Jump to content
PirateClub.hu

A.C. Milan


etooo
 Share

Recommended Posts

Galliani: Leigazoltuk Dominic Adiyiah-t

 

 

A Milan részéről Adraino Galliani közölte, hogy a klub leigazolta Dominic Adiyiah-t a ghánai U20-as válogatott támadóját.

 

“Leigazoltuk Dominic Adiyiah-t,” - nyilatkozta a Milan Channelnek.

 

“Megállapodtunk a norvég Fredrikstad FK csapatával. Most már csak munkavállalási engedélyt kell kapnia, hogy Olaszországba jöhessen. Ezek után január elsejével a mi játékosunk lesz. Persze még vár rá egy orvosi vizsgálat is. A felállásunk megváltozott, emiatt szükségünk van olyan játékosra, aki szélsőt is képes játszani, ahogy Pato és Ronaldinho. ”

 

football-italia.net

 

 

Szintén a piros-feketékkel kapcsolatos hír, hogy a Triestina 16 éves ghánai középpályása, Edmund Hottor is a kiszemeltek között van.

 

Forrás: goal.com, transfermarketweb.com, acmilan.hu

 

 

én jó vételnek tartom, mert szinte ingyen vették, ha igaz 1,3m eurót fizettek érte. az u20-as vébén bizonyított, kiváncsi vagyok majd a Milannal mi lesz a sorsa, nehogy Cardiacco és vludez sorsára jusson :( az is kérdés, hogy ő megy e az ANK-ra, mert ha igen akkor tolódik a bemutatkozás. ja és remélem a fogai rendben vannak :lol: :lol: :lol: :lol:

 

a másik sráct nem ismerem, a pontos posztját sem, de 16 évesen már a nagycsapatuknál van. hátha egy Essien szintet tud hozni :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AC Milan 1-1 Real Madrid (Ronaldinho 35.-tizenegyesből, illetve Benzema 30.)

 

Azt is lehet mondani, hogy igazságos döntetlen született, de akár meg is nyerhettük volna a meccset, Pato gólját például nem tudom, miért nem adta meg a játékvezető. <_< Arra számítottam, hogy a Real sokkal keményebb ellenfél lesz, jóval erőteljesebb játékot tudnak bemutatni, mint az első meccsen, de úgy tűnik, Ronaldo nélkül sehogysem megy nekik annyira, ha az első félidő nagy részében nem is, a második játékrészben mindenképpen teljesen egyenrangú ellenfelek voltunk. A döntetlennel nem vagyok elégedetlen, a Real ellen azért még hazai pályán is elfogadható eredmény, viszont a Marseille így egy pontra megközelített minket, nagy harc lesz még a továbbjutásért a hátralévő két meccsen (bár az tény, hogy könnyebb helyzetben mi vagyunk, mivel a Marseille-t otthon fogadjuk, és a Zürich-nél vendégeskedünk - a franciákat még valószínűleg a Real is meg fogja verni, igaz az sem lenne különösebb probléma, ha éppen ellentétes végeredménnyel zárulna az a találkozó :) ). Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

Lazio 1-2 AC Milan (Thiago Silva 65.-öngól, illetve Thiago Silva 21., Pato 34.)

 

Nagyjából ezt vártam a fiúktól a mai meccsen; bár az első félidő összképe alapján arra számítottam, hogy ennél valamivel simább győzelmet fogunk aratni, de így sem forgott igazán veszélyben a sikerünk. Az első játékrészben a Lazio gyakorlatilag semmit sem tudott felmutatni, mi viszont aránylag jól gazdálkodtunk a helyzeteinkkel, bár arról a közvetett szabadrúgásról még mindig az a véleményem, hogy eltékozoltuk, például Ronaldinho rúgótechnikájával simán gólra lehetett volna váltani azt a lehetőséget, a harmadik találat érdemben végképp lezárta volna a találkozót, a meccs hátralévő részében tehermentesítve játszhatott volna a csapat, ki tudja, még akár egy nagyobb arányú győzelem is összejöhetett volna a végére. A fordulást követően Cruz beállása ugyan vitt egy kis életet a rómaiak támadójátékába, voltak már kisebb helyzeteik, de még így is csak egy szerencsés szépítésre futotta tőlük (bár tulajdonképpen azt sem maguknak köszönhetik). Ronaldinho a gólpasszával ismét kivette a részét a győzelemből, Pato újabb (ezúttal győzelmet érő) találatának is örülök, Thiago Silva stabil teljesítményt nyújt szinte minden találkozón, ő is megérdemelte, hogy végre gólt szerzett bajnokin, az öngól miatt pedig nem hibáztatom, elvégre nyertünk, és ez a legfontosabb. ;) A meccs összképe hűen tükrözte a két csapat formáját, ennek a győzelemnek, illetve a Sampdoria botlásának köszönhetően pedig már a táblázat harmadik helyén állunk. A gyenge szezonkezdet után "nem is rossz", csak így tovább! ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AC Milan 4-3 Cagliari (Seedorf 5., Borriello 38., Pato 40., Ronaldinho 62.-tizenegyesből, illetve Matri 9., Lazzari 30., Nené 69.)

 

Az biztos, hogy semleges szemmel a szezon eddigi egyik, ha nem a legjobb olasz bajnokija volt, a Milan-szurkolóknak azért bőven volt izgulnivalójuk a meccsen, de ha nehezen is, a nagy küzdelem végén csak meglett a győzelem. ;) A Cagliari is minden dicséretet megérdemel, (ismét) megmutatta, hogy van benne annyi, hogy egy nagycsapattal is felvegye a versenyt és akár pontot is szerezzen, utóbbi szerencsére ma nem jött össze nekik. :) Mindent összevetve viszont azt hiszem nyugodtan mondhatom, megérdemelt a sikerünk - a vezető gólunk utáni nagyjából félórás szakaszt leszámítva (amikor teljes mértékben az ellenfél dominált) amikor kellett, volt fantázia és lendület a csapat játékában, a két csatár ezúttal is kivette a részét a három pont megszerzéséből (Pato és Borriello egyaránt góllal és gólpasszal zárt, a brazil találata különösen szép volt), de akit elsősorban kiemelnék a csapatból, az Ronaldinho: a szezon első meccsein semmivel sem volt jobb, mint az előző idény nagy részében, és bár azt most sem lehet állítani, hogy a fénykorát idézi formában van, de az utóbbi meccseken nagyon megy neki a játék, a mai találkozón is olykor zseniális dolgokat művelt, kezdi kitölteni a Kaká után maradt űrt. Az elkövetkezendő fordulókban már sorra olyan csapatokkal játszunk, akik a tabellán elfoglalt helyezések alapján közvetlen riválisainknak mondhatók (jövő hétvégén még azért a "lazább" kategóriába tartozó Catabiánál vendégeskedünk), nem könnyű a sorozat, ami előtt állunk (igaz az olasz bajnokságban (is) szokásos téli szünet miatt lesz egy hosszabb pihenőnk), de elsőként még szerdán a Marseille-t kell megvernünk a BL-ben, hogy bebiztosítsuk a helyünket az egyenes kieséses szakaszban. ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 1-1 Olympique Marseille (Borriello 10., illetve Lucho Gonzalez 16.)

