Jump to content
PirateClub.hu

Processzorok Dual core avagy sima


Recommended Posts

Szerintetek melyik jobb egy 775-ös Pentium® 4 3,2GHz (641)/ 800MHz 2MB LGA775 64bit

vagy egy 775-ös Pentium® 4 Dual Core-2,8GHz/800MHz LGA775 2X1MB+FAN 64bit 1év (820)

Kétmagos 64bites vagy sima 3,2GHz 64bites????
Módosította Silverr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Egy magos Athlon 64 3800+ vegyél, nekünk olyan van a családba, kismillió tesztben első, én azt ajánlom... socket 939-es szal ha nem olyan alaplapod van, akkor azt is újíts :)

 

 

Asus A8N5X AMD 64 nForce4 DDR 400 PCI S939 alaplap - 3 év garancia--------19 080Ft

AMD Athlon 64 3500+ 2200MHz/200MHz 512Kb Socket 939 Venice--------------19 320Ft

 

www.aqua.hu

 

és olcsóbb is!

 

Ezekkel értek egyet, a 939-es AMD nagyon olcsó, és kiforrott technológia, ráadásul x2-es procikat is támogat... :)

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2795&p=7

1-2 proci terhelés alatt.

De ha valaki tud angolul, az javítson ki.

 

eGYÉBKÉNT A MAI NAPIG 1 magra írták a progikat, játékokat, hiába tudott dolog a 2 magos verzsön.

Szóval pörgős PIV, mintegy nempörgős intel core 2 duo.

Jövőre feleárba megveszem a quad miatt, ha nagyon a kiforrott Vistát nyomom.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem nem kell ilyen dolgokon filózni hisz fél év múlva úgyis mind2 dolog elavúlt lesz (téma elejére utalva)

Egyébként pedig ha feltétlenül dönteni akar valaki AMD és Intel között akkor , akkor Intel , f?leg a 800 dual széria.

Nekem most 820-as -om van haveromnak 805 , csak annyit hogy gyári hüt?vel 3.6-on megy , és nagyon megbízható , ja és a 100ft-os procit is odaveri és játékokban is élmez?nyben van.

A fogyasztásról annyit hogy amennyi teszt annyi eredmény de én most raktam össze valakinek egy 3800+ AMD-t ha jól emlékszem , és 450 vagy 500-as táp kellett hozza ...

Pápá!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem mindenképpen Intel ;) és mindenképpen core2 ;) ha lehet választani, a core2-ők simán verik a csúcs kategoriás amd-ket :P , ha csak a gamestar decemberi tesztjére gondolok.....

nekem is core2-őm van és nagyon megvagyok vele elégedve!!!! alapból is frankó+ lehet húzni mint a barom!!!! :) :)

 

 

Amugy meg csak rakd fel a gothic 3mat és az intro elött már láthatod is a Core2Extrém logot

Link to comment
Share on other sites

ja.... két mag... lehet hogy hivatalosan nem használja ki sok dolog a 2 magot, de meg lehet nézni a játékteszteket.... az eleje mind kétmag (hmmmm.... a jó kis D805 @ 3,8 :) ) és inkább Intel.... ha sok lóvéd van vegyél egy 6300 core2-t egy Abit AB9 proval aztán gázt neki.... utána meg ráérsz venni egy 8600-t.... teljesítményben kb. pont kihajtják egymást, ha veszel a core-ra egy jó hűtőt és tunningolod :D pl. Arctic Coolinf Freezer 7 Pro (kb. 7000) vagy GalcialTech Igloo 5700 (kb 9000) ..... szerintem

Link to comment
Share on other sites

Szerintem mindenképpen Intel ;) és mindenképpen core2 ;) ha lehet választani, a core2-ők simán verik a csúcs kategoriás amd-ket :P , ha csak a gamestar decemberi tesztjére gondolok.....

nekem is core2-őm van és nagyon megvagyok vele elégedve!!!! alapból is frankó+ lehet húzni mint a barom!!!! :) :)

Amugy meg csak rakd fel a gothic 3mat és az intro elött már láthatod is a Core2Extrém logot

 

lehetőleg azt javaslom mindenkinek hogy a GameStar teszteket és javallatokat SZ*RJÁTOK LE MAGAS ÍVBŐL.... :angry::angry:

Módosította NicK
Link to comment
Share on other sites

Az egészhez csak annyit fűzök, hogy a két mag az baromira felesleges XP alá, majd a vistához jó lesz.

