Jump to content
Sign in to follow this  
Flegeton

Mappa Ikon

Recommended Posts

Egy mappa ikont fogunk elkészíteni!

Felveszünk egy 500x500as képet és új rétegen kirkunk egy téglalapot és utána a Sokszög lasszóval kijelölönk egy tapéz alakzatot ugy ahigy a képen látható (ha a SHIFT et lenyomva tartjuk ekkor csak 45 fokos szögekhez ragaszkodik), és kitöltjük ebböl megvan a mappánk eleje.

Itt az alap téglalapunkat meg is duplázhatjuk (réteg másolat) hogy késöbb ne keljen létrehozni.

img1.gif

CTRL + T és méretezzük majd a CTRL lenyomása melelt a középsö fogopontot elhúzzuk jobbra, ezzel meg van döntve.

A hátoldalával ugyan így járunk el csak természetesen a másik balra dötjük meg.

img2.gif

Ezután keverési beálítások, és szinátmenet és 3 szint álítunk be FFFFFF-0077FF-FFFFFF

img3.gif

Körvonl a következö beálítássokal: méret-1, szin-fekete.

A mappa hátoldalát ugyan ezzel a stilussal löjük meg(rétegsítilus másolása)!

img5.gif

Elipszis kijelölö, felveszünk egy elipszist és a varázspálcával az ALT lenyomása közben az üres területre kattintunk és igy kivonodik (gondolom nem kell mondanom hogy a mappa elülsö rétegén álunk).

img6.gif

Majd a szinátmenettel és a kiválasztott szin semmi átmenettel a nyilnak megfelelöen húzunk két átmenetet.

img7.gif

Én még ezt CTRL + T vel kicsit kissebre vettem.

img9.gif

Alul is csinálunk mecsináljuk ezeket a müveleteket és persze a hátoldalon is.

Nekem igy néz ki!

img10.gif

Tulajdonképpen a mapa ikon már készvan, de kicsit desingolok rajta.

A rétegeket lemásolom a másolatkoat bekapcsolva hagyom és egyesítem majd visszakapcsolom az eredetiket és a másol egyesített réteget CTRL + T vel lehuzom alulra és 10%os radirral elhalványítom, igy olyan hatása lessz mintha valamiröl tükrözödne.

Majd a két mapaborító rétegei közé csinálok egy fehér lapot rakok ki rá pár csíkot és a fülét behajtom meg 3xozom és eligazítom.

mappak1.jpgmappak2.jpg

Ez meg az eredeti nagy:

mappa.jpg

Ez meg pár ikon amit még régebben csináltam ugyanezzel a modszerrel:

+.jpg

Értelmes kérdésekre válaszolok bármikor de pl olyanokra hogy honnan lehet leszedni az adobot meg hogy kell crackelni meg hogy meik a jobb a 7.0 vagy a 9.0as, nem válaszolok és bekerülhet az ilettö a lámás topikba![/url]

nekem volna egy kérdésem azt hogy lehet megcsinálni hogy megcsinálom a mapátt elmentem 32x32 vagy 16x16-ban és a fehér háttér ami marad az ne láttszodjon( pl mind a windows alap mappa képe ) amikor berakom ikonnak csak maga a mappa amit csináltam ?

A választ elöre köszönöm , bocsi ha esetleg hűlye kérédst tettem fel .

egyrészt eleve úgyállítod be, hogy ne legyen háttere, másrészt pedig transparent gif-ként mented el.

Vagy felrakod a PS-nek a kiegészítést, ahol ico formátumba is tud menteni. Holnap megkeresem.

Köszönöm szépen

ez nagyon jó, köszi

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet azt, hogy ne legyen olyan pixeles a mappa amikor elmentettem, mert az 500x500-as képből 32x32-re lekicsinyítve eléggé kevés látszik belőle:( Pedig az alapkép jól sikerült. Csak ikon formátomban alig látszik valami belőle.

Én arra tippeltem, hogy eleve kisebben kéne megrajzolni, de úgy meg nem látom hogy mit csinálok:)

A választ előre is köszi.

a shophoz kell szerezni ikon plugint és azzal el lehet menneteniu iko-ba. Nem tom hol lehet de van.

Megpróbálok keresni.

Köszi, de majd egy név is kéne, ha vki-nek megvan, leírhatná a nevét, mert letöltötem egyet, de nem ismeri fel...

szerintem irfan view alkalmas konvertálásra