 

Nem lehetünk túlságosan elégedettek az eredménnyel (ami azt illeti, a játékunk is elég távol állt attól, mint amit a hétvégi bajnoki egyes szakaszaiban láthattunk a csapattól), önmagában nem rossz a döntetlen sem, de ha nyertünk volna (bár a második félidei teljesítményünket nézve ez elég irreális lett volna), az utolsó körben már egyáltalán nem lenne izgulnivalónk. Igaz pánikra azért így sincs ok :) , a Marseille még mindig ponthátrányban van velünk szemben, ha netán nem szereznénk pontot az utolsó csoportmeccsen, de a franciák sem tudnák legyőzni a Real-t, az egymás elleni mérleg miatt még mindig mi állnánk továbbjutást érő helyen. Meg gondolom a madridiak is győzelemre fognak játszani a Marseille ellen, mivel még a királyi gárda is kieshet, bár ez elég valószínűtlen. De nem érdemes ilyenekkel számolgatni, a San Siro-ban elszenvedett csúfos vereség ellenére idegenben kötelező megverni a Zürich-et, ha pedig ez megvan, akkor a Marseille akár le is győzheti a Real-t, mi ettől függetlenül továbbjutunk (ráadásul csoportelsőként, ami nem is lenne rossz). A lényeg, hogy mindhárom pontot begyűjtsük az utolsó csoportmeccsen. ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

hát ez a mai meccs...huh nem láttam, de a vége biztos nagyonnagy lehetett :)

azt hittem megint x lesz a vége, de jött Huntelaar és duplázott a hosszabbításban. tudtam, hogy be fog ő indulni és itt is termelni fogja a gólokat, remélhetőleg megmarad a formája a következő meccsekre is :)

 

FORZA MILAN!

 

majdnem elfelejtettem írni, hogy így másodikok vagyunk és végre kihasználtuk az előttünk levő botlását :happy:

 

még 1 dolog Balotelli után Santon is nyilattkozott a Milanhoz fűződő kapcsolatáról:

 

Davide Santon-tól a La Gazzetta dello Sport-on keresztül kérdezhettek a szurkolók, és az Internazionale FC 18 esztendős olasz válogatott szélsővédője az egyik kérdésre a következőt válaszolta:

 

"Szerettem az AC Milan-t, amikor fiatalabb voltam, még mielőtt futballista lettem. Akkoriban sok trófeát nyertek, és rajongtam Marco van Basten-ért. Most viszont már profi labdarúgó vagyok, és nem szurkolok a csapatnak. Ugyanakkor azt is el kell, hogy mondjam, hogy bár az Inter játékosa vagyok, de egy bizonyos fokú szeretet a Milan iránt még bennem van. De vannak olyan Milan-játékosok is, akik meg az Inter-nek szurkoltak, szóval nem kell nagy feneket keríteni a dolognak..."

 

hátö én olyanról ritkán hallok, hogy 1 játékos az interben akarna játszani :lol: Dzeko, Fabiano, Rossi, Drogba, Adebayor, Fabregas és még sorolhatnám. ezek a játékosok szeretnének a Milannál játszani. ez csak kis érdekesség, ami nem feltétlenül válik valóra, de jó érzés, hogy ilyen játéékosok akarnak játszani itt :) erre a hírre reagálva én örülnék, ha Santon és Balotelli jövőre Milan mezben lépne pályára, mert ők klasszisok lesznek.

Link to comment
Share on other sites

Catania 0-2 AC Milan (Huntelaar 93., 94.)

 

Magabiztos, sima győzelemre számítottam az utolsó előtti helyen álló gárda otthonában, ehelyett azonban az egész meccs folyamán szinte minden szempontból magasan alulteljesítette magát a csapat. Ami viszont a végén jött, az engem személy szerint mindenért kárpótolt. :rolleyes: Ezt nem érdemes magyarázni, aki látta, az úgyis tudja, hogy miről beszélek, aki pedig elszalasztotta, azt sajnálom, mert nagy dologról maradt le (bár gyanítom, a semlegeseknek, de legfőképpen a rivális csapatok drukkereinek nem okozott (volna) akkora örömöt Huntelaar "csodája" :P:) ). A nagy öröm közepette persze nem lehet csak úgy elmenni a csapat által nyújtott eléggé gyenge teljesítmény mellett, lesz mit javulni a szombaton esedékes újabb bajnokira. Az elkövetkezendő hetekben nehéz sorozat előtt áll a csapat, ennek az első állomása a Sampdoria elleni találkozó; fontos lenne begyűjteni a három pontot, nem csak azért, mert így még jobban leszakíthatnánk magunkról a Samp-ot, de a következő fordulóban Juve - Inter rangadót is rendeznek, aminek a végeredménye valamilyen formában szintén kedvező lesz számunkra, az egyik csapatot megközelíthetnénk, míg a másikat még inkább lehagyhatnánk (döntetlen esetén ugyebár mindkettő érvényesül). Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 3-0 Sampdoria (Borriello 2., Seedorf 21., Pato 24.)

 

A Sampdoria idei szereplése alapján nehéz meccsre számítottam, ezzel szemben tulajdonképpen semmi izgulnivalónk nem volt a találkozó folyamán, teljesen simán tartottuk otthon a három pontot. ;) Az eredményben megmutatkozó különbség már önmagában is figyelemre méltó, de engem nagyon meglepett, hogy a két csapat játékban fényévekre volt egymástól, az ellenfélnek momentuma sem volt a mérkőzésen. Örülök, hogy ennyire könnyedén húztuk be a meccset egy ilyen csapat ellen (megint ki lehet emelni néhány játékost, például a két gólpasszt jegyző Ronaldinho-t, sajnálom, hogy már az első félidőben le kellett cserélni, remélem nincs komoly baja), hasonló teljesítményt várok jövő héten a Palermo ellen is, előtte azonban még kedden, Zürichben kell bebiztosítanunk a helyünket a BL egyenes kieséses szakaszában. Forza Milan!