A Core2Duo tényleg jobb, mint az AMD, de drágább is, ezt ne felejtsük el!

A 800-as szériát hiába húzod, a netburst már a múlté, egy egymagos athlon is jobb nála.

Összeségében a Core2Duo most a legjobb proci, de felesleges most kiadni rá 40k-t, egy egymagos Athlon jelenleg 20k, és bőven elég lesz még jódarabig.

Link to comment
Share on other sites

Ez így igaz és évvégére igérik a 4 magosokat,

szal KITARTÁS!

Hasonló árba!

 

Intel újdonságok alacsonyabb áron

 

2007. január 7. 16:07, Vasárnap - Gyurkity Péter

 

Az Intel hétfőn újabb három négymagos processzort dob piacra, miközben javában készül a 45 nanométeres gyártástechnológiával készülő utódok megjelenésén. Az új példányok a vártnál alacsonyabb áron érkeznek.

 

Decemberbe olcsóbb lesz mint a 2 magos core2duo

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Az egészhez csak annyit fűzök, hogy a két mag az baromira felesleges XP alá, majd a vistához jó lesz.

A Core2Duo tényleg jobb, mint az AMD, de drágább is, ezt ne felejtsük el!

A 800-as szériát hiába húzod, a netburst már a múlté, egy egymagos athlon is jobb nála.

Összeségében a Core2Duo most a legjobb proci, de felesleges most kiadni rá 40k-t, egy egymagos Athlon jelenleg 20k, és bőven elég lesz még jódarabig.

 

 

ok ha te mondod biztos... de azért én hozzátennék 1-2 dolgot:

http://prohardver.hu/p.php?mod=21&id=1089

TESZT

 

és még mielőtt megkapnám, hogy "hehe az A64 gyorsabb nála" fussunk neki ár-teljesítmény kérdésben is:

pl. Intel Pentium D 805 2.66 GHz (S775) FSB 533MHz OEM Dual-Core 15 550 Ft 18 660 Ft

Abit AB9 Pro (S775-iP965-Dual DDR2 800-PCI Express-10 SATA II-Silent OTES hűtés) /3 év Garancia/ 28 975 Ft 34 770 Ft

összesen tehát: 53 430 Ft

ugyanez AMD olalról (a 939-es szerepelt a tesztben, tehát a 939-es 4600+, mert a 4800+ már nincs árlistán)

AMD Athlon 64 X2 4600+ S939 Dual-Core (Manchester) OEM 47 300 Ft 56 760 Ft

GigaByte GA-K8N Pro-SLI (S939-nForce4 SLI-Dual DDR 400-Dual PCI-E x16-4 SATA II) /3 év Garancia/ 20 950 Ft 25 140 Ft

az összesen tehaát: 81 900 Ft

 

a többi alkatrész lehet ugyanolyan.... mondjuk az igaz hogy a DDR2-es memória kicsit drágább, de akkor is....

ja és nyugodtan be lehet szólni, meg minden, meg ide lehet keverni olyan teljesen irreleváns dolgokat mint a NetBurst architectúra.... ja és a Core2Dou 6300 is ugyanennyi mint a 4600+, de a teljesítményük nem összehasonlítható....

ja és pl. Adobe Acrobat 8.0.... a gépigényéről annyit, hogy 1 200Mb-os pdf dokumentum megnyitása már nem kicsit izzasztja meg a procit (és mellékesen mire végigolvasod 2GB lapozófájt megesz...)

