Jump to content
PirateClub.hu

Programozás alapjai


darthvader
 Share

Recommended Posts

Hát szerintem ezzel még ne foglalkozz, tanuld a nyelvi szerkezeteket, csinálj tombokkel kapcsolatos műveleteket stb és ha azok megvannak akkor kicsit gondolkozz. Képet beilleszteni pl BMP-t nehezen lehet. Ismerned kell a kép felépítését és az alapján kell beolvasnod, majd kirajzolnod a képet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha azt tennéd amit mondok, most nem kérdezted volna ezt. Ezt eljárásokkal/függvényekkel kell megoldani.

 

Ne játékot akarj csinálni, az isten szerelmére..... tanuld meg a konyvből a nyelvi szerkezeteket és már azt csinálhatsz, amit akarsz.

Link to comment
Share on other sites

Én a helyedben nem pascaloznék, hanem c/c++ esetlegesen java-val kezdenék foglalkozni...

A JAVA az egyik legegyszerűbb programnyelv, feltéve ha ismered a programozási alapokat, melyek minden nyelven azonosak, max szintaktikában térnek el...

 

PL Ha azt mondják neked hogy deklarálj egy konstruktort, ne keresgélj szótárat...

 

Az alapok nagyon fontosak, értem ez alatt a deklarációkat,standard input output műveleteket, adattárolást statikusan esetleg változókban vagy tömbökben, pointerek kezelését, fájlkezelést, függvények, késöbbiekben osztályok..., és még sok sok minden mást.......

 

Ezek csak alapok, de érteni kell a működési elvüket, hogy jól tudj programozni.

Amikor én kezdtem egyetemen, az első két kötelező programom egy liftnek a komplett vezérlő programja volt, valamint permutációk idegen ciklusokra bontása. c nyelven.

Egyik se nehéz, csak az ALAPOK kellenek hozzá.

 

 

Lehet hogy másnak más a véleménye....

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is az alapokkal kezdjél. Ha megtanulod a helyzeteket és tudsz következtetni akkor nem kell egy agytrösztnek lenned, hogy megírj egy -tekintettel arra, hogy otthoni- jónak mondható játékot. Ez viszont idő, de még mindig jobban jársz mintha össze-vissza belefogsz marhaságokba aztán nem tudod mi következik a tégla után.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...