Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Komoly a sérülés: Wayne Rooney két hónapra a lelátóra kényszerül

 

Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premiership) szereplő Manchester United csatára, Wayne Rooney sérülés miatt nem állhat csapata rendelkezésére az elkövetkező két hónapban. A 21 éves válogatott támadó a Reading elleni nyitómérkőzésen szenvedett lábtörést.Wayne Rooney-ra egy ideig nem számíthat Sir Alex

 

Sir Alex Ferguson, a Manchester United vezetőedzője bizakodik: Wayne Rooney októberben már játszhat csapatában. Jelen pillanatban ez a legtöbb, amit a skót mester remélhet, az angol válogatott csatár ugyanis lábközépcsonttörést szenvedett a "vörös ördögök" legutóbbi bajnokiján.

 

Nincs szerencséje a fiatal labdarúgónak, ez már a harmadik komoly lábsérülése profi pályafutása során. Rooney először a 2004-es Európa-bajnokságon, majd a 2005-2006-os bajnokság végén, a Chelsea elleni rangadón szenvedett a mostanihoz hasonló sérülést.

 

"Ez egy hajszálcsonttörés a lábában. Remélhetőleg két hónapon belül visszatér" - vázolta a mérkőzés után Rooney helyzetét Ferguson.

 

Kérdés: a sajnálatos esemény milyen hatással lesz a címvédésre törekvő csapatra, hisz úgy tűnik csatárposzton megfogyatkozott a United? A vérbeli támadók közül Louis Saha és Ole Gunnar Solskjaer ugyan könnyített edzéseket már végezhet, visszatérésükre azonban még várni kell. Egyedül a friss igazolás, Carlos Tevez játékában bízhatnak a manchesteri szimpatizánsok.

 

A sérülés azonban túlmutat Manchesteren. Az angol válogatott szövetségi kapitányának, Steve McClarennek is komoly fejtörést jelenthet a csatár kiválása.

 

Ami már biztos: Rooney nem lehet ott a nemzeti tizenegy szeptemberi tétmérkőzésein. A szigetországi válogatott a jövő hónap 12-én Izraellel, majd négy nappal később Oroszországgal mérkőzik meg a Wembleyben, Európa-bajnoki selejtezők keretében. A McClaren vezette csapatnak pedig égető szüksége van a minél jobb teljesítményre, hisz Anglia mindössze a negyedik helyen áll selejtezőcsoportjában - igaz az éllovas Horvátországtól mindössze három pont választja el.

 

"Ez egy dühítő sérülés számára, és egy dühítő sérülés Steve McClaren számára is" - mondta Ferguson, aki hozzátette: sajnálja a szövetségi kapitányt, és reméli, hogy az egykori segédedzője megbirkózik az előtte álló feladatokkal - így Rooney nélkül is.

Link to comment
Share on other sites

A Real és a Manchester is beszállt az Alvesért folyó harcba

 

A Real Madrid és a Manchester United is beszállt a Daniel Alvesért folytatott harcba. A Sevilla fiatal brazil védőjét a madridi és a manchesteri csapat mellett a Chelsea is szeretné leigazolni.

 

Alves eközben kihagyja csapata Bajnokok Ligája selejtezőjét, ezzel is erősítve a távozásáról szóló híreszteléseket. A Sevilla azonban nem hajlandó eladni legjobbját, legutóbb egy 32 millió eurós Chelsea-ajánlatot utasítottak el. A brazil védő a múlt héten viszont többször hangoztatta, hogy szivesen kipróbálná magát egy újabb szinten és kész elhagyni az andalúz csapatot. José María Del Nido, a Sevilla elnöke kijelentette, csak akkor állnak szóba az esetleges kérővel, ha többet tesz le az asztalra a játékos jelenlegi áránál. A csapatoknak tehát körülbelül 40 millió eurót kéne ajánlani Alv

esért. A spanyol média szerint ekkora összeg kifizetésére csak a Chelsea képes, akik emellett még évi 6,5 millió eurós fizetést is ajánlanának a játékosnak. Daniel Alves 2003-ban csatlakozott a Sevilla utánpótlás akadémiájához, akkor 800 ezer eurót fizettek érte a brazil Bahiának. A Sevilla az elmúlt években óriási összegre tett szert a kinevelt játékosok eladásából. Innen került ki többek között Jose Antonio Reyes, Julio Baptista és Sergio Ramos is, akikért összesen 87 millió eurót kapott a Sevilla.

