Jump to content
PirateClub.hu

NFL - Amerikai foci


capone
 Share

Recommended Posts

Ahogy már korábban írtam, a Steelers-re nem éppen a legkönnyebb ellenfél vár a 7. körben a Vikings személyében. Ráadásul újabb csapás érte a védelmet, ugyanis azok után, hogy Polamalu visszatért (ez persze nem negatívum, nehogy még valaki félreértse :) ), Aaron Smith vállsérülést szenvedett, aminek követeztében ebben a szezonban már nem állhat a csapat rendelkezésére. :mellow: A futás elleni védekezéssel így gondok lehetnek a hátralévő nem kevés meccsen, ráadásul a hétvégén egy bizonyos Adrian Peterson lesz az ellenfél running back-je. :blink: Favre miatt olyan nagyon azért nem aggódok, mert Polamalu vezetésével hatástalaníthatják őt, ellenben a körülmények ismeretében ha valamitől, akkor a Vikings futójátékától lehet tartani. :huh: Mindenesetre előre semmi sincs eldöntve, a győzelem még így is meglehet. Go Steelers!

 

Közvetítések:

Miami%20Dolphins_ikon.gifMiami Dolphins - New Orleans SaintsNew%20Orleans%20Saints_ikon.gif (7. hét) - 2009. október 25., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 13:15-kor a Sport2-n)

 

Washington_Redskins_ikon.gifWashington Redskins - Philadelphia EaglesPhiladelphia%20Eagles_ikon.gif (7. hét) - 2009. október 26., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 19:00-kor a Sport2-n)

 

Itt az őszi szünet, így végre nem zavar be az iskola, és élőben is meg tudom nézni a vasárnapi meccset :happy: (és szerencsére nem is holmi San Fracisco - St. Louis vagy valami hasonló meccset adnak :) ). És ki tudja, lehet, hogy még a hétfő esti rangadót is megnézem élőben, eredeti kommentárral még úgysem láttam meccset. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 819
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Igen, megvertük a Vikings-t! :happy: Főként a védelem nyújtott igazán nagyot a tegnapi meccsen, Favre gyakorlatilag semmit nem tudott felmutatni (a 334 passzolt yard önmagában szép, de nem sokat ér ha csak egy interception van mellette), de nagyobb szó, hogy a futás elleni védekezés elsőszámú embere, Smith hiányában is csak egy touchdownra (és 69 yardra) futotta a liga legjobb running back-jének tartott Adrian Peterson-tól. ;) De ami talán még ezeknél is sokatmondóbb a defense tegnapi teljesítményéről, hogy az utolsó negyedben Woodley 77 yardos fumble return-jéből és Fox 82 yardos interception return-jéből szerzett TD-kkel szereztük meg a győzelmet és fosztottuk meg ezzel a Vikings-t hibátlan mérlegétől. Ennyire büszke még nem voltam a csapatra ebben a szezonban. :) Jövő hétvégén jön a jól megérdemelt pihenés, a Broncos elleni meccsig hátralévő két hétben lehet dolgozni még a játékon (azt hiszem elsősorban a Smith által hagyott űr betöltésén kell munkálkodni, még akkor is, ha a tegnapi meccsen ezt nagyon jól megoldották). Go Steelers!

 

Jó volt a Saints - Dolphins meccs is, örülök, hogy sok pontot hozó, élvezetes találkozó volt amit végre teljes egészében meg tudtam nézni élőben (az egyetlen apró hiányérzetem csak az, hogy nem Faragó volt a kommentátor :) ). A tegnapi meccseken igazán nagy meglepetés nem is nagyon született, csak a Cardinals és a Giants összecsapása volt az, ami nem olyan végeredményt hozott, mint amit gondolom a legtöbben vártak, de az Arizona újabb győzelme még inkább alátámasztja azt, hogy idén is ott lehetnek a playoffban (jó, mondjuk ilyen csoportellenfelekkel nem lesz nehéz :) ).

