Jump to content
PirateClub.hu

Gépvásárlás GA-M61SME-S2,X2 4600+,Kingmax DDR2


Recommended Posts

Sziasztok.

Abban kérném a válaszotokat, hogy vennék egy új gépet,és kérném hogy szerintetek jó e.

 

Gigabyte GA-M61SME-S2 ALAPLAP INTEGRÁLT VIDKARI Geforce 6100

Amd Athlon 64 X2 4600+ AM2

Kingmax Mars DDR2 800 2GB

MNos ez így 45ezer ft.

 

Szerintetek megéri ennyiért az árát,és mondjuk egy 8800 GT-vel szépen futna rajta a Crysis?

 

Válaszotokat köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Tehát ha jól számolom, akkor 100 ezer körüli összeged van. Vagy tévedek?

Az alaplapra mindenképpen többet költenék, mert ezen csak 2 DIMM slot van és később nem lehetne bővíteni a memót. Pár ezerrel drágább az Asus M2N-E és azért jóval fejlettebb.

A többi jó, viszont hogy a Crysis High-on tudjon futni, a procit 2,8-3GHz-re kell tuningolni.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos Tévedsz,nincs 100 ezrem,most csak jelenleg 50 ezrem.

Ezért is választottam ezt az alaplapot,mert integrált videokari van rajt,ami persze gyenge,de legalább van.

Amúgy az alaplap szted jó,mert elvileg még a phenomot is támogatja, ha frissíted a biost.

 

Ja és ezeket a Kingmax memókat lehet egy picit húzni,és stabilak?

Ja amúgy amit ott leírtam memó az csak 1db és úgy 2gb,tehát majd még veszek hozzá még egy ugyanolyat,és akkor már 4gb-al nyomom. Szted meddig lesz elég 4gb ram?

 

Bocs hogy ennyit kérdezősködök.

Link to comment
Share on other sites

Tehát a 8800GT még csak elmélet? Értem.

A memória jó terv :). Mondjuk én soha sem voltam híve az 1 modulos rendszernek. Kingmax memók nem éppen a legjobbak a piacon, úgyhogy nem OCZ szinten lehet tuningolni :) De azért nem nevezhetők noname-nek :)

4GB az több évig elég lesz. szvsz még most se kell igazán annyi (max Vista, de még ezzel is sokat mondtam).

Link to comment
Share on other sites

szeretném fejleszteni a jelenlegi gépet egy kicsit. olyan 50.000ft lenne rá

alaplap.: Gigabyte p5-ds3

proci.: Intel dual core 2160 1,8ghz

vga.:asus en7300gt silent 256md ddr2

ram.:1gb ddr2-es kingmax 800mhz

 

ti mit ajánlotok mit cseréljek le és mire?

előre is kösz!!!

Link to comment
Share on other sites

Add el a mostani VGA-d és majd árcsökkenés után (pár hét múlva) vegyél egy 8800GT-t. A fennmaradó pénzből vegyél még egy ugyanilyen Kingmax 800-as memóriát.

Aztán tuningold fel a procit 2,5-3GHz-re (ez kell hogy ki tudja hajtani a VGA-t).

 

Ha ezeket megtetted akkor kb 5x-ös (ha nem több...) teljesítménynövekedést érsz el :lol:

Link to comment
Share on other sites

üdv mindenkinek!

Csatlakoznék a segítségkérőkhöz én is.Nagyon hálás lennék ha megirnátok a véleményeteket erről. Főleg a processzor,alaplap.vga-ról.esetleg más javaslat? előre is köszönöm .

 

Gigabyte P35-DS3L alaplap 21960

Intel Pentium Dual-Core E2160 processzor BOX 18240

1024 MB DDR2 800Mhz Kingmax memória 5760

Maxtor 250 GB SATAII winchester 14880

Captiva GF 8600GT 256M GDDR3 PCIE 21480

SL-500, 500W tápegység 5160

 

Összesen: bruttó 87480 Ft

Link to comment
Share on other sites

Memóriából nem ártana még 1gb-t meg valami Maxtor helyett inkább Western Digital winyó.A táp meg nem valami jó választás szóval első szabály,hogy tápból csak márkásat veszünk mert ha nem akkor elviheti az egész gépet amit gondlom nem akarsz.Szóval Chieftec vagy FSP :)

Vga-ról annyit,hogy Captive márkát nem ismerem szóval gondolom nem véletlen.Mai játékok elmennek evvel még high-on is 1280x1024-ben ha nem kell sok FPS (kivéve Crysis) de jövőre nézve nem lesz jó sokáig.Proci meg jó főleg ha kicsit húzod is de annélkül is.Nekem is 1,8Ghz-s Core2-öm csak az enyémbe nagyobb a cache. Core2 E6300 van és nem húztam és nekem elég még játékokhoz is na jó nem a Crysishoz de annak az isten gépe is kevés.