 

 

Ferguson nem igazol csatárt a sérült Rooney helyére

A Manchester United edzője, Sir Alex Ferguson kizártnak tartja, hogy új csatárt igazolna a sérült Wayne Rooney helyére...

A fiatal angol támadó a Reading elleni, vasárnapi bajnokin törte el a bal lábát. A mester inkább a napokban igazolt Carlos Teveznek adná meg a debütálási lehetőséget szerdán, a Portsmouth ellen. Ennek ellenére komoly problémák vannak a MU támadósorában. Luis Saha és Ole-Gunnar Solskjaer csak nemrég tértek vissza hosszú sérüléseikből, míg Teveznek is gondok vannak az erőnlétével. Ráadásul a nyáron két támadót is eladtak. Alan Smith a Newcastle-be, míg Guiseppe Rossi a Villarealba szerződött. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy Rooney-nak mennyit kell majd kihagynia. A Sky Sports televízió szerint két hónapos kényszerpihenőre számíthat a csatár. Rooney-nak eddig sem volt szerencséje a lábsérülésekkel. 2004-ben az Európa-bajnokságon szintén a bal lábában tört el a lábujjcsontja, míg tavaly majdnem lemaradt a Világbajnokságról amikor a jobb lábát törte - írja a Független Hírügynökség.

 

 

Tevez szerdán kezdő lesz a Manchester Unitedben

 

Rooney sérülése kissé felborította Ferguson mester terveit....A következő néhány hétben Carlos Teveznek kell betöltenie a Wayne Rooney által hagyott űrt.

 

A 23 éves argentin csatár átigazolási huza-vonája ugyan csak múlt pénteken ért vége, de - főleg Wayne Rooney sérülése miatt - hamar megkapja a lehetőséget a bizonyításra. Carlos Tevez már szerdán, az angol bajnokság 2. fordulójában debütálhat a Manchester Unitedben, amikor új csapata a Portsmouth otthonába látogat. "Carlos kezdő lesz szerdán a Portsmouth ellen." - jelentette ki Sir Alex Ferguson, a Vörös Ördögök menedzsere. "Jobban szerettem volna ezzel várni a Manchester City elleni mérkőzésig - addig kapott volna még pár nap edzéslehetőséget. De a következő néhány hétben ő tölti be azt a pozíciót, amit Wayne foglalt volna el."

Link to comment
Share on other sites

 

A Boca megtámadja Tevez manchesteri szerződését!

 

Az argetnín Boca Juniors együttese a FIFÁ-nál támadta meg Carlos Tevez szerződését, melyet az angol Manchester Uniteddel kötött a labdarúgó...

 

A Boca azt akarja elérni, hogy a felek hozzák nyilvánosságra a játékos szerződésének részleteit és a pénzmozgásokat. A dolog érdekessége az, hogy a Boca a transzfer után 20 %-os jutalékban részesült volna, ám mind a MU, mind a játékos menedzsere, mind a reklámjogokat birtokoló cég egy fillért sem adott az argentín egyesületnek. Így a vezetőknek nem maradt más választásuk: jogorvoslatot kérnek a FIFÁ-tól!

Link to comment
Share on other sites

Még 1 kis átigazolási hír:

 

A Lyon is vinné Manchesterből Heinzét

 

Az Olympique Lyon is beszállt a bal oldali argentin védő megszerzéséért vívott harcba.