 

A 7. forduló eredményei:

Cleveland Browns 3-31 Green Bay Packers

Houston Texans 24-21 San Francisco 49ers

Kansas City Chiefs 7-37 San Diego Chargers

St. Louis Rams 6-42 Indianapolis Colts

Tampa Bay Buccaneers 7-35 New England Patriots

Pittsburgh Steelers 27-17 Minnesota Vikings

Carolina Panthers 9-20 Buffalo Bills

Oakland Raiders 0-38 New York Jets

Cincinnati Bengals 45-10 Chicago Bears

Dallas Cowboys 37-21 Atlanta Falcons

Miami Dolphins 34-46 New Orleans Saints

New York Giants 17-24 Arizona Cardinals

(Szabadnaposok: Baltimore Ravens, Denver Broncos, Detroit Lions, Jacksonville Jaguars, Seattle Seahawks, Tennessee Titans)

Link to comment
Share on other sites

Mivel a Pittsburgh a következő körben a szabadnaposok társaságában jeleskedik, az előttünk álló hétvégét megelőzően nekem marad az, hogy más csapatok meccseiről "értekezzek". :) A következő forduló találkozói közül -számomra legalábbis- egyértelműen kiemelkedik a Vikings - Packers összecsapás. Kicsit meg is lepődtem, amikor a liga hivatalos honlapján a 8. kör párosításait olvasva feltűnt, hogy Favre 'hazatérése' ezen a hétvégén esedékes (bár a két csapat előző meccsén mondták, hogy november elején lesz ez a találkozó, csak nekem kiment a fejemből :huh: ), a Minnesota és a Green Bay idei első összecsapása előtt szerintem már eléggé kifejtettük a dolgokat, most nem is mennék bele különösebb részletezésbe, a lényeg, hogy megintcsak hatalmas meccs lesz, egyszerűen látni kell. ;) A többi párosítás közül igazán csak a Giants és az Eagles meccse az, ami még kiemelkedik, illetve még jobban odafigyelek majd a Denver és a Baltimore összecsapására, remélem a Broncos a Steelers csoportriválisát is megveri majd, utána pedig úgyis mi játszunk majd a 'vadlovakkal'. :)

 

Közvetítések:

Green%20Bay%20Packers_ikon.gifGreen Bay Packers - Minnesota VikingsMinnesota%20Vikings_ikon.gif (8. hét) - 2009. november 1., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 15:45-kor a Sport2 és kedden 23:15-kor a Sport1-en)

 

New%20Orleans%20Saints_ikon.gifNew Orleans Saints - Atlanta FalconsAtlanta_Falcons_ikon.gif (8. hét) - 2009. november 2., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 20:15-kor a Sport1-en és szerdán 10:00-kor a Sport2-n)

 

Jut eszembe, valaki leadta már a Pro Bowl szavazatait?

Link to comment
Share on other sites

Tegnap már én is szavaztam, az NFL honlapja is arra bíztat, hogy szavazzunk minél többször, de azt hiszem én maradok az egyszeri voksolásnál. :) A szavazataimat majd feltöltöm és linkelem itt is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek veled, ha valaki az aktuális formát és egyebeket is figyelembe akarja venni, akkor október végén még tényleg elég korai szavazni, éppen ezért nekem is lesz inkább még egy szavazásom majd később is, de most sem tudtam megállni. :)

 

Itt vannak a szavazataim:

http://data.hu/get/1832075/pro_bowl_szavazatok_vassadi.rar.html

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Basszus jó, hogy szólsz, ezt elírtam, de a 2 AFC-s QB nálam akkor is tuti Brady a másik. Természetesen Brees helye is biztos, az NFC-ben, hacsak nem játszik úgy mint a Miami ellen az első félidőben.

