Jump to content
PirateClub.hu

Bölcsességek


KENKILL
 Share

Recommended Posts

Nos szerintem mindenképp kell eg ilyen téma, kezdetben én is írnék néhány okosságot, csakhogy lássátok, mire gondoltam pontosan. Van ami nagyon tanulságos, van ami hülyeség, van ami filmekből, vagy könyvekből, esetleg netről van.

 

Ne kerdezz, csak figyelj, es dolj hatra, nezd az eget, es gondolkozz el azon, hogy milyen most az eleted.

Az eletben az a szep, hogy barmi megtortenhet. Es az a szar, hogy meg is tortenik.

Mindenki igy van ezzel aki hasonlo idoket el at. Neked csak arrol kell dontened mihez kezdj az idovel ami megadatik.

Az letet nem a lelegzetvetelek szama hatarozza meg, hanem azok a pillanatok amikor elall a lelegzeted.

Az a baj, hogy alapvetően mindig többet feltételezek az emberekről, mint amennyi sütnivalójuk valaha is lesz.

Ne hazudj, ne lopj, ne csalj! Ha hazudsz, hazudj kegyeset. Ha lopsz, lopd el a szívét. Ha csalsz, csalj mosolyt az arcára.

Senki nem érdemli meg a könnyeidet, aki pedig megérdemli nem fog sírásra késztetni.

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Ha úgy nézel ki mint az útlevélképed, minden bizonnyal szükséged van nyaralásra.

A sajnálat hátra tekint, az aggodalom előre, míg a remény felfelé!

A halálra és a sötétségbe pillantva az ismeretlentől félünk, semmi mástól.

Szeretlek! Ezt a szót csak annak mondd, akit igazán szeretsz! Boldogtalanná ne tégy senkit, ha már boldoggá nem tehetsz!

A férfiak nem tudják milyenek a nők, mert folyton azon elmélkednek, milyennek is kellene lenniük.

Távozz, hogy maradhass, vonulj vissza, hogy győzhess.

Azoknak, akiket szeretünk, csaknem mindig nagyobb a hatalmuk rajtunk, mint nekünk önmagukon.

A nők sosem sosem azt mondják, amit akarnak. No és a férfiak? Azok meg nem tudják, hogy mit akarnak.

Ne kívánd másnak a halálát, segíts neki, hogy önmaga kívánja azt.

Tudnunk kell, mi megy végbe bennünk, hogy rájöhessünk, mit kell föladnunk. Ahelyett, hogy eltitkolnánk fájdalmunkat, maradéktalanul föloldhatjuk azt.

A bizonytalanságnál a biztos rossz is jobb.

Reggel nem tudott enni, mert olyan szerelmes volt, délben nem tudott enni, mert olyan szerelmes volt, este nem tudott aludni, mert olyan éhes volt.

Most kezdődik a tánc! - ordította a papagáj, és belerohant a ventillátorba...

A békés, nyugodt, kiegyensúlyozott, harmónikus, felhőtlen, stb. kifejezéseket a családi életre csakis sci-fi írók találhatták ki.

Támogasd a baktériumokat. Egyeseknek nincs más kultúrájuk.

Akit szeretünk, azt soha nem ismerjük meg igazán. Nem azért, mert kiismerhetetlenebb, mint más, hanem azért, mert többet akarunk tudni róla.

Mit várhatnánk egy olyan naptól, amelyik azzal kezdődik, hogy reggel felkel az ember?

Ahány ház, annyi szobás.

Az ígéret szép szó... semmi más.

A pillanatok öregítenek, nem az évek.

Mint már említettem, sosem ismétlem magam!

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott.

A munkához úgy állj hozzá, hogy más is hozzáférjen!

Derékig vagyok a szarban, ráadásul fejjel lefelé...

Az optimista olyan fickó, aki hisz abban, hogy a légy azt keresi, hogyan juthatna ki a szobából.

Mindenki az emberiséget akarja megváltoztatni, nem önmagát.

Statisztikailag bebizonyosodott, hogy a válások 100%-a házassággal kezdődött...

Nem lehet állandóan mindig!

Emberszerető vagyok - mondta a kannibál.

Sok jó ember kis helyen is sok.

A szerelem hülyeség, mert nem én találtam ki!