 

Szerk.: Ez az este jobban már nem is alakulhatott volna: A Juve 2-1 arányban múlta felül az Inter-t, így a városi rivális előnye már csak négy pont a tabella élén, a dobogó alsó fokán a torinóiak továbbra is tőlünk egy ponttal lemaradva állnak. Forza Milan! ;)

Link to comment
Share on other sites

Zürich 1-1 AC Milan (Gajics 30., illetve Ronaldinho 65.-tizenegyesből)

 

Viszonylag kényelmes helyzetben várhattuk a csoportkör utolsó fordulóját, ettől függetlenül nem gondoltam volna, hogy a Zürich-nek sikerül ismét pontokat elvennie tőlünk. Mindenesetre a döntetlennel sem vagyok elégedetlen, elvégre a Real simán nyert a Marseille otthonában, így a továbbjutásunk nem forgott komoly veszélyben, most az a fő, hogy két év után ismét ott vagyunk a BL egyenes kieséses szakaszában, várhatjuk a jövő pénteken esedékes sorsolást. ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

AC Milan 5-2 Genoa (Ronaldinho 32.-tizenegyesből, Thiago Silva 38., Borriello 48., 60., Huntelaar 74.-tizenegyesből, illetve Sculli 25., Suazo 79.)

 

Több mint emlékezetes meccs volt. :rolleyes: Elég nehézkesen indult, a kihagyott büntető és a Genoa előnybe kerülése után szorult helyzetbe kerültünk, de még az első félidőben sikerült fordítani, és szerintem ez volt a kulcsa annak, hogy a végén ilyen különbségű győzelmet arattunk. A játékosok legtöbbje nagyszerű teljesítményt nyújtott, két embert mégis kiemelnék: az egyik Ronaldinho, aki ugyan a meccs elején, gól nélküli állásnál kihagyott egy tizenegyest, de a megmozdulásai élményszámba mentek, ismét régi önmagát idézte, látszik rajta, hogy óriási kedvvel játszik és a szezon elején sokszor felvetődött kételyeket megcáfolva igazi vezére tud lenni a csapatnak (mellesleg még szerzett egy gólt, mégha "csak" tizenegyesből is), a másik pedig Borriello, aki meccsről meccsre egyre jobb formát mutat, egyedüli csatár létére a mezőnymunkában is kiemelkedőt nyújtott, és a második gólja minden elfogultságot mellőzve a szezon egyik legszebb találata volt (még akkor is, ha erősen lesgyanús körülmények között született). És még valami: ami a harmadik tizenegyesünket megelőzően Ronaldinho, Beckham, és Huntelaar között lejátszódott, az valami óriási volt, és tényleg nem azért, de ez az, amit az Internél vagy a Juvénál soha nem lehetett és nem is fogunk látni. Aki látta azt a jelenetet, bizonyára érti miről beszélek. A tegnapi diadal nagyon szép volt, de a hétvégén egy még fontosabb meccs vár ránk, a Juve elleni rangadó. Ha sikerül elhoznunk a három pontot Torinóból, azzal alaposan leszakíthatjuk magunkról a 'zebrákat', főleg ha az elmaradt meccsünket is behúzzuk majd január végén a Fiorentina ellenében. ;)Forza Milan!

Link to comment
Share on other sites

Juventus 0-3 AC Milan (Nesta 29., Ronaldinho 71., 87.)

 

Nem játszottunk túlzottan meggyőzően, de így is fölényes győzelmet arattunk (legalábbis egy rangadóhoz mérten) a pocsék passzban lévő Juventus otthonában. Igazából senki sem játszott kiemelkedően, a góljaink is elég szerencsés körülmények között születtek, de nem lehet azt mondani, hogy érdemtelen lenne a győzelmünk. A zebráktól így elég rendesen elléphetünk, ha Firenzéből is el tudjuk hozni mindhárom pontot (a találkozót január végén pótolják), sok időnk viszont nincs a "pihenésre", hisz nemsokára itt az Inter elleni rangadó, ami több mint sorsdöntő lesz a bajnoki címért folyó versenyfutás szempontjából. Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Novara (Olasz Kupa, nyolcaddöntő) - 2009. január 13., szerda, 16:00 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

AC Milan 2-1 Novara (Inzaghi 12., Flamini 81., illetve Gonzales 46.)

 

Az első félidőben magabiztosan tartottuk a korán megszerzett előnyt, a második játékrészben azért már okozott gondot a harmadosztály listavezetője, de ettől függetlenül viszonylag könnyedén kerültünk be a legjobb nyolc közé a kupában (ahol valószínűleg az Udinesével találkozunk majd). Ambrosini-t (és talán még Inzaghi-t) leszámítva a második vonal szerepelt, szerintem nincs azzal különösebb gond, hogy csak egy góllal nyertünk egy ilyen csapat ellen, főleg ha még azt is hozzávesszük, hogy megfosztottak minket egy teljesen szabályos góltól, de ez így utólag már nem oszt-nem szoroz. Az utóbbi években elég gyengén szerepeltünk a kupában, idén jó lenne már itt is egy tisztességes eredményt elérni, majd kiderül, meddig jutunk. Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Siena (Olasz bajnokság, 20. forduló) - 2009. január 17., vasárnap, 15:00 (Élő közvetítés: Sport2)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

AC Milan 4-0 Siena (Ronaldinho 12.-tizenegyesből, 72., 89., Borriello 28.)

 

A csapat ezúttal is a várakozásoknak megfelelően teljesített, gond nélkül tartottuk otthon a három pontot. A meccs elején esett kiállítás (és az ezt követően értékesített büntető) tulajdonképpen megpecsételte a sereghajtó Siena sorsát, Borriello parádés gólja után pedig már végképp nem volt kérdéses a találkozó végkimenetele. Ezek után jobbára a labdatartásra rendezkedtünk be, hosszú ideig nem volt nagyobb gólhelyzetünk, de Ronaldinho a meccs utolsó negyedében gondoskodott a fölényes sikerről. :) Ezen a meccsen is kiváló teljesítményt nyújtott, ami a mesterhármasának köszönhetően már az eredményjelzőn is meglátszott :) (bár nem mintha a Juve elleni duplája jelentéktelen lett volna), most már tényleg szinte egy az egyben a fénykorát idézően játszik. :rolleyes: A győzelmen túl az Inter döntetlenjének (is) köszönhetően két pontot hoztunk a fő riválison, ez pedig azt jelenti, hogy ha a jövő hétvégén esedékes városi rangadót megnyerjük, és a Fiorentina elleni bepótolt meccset is hozni tudjuk, pontszámban beérjük a listavezetőt. Jó előjelekkel várhatjuk a milánói derbit, remélem ezúttal sikerül is felülmúlnunk az Intert. ;)Forza Milan!