 

Még egyszer köszi, hogy szóltál, el..csesztem :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, azt hiszem azzal is egyet lehet érteni, hogy van néhány játékos, akiről már most szinte biztosra lehet mondani, hogy idén Pro Bowler lesz, és ezt nem is feltétlenül (csak) az eddigi meccseken mutatott forma dönti el (gondolok itt pl. Brady-re, de kicsit "belelóg" P. Manning is, a kivételek közé lehet tenni Brees-t, ...). Szerintem elsősorban az irányítók között vannak biztos befutók, de csodálkoznék, ha például Adrian Peterson vagy Troy Polamalu kimaradna. A "maradékot" pedig majd az alapszakasz hátralévő része (és a playoff), ill. a szavazók szimpátiája, csapat szempontjából vett hovatartozása eldönti. :)

Link to comment
Share on other sites

Bizony, azt hiszem nem csak a levegőbe beszélnék ha azt mondanám, hogy az év egyik, de talán 'a' legnagyobb meccse lesz Favre hazatérése ;) (bár azért azt nem hiszem, hogy pl. a Super Bowl-al bármilyen szinten is vetekedni tudna ez a találkozó :D ). Az első félidőt, vagy legalábbis annak a nagy részét biztosan megnézem, aztán a többit majd reményeim szerint be tudom pótolni a holnap délutáni ismétlés során, addig meg se nézem a mérkőzés "jegyzőkönyvét" a hivatalos oldalon, legfeljebb a végeredményt, de azt sem biztosan. A lényeg, hogy hasonlóan az október eleji első meccshez, a mai találkozó is kihagyhatatlan, ezt mindenképpen látni kell! :)

Link to comment
Share on other sites

Nagyon nagy meccs volt, és akárcsak az 'odavágón', Favre a Lambeau Field-en is nagyot játszott, azt hiszem ezúttal sem lehet elvitatni, hogy a Vikings és maga az "öreg" is megérdemelte a sikert. ;) Favre második touchdownpasszát követően nem gondoltam volna, hogy a Packers még így fel tud zárkózni, elég gyenge teljesítményt nyújtottak addig, főleg az offense-nél voltak gondok, a fal ezúttal sem tudta megfelelően védeni Aaron Rodgers-t, és maga az irányító is többször hibázott, főként a hezitálásai voltak igencsak szembetűnőek. Végülis ő sem zárta rossz mérleggel a találkozót, de Favre a 4 TD-átadással megint az összecsapás egyértelmű legjobbja volt. Azt hiszem ezek után még a Green Bay szurkolói is kalapot emelhetnek az egykori nagy kedvenc előtt, minden dicséretet és elismerést megérdemel, nem is csak a tegnapi találkozón nyújtott teljesítménye, hanem az egész pályafutása alapján is, de szerintem ezt meg nem is kell különösebben taglalni. :) Nagy élmény volt látni ezt a meccset. ;)

 

Mivel a Steelers szabadnapos, most csak más csapatokkal tudok foglalkozni. :) Ami a Green Bay és a Minnesota összecsapása mellett a legnagyobbat szólt, az egyértelműen az Eagles - Giants meccs, kedvelem mindkét csapatot, tegnap azt hiszem a Phili sikere teljesen megérdemelt volt, de remélem, hogy a new york-iak azért összekapják magukat. ;) A Titans-nek is meglett (végre) az első győzelme, a Colts majdnem elvesztette a hibátlan mérlegét, de hiába küzdött nagyot a 49ers, sajnos nem jött össze :P , és ami még kicsit meglepett, hogy a Cardinals tulajdonképpen simán kapott ki a Panthers ellen, ha jól emlékszem tavaly a playoffban is összecsaptak (akkor meg az volt a meglepetés-eredmény :) ), akkor most megvolt a visszavágás. :)

 

A 8. hét eredményei:

Baltimore Ravens 30-7 Denver Broncos

Buffalo Bills 10-31 Houston Texans

Chicago Bears 30-6 Cleveland Browns

Dallas Cowboys 38-17 Seattle Seahawks

New York Jets 25-30 Miami Dolphins

Indianapolis Colts 18-14 San Francisco 49ers

Philadelphia Eagles 40-17 New York Giants

Detroit Lions 10-17 St. Louis Rams

San Diego Chargers 24-16 Oakland Raiders

Tennessee Titans 30-13 Jacksonville Jaguars

Green Bay Packers 26-38 Minnesota Vikings

Arizona Cardinals 21-34 Carolina Panthers

(Szabadnaposok: Cincinnati Bengals, Kansas City Chiefs, New England Patriots, Pittsburgh Steelers, Tampa Bay Buccaneers, Washington Redskins)

