Jump to content
PirateClub.hu

A.C. Milan


etooo
 Share

Recommended Posts

Igen, én is csodálkoztam a leigazolásán, már a 2006-2007-es szezonban, a Real-ban is megmutatta, hogy kiégett játékos, tulajdonképpen semmit nem ért. Erre leigazoltuk mi :huh: Bár azon a nyáron a csapat csak Pato-t szerződtette, aki ugye csak januártól állhatott rendelkezésre, szóval szerintem ez is közrejátszhatott abban, hogy Emerson ide került (nem akarták "üres kézzel" zárni az átigazolási időszakot, ugyanazzal a kerettel kezdeni az újabb szezont, ilyesmik)

 

Újabb hír a csapattal kapcsolatban, hogy Gattuso még ugyan nem edz együtt a csapat többi tagjával, de már önálló, teljes értékű edzésmunkát végez. Lehet, hogy nem kellene kockáztatni egy rásérülést, inkább pihentetni kellene, a szezonból már úgysincs sok hátra, és igazi célja már nincs a csapatnak ebben az idényben, a jövő évi BL-főtáblás szereplés már gyakorlatilag elkönyvelhető.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Remélem nem gond, ha írok kicsit Emersonról.

 

Remek játékos volt. Tiszteltem, amikor Madridba jött. Mára egyetlen mozdulatára emlékszek, amikor a Deportivo ellen idegenben egy kapufát rúgótt. Annál semmivel sem többre. Nem tudom pontosan, mennyiért ment el a Milanba, de rossz vétel volt. Kiégett, ahogy írtad. Azért jó volt ő.... amíg fiatal volt.

Link to comment
Share on other sites

Persze, a Real-os és Milan-os korszaka, pontosabban inkább csak időszaka előtt, Juvésként még jó játékos volt (mondjuk a fiatal jelző akkor sem illet rá, de hát akkor is), azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy egyike volt a világ legjobb védekező középpályásainak. Aztán ugye a bundabotrány után hagyta ott a Juvét; talán többre vitte volna, ha marad. Csak hát a pénz az -nála legalábbis- nagyobb úr volt a klubhűségnél... (persze nem csak erre fogható, azért van különbség a spanyol első osztály és az olasz második liga között, stb.)

 

Már csak alig több, mint fél óra, és kezdődik a meccs. A várható kezdőcsapatok:

Magyar Ligaválogatott: Németh G. - Miskolczi, Mészáros N., Horváth G., Laczkó - Bori, Horváth A., Farkas B., Tisza - Kabát, Rajczi

AC Milan: Kalac - Mattioni, Senderos, Thiago Silva, Jankulovski - Beckham, Ambrosini, Seedorf - Kaká, Ronaldinho - Sevcsenko

Magyar Ligaválogatott 2-5 AC Milan (Rajczi 7., Tököli 56., illetve Kaká 37., Sevcsenko 47., 62., Seedorf 73., Viudez 85.)

 

Remek meccs volt, jó ideig egyenlő fél volt a Ligaválogatott, de aztán a második félidőben megmutatta a Milan, hogy mit tud. Sevcsenko-n kicsit meglepődtem; az első féldidőben pont arra gondoltam, hogy az NBI-ben sem emelkedne ki a többi csatár közül, aztán meg rúgott két gólt. Szerintem csak gratulálni lehet mindkét csapatnak, szép volt! ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

AC Milan - Palermo (Olasz bajnokság, 33. forduló) - 2009. április 26., vasárnap, 15:00 (Élő közvetítés: Sport1)

 

Az őszi szezonban egy nagyon fájó vereséget szenvedtünk a Palermo-tól (1-3), most hazai pályán meg kell nekik mutatni, hogy ki is az úr ;) Főleg ha tartani akarjuk a második helyet, mivel a Juve ebben a fordulóban a Reggina-t szinte biztosan megveri, így nekünk is be kell gyűjtenünk a 3 pontot. A Palermo egész jó kis csapat, de látva, hogy milyen ellenfelek vannak még hátra, azt kell hogy mondjam, közülük ők tűnnek az egyik legkönnyebnek :huh: Szóval csak ismételni tudom magam, kell az a győzelem. Forza Milan!