 

Következő meccs: Internazionale - AC Milan (Olasz bajnokság, 21. forduló) - 2010. január 24., vasárnap, 20:45 (Élő közvetítés: Sport1)

Link to comment
Share on other sites

Internazionale 2-0 AC Milan (Milito 10., Pandev 65.)

 

Itt volt az esély, hogy befogjuk a listavezetőt és újra teljesen nyílttá tegyük a bajnoki címért folyó versenyfutást, de a nagy várakozások ellenére ezúttal is viszonylag sima vereséget szenvedtünk az Inter ellenében. :( Az, hogy a csapat a meccs háromnegyedét emberelőnyben lejátszva nem tud mit kezdeni az ellenféllel, azt hiszem sokat elmond a találkozóról és arról, hogy milyen teljesítményt nyújtott a Milan. Az esély megvolt az egyenlítésre, a második játékrész első húsz percét ahogy kellett, nagyon megnyomta a csapat, de a helyzetek kimaradtak (bár a nyomasztó fölény elsősorban inkább csak labdabirtoklás terén jelentkezett), és az Inter második gólja után minden remény elveszett. Ronaldinho-t sem hibáztatom, amiért a végén kihagyta a büntetőt, a játék addigi képét látva kétlem, hogy kettős emberelőnyben a fennmaradó másfél perc során megszerezhettük volna az egyenlítő találatot, bár ezt már sohasem tudjuk meg, de tény, hogy nem ezen ment el a meccs. Így a legjobb esetben is (ha a február végén esedékes bepótolt mérkőzésen sikerül megverni a Fiorentinát) hat pont lesz az Inter előnye a tabella élén, nincs mese, innentől kezdve sorra kell nyerni a meccseket, ha a scudetto-ra fáj a foguk. Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Udinese (Olasz Kupa, negyeddöntő) - 2010. január 27., szerda, 21:00 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

AC Milan 0-1 Udinese (Inler 56.)

 

Már két héttel ezelőtt, a Novara elleni találkozón is akadozott a gépezet, érezhető volt, hogy Leonardo csak a tipikus "feltöltöm tartalékokkal a kezdőt a kupameccsre"-taktikát alkalmazza, korántsem volt igazi összhang és szervezettség a csapaton belül. A harmadosztályú ellenféllel még sikerült valahogy kiharcolni a továbbjutást, az Udinese viszont már túl nagy falatnak bizonyult a Milan második vonala számára (igaz még a szezon korai, számunkra nem túl fényes szakaszában az alapcsapatot is felülmúlták bajnokin). És ezesetben az esélytelenebbnek vélt udineiek győzelme szerintem nem is nevezhető igazán nagy meglepetésnek, legalábbis a Milan mutatott játéka alapján semmiképpen. Nem örülök a kiesésnek, de nem is igazán keserít el, várható volt, hogy ezzel a nagycsapatoktól már megszokott "kupa-felfogással" nem húzzuk sokáig, így legalább lehet koncentrálni a bajnokságra és az egyre közeledő BL-nyolcaddöntőre. Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Livorno (Olasz bajnokság, 22. forduló) - 2010. január 31., vasárnap, 15:00 (Élő közvetítés: Nincs)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Elnézést, ha ide írok, de kapcsolódik az előző kommenthez! :) Szerintem a nyomasztó labdabirtoklási fölény tényleg nem lehet szemléletes. A Milan játékosok körülményesek, rendkívül lassúak voltak az Inter játékosaihoz képest. Tiszi-toszi ötlettelen játék. Mourinho nagyarcában meg most van valami... lehet még 7 emberrel is lehozzuk ezt a meccset :D A bírón nem múlott, kétszeres emberelőnnyel is - szó szerint - megajándékozta a Milant. Nagyon erős a csapat, nem hiszem, hogy bárki elvehetné tőle a bajnoki címet, vasárnap is megmutatta az igazi erejét! Chelsea ellen (számomra két kedvenc csapat) viszont nem sok esélye lesz. Szerintem! Bár Mourinho csodákra képes, s ha valaki igazán ismeri a Chelseat az ő!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hehe régen irtam már ide, azóta igen remek sikerek érték szeretett klubunkat : D

most mit csináljak? szidjam őket? mármint a játékosokat. nem. inkább felhívnám a figyelmet egy érdekes nyilatkozatra:

 

Berlusconi: Miért éppen Mancini?

 

Amantino Mancini hétfőn fél évre a Milanhoz került kölcsönbe a városi rivális Intertől, és érdekes módon a technikás brazil klubváltását eddig csak egyetlen személy kritizálta nyilvánosan, mégpedig nem más, mint Silvio Berlusconi, a Rossoneri teljhatalmú tulajdonosa...

 

 

Galliani vezérletével mégis aktív volt a Milan a téli átigazolási időszakban, hiszen a ghánai Dominic Adiyiah, és az amerikából érkező angol, David Beckham szerződtetése után Amantino Mancini játékjogának a felét is megszerezte a klub.

 

A brazil-olasz szélső nyárig a Milan játékosa lesz, de akár végleg Rossoneribe öltözhet, ha a klub kifizeti az Internek a játékos árát, 3,75 millió eurót. Az utolsó pillanatban tető alá hozott transzferrel eddig mindenki meg volt elégedve, ám Silvio Berlusconi elég érdekes hangnemben beszélt Manciniről.

 

"Én tényleg nem értem ezt az igazolást." -mondta Olaszország miniszterelnöke, és a Milan tulajdonosa izraeli látogatása során. "Mancini egy irányító, aki már sokadik a csapatban, pedig nekünk olyan játékosra lenne szükségünk, aki befejezi a támadásokat."

 

"Sőt, az elmúlt két évben alig-alig játszott. Nem értek egyet ezzel a döntéssel, és ezt már mondtam Adriano Gallianinak is."

 

Leonardo gárdája nehéz napokon van túl, hiszen egy hét leforgása alatt kikapott az Intertől a városi derbin, kiesett az Olasz Kupából az Udinese ellen, és múlt hétvégén döntetlent játszott a Livornóval, ami könnyen azt is jelentheti, hogy a Milan feladhatja a Scudettóról szőtt álmait.