Link to comment
Share on other sites

Mi az, hogy sajnos nem jön össze a 49ers-nek?? Még szép, hogy a Colts győzőtt, az ilyen meccseket hozni kell. Bár érdekes, hogy PM 300 yard felett passzolt, de még sem ment neki igazán (0 TD). De az a passz Addai-tól :) és Reggie elkapása gyönyörű volt. A fiatal Collie is nagyon jól játszott a 2 DE-nkről már nem is beszélve. Freeney és Mathis is sackelte Smith-t, Freeney-nek ráadásul ez már a 8. volt idén ha jól tudom.

 

A GB - Vikings meccset aki kihagyta, vagy elment lefeküdni a félidőben az bánhatja, bár nem tudom mi volt az első félidőben a Packers-szel.

Link to comment
Share on other sites

Engem konkrétan a szívinfarktus kerülgetett az elején :D De aztán jól feljöttek, magukhoz tértek. Talán ha sikerül az egyenlítés...De amiben HA van, az már mindegy is. Elfogyott a lendület, és az utólsó Favre TD pass megadta a kegyelemdöfést :( De azért jó meccs volt. Azért nem kicsit "hülyék" az amcsik: Rodgers drive. Ezen felröhögtem :D GO PACKERS GO!

Link to comment
Share on other sites

Mi az, hogy sajnos nem jön össze a 49ers-nek?? Még szép, hogy a Colts győzőtt, az ilyen meccseket hozni kell.

Ja hogy te Colts-szurkoló vagy! :) Akkor a jövőben megpróbálom fékezni magam és visszafogni kicsit ezeket az odaszúrásokat :) , nem tehetek róla, különösképpen nem szívlelem a csapatot (bár konkrét ellenszenvről azért szó nincs ;) ). Mindenesetre a hibátlan mérleg azért elismerésre méltó. És ugyanez elmondható a New Orleans esetében is, hogy a hétfő esti rangadó végeredménye se maradjon ki: a Saints tegnap 35-27-re verte az Atlanta Falcons-t.

 

A GB - Vikings meccset aki kihagyta, vagy elment lefeküdni a félidőben az bánhatja, bár nem tudom mi volt az első félidőben a Packers-szel.

Egyetértek, eleinte én is úgy terveztem, hogy legfeljebb a félidőig nézem majd meg a meccset, de aztán nem tudtam otthagyni. :) De inkább nem kezdek bele megint a találkozó fényezésébe, szerintem ezt már kimerítettem az előző hozzászólásomban. :)

 

ilacy, ezen az alkalmi átnevezésen én is jót röhögtem, egy "cseppett" kicsinyes. :D

Link to comment
Share on other sites

Én mindegyik csapatot tisztelem, mert nagy játékosok játszanak mindenhol. De anno a Colts játéka tetszett meg és azóta szurkolok nekik. :P

 

A Saints ismét megmutatta, hogy komolyan kell számolni velük, bár meglepne, ha ők nyernék a SuperBowlt.

Link to comment
Share on other sites

Ezek után nekem már nem lenne meglepetés, ha Brees a Super Bowl-ig vezetné őket. Bár én úgy vagyok vele, hogy az még rendben van, hogy a Saints csoportelső lesz és ezáltal bejut a playoff-ba, az igazi kérdés "csak" az, hogy ott majd mihez tud kezdeni. De ezt majd úgyis megtudjuk, a formájukat és a csoportellenfeleiket nézve sima továbblépés lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

A Steelers végre ismét pályára lép (külön öröm, hogy hétfő esti rangadó révén a Sport TV-n is meg tudom majd nézni a meccset), már az az egy hetes kihagyás is sok volt. :) A Broncos idén egyik csapat számára sem a legkönnyebb ellenfél, bár az előző körben a csoportrivális Baltimore (amely egyébként ebben a fordulóban a másik fő csoportriválisunkkal, a Cincinnati-vel találkozik, így megint hasznot húzhatunk kettejük összecsapásán - utána úgyis három körön belül mindkét csapattal találkozunk) megmutatta, hogy azért természetesen őket is meg lehet verni. Remélem a Vikings ellen aratott siker kellő önbizalommal töltötte el a fiúkat (bár nem mintha eddig ez "hiánycikk" lett volna :) ), valamint regenerálódni is megfelelően tudtak a kéthetes pihenő alatt, és ezt az akadályt is sikerrel veszik majd. ;)Go Steelers!