 

Egyébként a hátralévő 6 meccs:

33. forduló: AC Milan - Palermo

34. forduló: Catania - AC Milan

35. forduló: AC Milan - Juventus

36. forduló: Udinese - AC Milan

37. forduló: AC Milan - AS Roma

38. forduló: Fiorentina - AC Milan

Ezt a sorozatot látva a csapatnak nagyon össze kell szednie magát, ha meg akarja tartani ezt az "ezüstérmes" pozíciót (de szó se róla, most nagyon "ott van" a gárda!) Az Inter kivételével a Serie A elitje az "akadály" :)

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz egyszerű a vége... főleg az utolsó 4 meccs lesz finom. Amúgy az sem baj ha csak 3. helyen végzünk mert igazából mindegy, de ha már megelőztük a Juvét akkor jó is lenne megtartani az ezüstöt. Csak azt sajnálom nagyon, hogy ennyire futotta idén... a bajnoki címet már rég szóba se hozhatjuk, pedig szerintem ennyire azért nem jó az Inter

Link to comment
Share on other sites

Igen, én is csak azért vagyok ennyire "felbuzdulva" az esetleges második hely miatt, mert ha már egyszer hosszú idő után végre megelőztük a Juvét, és a csapat jelenlegi formáját nézve minden esélyünk megvan arra, hogy a "dobogó második fokán" végezzünk, akkor már tartsuk meg ezt a második helyet ;) Tétje -ahogy már korábban jónéhányszor leírtuk :) - már nincs az egésznek, a BL-főtábla biztos, de presztízs-szempontból jó, ha magunk mögött tartjuk a torinóiakat ;)

 

Ui.: Wildesbeest, örülök hogy aktív vagy, végre van kivel ilyenkor, a meccsek között is beszélgetni ;)

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 3-0 Palermo (Kaká 10.-tizenegyesből, 55.-tizenegyesből, Inzaghi 19.)

 

Végtelenül sima meccs volt, az idény egyik legkönnyebben megnyert találkozóját láthattuk, a Palermo-nak semmi esélye nem volt még a pontszerzésre sem. Mivel a Juve csak 2-2-es döntetlent játszott a Reggina-val, 2 pontra elléptünk tőlük. Ha a csapat tartja a most már jó ideje tartó remek formáját, a végén még akár simán is meglehet az a 2. hely (persze ehhez még hozzátartozik a Juve gyengélkedése is) Jövő hétvégén a hátralévő ellenfelek legkönnyebbike jön; a Catania-val játszunk majd, azt mindenképpen hozni kell, utána pedig ha megverjük a Juvét, gyakorlatilag biztos az "ezüstérem" ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

A mostanában játszott meccsek után az egyik szemem sír, a másik meg nevet... Örülök, hogy ma is ilyen simán hoztuk a 3 pontot, de nem értem, hogy miért csak most tudunk így játszani, mikor már bajnokok nem lehetünk. Ha az egész szezonban ezt a teljesítményt nyújtotta volna a csapat akkor nem lenne kérdéses, hogy ki nyerné a scudettot. (nem azt mondom, hogy minden meccset meg kellett volna nyerni, de a kötelezőket úgy kellett volna hozni mint az utóbbi fordulókban)

Link to comment
Share on other sites

A Napoli tegnap 1-0-ra legyőzte az Intert, így már "csak" 7 pont a listavezető előnye. Így a bajnokság végére elég szépen felzárkóztunk, most azért fájhat a fejünk egy kicsit az első két fordulóbeli vereségek miatt, mert ha mondjuk hozzuk azokat a meccseket (vagy ha nem adunk le három-négy meccset is 1-0-s vezetésnél döntetlenre), akkor most csak 1 pontra lennénk lemaradva a riválistól, és teljesen reális esélyünk lenne még a bajnoki címre :huh: Bár ki tudja, 5 forduló még hátravan, lehet, hogy a végén még lesz -legalább matematikai- esélyünk a scudetto-ra :)

Link to comment
Share on other sites

Ez igaz; hiába csökkent 7 pontra a hátrányunk, reális esélyünk még így sincs arra, hogy megelőzzük az Intert. És hát ahogy te is mondtad Wildebeest, az Inter-nek jóval könnyebb meccsek vannak hátra, míg a mi sorsolásunk alapján nem kizárt, hogy lesz(nek) pontvesztés(ek) a hátralévő 5 fordulóban.