 

"Vasárnap kimegyek a stadionba, és látom, ahogyan az emberek sírnak." -szólt gúnyosan Berlusconi, aki hozzátette: "Képzeljék el, hogyan érzek, hiszen nem csupán sírnom, hanem fizetnem is kell ezért a csapatért."

 

(sempremilan.gportal.hu)

 

a hír kicsit régi, de most nem az a lényeg. nem az, hogy Mancini nem tetszik Berlusconi urnak, mert jogosak a felvetései, kivéve talán, hogy csatár kell, mert szerintem egyáltalán nem kell (talán Dzeko jó lenne, mert lehetne belőle egy Sheva 2) inkább egy Essien/A.Diarra féle kemény, gyors, jó rugótechnikájú játékos kellene talán, mert fölény az van, még talán helyzet is, de mintha nem lenne elég virtuóz a támadójáték. a másik baj a védelem: Silva és Nesta együtt verhetetlen, de ha nincs egyikük akkor borul a bili. na nem is ezt akartam inkább kiemelni, hanem az utolsó mondatot, ami bicskanyitogató. méghogy ő siránkozik, hogy fizetnie kell őket, amikor az egészről ő tehet? ha nem teszi azt, hogy a Kaká és Gourcuff pénzt un. adósságvisszafizétésre alkalmazza, hanem odaadja Leonardonak és Tasottinak, hogy vegyetek már pár játékost, akkor talán végre nyerne is valamit a csapat. nem hiszem, hogy nem tudta volna saját zsebből fizetni az adósságokat.

és ki lesz most a hibás az eredményekért? persze, hogy Leonardo, aki abból dolgozik amivel még Ancelotti ért el sikereket jópár éve.

 

a gyenge eredmények ellenére is szorítsunk csapatunknak.

 

FORZA MILAN!

Link to comment
Share on other sites

Bologna 0-0 AC Milan

 

Én sem akarok szidni senkit az utóbbi meccseken látottak miatt, de úgy tűnik, megint hasonló állapot állt be a csapatnál, mint a szezon kezdeti időszakában, de ez most már könnyen a bajnoki címbe is kerülhet, hisz az Inter előnye immár tíz pontra nőtt a tabella élén (ráadásul este a Roma is beelőzhet, bár még van egy elmaradt meccsünk), mellesleg így a Manchester ellen sem lesz sok esélye a csapatnak (bár én erről nem tudok részrehajlóan nyilatkozni). Nem tudom, van-e innen visszaút, nagy rá az esély, hogy idén is trófea nélkül maradunk, de bízom benne, hogy mihamarabb új erőre kap a gárda. ;)Forza Milan!

 

Kaká kizárólag azért lett eladva, hogy a klub stabilizálni tudja a pénzügyi helyzetét (Gourcuff maradni akart Franciaországban, és a vezetőség nem állt az útjába, bár szerintem ezt rosszul tették, de itt nem ezen van a hangsúly), Berlusconi pedig maga nem igazán tudta volna rendezni az adósságokat, mivel a Milan mint lényegében üzleti vállalkozás önálló költségvetéssel rendelkezik, valamint amiatt is van egy kis kavarodás, hogy bizonyos szempontból Galliani a klub első embere, stb. De tény, hogy Berlusconi mostanság nem a Milan-szurkolók szíve csücske. :huh: Mancini érkezésével viszont én sem vagyok igazán megelégedve, a Romában nagy játékos volt, aztán az Inter "felemésztette" őt (is), hasonlónak érzem a helyzetét, mint pl. amikor anno Sevcsenko visszakerült hozzánk, egy "lejárt szavatosságú" játékost kaptunk, szerintem nem tud majd maradandót alkotni. :mellow:

 

Következő meccs: AC Milan - Udinese (Olasz bajnokság, 24. forduló) - 2010. február 12., péntek, 20:45 (Élő közvetítés: Sport1)

Link to comment
Share on other sites

érdekes módon Abramovich stabilizálni tudta a Chelsea pénzügyeit úgy, hogy az nem került egyetlen egy kulcsjátékos eladásához sem, Berlusconi meg se próbálta. de hát ezt mi nem tudhatjuk innen :lol: azért Seedorf papa helyén én elnéztem volna Gourt :happy:

a BL-ben való továbbjutásról én sem tudok pártatlanul beszélni, mert hát ez a két csapat rabolta el a szivem jópár éve :wub: , de nincs lefutva a dolog, mert a BL olyan a Milan mintha egy másik bolygón játszana (jó hát nem mindig, de azért tettek már ott sok csodát :) )

új főszponzora is van a Milannak a Fly Emirates személyében, ami idényenként 15m eurócskát jelent 4-5 éven át. valószinüleg talán a mezen is látható lesz, de ez nem biztos. valamint a cég tulajdonosa szeretne részesedést szerezni a csapatból vagy meg is venné, ez még nagyon kérdéses.

+1 jó hír:

 

Viareggio kupa: csoportelsőként jutott tovább a Milan

 

Az AC Milan ifjúsági csapata is részt vesz az ilyenkor szokásosan megrendezésre kerülő Viareggio kupán. A csoportküzdelmeknek vége, és a csapat egy sikeres perióduson van túl. A csoportban nem kapott erős ellenfeleket a gárda, hisz a Club Guarani, a Leme Futebal Clube, valamint a házigazda, vagyis az Esperia Viareggio voltak az ellenfelek.

 

 

 

 

A kvartett első találkozóját február másodikán rendezték meg, ahol a Leme Futebal Clube volt az ellenfél. A mérkőzés könnyebb volt a vártnál, hisz a milánóiak négy gólt szerezve zsebelték be a három pontot. A találkozón csereként ugyan, de bemutatkozott a januárban szerződtetett fiatal ghánai, Edmund Hottor is. A mérkőzés hőse egyértelműen a mesterhármast jegyző Giacomo Beretta volt.

 

Milan - Leme Futebol Clube 4-0

 

Játékvezető: Ghellere

 

G.: Beretta 20' 47' 55' Pedrocchi 41'

 

Sárga lap: Strasser (M), Verdi (M), Hottor (M), és Luan (L)

 

Kezdők:

 

MILAN: Donnarumma, Ghiringhelli, Albertazzi, Meregalli, Novinic, Romagnoli, Scampini (16' pt. Pedrocchi), Strasser (15' st. Hottor), Schenetti (1' st. Oduamadi), Beretta, Verdi.