Még valami nem tudom az árakat hol nézted de a proci itt:

http://ipon.hu/?product_id=17396

csak 16ezer az

alaplap: 20.665 Ft

Kinxmax memória: 4.865ft

Link to comment
Share on other sites

Itt egy gép :) ha valakit érdekel :) még havernak raktam össze 93ból! :) Ház és tápnélkül meg minden más nélkül!

 

_______________________________________________________

 

Alaplap: 15,693 Ft

ASUS M2V alaplap sAM2

 

 

_______________________________________________________

 

Processzor: 26,607 Ft

AMD Athlon 64 5200+ X2 Dual mag dobozos (SAM2)

 

 

_______________________________________________________

 

Memória: 9,668 Ft

2x1 KingMax 1GB DDR2 (800Mhz PC2-6400) Mars memória (2db)

 

_______________________________________________________

 

Videókártya: 41,601 Ft

ASUS Geforce 8600GTS SILENT/HTDP/256M PCIe

 

_______________________________________________________

 

 

Összesen: 93 ezer FT

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Heh, az a videokártya kaka :) (nem teljesítményben, hanem ár/teljesítmény arányban).

Nem sokkal drágább ez:

http://www.argep.hu/product_659612.html

És azért a képébe röhög a másiknak :)

Alaplapnak meg ez:

http://www.argep.hu/product_411603.html

 

Azért azt hozzátenném, hogy egy Inteles gép jobb lenne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

hi

eléggé kimaradtam ezekből az új pc trendekből, szóval mondhatni egyáltalán nem értek már hozzá :D ezért kéne segítség. "karácsonyi ajándékhoz" ősöknek :). csak netezni akarnak, esetleg filmet nézni, amire tökéletesen megfelelt a 256 megás 500 megahertzes 64-es videókártyás rendszer is, csak az azért mégis zörög meg minden sz*r :D. szóval szeretnék egy nagyon olcsó új konfigot nekik. egyedül a winchester maradna. tehát írok elképzeléseket, örülnék, ha ajánlanátok rá egy jó terméket, esetleg webáruházat, ahonnét olcsóért kiszállítják vidékre :)

* ház+táp (a 6-7 ezres kategória szerintem megfelel... legegyszerűbb dizájn, midi torony...)

* alaplap (kinéztem egy ilyet, ASRock P4VM900-Sata2, audio-video-lan integrálva, 11,5 e.. szóval valami ilyesmi árú/képességű lap kéne)

* processzor+hűtő (mindenképp egy celeron d a befutó, 6-7-8 ezerért... a coolert nemtom milyet kéne hozzá, olcsót. :D)

* memória = (ddr-2, 512 MB, 2-3 ezer... vagy több kéne? eléggé tömörek itt az árak. csak igazából azt nem tudom hogy milyen órajelű kéne meg ilyesmi... :D)

* optikai = (dvd író, 5-6 ezer...)

a lényeg, hogy a végösszegnek nem kéne bruttó 35-nél többnek lenni :)... ha esetleg valaki teljesen más megoldással áll elő, valószínűleg az is megfelel. ha még olcsóbban sikerül kihozni, az még jobb :D

Link to comment
Share on other sites

Alaplapból inkább olyat, ami nem socket 478-as. LGA775-ös celeron is már kihalófélben van a hazai kínálatban.

Asus P5S-MX SE alaplap 3 év garanciával

 

 

Processzor: 3 Ghz Celeron hűtővel, ami azért mégsem egy 500-as. :)

Intel Celeron 3000D 512kb dobozos Socket 775 347

 

 

Memória szerintem 1 Gb nyugodtan beefér:

 

 

DVD-író: A tökéletes megoldás a Pioneer DVR-112D 16x DVD író.

 

 

Ház: Mivel szűkös a keret, meg sem kísérlem ajánlani az üres ház + márkás táp kombinációt.

Helyette egy standard ajánlat a Linkworld LC316-U 400W fekete-ezüst P5 ház személyében.

 

 

Ez így 36 900 Ft márkás alkatrészekből (kivéve a tápot) és egy xp-vel jópár évig elmegy.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...