Jump to content
PirateClub.hu

Számítógépvásárlás


brunoka
 Share


Recommended Posts

Sikerült egy fura szavazólistát kreálni. A legfőbb kérdés ki milyen szándékból vesz gépet, mennyire veszi figyelembe, hogy mire és mennyi ideig kívánja használni az adott konfigurációt. Ki milyen gyorsan kezdi fejlesztgetni? A gépetek saját tervezésű és összerakású, vagy a boltban vettetek egy már kész gépet?

 

Az első kérdés, mi a legfontosabb dolog amire használjátok a gépet. Nevezzük profilnak!

 

A második kérdés már összetett, mivel sokmindenre használható a számítógép, mik azok a területek, ahol nyúzzátok?

 

A harmadik kérdéssor a vásárlásra utal.

Link to comment
Share on other sites

Én egy dolgot utáltam (utálok) benne, a cpu hűtőkből valahogy mindig kifogtam a bilincsmerevségű példányokat. Olyan orbitális erőkifejtést kellett mindig kifejteni a hűtő pöckére és a foglalat apró fülére, hogy mindig leizzadtam, mert ha eltörik a műanyag, akkor annyi, az alaplapnak vége. Nem volt ritka, hogy vagy kicseréltem a rögzítőhidat, vagy pedig addig hajlítgattam, amíg jó nem lett. Amúgy én mindig itthon szerelek. Kinézem, megrendelem, megveszem, összerakom.

Link to comment
Share on other sites

Én is magam választom ki az alkatrészeket, de inkább a szerelőre bízom az összerakást... Legutóbb mondjuk magam raktam be a gépbe egy tv-tunert, és még most is jól működik!!! :lol:

 

Bocs, Brunoka, de lehet, hogy ezt a topicot inkább a Szavazáshoz kellett volna betenned... :D

Link to comment
Share on other sites

Az oldalon még ez az első szavazásom és hozzászólásom is egyaránt!

Nos én is úgy vagyok vele, hogy kinézem magamnak amit szeretnék illetve amit a pénztárca enged, elmegyek megveszem a cuccot és itthon összekreálom magamnak a cucclit! Ha mégsem sikerülni összeeszkábolnom a masinát, akkor szólnék egy ismerősömnek hogy segítsen rajtam! Szerintem ez így tuti, mert az ismerősömben jobban megbízom, mint a boltban dolgozókban, mert már egyszer igencsak megjártam velük a hadak útját!

 

Huhh.. elsőre nem gondoltam volna hogy ennyit fogok írni! :D

Link to comment
Share on other sites

szerintem ma a legbiztosabb modszer az , hogyha kiválasztja az ember az alkatrészeket , és összerakatja a boltba , majd miután ez megtörtént ott elöttükl le is teszteli , hogy ami bennevan az az-e amit kért.én spec igy szopktam cselekedni , bár a számgépes srácok már megismernek , így kölcsönösen megbizunk egymásban :)

Link to comment
Share on other sites

Jobb hogyha te allitodd ossze a gepet alkatreszenkent minthogy valami sz*rt eladjanak neked osszerakva!!

Altalaban nagy processzor, keves RAM, s sz*r videokartya!

pl AthlonFX 3800+, 256RAM, GeForce FX5200 => Nem er semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Módosította coollaca
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Én a gépemet főleg játékra és netezésre, töltésre használom. Konkrétan tudtam mit akarok be mentem az üzletbe és elmondta ott összerakták, így legalább van mindenre 2 év garancia (természetesen van amire több a gyári pl. vinyó 3 stb.)

Link to comment
Share on other sites

Nekem több gépem is van, mivel több helyen is élek, van egy PII az csak netezés és filmnézés, másra nem is alkalmas, otthon meg van egy jobb vasam, meg egy jó hangcuccom mellé, azon csak játék és filmnézés, meg zeneszerkesztés!

 

Én állítom össze, de a boltban szerelik össze, mert így a gépház és minden tartozékára összesen 2év garancia van, azon a helyen, ahol beszerzem a kellékeket!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...