 

A többi találkozó közül számomra a Miami - New England összecsapás és a Dallas - Philadelphia csoportrangadó ígérkezik a legérdekesebbnek, de kitüntetett figyelmet kap a Steelers két elsőszámú csoportriválisának, a Baltimore és a Cincinnati párharca, valamint kíváncsi vagyok, hogy a Giants végre talpra tud-e állni.

 

Közvetítések:

New%20Orleans%20Saints_ikon.gifNew Orleans Saints - Carolina PanthersCarolina%20Panthers_ikon.gif (9. hét) - 2009. november 8., vasárnap, 22:45 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: Nincs)

 

Denver%20Broncos_ikon.gifDenver Broncos - Pittsburgh SteelersPittsburgh_Steelers_ikon.gif (9. hét) - 2009. november 9., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 16:15-kor a Sport1-en)

Link to comment
Share on other sites

A Budapest Wolves nyerte meg az V. Hungarian Bowlt, a magyar első osztályú amerikaifutball-bajnokság 2009-es nagydöntőjét. A fővárosi csapat a Győr Sharksot verte meg 16–12-re.

 

A nagyszünet előtt még a játék küzdőjellege domborodott ki, a második félidőben aztán már látványos, jó mérkőzést láthattak a szurkolók.

 

Az utolsó negyedben még vezetett a Sharks, ám Ujfalusy Ákos kezdőrúgást követő visszahordott touchdownja eldöntötte a mérkőzést a Wolves javára.

 

A Budapest Wolves a harmadik bajnoki címét szerezte meg.

AMERIKAI FUTBALL HUNGARIAN BOWL

Budapest Wolves–Győr Sharks 16–12 (7–0, 0–6, 3–0, 6–6)

 

/nso.hu/

Link to comment
Share on other sites

Az eddig hibátlan csapatok alatt ebben a körben is rezgett a léc, a Saints megint "csak" kiküszködte a győzelmet, a Texans pedig az utolsó másodpercben elhibázott field gól kísérlete miatt nem tudott egyenlíteni, és így a Colts is veretlen maradt. Az utóbbi fordulókban egyik csapat sem aratott igazán sima győzelmeket, lehet találgatni, hogy melyik gárda botlik meg először. :) Nekem valahogy az az érzésem, hogy a 'szentek' hibátlan mérlege tart ki tovább, ezzel is még nagyobb meglepetést okozva az idei teljesítményüket illetően, persze ez csak egy tipp, ki tudja, lehet, hogy a Colts-nak még egy Patriots-féle sorozat is összejön :) , mindenesetre a Brady-kvalitású quarterback megvan ehhez, bár Peyton Manning van olyan képességű játékos, hogy egy irányítóhoz se kelljen hasonlítgatni, ezt még én is elismerem. :) És ha már ezt így szóba hoztam, a következő körben a Colts épp a Patriots-al csap össze, azt hiszem ez a találkozó is simán beférhet a szezon legnagyobb meccseinek sorába. ;)

 

Az NFC keleti csoportjában érdekesen alakultak az eredmények, a Giants sorozatban negyedik vereségét szenvedte el, nem tudom, mi történhetett velük :huh: , az Eagles-t csoportrangadón felülmúló Dallas Cowboys pedig már vezeti a divíziót, úgy tűnik idén rendben vannak a texasiak, kiélezett csata lesz itt a csoportelsőségért és az NFC-s továbbjutó helyekért. ;) Ami igazi nagy meglepetést okozott, hogy a Tampa Bay megszerezte idei első győzelmét a Packers ellen (így már nincs nyeretlen csapat a ligában), örülök a Titans sikerének, és hogy Kurt Warner ilyen nagyszerű teljesítménnyel (5 passzolt TD) tudott kirukkolni az előző kör csúfságai (5 interception) után. ;)

 

Számomra a lényeg még hátravan ebből a fordulóból, hisz a Pittsburgh majd csak ma este játszik a Broncos-al, nem lesz könnyű meccs, de nyernünk kell, hogy tartsuk a lépést a Bengals-al a csoportban, a Cincinatti a tegnapi, Ravens ellen aratott sikerével nálam már biztossá tette, hogy ők lesznek a Steelers legnagyobb vetélytársai a divízió első helyéért folytatott harcban. Go Steelers!