 

Gabriel Heinze (fotó) szíve szerint Liverpoolba igazolna, és állítása szerint a Manchester United írásban ígéretet tett, hogy 6.8 millió fontért elengedi őt. A liverpooli szerződést azonban nehezíti, hogy a Vörös Ördögök nem akarják közvetlen hazai riválishoz engedni az argentin védőt, és itt jöhet képbe az Olympique Lyon. Az új lyoni vezetőedző, Alain Perrin hat hónapra kidölő csapatkapitánya, a brazil Cris pótlására szemelte ki a 29 éves Heinzét. "Benne van a profiljában, de jó lenne tudni, hogy igazán akar-e rendszeresen középhátvédet játszani." - nyilatkozta Perrin. Az argentin válogatott védő 2004. nyarán 6.9 millió font ellenében érkezett az Old Traffordra a francia Paris St. Germaintől.

 

 

Elnézést kért Rooney-tól a Reading védője

Michael Duberry szerint az eset, amelynél megsérült a Manchester United támadója, egyszerű, hétköznapi ütközés volt.

 

Michael Duberry az első félidő végén csapott össze Wayne Rooney-val, aki az esetnél megsérült, ezért le kellett cserélni a Reading elleni bajnoki szünetében. A válogatott játékosnak eltört a lába, így körülbelül két hónap pihenő vár. - Jobbulást kívánok neki, tudom mennyire kínzó egy hosszabb kihagyás, pláne, ha rögtön a szezon elején csúszik be – mondta Duberry, aki az esetet hétköznapinak nevezte: - Az ilyesmi előfordul, egyszerű baleset volt.

 

aki szeretné nézni a eurosport2-őt az irjon..pü-t!!!

Link to comment
Share on other sites

Csatárnézőben a Manchester United

 

Az angol bajnok mindössze két pontot gyűjtött három meccsen és ezzel 16. helyen áll a Premier League-ben. A sérült Rooney nélkül nem megy egyelőre a góllövés, ezért Ferguson még egy klasszis csatárt igazolna. Anelka, Martins és Crouch a jelöltek között.

 

Wayne Rooney-ra sérülése miatt októberig nem számíthat Sir Alex Ferguson, ráadásul Louis Saha és Ole Gunnar Solksjaer is kidőlt a sorból. Cristiano Ronaldót pedig tettlegesség miatt három bajnoki meccsre eltiltotta az angol szövetség. Jelenleg tehát csatárposzton csak Carlos Tevez bevethető a Unitednál. A skót tréner tisztában van azzal, hogy az egész szezonjukat elronthatja egy rossz kezdés, ezért mindenképpen szeretne a közeljövőben egy támadót igazolni. A három meccsen lőtt árvácska gól egyelőre nagyon kevésnek tűnik. Angol lapjelentések szerint Ferguson már ki is nézte magának a Newcastle-ben tavaly parádés szezont produkáló Obafemi Martinst. A Szarkák nigériai támadójáért 13 millió angol fontot kellene fizetnie a Manchesternek, ami nem okozhat problémát. Ha Martinst nem sikerülne az Old Traffordra csábítani, akkor a Tottenhamből Dimitar Berbatov, a Boltonból Nicolas Anelka és a liverpooli Peter Crouch jöhet még számításba.

 

Nyert a United a bíróságon

Az Angol Labdarúgó Liga (Premier League) vizsgálóbizottságának keddi döntése értelmében a Manchester United argentin hátvédje, Gabriel Heinze nem igazolhat a Liverpool együtteséhez.

Heinze egy háromtagú vizsgálóbizottság felállítását kérte a ligától, amely kideríti, hogy a Manchester miért nem engedi el őt az Anfield roadra. A 29 éves játékos azt állította, hogy birtokában van egy levél, amelyben a manchesteri csapat elöljárói leírják, hogy 6.8 millió font ellenében elhagyhatja az együttest. A "vörös ördögök" viszont azt állították, hogy levélben és szóban is elmondták Heinzének, hogy semmilyen körülmények között nem igazolhat egyik bajnoki riválishoz sem. A Premier League bizottsága megvizsgálta a kérdéses levelet, és úgy határozott, hogy a klubnak ad igazat, mivel abból egyértelműen kiderül, hogy a Manchester csak a külföldi átigazolásra adott engedélyt Heinzének. A hátvédnek jogában áll fellebbezést benyújtani az ítélet ellen.

 

Heinze a Madridé 12 millióért

A Manchester United a Real Madridnak adta el Gabriel Heinzét...