 

Ancelotti-nak a tegnapi meccsen nagyon tetszett Simon Kjaer, a Palermo védőjének játéka, és Cesare Maldini, a Milan játékos-megfigyelője elmondta, lehetséges, hogy a fiatal hátvédet szerződtetik, amennyiben Ancelotti is támogatja ezt. Az tény, hogy a Milan-nak belső védőre van szüksége a leginkább, de szerintem ha ezt a Kjaer gyereket le is igazolják, akkor is szükség lesz még más hátvédre is, hisz bármekkora tehetség is ez a fiatal játékos, nekünk nevesebb védő kell, de nem "kiégett" játékos (mint pl. Sevcsenko, vagy ha csak a védőknél maradunk, akkor Cannavaro, akinek a neve fel is merült a lehetséges nyári átigazolások között) Szerintem pl. Gallas jó megoldás lenne, az ő szerződtetésére van is esély.

 

És ha már átigazolások, akkor itt egy új hír is: egy olasz átigazolási ügyekkel foglalkozó internetes oldal szerint nagy rá az esély, hogy a csapat első nyári átigazolása Fernando Morientes lesz (gondolom mindenki tudja kiről van szó és milyen múlt van mögötte, milyen játékos, stb.); a szezon végén a spanyol csatár szerződése lejár a Valenciával, azaz ingyen igazolhatóvá válik, és a Milan állítólag érdeklődik a játékos iránt (felvetődött még a "Mór" két korábbi klubja, a Liverpool és a Monaco is) Vele megint az a helyzet, hogy egy eléggé kiégett játékos, az utóbbi időben (méghozzá elég hosszú időben) semmi komolyat "nem tett le az asztalra", szóval ki tudja mennyire tudna hasznára válni a csapatnak :huh: Végülis ingyen szerezhetnénk meg, csakúgy mint Sevcsenko-t, aki ugye nem ért semmit, de Morientes azért eggyel (vagy legalábbis egy féllel :) ) jobb kategória, mint Seva. Majd meglátjuk mi lesz ebből.

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

mondd már meg minek nekünk Morientes?

 

 

nekünk nevesebb védő kell, de nem "kiégett" játékos

 

Morientes mi akkor, fiatal tehetség? <_<

 

Kjaer jó lenne, mert a komplett védelem erősítésre szorul(Maldini ugye visszavonul,Senderos visszatér hála a jó istennek, Favalli,Kaladze meg menjenek el valahova máshova csak el Milánó közeléből...)

Link to comment
Share on other sites

Nem értem, hogy az, hogy minek nekünk Morientes, és az, hogy nekünk nevesebb védő kell, nem pedig egy kiégett játékos, miként függ össze :huh: Egy az, hogy én egy szóval se mondtam, hogy nekünk kell Morientes, ez csupán egy -a témában egyébként eléggé jártas- olasz internetes oldal híre, én csak a lényeget leírtam ide magyarra lefordítva. Meg a hsz.-em Morientes-ről szóló részében azt írtam, hogy "vele megint az a helyzet, hogy egy eléggé kiégett játékos". Szóval nincs semmi alapja ennek a "beszólásnak", előbb inkább olvasd el a teljes hsz.-t, és csak utána mondj ilyen "okosságokat" <_<

 