 

LEME FUTEBOL CLUBE: Renan, Willyan, Bryan (1' st. Luan), Marcos, Rafael, Everton, Clodoaldo (13' st. Ramon), Fernando, Walter, Luiz, Diego (26' st. Douglas).

 

 

Két nappal később a házigazdával mérkőzött meg a csapat, amely mindössze a tizenkettedik percig bírta a nyomást. Ebben a percben szerzett vezetést a Milan játékosa, Oduamadi. Innentől kezdve viszont a csapat egy percig sem állt meg, és még öt alkalommal zörgették meg az ellenfél hálóját. Érdekes, hogy az előző összecsapáson mesterhármast elérő Beretta most is ugyanennyi gólt szerzett.

 

 

 

 

Milan - Esperia Viareggio 6-0

 

G.: Oduamadi 12' 73' Pedrocchi 15' Beretta 34' 38' 69'

 

Kezdők:

 

MILAN: Donnarumma, Ghiringhelli, Romagnoli, Albertazzi, Pasini, Strasser, Pedrocchi, Merkel, Oduamadi, Gaeta, Beretta.

 

ESPERIA VIAREGGIO: Marazzato, Passariello, De Masi, Baldi, Bianchini, Galardi, Capo Carlo, Buonomo, Brini, Angeli, Botrini.

 

 

A megszerzett hat pont birtokában a papíron a legerősebb ellenfél ellen már tét nélkül léptek pályára a Milan fiataljai. Ez a csapat összeállításán is meglátszódott, hiszen lehetőséghez jutott az eddig mellőzött De Sciglio, Pasini, Meregalli, vagy a kisebb sérülésekkel bajlódó, de mára már rendbe jövő Simone Verdi is. A vendégek jól kezdték a mérkőzést, hiszen már a tizennegyedik percben gólt szereztek. Ezt követően Merkel még egyenlíteni tudott, de a folytatásban a Guarani két gólt is szerzett, amivel 1-3 arányban nyerték a csoportkör utolsó mérkőzését.

 

Milan - Club Guarani 1-3

 

G.: Merkel 22' ill.: Benítez 14' Santacruz 31' Limezza 89'

 

Kezdők:

 

MILAN: (4-3-3): Perucchini; De Sciglio, Pasini, Meregalli, De Vito; Merkel (45' Oduamadi), Strasser, Novinic; Gaeta, Beretta, Verdi (74’ Pedrocchi).

 

CLUB GUARANI: (4-4-2): Bodago; Limenza, Patino, Arriola, Velazquez; Baez (69’ Yeruta), Villamayor, De la Cruz, Arollano (80’ Zarate); Santacruz, Benitez J.

 

 

A csoportküzdelmek során egyértelműen Giacomo Beretta, a Milan 17 éves játékosa volt csapata legjobbja, aki már hat gólnál jár, és ezzel vezeti az összetett góllövőlistát.

 

A csoportkör végeredménye:

 

1. AC Milan 3 2 0 1 11-3 6

2. Club Guarani 3 2 0 1 7-5 6

3. Leme Futebal Clube 3 2 0 1 6-6 6

4. Esperia Viareggio 3 0 0 3 1-11 0

 

Azt is kisorsolták már, hogy a nyolcaddöntő folyamán a Torino ellen lép majd pályára a Rossoneri. A Torino roppant meggyőzően szerepelt csoportjában, hiszen veretlenül lett csoportelső. A torinóiak előbb megverték a Maccabi Haifát (3-1), majd a Bolognát (2-0), végül pedig legyőzték a csoport sereghajtóját, a L.I.A.C. of New York együttesét (1-0).

 

Nem lesz sok idő felkészülni az összecsapásra, hisz a találkozót február 9-én játsszák délután 3 órakor. Giovanni Stroppa várhatóan a legerősebb összeállításában küldi gyepre a gárdát. A kapuban nagy valószínűség szerint Antonio Donnarumma áll majd. Az előtte lévő védelmet a Ghiringhelli, Romagnoli, Albertazzi, De Vito négyes alkotja majd. A középpályán a felnőtteknél is bemutatkozó Strasser, a tornán már két gólnál tartó Pedrocchi, valamint a szlovén Novinic kezdhet, míg a csatársorban a Beretta, Oduamadi, Verdi trió léphet pályára.

 

(Köszönet alemilan-nak a kiváló munkáért.) forrás: acmilan.hu

 

szép eredmények, remélhetőleg jópár fiatal szerepet kaphat a következő 1-2 évben

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 3-2 Udinese (Huntelaar 7., 57., Pato 39., illetve Floro Flores 46., Di Natale 86.)

 

Viszonylag magabiztos győzelmet arattunk az Udinese ellen, a csapat játéka néhol már hasonlított arra, ahogy az utóbbi meccsek hullámvölgye előtt teljesítettek (Ronaldinho például megint nagy kedvvel játszott, a második gólpassza élményszámba ment). Az előző néhány találkozón fokozottan előjövő, tipikus Milan-gyengeségek ellenben ezúttal is megmutatkoztak: a mérkőzés nagy részében "öregurasan" (mostanában nagyon közkedvelt kifejezés ez, ha a Milan-ról esik szó) járatták a labdát, főként a középpályán, ez a hármas nem nyújtott meggyőző teljesítményt a tegnapi találkozón, a védelem az egyik belső alapember kiválása után megint sokat bizonytalankodott, kétgólos vezetés tudatában túlzottan visszavettek (bár ennek most súlyos következménye nem lett), stb. Látszik azért, hogy kezd éledezni a csapat (olyan szempontból is, hogy végre Pato és Nesta is visszatért a sérüléséből, reméljük Thiago Silva sem dől ki huzamosabb időre a sorból), biztos vagyok benne, hogy szoros csatát vívnak majd a Manchesterrel a BL-ben. A keddi találkozón, hazai pályán szerintem még semmi sem fog eldőlni, én speciel döntetlent várok az első meccstől, utána pedig lesz három hete Leonardo-nak, hogy még jobb formába rázza a csapatot. Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Manchester United (Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés) - 2010. február 16., kedd, 20:15 (Élő közvetítés: TV2)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az utolsó komment óta lejátszott meccsek:

 

AC Milan 2-3 Manchester United

(Ronaldinho 3., Seedorf 85., ill. Scholes 36., Rooney 66., 74.)

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés

2010. február 16.