 

A 9. hét eredményei:

Atlanta Falcons 31-17 Washington Redskins

Chicago Bears 21-41 Arizona Cardinals

Cincinnati Bengals 17-7 Baltimore Ravens

Indianapolis Colts 20-17 Houston Texans

Jacksonville Jaguars 24-21 Kansas City Chiefs

New England Patriots 27-17 Miami Dolphins

Tampa Bay Buccaneers 38-28 Green Bay Packers

New Orleans Saints 30-20 Carolina Panthers

Seattle Seahawks 32-20 Detroit Lions

New York Giants 20-21 San Diego Chargers

San Francisco 49ers 27-34 Tennessee Titans

Philadelphia Eagles 16-20 Dallas Cowboys

(Szabadnaposok: Buffalo Bills, Cleveland Browns, Minnesota Vikings, New York Jets, Oakland Raiders, St. Louis Rams)

Link to comment
Share on other sites

A Pittsburgh-nél is hasonló problémák vannak, nálunk Aaron Smith egész szezonra történő kiválása jelent komoly gondot :mellow: , rá épül a csapat egész futás elleni védekezése, nehéz lesz őt megfelelően pótolni, de remélem, hogy az újonc Casey Hampton állja majd a sarat. A Broncos elsősorban passzjátékban remekel, így a mai meccsen várhatóan elsősorban Polamalu-éknak lesz dolguk, őt meg nem kell félteni. :)

Link to comment
Share on other sites

Denver Broncos 10-28 Pittsburgh Steelers. Jó kis meccs volt, a második félidő alapján egyértelműen megérdemelt a győzelmünk, a 6-2-es mérleggel pedig továbbra is ott vagyunk a csoport élén. Az első két negyedet kis túlzással elalibizte a támadóegység, a touchdown-t is az egész meccsen hibátlanul teljesítő defense-nek köszönhettük, a második játékrészben viszont (függetlenül attól, hogy Roethlisberger a három TD-passz mellett egy-egy fumble-el és interception-el is észrevétette magát) már az offense is megfelelően működött (annyi bajom volt csak, hogy minden első kísérletnél futójátékkal nyitottak, ezek nem hoztak túl nagy eredményt, bár Mendenhall-nak utána volt egy-két jó futása), és a végére tulajdonképpen simán hoztuk a találkozót. Polamalu-nak voltak nagy pillanatai, emellett különösképpen örülök annak is, hogy a veterán Ward két touchdownt szerzett, az első igazi mestermunka volt, a másodiknál már erősen érezhető volt, hogy eldőlt a meccs, és így lazábbra vehette a csapat, de az az ugrás akkor sem volt semmi. :) Hiába a Broncos-é eddig a legjobb defense és remekelnek támadójátékban is, nagyszerű teljesítményt nyújtottunk, könnyedebb győzelmet aratott a csapat, mint azt vártam. Jövő héten pedig jön a csoportból való továbbjutás szempontjából talán legfontosabb meccs a Bengals ellen. Go Steelers!
Link to comment
Share on other sites