Kjaer feltűnő volt az első félidő első felében, tényleg nem rossz játékos, de nála azért jobb belső védőre van szüksége ennek a csapatnak. Favalli nem egy tophátvéd, de azért ő is viszonylag jó stabilitást tud adni (elég megnézni az utóbbi néhány bajnokinkat); Senderos távozása korántsem biztos, annyira nem is rossz játékos, mint azt az érkezésekor gondoltam, szóval lehet hogy hasznára válhatna még a csapatnak; illetve még van nekünk egy Thiago Silvánk, aki a Ligaválogatott ellen bizonyította, hogy bizony jó kis játékos ő (Kaladzéval meg valóban akkor járnánk a legjobban, ha eladnánk) Szóval a következő szezonban valahogy így nézni ki a védőink listája: Favalli, Bonera (rá ugye sokszor jobbhátvédként is szükség van), Thiago Silva, Kaladze (?), Senderson (?), illetve még felépülhet Nesta. Szóval ide azért kell majd még egy neves belső védő...

Link to comment
Share on other sites

 

elég csak egy neves belső védő....vannak nekünk védőink....átlagéletkorunk 30 felett van....nembaj rutin....

 

szerintem igazoljuk le őket is, mert ingyen vannak: Maniche, Zenden, Cruz, Crespo

biztosan erősségei lennének a Milannak <_< ...

 

ugy látom ide csak te írsz okosságokat....

Link to comment
Share on other sites

Azt az első mondatot nem igazán értem, hogy abban mi a kifogás arra, amit én írtam.

 

Azt pedig megintcsak egy szóval nem mondtam, hogy -azért- igazoljuk le Morientes-t, mert ingyen van (sőt, semmi olyat nem mondtam, hogy igazoljuk le Morientes-t, de ezt már az előbbi hsz.-emben is elmagyaráztam - vagy 'egyeseknek' nehéz a felfogásuk...) (Egyébként Cruz valóban egy egész jó igazolás lehetne)

 

Nem baj, menjen csak a vita, legalább van aktivitás :)

Link to comment
Share on other sites

Catania - AC Milan (Olasz bajnokság, 34. forduló) - 2009. május 3., vasárnap, 15:00 (Élő közvetítés: Sport1)

 

A meccsről túl sok mindent nem tudok írni, már korábban elmondtuk, hogy a Catania a hátralévő ellenfeleink közül a leggyengébb, kötelező hozni a 3 pontot. Persze a csapat utóbbi jónéhány meccsén mutatott formáját látva nem is kell nagyon izgulnunk a végeredmény miatt ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

Sima 2-0-ás győzelem lett a meccs vége, a gólokat pedig (mostanában szokás szerint) Inzaghi és Káká szerezte :)

Sajnos az Inter is nyert tegnap, de hát valószínű volt, hogy nem fogják a végén sorban bukni a meccseket... A Juve viszont ismét csak ikszelt úgyhogy már 4 ponttal megyünk előttük

Link to comment
Share on other sites

Ez is kb. olyan sima győzelem volt, mint egy héttel ezelőtt a Palermo ellen ;) És igen, a Juve megintcsak egy döntetlenre volt képes, ismételten egy kiscsapat ellen <_< Kíváncsi vagyok, meddig "bírják még" Ranieri-vel :huh: (igaz most már nem igazán érdemes edzőt váltani, majd nyáron, ha vége a szezonnak, akkor van idő bőven megkeresni a megfelelő embert) Na mindegy, nekünk az egészből csak az a fontos, hogy -ahogy Wildebeest is mondta- már 4 pont az előnyünk, jövő héten pedig jön a rangadó a Juve ellen. Ha ott nyerünk, akár a harmadik helyüket is bizonytalanná tehetjük, mert ahogy mi távolodunk tőlük, a Fiorentina úgy közelít hozzájuk elég szépen. Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

Olasz lapértesülések szerint a milánóiak nagyon szeretnék megszerezni Buffont, aki nem érzi jól magát a torinói együttesben. A La Gazzetta dello Sport szerint a világbajnok kapusért Abbiatit és "jó adag" készpénzt adnának a piros-feketék. Korábban 15 millió euróról szóltak a meg nem erősített hírek. Ennyit kapna a Juventus a csereügylet mellé...