Őszintének lenni veszélyes. Ha csak nem vagyok hülye is hozzá.

Beszélj már meg tanulni!

Akinek van órája, az mindig tudja, hogy mennyi az idő. Akinek kettő van, az sohasem tudja biztosan.

Hazugságnál nagyobb káoszt csak igazsággal szíthatunk...

Ali Baba és a nedves padló...

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid. Ha fáj a szíved, nincs ki észrevegye a fájdalmad. Ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod. De próbálj meg csak egyszer szellenteni ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Mit várhatnánk egy olyan naptól, amelyik azzal kezdődik, hogy reggel felkel az ember?

Ez nagyon beteg. :lol:

 

Egy tőlem is, itt olvastam valamelyik user aláírásában asszem: Ha már nyakig vagy a s..rban, tedd össze a kezeid és adj hálát istennek: Köszönöm Uram, hogy nem hullámzik. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Na szóval. Tegnap este, haverommal hazafelé kicsit illuminálódott állapotban másztunk hazafelé, és közben fárasztottuk egy másik haveromat. Kezdetben odáig jutottunk, hogy ugye bár, a hab az buborék is egyben. Na most ha a hab buborék, akkor a buboréknak is habnak kell lennie. Ő ezt nem fogadta el, és így be kellett bizonyítanunk neki. Megkérdeztem tőle, hogy egy buborék, szerinte még nem hab? hát szerinte nem. és több buborék, azt mondta, hogy az már igen. megkérdeztem hogy mondjuk kettő? ő mondja hogy akár kettő is. Elmagyaráztam hát neki, hogy két kisbuborék= egy nagybuborékkal. tehát mivel két kisbuborék már hab, ezért egy nagybuborék, is mindenképpen hab kell, hogy legyen. Ö ezt nem igazán akarta így elfogadni, ezért méllyebbre mentem. mondom oké, akkor kezdjük előröl. egy buborékmolekula, az ugye még nem buborék? azt mondja nem. sok buborékmolekula már buborék igaz? azt mondja az. kettő? azt mondja akár. Tehát két buborékmolekula már buborék. Akkor most vegyünk egy nagy buborékot, ami sok-sok buborékmolekulából, vagyis sokszor két buborékmolekulából vagyis buborékból áll, tehát a nagy buborék, minden kétséget kizáróan hab.

Sajnos harmadik bizonyítás nem született, mert itt útjaink elváltak, és innentől, csak a másik haverommal mentünk tovább, akinek nem kellett már magyarázni, mert értette. :rolleyes:

Na szóval, mi ugye mentünk tovább, és folytatódott az agymenés:

Rájöttünk, hogy ezek a "képletek" szinte mindenre alkalmazhatóak, pl a fákra. egy fa még nem erdő, két fa már nem egyfa, tehát az már erdő. egy kétszer akkora fa pedig egyenlő két feleakkorával, tehát ugyancsak erdő. egy famolekula, még nem fa, viszont kettő, már több mint egy, tehát az már fa, és mivel egy nagy fában sokszor két famolekula(tehát fa) fan, ezért egy nagyfa, mát egy elég szép rengeteg. ugyan ez igaz az oszlopokra is, és bármire, aminek van ilyen sokszoros elnevezése... de hogy hangzik már egy kúltúrált beszédben az, hogy "oszlopmolekula" alkossunk, egy mértékegységet, egyfajta "oszlopmértéket" gondoltam. Hát megszületett. 1 torony=10 tornyocska; 1 tornyocska=10 oszlop; 1 oszlop=10 oszlopocska; 1 oszlopocska=10 rúd; 1 rúd=10 rudacska; 1 rudacska=10 pálca; 1 pálca=10 pálcika. Hogy érthetőbb legyen, átváltottuk cm-be: ugye a pálca kezdőbetűje a p, ami a magyar ABC 25. tagja. namost, hogy működjön a dolog, 36-os számrendszert használtunk, így a p értéke 35cm3 tehát egy pálca tegnapi számításaink szerint 35*35*35cm.

 

Lehet vitatkozni, de ez bizonyított tény! Eredetileg tegnap nem is ide, hanem a "tudomány"-ba szántam, de itt asszem megértőbb tanoncokra, "padavanokra" talál majd eme szent tanítás, mint amilyenek az ottani Modik lennének ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...