 

Sajnálom a Milant, a meccs elején és végén kitűnően játszottak, a többiben nem és ezt a Manchester ki is használta. Ronaldinho nagyon élt, lőtt egy gólt, és olyan cseleket és passzokat vágott be, hogy tátva maradt a szám. De semmi baj AC Milan, majd a visszavágón ;)

 

 

Bari 0-2 AC Milan

(Borriello 43., Pato 69.)

Serie A, 25. forduló

2010. február 21.

 

Egyértelmű győzelem, a Bari meg sem tudott szólalni 63 percig, a középre érkező labdát Abbiati simán kifogta. Azonban nem ez volt Abbiati legszebb mozdulata a mérkőzésen, hanem az utolsó percekben kifogott tizenegyese. A hazaiaknál nem játszott Koman, ő a cserepadon ült, Gosztonyi Andrást nem nevezték.

Link to comment
Share on other sites

Azok után, hogy többek között az Inter és a Juve sem tudott három ponttal távozni a Bari otthonából, jóval nehezebb mérkőzésre számítottam, mint ami végülis lett belőle. A kétgólos győzelem nem kimondottan fölényes, de végig kézben tartottuk a meccset, néhány percet leszámítva a hazai csapatnak momentuma sem nagyon volt a találkozón. Örülök, hogy az alap támadótrió tagjai továbbra is jó formát mutatnak, Pato és Borriello ezúttal is gólt szerzett (utóbbi nem is akármilyet), Ronaldinho pedig a színvonalas játék mellett - tulajdonképpen lassan már szokásosnak nevezhető módon - gólpasszal (lényegében "másféllel" :) ) járult hozzá a sikerhez. Úgy tűnik a csapat lendületét a BL-ben elszenvedett vereség sem törte meg, bízom benne, hogy szerdán Firenzében is nyerni tudunk, és akkor már csak négy pont lesz a lemaradásunk az éllovas Interrel szemben ;) (ennyit arról, hogy az olasz bajnokságban mennyire biztos és megnyugtató a tíz pontos előny :) ). Forza Milan!

 

Következő meccs: Fiorentina - AC Milan (Olasz bajnokság, 17. forduló, elhalasztott mérkőzés) - 2010. február 24., szerda, 18:15 (Élő közvetítés: Sport1)

Link to comment
Share on other sites

Fiorentina 1-2 AC Milan (Gilardino 14., illetve Huntelaar 81., Pato 92.)

 

Ez valami hihetetlen volt! :rolleyes: Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, szinte nem is kerültünk igazi gólhelyzetbe, a firenzeiek simán tartották az egygólos vezetést; a második játékrészben már némileg nagyobb fölényben voltunk, a játékunk viszont még mindig nem volt az igazi, de a végén aztán a csereként beálló Huntelaar-nak és a meccs nagy részében önmagát alulmúló Pato-nak (illetve az ezúttal két gólpasszal jelentkező Ronaldinho-nak) köszönhetően jött a nagy fordítás. Még ha a csapat teljesítménye messze is járt az elvártaktól, egy ilyen győzelem óriási örömmel tölt el. :happy: Elértük a rövidtávú célt, sikerült négy pontra csökkentenünk a hátrányunkat az Interrel szemben (illetve visszavettük a második helyet a Romától), újra teljesen nyílt a versenyfutás a scudetto-ért. ;)Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Atalanta (Olasz bajnokság, 26. forduló) - 2010. február 28., vasárnap, 15:00 (Élő közvetítés: Nincs)

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 3-1 Atalanta (Pato 30., 41., Borriello 61., illetve Valdés 56.)

 

A Manchester Ligakupa-döntője miatt ezt a meccset nem láttam, de ahogy utólag olvastam, nem okozott különösebb gondot a három pont otthon tartása a bergamóiak ellen. Örülök, hogy Pato tovább folytatta a gólgyártást (illetve Borriello is megint betalált, ezúttal Ronaldinho kihagyott büntetőjét követően), annak már kevésbé, hogy ezt az elkövetkezendő hetekben nem teheti meg, ugyanis megsérült, így jövő szombaton nem léphet pályára a Roma elleni rangadón, és valószínű, hogy a Manchester elleni BL-visszavágón sem állhat majd a csapat rendelkezésére. :mellow: Az Inter ebben a fordulóban nem botlott (szoros meccsen, de sikerült megvernie az Udinesét), így marad továbbra is a négy pontos különbség, a Romát viszont sikerült kicsit lehagynunk, a "farkasok" ugyanis csak döntetlent értek el a Napoli otthonában. Reméljük a következő körben nekünk mindhárom pontot sikerül elvennünk tőlük. ;)Forza Milan!

 

Következő meccs: AS Roma - AC Milan (Olasz bajnokság, 27. forduló) - 2010. március 6., szombat, 20:45 (Élő közvetítés: Sport2)

Link to comment
Share on other sites

AS Roma 0-0 AC Milan

 

Kis szerencsével meg is nyerhettük volna a találkozót, mert a második félidőben határozottan jobbak voltunk, helyzeteink is adódtak, de végülis csak egy gól nélküli döntetlen lett belőle, így pedig a rangadó legnagyobb győztese az Inter lett, amely egy mai győzelemmel (a Genoával játszanak) hat pontra növelheti az előnyét. :unsure: Nem lehetünk teljesen elégedettek ezzel az eredménnyel, de igazából háborogni sincs okunk, vegyük úgy, hogy ha a Roma az Intertől is pontokat vesz el, akkor kiegyenlítődik a "számla". Forza Milan!

 

Követező meccs: Manchester United - AC Milan (Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó) - 2010. március 10., szerda, 20:45 (Élő közvetítés: Nincs - Közvetítés felvételről a Digisporton, 23:15-kor)

 

Szerdán a szezon egyik legfontosabb meccse vár a csapatra, Manchesterben legalább két góllal kellene nyerniük a biztos továbbjutáshoz, ami enyhén szólva sem egyszerű feladat - én, miután a két kedvencem játszik egymás ellen, csak abban bízom, hogy az első mérkőzéshez színvonalú találkozó lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

1:0

köze nincs a meccshez a Milannak és feltámadás sem várható....sajnos.