A hétvégi forduló mérkőzései közül egyértelműen kiemelkedik a New England Patriots és az Indianapolis Colts, de mondhatnám akár azt is, hogy Tom Brady és Peyton Manning összecsapása. Óriási presztízzsel bír a két irányító találkozója; persze azért a csapatokról sem szabad megfeledkezni, könnyen lehet, hogy ez a forduló már választ ad arra, hogy a Colts vagy a Saints hibátlan sorozata tart-e tovább, én a New England és az Indy összecsapásán inkább a Pats-re tennék, de ez csak egy megérzés (vagy inkább egy tipp), úgyis minden a pályán fog eldőlni. :) Az alapszakasz egyik legnagyobb meccse lesz, ettől függetlenül engem természetesen a Pittsburgh aktuális meccse érdekel leginkább: alighanem a Cincinnati elleni csoportrangadó lesz a legnagyobb befolyással a divízióelsőség kérdését illetően. Hazai pályán eddig hibátlanok vagyunk, a Broncos elleni, azt hiszem nyugodtan mondhatom, könnyed siker is bizonyította, hogy nagyon megy a csapatnak (már ha a Vikings felett aratott siker ezt nem jelezte volna eléggé :) ), a Bengals viszont minden 'csoportmeccsét' megnyerte. Annyi biztos, hogy nagy csata várható, amelynek végén reményeim szerint mi kerülünk ki győztesen - talán az idei legfontosabb alapszakasz-meccsünk előtt állunk. Go Steelers!

 

Közvetítések:

New%20York%20Jets_ikon.gifNew York Jets - Jacksonville JaguarsJacksonville%20Jaguars_ikon.gif (10. hét) - 2009. november 15., vasárnap, 19:00 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: hétfőn 17:00-kor a Sport2-n és 22:30-kor a Sport1-en)

 

Cleveland%20Browns_ikon.gifCleveland Browns - Baltimore RavensBaltimore%20Ravens_ikon.gif (10. hét) - 2009. november 16., hétfő, 2:30 (Élő közvetítés: Sport2 - Ismétlés: kedden 17:30-kor a Sport2-n és csütörtökön 14:00-kor a Sport2-n)

 

A Sport TV eredetileg a szokásos, 22:45 órai időpontban közvetített volna, de mivel az európai fociban a hétvégén világbajnoki pótselejtezőket és barátságos meccseket rendeznek, így az Egyesült Államokban délután 1 órakor kezdődő meccsek egyikét is le tudják adni élőben (a nálunk este 7 órai kezdésű mérkőzést többen meg tudják nézni). Sajnálom, hogy a Jets - Jaguars találkozóra esett a választásuk, a Steelers - Bengals meccsel már a csapatok nevei alapján sem ér fel, ráadásul ez nem egy hetekkel-hónapokkal előre lefixált dolog volt, szóval akár az utóbbi mérkőzést is közvetíthették volna. :unsure: Hát kár érte. :(

 

A 10. fordulóban már sor került az idei szezon első csütörtök esti meccsére is (bár ha egészen pontosak akarunk lenni, az idénnyitót is csütörtökön játszották), a San Francisco 49ers sorozatban elszenvedett négy vereségét követően hazai pályán 10-6-ra legyőzte a Chicago Bears-t (ahol egyébként Jay Cutler 5 interceptiont dobott).

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nem sikerült megnyerni az idei szezon számunkra minden bizonnyal legfontosabb alapszakasz-meccsét, a szeptemberi összecsapáshoz hasonlóan a Bengals a tegnapi csoportrangadón is megverte a Steelers-t. :( A vereség legfőbb oka leginkább azt hiszem az volt, hogy nem tudtunk touchdown-t szerezni, végig csak field goal-okkal tudtuk tartani a lépést az ellenféllel, a támadóegység gyakorlatilag semmi értékelhetőt nem tudott nyújtani, és a védőegységnél is bőven adódtak gondok (elég csak azt a 96 yardos kickoff return touchdown-t figyelembe venni, ilyeneket egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak :mellow: ). Ami még talán az elvesztett meccsnél is nagyobb csapás, hogy Polamalu ismét kidőlt, megint a térdével adódtak gondok, egyelőre semmi konkrétumot nem lehet tudni, remélem mihamarabb visszatérhet. Ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerültünk, innentől kezdve minden meccsünket hozni kell, ha el akarjuk érni a csoport első helyét. Emellett a Bengals-nek is buknia kell még, a további ellenfeleik közül jobbára csak a Vikings-nak és a Chargers-nek van igazi esélye a megállításukra, bár mi sem találkozunk olyan veretes csapatokkal, igaz mi még oda-vissza játszunk a Ravens-el, és még esetleg a Packers, ill. a Dolphins elleni összecsapáson akadhatnak gondjaink, nyerhetetlennek azért messze nem nevezném egyik mérkőzést se. Nem akkora tragédia, ha netán csak Wild Card-al lépünk tovább a playoff-ba, de biztosabb a divízióelsőség. Go Steelers!