 

Argentin források szerint a Real 12 millió euróért megszerezte a MU balhátvédjét, akit az angol bajnok nem akart Anglián belül értékesíteni. A Realnál Marcelo és Miguel Torres személyében két formán kívüli játékos van az argentin posztján, ezért szerződtették le. Heinze korábban szerepelt már Spanyolországban, európai karrierjét a Real Valladolidban kezdte. A védő érkezésével már négy gaucho játszik a Bernabeuban Saviola, Gago, Higuain és Heinze személyében, de Bernd Schuster edző egy újabb argentin, Diego Milito leigazolását tervezi.

 

 

Louis és Carlitos fogja támadni a Spurst

 

Louis Saha visszatér hosszas sérüléséből, és vasárnap akár már helyet is kaphat a kezdőcsapatban Carlos Tevez oldalán.

 

Saha utoljára a februárban játszott, egy Reading elleni mérkőzésen, ahol kiújult a sérülése. Azona mérkőzésen, gólt is szerzett a francia támadó. Ám most vasárnap ismét lehetőséget kap, hogy hátára vegye a csapatot, mint Nistelrooy sérülései idején... A gall támadó egyébként már egy hete, teljes edzésmunkát végez, így több mint valószínű, hogy vasárnap, láthatjuk őt az Old Trafford gyepén. Remélhetőleg, Tevezzel együtt, ütőképes csatársor alkotnak, mely megszerzi, a United idei első diadalát...

 

Megsérült Edwin

 

Van Der Sar a Holland válogatott portás egyik edzésén sérült meg, így ki kell hagynia a ma esti, Svédország elleni nemzetiközi megmértettést.

 

Edwin, Liverpooli honfitársával, Dirk Kuyt-el való ütközés következtében rogyott a gyepre edzés közben. "Edwin fájdalmat érzett a lábában, így tegnap egész éjszaka jegelni kellett" - nyilatkozta Marco Van Basten a Holland szövetségi kapitány. "Majd meglátjuk mennyit segített, de valószínű be kell hívnunk egy másik kapust a találkozóra"- folytatta. Sir Alex Ferguson reménykedhet, hogy a Holland óriás felépül vasárnapra, hiszen a United a Tottanhammal csap össze az Old TRaffordon és a Vörösöknek, motmár tényleg kötelező a 3 pont begyűjtése. Ha esetleg nem lenne Edwin játékra kész, a Lengyel portás, Tomasz Kuszczak kell a kapuba állni. Tomasz legutóbb májusban védett tétmeccsen, akkor nem kapott gólt a Chelsea-től. A Unitednek emellett még két kapusa van,az Angol válogatott Ben Foster, aki ugyancsak sérült és Tom Heaton, aki még nem mutatkozott be United színekben. Közülük is válogathat Fergie, ha esetleg nem épülne fel Edwin, bár ennek az első orvosi jelentések szerint, csekély a valószínűsége...

 

A Lyon Silvestre-re hajt!

 

A Lyon megerősítette hivatalosan is, hogy igényt tartanának a francia védőre, Mikael Silvestre-re!

 

A Francia bajnok kétségbeesetten próbálja feltölteni az űrt, amit a távozó játékosok maguk mögött hagytak. Első lépésben Mikael Silvestre-t próbálják haza csábítani. "Mikael, már nem kapja meg a United-nél a kezdő lehetőséget, amit nálunk megkapna. Egy játékosnak fontos, hogy folyton játszassák és ha ez egy csapatnál nincs így, a játékos elgondolkozhat a karrierjén, így történik ez Mikael esetében is"- szólalt meg Alain Perrin, a Lyon-tól. "Mikael ügynöke egy diszkrét felhívást intézett irányunkban."- folytatta. "Silvestre-nek igazi előnye, hogy egy sokoldalú bal beck, ellenben más poszton is megállja a helyét a védelemben. Nekünk először is látnunk kell azokat a feltételeket, amik ellenében csatlakozhatna hozzánk."

 

 

Ronaldo: Sajnálom!

