Jump to content
PirateClub.hu

Hangkártya vásárlási tanácsok,kérdések!


kulcsar1
 Share

Recommended Posts

Hello!

Van egy Genius Genius SP-HF 1250x hangfalam, és csak integrált hangkártyám van (ac 97)!

Mien hangkártyát vegyek bele, és mennyiért? Nem akarok drágát max. kb. 6000-7000 Ft, de ha nem szükséges a drágább, hanem jók az olcsobbak a hangfalaimhoz, akkor olyat irjatok. Elöre is köszönöm!

ui: ha szart lehet kapni 7000ért is:D, akkor irjátok meg a "legolcsobb" jó kártyát!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Sziasztok, lenne egy problémám, kérlek segítsetek.

 

Az lenne hogy, eddig az alaplapi integrált hangkarit használtam és ott a zöldbe volt dugva a fülesem és a feketébe dugtam a hangfalat.... minden jó volt (szólt a füles is és a hangfal is) de ma beraktam Genius 5.1 hangkártyát és ott csak az szól ami a zöldbe van dugva.... nincs valami prg vagy valami amivel meglehet csinálni hogy szóljon füles is és a hangfal is egyszerre? (nem elosztóval hanem úgy ahogy alaplapinál működött.)

Mert alaplapinál volt Realtek HD Audio Manager és ott mutatta ha valamit rádugtam pl a feketére....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hi All!

Abban kérnék segítséget hogy ajánljatok nekem egy olyan hangkártyát aminél Vista alatt is működik az 5.1,

de lehetőleg azért ne legyen drága sem. Max: 5-6 ezer. Az sem baj ha utólag kell drivert szedni hozzá netről csak tuti működjön. Sajna a jelenlegi hangkártya ami alaplapi nem akar szólni 5.1-be és nem találok hozzá vista drivert.

Gondoltam megpróbálom így, mert már többször próbáltam a vistát és mindig eme probléma miatt szedem le a gépemről.

 

Jelenleg ilyen audio van: ADI 1986A High Definition Audio 6 -Channel CODEC S/PDIF out on back I/O port

 

THX! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Creative SB Live 7.1 vagy valami újabb kiadás, tudomásom szerint vannak hozzá készített Vista driverek (ne vedd biztosra, NEM 100%) . Az OEM-kiadások elvileg abba az árkategóriába tartozik, vagy lejjebb.

 

Az SB Live 7.1 az nem megy 5.1-ben Vistán. De 2.0-ban tökéletes.

Csak a drágább Creative kártyákon van 5.1 Vistán.

Link to comment
Share on other sites

Én is köszönöm az infót, mindig tanul az ember!

 

Személy szerint maradok az XP-nél az alaplapi hangkártyámmal és a sima hangszóróval, és kivárom az új Windows-t.

 

Viszont 1olyan kérdésem lenne:

belefutottam régebben 1 SB Audigy-ba amin volt IEEE1394, ezt a gép látta is, de magát a hangkártyát nem (legalábbis nem tudtam neki semmilyen drivert feltenni) és közölte, hogy nincs ilyen eszköz a gépben. (Gondoltam a hangkártya hibájára, vagy esetleg az alaplapra, mert nem, hogy 80%-ra üzemeltek benne a hardverek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...