 

A 10. hét eredményei:

San Francisco 49ers 10-6 Chicago Bears

Carolina Panthers 28-19 Atlanta Falcons

Miami Dolphins 25-23 Tampa Bay Buccaneers

Minnesota Vikings 27-10 Detroit Lions

New York Jets 22-24 Jacksonville Jaguars

Pittsburgh Steelers 12-18 Cincinnati Bengals

St. Louis Rams 23-28 New Orleans Saints

Tennessee Titans 41-17 Buffalo Bills

Washington Redskins 27-17 Denver Broncos

Oakland Raiders 10-16 Kansas City Chiefs

Arizona Cardinals 31-20 Seattle Seahawks

Green Bay Packers 17-7 Dallas Cowboys

San Diego Chargers 31-23 Philadelphia Eagles

Indianapolis Colts 35-34 New England Patriots

Link to comment
Share on other sites

Számomra is meglepő volt a Bengals sikere, de mégsem. :) Nagyon megy nekik idén, főleg a tavalyi szezon után.

És ami számomra a legfontosabb volt a fordulóban, az a Patriots - Colts meccs.

 

1. Aki nem látta, az nézze meg,

2. aki nem látta és nem is akarja/tudja megnézni, annak csak annyit, hogy a 4. negyedben 17 ponttal vezetett a Pats, aztán jött a ComeBack.

 

A két QB, ahogy arra számítani lehetett kitett magáért. Tom Brady 29/42, 375 YDS, 3 TD, 1 INT, Peyton Manning 28/44, 327 YDS, 4 TD, 2 INT. De ami számomra a legmeglepőbb volt az a Pats D# "összeomlása" az utolsó negyedben (10-21). A WR-ek között is a 2 sztár elkapó megmutatta mit is tud Randy Moss 9 REC, 179 YDS, 2 TD és Reggie Wayne 10 REC, 126 YDS, 2 TD is nagyot játszott. RW győztes TD-je 13mp-vel a vége előtt született: videó=> http://www.nfl.com/gamecenter/2009111512/2...colts#tab:watch

Külön megemlíteném, a fiatal Garcon-t aki szintén szerzett egy TD-t illetve, azt is hogy a Colts eléggé hiányos secondary-vel játszott ami meg is látszott.

 

A többi meccsről nem tudok mit írni, hiszen nekem ez volt a héten A MECCS :)

Link to comment
Share on other sites

Azt azért én is elismerem, hogy a Bengals győzelme meglepetésnek mondható ugyan, de az eddig mutatott teljesítményük alapján valóban nem annyira nagy. De már nem rágódok ezen, ahogy már írtam, a csoportelsőség még korántsem úszott el, tavaly is szoros volt a harc a Ravens-el, még idén is simán meglehet. Aztán még az is lehet, hogy csoportelsőként csak a Wild Card-ra csúsznánk be, az már gyakorlatilag biztosra vehető, hogy a Colts végez majd a főcsoport élén, a Patriots-al lehetünk majd nagy csatában az AFC második helyéért. Ennyire viszont azért nem érdemes előremenni, most inkább örülök, hogy a Mike Tomlin vezetőedző blogjában olvasottak alapján Polamalu sérülése annyira nem komoly, mint az előző, az egyelőre még kérdés, hogy vasárnap pályán lehet-e a Chiefs ellen, de ellenük csak nem fogunk belerokkanni a hiányába :) , az a fő, hogy a Ravens ellen ott legyen a secondary-ben. ;)

 

A Patriots - Colts találkozó 'jegyzőkönyvét' már átolvasgattam, nagyon nagy meccs volt, majd megnézem az összefoglalóját is. ;)

 

A hétfő esti rangadó nem hozott egy túlzottan magas színvonalú összecsapást, a Ravens 16-0-ra verte a Browns-t.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...