Ronaldo elnézést kért. De nem Richard Hugh-tól, nem Steve Benettől, s nem a Flatton Park közönségétől, hanem saját csapatától, és annak szurkolóitól...

 

A Portugál csillag jelenleg három meccses eltiltását tölti, a Porthmouth ellen összeszedett piros lapért... Ronaldo már megkezdte büntetését a városi rivális ellen elszenvedett vereséggel végződő mérkőzésen. Emelett a luzitán csillagnak még a Tottanham és a Sunderland elleni mérkőzéseket is csak a lelátóról szemlélheti. Ronaldo megszólalt ezügyben és elnézést kért a United-től! "Szomorú vagyok, hogy nem állhatok a csapat rendelkezésére, ebben a nehéz időszakban. Különösen az okoz csalódást, hogy a képtelenek vagyunk ebben a szezonban még győzni. Sajnálom, hogy nem segíthetem a csapatot, és állhatok ki értük a pályán is! De optimista vagyok és bízok a United-ban annak ellenére, hogy rossz volt a szezonkezdet.De a helyzet hamarosan változni fog, mi is pozitívak leszünk, és visszakerül a United oda, ahol valójában kellene lennie..." - fejezte be nyilatkozatát Ronnie.

 

Owen: Talpra fogunk állni!

Owen Hargreaves magabiztos, hogy a Manchester United gyenge szériája nem fog sokáig tartani.

 

Owen régóta várt debütálására vasárnap a City ellen került sor. Ugyan a United elveszítette a mérkőzést, Owen a legjobb teljesítményt nyújtotta, mint a szurkolói szavazatok alapján, mind pedig Sir Alex Ferguson szerint. A United jelenleg 7 pont hátrányban van a listavezetőkkel szemben, ám Owen biztos benne, hogy cak ideiglenes állapot a nagy pontaszály. "Elég lehetőséget dolgoztunk ki a City ellenében is a győzelemhez, csak a helyzetkihasználásunk volt gyenge. Ez az a probléma amire leginkább oda kell figyelnünk az elkövetkezendő meccseken. Ez az az egy probléáma amin javítanunk kell, és akkor jönni fognak az eredmények is. Mikor Geovanni a hétvégén eleresztette a lövést melyből a gól is született, nekünk már rég vezetnünk kellett volna. Frusztráló dolog, hogy az elmúlt három mérkőzésünkön mind mind rendre jó játékot mutattunk, mégse nyertünk. De a foci lényege a győzelem, így nekünk is el kell kezdeünk nyerni! Az eredménnyel csalódótt vagyok, ám a debütálásom életem legszebb élménye volt. A Manchester United-ért játszani, ezek előkk a szurkolók előtt, akikhez hasonlót sehol sem találsz lenyűgöző érzés. Az autóbuszon utazva s letámadjáka buszt a fanatikusabb szurkolók! Csodálatos érzés, amihez foghatót karrierem során még sehol sem tapasztaltam! Természetesen nekem is csalódás az eddig elért eredmény, de biztos vagyok benne hogy hamarosan feláll a csapat, és a jövőben sokkal több győzelmet tudunk felmutatni..."

Link to comment
Share on other sites

Heinze a Realban
39285.jpg
A Manchester United szinte mindenben megegyezett a Real Madriddal, és úgy tűnik, Gabriel Heinze, a britek 29 éves védője a jövőben a királyi gárdát erősíti majd.

Miután a Manchester nem ment bele abba, hogy az argentin bekk a Liverpoolban folytassa pályafutását, a játékosnak más opciót kellett találnia, a Unitedben ugyanis nem volt maradása. A Real Madrid érdeklődése végül komolyra fordult, miután Bernd Schuster vezetőedző a formán kívüli Marcelo és Torres mellé szeretett volna egy rutinos bekket igazolni, és a spanyolok a hét elején felvették a kapcsolatot a manchesteri elöljárókkal Heinze átigazolása ügyében.

