo E4500.

---------

Videokártyám : Nvida Geforce 8500 GT 512mb memóriával.

Köszi a segítségeket! kulcsar 1 úgy kb 45-50 ezret szánnék a cuccra. Ha anyámék is besegítenek akkor olyan 50-60 ezer között. Az már elég lenne?

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

videokártyát nem muszály cserélned, mert az is pci-e-ess.ramot, procit, és alaplapot kell csak cserélned.

procinak intel e5200-at ajánlom inkább. Nézd meg milyen vga-d van. Ha lehet kicsit több pénzt szánj a többi cuccra.

 

szerk: boccs davidka, lassan irtam

----------

KINGSTON 2048Mb DDR2 800Mhz KIT 6.468Ft

INTEL Dual Core E5200 19.380Ft

GIGABYTE GA-G31M-S2L 14.160 Ft

40008 Ft

ha többet rátudsz költeni

GIGABYTE GA-EP43-S3L 18.840 Ft

minimum MSI RX3850-T2D256E 15.745 Ft

videokártyát késöbb vagy most mindenképp ujits.

---------

szeretnék vamit kérdezni. nekem is P4VM890 alaplapom van és nekem melegszik a chipsetje is. nem tudom ez normális-e ennél, ezért kérdezem hogy neked ha mondjuk az ujjaddal megfogod akkor meleg?

Módosította Gabi89
Ezt máskor egy hozzászólásba írd.Szerkesztés gomb is van ha utólag jut eszedbe valami.
Link to comment
Share on other sites

Hát most akkor kicsit elment a kedvem Gabi :):( Pedig a legtöbb játéknak ahogy elnéztem JELENLEG/MÉG nem kell 512 mb-nál több memória. Köszi a válaszokat, hát valszeg videokártya az nem lesz egyhamar cserélve :(. kulcsar az az összeállítás nem is néz ki olyan rosszul :). Amúgy nem akarok hülyeséget mondani kulcsar de nekem is meleg egy kicsit. :) DE szerintem kérdezd ki más véleményét is mielőtt megnyugodnál mert lehet butaságot mondtam :)

Link to comment
Share on other sites

Kitchengetneck szerintem a videókártyával ne foglalkozz most.Szerintem egy darabig eltudsz játszogatni még vele.A nyárig biztos.Arra ne költs.

Amit kulcsar1 írt konfigot,az szerintem tök jó lenne neked ebben az árkategóriában.De amiket olvasni lehet az alapján ha vársz egy hónapot kb.akkor lehet hogy olcsóbbak is lesznek a cuccok.

Hajrá:)

Link to comment
Share on other sites

jaja, videokártyábol még nyárig kitudod huzni, majd nyáron vegyél egy 4830-at, nyugodtan várhatsz vele, addigra az is olcsobb lesz.

amit ajánlottam, az alaplapbol inkább a másodikat válaszd. Viszont ha ezeket megveszed, nézd meg hogy a merevlemezed és az optikai meghajtod sata-s vagy ide-s, mert az alaplapon csak egy ide csatlakozo van.

Milyen tápod van? Az is fontos.

Link to comment
Share on other sites

És ha nem ragaszkodsz az intelhez (remélem nem :D ) akkor:

 

AMD Athlon 64 X2 6000+ dobozos 20.388, vagy AMD Phenom X3 8450 dobozos 23,372 Ft

ASRock ALIVE NF6G-GLAN 11,746 Ft

2x Kingmax 2GB DDR2 800MHz 2x 4,489 Ft

 

a kisebb proci esetében ez 41112-re jön ki, a nagyobbal 44096 ft. A ramból veheted esetleg a felét, abban az esetben a kulcsar1 által javasolt kiszerelést tanácsolom én is: KINGSTON 2048Mb DDR2 800Mhz KIT 6.468Ft,

ez így 38602 és 41586.

Link to comment
Share on other sites

OK. Nekem nagyon valszínű akkor sata kábelem van. Az yo??? A tápot majd megnézem. Úgy látszik, hogy a vásárlás olyan 40000 ft körül lesz, mert ezek az ajánlatok amiket írtatok elég jól tetszenek. Úgyis majd csak április végén lesz cserélve, addig remélem kicsit olcsóbb lesz :D .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...