 

Egyszer már közel volt Buffon ahhoz, hogy a Milanba igazoljon, úgyhogy kiváncsi vagyok lesz-e belőle valami

Link to comment
Share on other sites

AC Milan - Juventus (Olasz bajnokság, 35. forduló) - 2009. május 10., vasárnap, 21:00 (Élő közvetítés: Sport2)

 

Elérkeztünk hát az utóbbi időben elég sokat emlegetett rangadóhoz. A Milan számára ez a meccs a hátralévő találkozók legfontosabbika, hisz ha itt begyűjtik a három pontot, akkor gyakorlatilag biztos a második hely (a Juve három forduló alatt nem tudna ledolgozni egy 7 pontos hátrányt) Az "ezüstérem" nem sokkal jelent többet a "bronznál" (mert ugyebár jövőre mindkét csapat BL-főtáblás lesz), de presztízsszempontból jó lenne, ha a Juve előtt végeznénk, és ha már egyszer itt vagyunk a második hely kapujában, akkor miért adnánk át azt másnak? ;) A két csapat formája közti nem kis különbséget látva nem lehet kérdéses, hogy ki lesz a győztes ;)Forza Milan!

 

Ui.: Buffon-al kapcsolatban annyit, hogy szerintem teljesen felesleges lenne őt idehozni, csak felesleges pénzkidobás lenne, Abbiati remek kapus, ő is megfelel a következő szezonra (ahol ugye már a BL-ben fogunk játszani) Egyébként szerintem ez is csak egy a sok olyan átigazolási pletyka közül, ami egyszercsak a semmiből, alaptalanul napvilágot lát, két; legfeljebb három napig beszélnek róla, aztán ennyi, többet elő sem kerül <_<

Link to comment
Share on other sites

"Mert nem éppen világklasszisok rohangálnak a pályán hétről hétre" Pff... Szerintem inkább örüljünk annak, hogy nem vagyunk teletömve sztárokkal, mert a végén még úgy járnánk, mint a Galaktikus Real Madrid... Klasszis játékosunk van így is bőven, persze azért problémát biztosan nem jelentene, ha nyáron esetleg leigazolnánk még egy-kettőt.

 

Buffon valóban világklasszis kapus, jobb is, mint Abbiati, ez egyértelmű, de kár lenne kidobni érte 40 millió eurót (ennyiről szólnak a híresztelések) Nem a kapusposzt az, ahol a Milan elsődlegesen erősítésre szorul, ez teljesen nyilvánvaló. Abból a 40 millióból pl. már bőségesen kipótolhatnánk a védelmünket, de még talán arra sem kellene ennyit áldozni.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem úgy értette hogy cseréljük ki az egész csapatot, hanem csak egy-két klasszissal bővüljünk...

Realba az a baj hogy csak nevek vannak,de nem igazi klasszisok(mint anno Zidane,Figo stb)...Milannal is ez a helyzet(persze kivétel van: Kaká, Maldini,Gattuso,Pirlo akiket már tényleg klasszisnak lehet hívni)

 

Tény hogy Buffon klasszis kapus(és nem is lenne rossz), de sok érte Abbiati + 40 millio...

 

Védelembe be kellene építeni Mattionit és Silvat(mint Maldini utód(igaz sokat kell még fejlődni,de aki mer az nyer)) és nem lenne ott sem sok gond...

 

Magánvélemény, vassadi ne puffogj

Link to comment
Share on other sites

Thiago Silva-val szerintem nem lesz gond, ő azért már egy -viszonylag- érett játékos; Mattioni viszont szerintem egyelőre legfeljebb annyi játéklehetőséghez juthat, mint mondjuk Antonini akkortájt, amikor 'felfedezték'. Azt nem tudom pontosan, hogy Mattioni belső vagy szélső hátvéd-e, mindenesetre előbbi posztra nyáron biztosan igazolnak nagy nevet (lehet, hogy nem is csak egyet), utóbbinál pedig nincs különösebb hiány (Zambrotta, Jankulovski, Bonera is tud jobbhátvédet játszani, és ott van tartalékként Antonini), úgyhogy túl sok és túl jelentős szerepet nem fog kapni, ez egészen biztos.