A spanyol lapok úgy tudják, a két klub szerdán a lényeges kérdésekről megegyezett egymással, a megállapodás értelmében a játékos 12 millió euróért cserél csapatot, az üzlet napokon belül hivatalossá válik.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Manchester United - Dinamo Cselszkij 2-0

 

Az eredmény nem tükrözi sajnos a Manchester egész meccsen nagyon is érezhető fölényét. (a kiállítás előtt is bőven jobbak voltak a cselszkinél!)

A kiállítás teljesen jogos volt. Nyújtott páros lábbal beleszállt szegény Evra-ba (ha jól láttam) Mikel..

A második gólnál nekem azért kétségeim vannak a tizenegyes jogosságát illetően. Tény, hogy megpöckölte a lábát Sahának a védő, de azért ekkorát esni.. :D Na mindegy a lényeg az eredmény.

 

Ja a véleményemet továbbra is fenntartom: a cselszki egy gusztustalan és sportszerűtlen csapat.

Link to comment
Share on other sites

Jaja!Nekem semmi bajom a Mu-val csak az olyan emberek miatt utálom mint pl.:asbi!És én legalább helyen leírom az általam utált csapatot!Mert én is írhatnám azt h Máncsuszter junájtid,mú!

 

Szal a véleményem:gyusztustalannak tartom az olyan ''drukkereket'' nevezett valakiket akik mocskosan illetik más által kedvelt csapatot!

 

ennyit a múról!

 

GO CHELSEA!

Link to comment
Share on other sites

Utálsz pedig nem is ismersz.

Ez itt a Manchester United topic. Úgy írom le ahogy akarom. Dinamo Cselszki, Cselszi stb. És tudod miért? Mert marha jól esik.

És miért ne nevezhetném gusztustalannak és sportszerűtlennek? Láttad a meccset? Akkor értenéd miről van szó. Biztos muringyó tanította nekik ezt a hozzáállást.

Nem mentem cselszki topikba szidni a csapatod, ezért nem értem a felháborodást..

Ja és: ugyan engedd már meg, hogy legyen véleményem..

 

baad_newzz, ha ezt nekem írtad, nagyon benézted, mert 7 éve MU fan vagyok.. :]

Link to comment
Share on other sites

Premier L}ague, 7. forduló

 

Manchester United-Chelsea 2-0 (1-0)

Gól: Tevez (45+3.), Saha (90., 11-esből)

Kiállítva: Mikel (32.)

MU: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - C. Ronaldo, Scholes, Carrick, Giggs - Tevez (Saha, 79.), Rooney.

Chelsea: Cech - Ferreira, Ben-Haim, Terry, A. Cole - Makelele, Essien, Obi Mikel, J. Cole (Pizarro, 76.) - Sevcsenko (Kalou, 59.), Malouda (Wright-Phillips, 69.).

Link to comment
Share on other sites

Ez itt a Manchester United topic. Úgy írom le ahogy akarom. Dinamo Cselszki, Cselszi stb. És tudod miért? Mert marha jól esik.

 

Épp azért mert ez máncsusztrr topic és nem értem h minek kell a Chelsea-t itt fikázni?

 

És miért ne nevezhetném gusztustalannak és sportszerűtlennek?

Nem mondtam h nem nevezheted annak!Csak én személy szerint elég paraszt dolognak tartom!

 

Nem mentem cselszki topikba szidni a csapatod, ezért nem értem a felháborodást..

Pedig azt kelledt volna tenned és nem itt szidni!

 

Ja és: ugyan engedd már meg, hogy legyen véleményem..

Felőlem lehet megengedem!Amúgy Én meg véleményt írtam a te véleményedről..

 

agyon benézted, mert 7 éve MU fan vagyok

A HSZeidből nem ez látszik...

 

És én ezzel befejeztem na csá!

Link to comment
Share on other sites

A HSZeidből nem ez látszik...

Na akkor visszakérdezek: milyen jogon mered megkérdőjelezni, hogy mióta vagyok szurkoló? Menjél szépen vissza a cselszki (háhá) topicba sírni.

Ha nem tetszik a csapatok szurkolói közötti "rivalizálás" ajánlom a sakkot, mint megfelelő sportot..

 

Ja és nagyon aranyos, ahogy próbálod leírni a csapat nevét.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...