Link to comment
Share on other sites

Ez szép és jó, csak birom, mikor egy sz*rráhúzott procit simákkal tesztelnek. Egy X2-t is fellehet húzni 3000-re és akkor már nem így nézne ki a grafikon, és mintahogy a legolcsóbb 800-ast nézed, X2-ből is a legolcsóbbat nézd, és azt meghúzva. Ha pedig bemész a boltba és veszel egy ilyen procid mennyi az esélye, hogy megy ennyin, mint amennyin a tesztproci?, lehet, hogy csak 3.4-ig lehet húzni, akkor mivan? (Arról nem is beszélve, hogy azt hűteni is kell, mivel 200 W körül fogyazt, az is benne van a tesztben, ahhoz meg már nem elég egy 3-4k-s hűtő, az is plussz 10k ;) )A 939-meg eleve drágább, mivel már leálltak a gyártással, egy NF4 ultrás AM2-es Abit KN9 18 000 Ft, egy oem X2 3800+ pedig 26k, a kettő együtt 44k ;) Meghúzod, 2600-on tuti elmegy, de nagy eséllyel 2800-on is és nem is került 80-ba, pont a felébe :)

 

A Cor2Duo-nál meg írtam, hogy eleve jobb, de ne a legdrágább X2-est hasonlítsd a legolcsóbb Core-hoz, ez megint milyen dolog? X2 az 26 a legolcsóbb, igaz, ezt meghúzva sem éred el a E4300-as teljesítményét, de olcsóbb is...

Link to comment
Share on other sites

ok értem én a tréfát csak nem szeretem... :D namost ha neked van 200k-d és venni akarsz egy gépet mit nézel azt, hogy fú de jó ez 4600+ mennyit lehetne rajta húzni vagy azt, hogy a 4600+ ennyi és negyedééert megkapom ugyanazt a teljesítményt.... 200W? hol... 95W és a teljes rendszeré 214W ugyan már.... és ha kicsit értenél is a dologhoz, akkor utánanéztél volna hogy mindegyik, ismétlem MINDEGYIK D805 lelgalább 3,2-3,4 Ghz-ig stabil GYÁRI.... ismétlem GYÁRI hűtővel... (ezt európa legnagyobb hardware szakértői, a Tom's Hardware is tanusítja, meg a megannyi krvára elégedett vásárló) és a tesztben is GYÁRI hűtővel tesztelték... csak megjegyzésként az én 531-esemet felhúztam 3,6-ra (15*240) 8:6-ban szar PQI 533-as DDR2-vel (Sulinetes gép !!!!!!!!!!!!) és a gyári hűtővel IDLE 32C, LOAD (100%, HT, 10 percig) 60C....

de lényeg a lényeg ha processzorokat hasonlítássz össze akkor az EGY ÁRKATEGÓRIÁBA esőket érdemes összehasonlitani, mert szerintem mindenki úgy vesz gépet hogy szeretne minnél nagyobb teljesítmény minnél jobb áron és itt jön a képbe a sokat emlegetett ÁR-ÉRTÉK arány

Link to comment
Share on other sites

az órajel nem minden a p4-eket mind veri a hasonló kategóriájú amd-k, egyedül a core 2-esek mennek jobban..., pl: nekem van egy Athlon 2000+-om, ami 1667MHz-n megy, barátomnak meg egy p4 2200MHz-je volt (már megtért és amd-je van) és minden kb 20-30fps-el gyorsabban ment...., no comment

Link to comment
Share on other sites

ja az biztos amikor még a klasszikus P4 vs Athlon XP harc volt nekem is egy Barton 2500+ @ 2200-am volt egy Abit NF7-ben egy Tt EV11-el meg 3 házhűtővel, de hanogs is volt :D akkor még jó volt :D nem volt bonyolult ennyire a tuning :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

másik topicba írtam asszem, de ide is írom, hogy:

intel e5200 vélemények alapján tökre megéri, csak venni kell mellé egy p43-as lapot (20k körül van, pl: gigabyte), utána kell olvasni a tuningnak, és máris 2.53 ghz helyett 3-3.3ghz-en megy. prohardver fórumot érdemes átolvasgatni.

persze ha húzzuk a drágát a garinak lőttek. de ésszel kell csinálni, és semmi probléma sincs.

ezzel a tuninggal simán kihajt 4670-es ati-t vagy nvidia 9600Gt/9800Gt-t is.

 

bár ha inkább nem kockáztatol, akkor 30k-ért van egy core2duo 7200-as. l2 cache nagyobb mint egy 5200-asnak, így gyorsabban tömörít asszem winrar, kódol videót stb. és garanciád is megmarad.

 

jaj igen az órajel (pl.: 3 Ghz) az mostanába már csak játékoknál számít (bár már ottse sokat). ha másra is használnád a gépet akkor 7200-ast éri venni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...