 

Amúgy Chosen, persze, hogy nem úgy értette, hogy cseréljük ki az egész csapatot; én csak felhoztam egy -múltbéli- példát, hogy miért nem jó az, ha egy csapat tele van világsztárokkal. És az utolsó mondatod elég vicces, mert nemrég még te szólogattál be nekem, hogy "ne én mondjam meg, hogy mit gondoljanak és hogy viselkedjenek a szurkolók"... <_<

 

A vasárnapi meccs várható kezdőcsapataival kapcsolatban annyit, hogy a Juvénak vannak fontos hiányzói (pl. Nedved, Sissoko, vagy Mellberg), nálunk viszont nincsenek újabb sérültek, így vélhetően az utóbbi meccseken megszokotthoz hasonló felállásban, nagy változtatás nélkül fogunk pályára lépni (mondjuk az még kérdéses, hogy Pato vagy a nagy formában lévő Inzaghi kezd-e; kétcsatáros játék nem valószínű) Viszont a hírek szerint Gattuso teljesen felépült a sérüléséből, és a Juve ellen már ott lesz a kispadon ;)

Link to comment
Share on other sites

arra értettem, hogy a Milan mindig is sztárcsapat volt(anno:van Basten,Gullit,A.Pelé,Baresi,C.Maldini,Rijkaard stb.)

ez nem látszik most...Jankulovski, Bonera sem Milan szint pl....

 

Mellberget én nem nevezném fontos hiányzónak.Gennarót pedig szerintem még nem kellene erőltetni, de a jó ha ott van a kispadon a győztes személyisége miatt.

 

CHOSEN: mindegy mit irok be, itt csak leugatnak.....

na FORZA MILAN ennyi!

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy Gattuso már a padon ülhet legalább, mert ebben a szezonban ő volt az aki a leginkább hiányzott a csapatból. Mondjuk már nincs sok értelme kockáztatni, hogy esetleg újra megsérüljön, mert 4 meccsünk van csupán hátra. Amúgy a Juve ellen én Pato-t és Pippo-t is játszatnám, mert szerintem mindketten fontos szereplői lehetnek a rangadónak (és amúgy sem szeretem mikor egyetlen csatárral állunk fel)

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy Gattuso már a padon ülhet legalább, mert ebben a szezonban ő volt az aki a leginkább hiányzott a csapatból. Mondjuk már nincs sok értelme kockáztatni, hogy esetleg újra megsérüljön, mert 4 meccsünk van csupán hátra.

Igen, ha Gattuso nem dőlt volna ki, talán még mindig versenyben lennénk a bajnoki címért :unsure: Érzékeny veszteség volt az ő kiesése. De a második mondattal is egyetértek, már eléggé felesleges az ő szerepeltetése, a csapat így is nagyon ott van, Rino inkább pihenjen. Bár ha rajta múlik, akkor mind a négy hátralévő meccset végigjátsza... :)

 

Az Inter-től csak egy 2-2-es döntetlenre futotta a Chievo ellen, így ha este nyerünk, 5 pontra csökken a hátrányunk. Ez a helyzet már kezd inkább vicces lenni; fordulókkal ezelőtt mindenki határozottan állította, hogy az Inter-t már nem lehet utolérni, biztosan bajnok; a végén meg még lehet, hogy izgulniuk is kell a scudetto miatt :huh: Ezen kívül még 3 forduló van hátra, úgyhogy azt továbbra sem állítanám, hogy reális esélyünk van megelőzni őket, de kitudja... Ha még két döntetlen becsúszik nekik, akkor azonos pontszámmal állnánk, és a gólkülönbségünk jelenlek ugyanannyi (sőt mi 2-vel több gólt is lőttünk) De áh, felesleges, itt már nem lesz ekkora csoda, kár is ezen gondolkozni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...