Jump to content
PirateClub.hu

Programozás alapjai


darthvader
 Share

Recommended Posts

Hellosztok.

 

Én megszeretnék tanulni programozni mivel a suliba nemtanitjak es nemakarok nagy dolgokat csinalni eloszor csak alapokat akarom megtanulni hogy hogyan kene pl egy snaket vagy vmit elkészíteni vagy bármilyen kisebb dolgot ehez kérném a ti segitségeteket hogy vki leirna pontosan mindent hogy milyen progival csinaljam honan szedhetem le hol van segitseg utmutato és hogy hogy kell haladnom hogy majd 1x vmikor sikeruljon egy snaket vagy vmit összedobni.

 

Elore is és nagy hálával köszönöm nektek a segitséget majd.

Link to comment
Share on other sites

Mindent el kell kezdeni valahol, s nem lehet egyből komolyabb programok gyártásával kezdeni... Éppen azok a legegyszerűbbek kellenek elsőnek és onnan haladni a bonyolultabbak felé... Ez nem megkerülhető! és éppen az ilyen semmiség számítások és hasonlók jelentik ezt az alapot..... anélkül, a nehezebb se fog menni!

Link to comment
Share on other sites

Tessék, íme egy feladat:

 

Egy 20 létszámú osztály tanulóinak kérjük be a nevét és életkorát, majd írassuk ki szép, esztétikus formában.

 

Fogadni mernék, hogy ezt sem tudnád megcsinálni, nemhogy egy Snaket, amihez már logika és gondolkodás is kell.

Link to comment
Share on other sites

Figyelj, én ugy tanultam egy ideig, hogy csak könyvből nyomtam és a Prog.hu Cikkekből. Mostmár van tanárom. Ha komolyan gondolod, akkor szerintem vedd meg a könyvet, amit mondtam és csináld végig. Alapoktól egészem a dinamikus memóriakezelésen át az eljárásokig és függvényekig. Ha ezeket bemagolod, akkor már csak a gondolkodásmód kell és meg tudsz csinálni pl egy Snaket. Ha valamiben elakadsz kérhetsz segítséget, boldogan válaszolok, ha tudok. Kell a Borland Pascal for Windows? Ha igen, akkor, ha hazaértem feltöltöm.

Link to comment
Share on other sites

Unitot ugy kell csinálni, hogy nem a lefuttatás és fordításra mész, hanem a Make-re. Csinál egy TPU filét amit a főprogramodban tudsz meghívni a nevével. Az unit részeit és létrehozását Googleval 2 perc alatt meg lehet találni.

Link to comment
Share on other sites

Jah okes köszi xd bocs hogy zargatlak ilyen "hülye" kérdésekkel de eleg kezdö vok még de kb 1 hét alatt megtanultam a 11-12 leckes leirasbol a www.free-pascals.extra.hu-n amit talaltam es eleg jol ertem mar a dolgokat tegnap kb 5 órát töltöttem a tanulásával és már majdnem mindent értek csak az utolsó pár leckét nem de azokat még fogom gyakorolni és átnézni.

Még annyi lenne a kérdésem hogy hogylehet exe-t készíteni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...