 

szerk:

 

kiesett az utolsó olasz csapat is... <_<

minősíthetetlen volt a Milan mai "játéka".... középpálya nem volt( Flamini kivételével,aki legalább próbált valamit hozzátenni) a második félidőben Pirlo mintha pályán nem lett volna... az biztos, hogy Fergie külön beszélt játékosaihoz, hogy szálljanak rá, de ááááááá egyszerűen.... Ambro szintúgy semmi, Seedorf papa köszönte szépen, hogy játszik, de sokat nem művelt ő se, Becksnek volt 1 jó lövése ennyi. a védelem az Nesta nélkül pocsék volt, Thiago a végére teljesen indiszponáltan játszott, Bonera semmi extra, Abate képességei inkább a középpályára illenének, Jankulovskinak pedig személyesen szeretnék gratulálni ahoz a döntéséhez, hogy szezon végével megy vissza Csehországba! a csatárokról bőven nem írnék, mivel a középpályáról, ill. a védelem széléről igenkevés használható labdát kaptak. Ronnienak is az volt a legnagyobb pillanata, amikor szabálytalansága után felkapta Rafaelt, Pippo pedig hozta szokásos formáját és összegyüjtött 2 leshelyzetet...

 

mi volt ez meccs, ha nem üzenet? üzenet az illetékes uraknak...

 

FORZA MILAN!

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 1-0 Chievo (Seedorf 91.)

 

Nagy akármilyen győzelem volt, a végén már úgy tűnt, kénytelenek leszünk megelégedni az egy ponttal, de Seedorf a hosszabbításban lőtt bombagóljával megnyerte nekünk a meccset. :happy: Ezzel a sikerrel pedig a forduló legnagyobb győztesei lettünk, hisz az Inter vereséget szenvedett a Catania otthonában, így a hátrányunk mindössze egy pontra csökkent a listavezető mögött, továbbá az üldözők közül a Roma és a Juventus is csak 3-3-as döntetlent tudott elérni (a torinóiak már a 10. percben három góllal vezettek, onnan sikerült leadniuk az előnyt, a fővárosi alakulatot pedig Lucarelli mesterhármasa akadályozta meg a három pont begyűjtésében). A játék nem volt az igazi, bár ez most némiképp betudható a sok sérültnek is (ráadásul Beckham is kidőlt, akinek így a világbajnokságon való részvételére is kevés esély van), a lényeg viszont, hogy most már ott vagyunk közvetlenül az Inter mögött, elég egyetlen botlás a városi riválistól (persze nekünk is vigyáznunk kell, a következő meccseken semmiképp sem szabad pontokat veszítenünk), és a tabella élére állhatunk. :rolleyes:Forza Milan!

 

Következő meccs: AC Milan - Napoli (Olasz bajnokság, 29. forduló) - 2010. március 21., vasárnap, 14:45 (Élő közvetítés: Sport1)

Link to comment
Share on other sites

valahogy azt érzem, hogy nem lesz győzelem a Napoli ellen :( nincsenek jó formában a nápolyiak, de én most nagyon félek, hogy elszórakozza a Milan a lehetőséget... szoritok, hogy ne így legyen és végre újra ott legyen a Milan, ahol régen is volt: a CSÚCSON! scudettót a népnek :P

 

FORZA GRANDE MILAN!

 

szerk:

 

a mai kapott gól láttán kérdem én: mi a francért kell erőltetni ezt a csicska oddót? miért nem lehet mondjuk Flamini (arsenalba sokszor ott szerepelt) vagy de Vito balhátvéd? Zambrotta meg jobbhátvéd? ha Thiago Silva nem lenne, már többel vezetnének.... Pato se egészséges és kezdő, csoda, hogy megint lesérült? ajjaaaajjaaajjaaaj legyen már nyár...

 

szerk 2:

 

PIPPOOOOOOO! kezdi a gólgyártást az öreg :lol:

 

szerk 3:

 

EZAZ! lehívta oddót Leo :lol:

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 1-1 Napoli (Inzaghi 26., illetve Campagnaro 13.)

 

Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, itt volt a nagy lehetőség, hogy ismét a tabella élére álljon a csapat, de ezzel a döntetlennel csak pontszámban sikerült utolérni az Intert. :mellow: Másfelől ez a tény okot ad arra, hogy teljesen elégedetlenek se legyünk, elvégre a hátrányunkat teljesen ledolgoztuk, innentől kezdve aztán végképp nyílt a harc a bajnoki címért. Talán ha az első félidőben nem alszik a csapat, most két pontos fórnak örülhetnénk, de ezen kár rágódni. :unsure: Van még hátra jónéhány forduló, ezalatt nem egy kemény meccs vár ránk (olyan, erősnek mondható csapatok ellen is, akiken az Inter már túlvan), a sérülések is alaposan megnehezítik a dolgunkat, de meglehet még a scudetto. ;)Forza Milan!

 

Következő meccs: Parma - AC Milan (Olasz bajnokság, 30. forduló) - 2010. március 24., szerda, 19:45 (Élő közvetítés: Nincs - Közvetítés felvételről a Sport1-en, 22:30-tól)

Link to comment
Share on other sites

nehéz meccsek jönnek az biztos, de az is biztos, hogy azokat a nagycsapatokat, akik még hátravannak egyszer már legyőzte szeretett csapatunk(Fio, Juve). a Parma után jön a Lazio, akiket szinte mindig legyőz a csapat és általában elég gólgazdag meccseket játszanak egymás ellen. érdekes amugy, hogy ha a Milan mondjuk nem nyer 2-3 mérkőzést, akkor már edzőmenesztésről meg válságről beszél az olasz sajtó, arra pedig nem mond semmit, hogy a LEGNAGYOBB OLASZ csapat(a zinter) zsinórban szórja el a pontokat olyan meccseken, amelyeket simán be lehet hozni érdekes...

 

megint vannak pletykák:

 

a védelembe a Mexés, Juan, Kjaer triót emlegetik, na ebből az lesz, hogy Astorit visszahozzák a Cagliariból, ami nem lenne rossz, mert olasz és még tehetséges is.

a középpályára Misimovicot és Toulalant emlegetik, Misimovics annyiban lenne jó, hogy olyan killerpasszokat ad, hogy Hunte simán gólkirály lenne, szabadokat is jól rúgja, mellette szól még, hogy mivel a Wolfsburg nem lesz ott a béelben ezért viszonylag óccó lenne az ára. ellene az szól, hogy mivel Bundesliga hero nem biztos, hogy az A ligában jól teljesítene. pándevnél szvsz jobb, ha már a balkáni emberkékről beszélünk.

Toulalant pedig le KELL igazolni. ő tipikusan az a játékos, akire a Milannak szüksége van: fut, szerel, rúg és passzolni is kiválóan tud. ő vszont baromira sokba kerül, bár állítólag Flaminit is odaadná Galliani így kevesebbe kerülne. majd meglátjuk mi lesz a lényeg az: KELL A SCUDETTO, de nem minden áron <_<

 

FORZA MILAN!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...