Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Sokat vesztett Colin halálával a vliág autósportja. Nem minden versenyzőnek adatik meg, hoygt egy nagy sikerű játék sorozat készül az ő "életéből" és pályafutásából. Szerintem jobban járt volna ha a földön próbálta volna megtenni a végzetes útját. Nyugodjon békében ő is, és a 3 másik utasa is a helikopternek. :(

Link to comment
Share on other sites

Mint bizonyára sokan tudjátok, elment közölünk egy nagyszerű ember, akit sokan ismertek a nagyvilágban. Sajnos lezuhant a helikoptere és rajta volt az 5 éves kisfia is!

Nem akarom itt húzni a témát, de szeretném, ha ebbe a fórumba ha csak jelképesen is, de minden egyes komment egy virtuális gyertya legyen az ablakodban, ezáltal tisztelegve Colin McRae előtt!

 

Béke nyugasztaljon, Colin McRae és a fiadat is!!!

 

(Bocs ha rossz helyen van, ez az első fórumom)

Link to comment
Share on other sites

Sajnálatos ami történ és fel sem lehet dolgozni a családnak :( A kis srác még nagy bajnok lehetett volna !

R.I.P. ! :(

 

(1968. augusztus 5. - 2007. szeptember 15.) skót raliversenyző. 1995 ralivilágbajnoka. Apja, Jimmy Mcrae Brit rali bajnok. 1995-ben rali Világbajnok, 1996-ban, 1997-ben és 2001-ben világbajnoki második. A 39 éves Colin McRae-nek volt pilóta engedélye és gyakran vezette saját helikopterét. 2007. szeptember 15-én haza felé tartott 5 éves fiával az Everton-Manchester United angol bajnoki mérközésről, amikor délután 4 óra 10 perckor zuhant le egy mérföldre a Lanark-ban levő házától. A rendőrség korai jelentése szerint egy felnőtt s egy gyermek holttestét fedezték fel a roncsok között, később megerősítést nyert, hogy Colin Mcrae és 5 éves fia, Johnny a két elhunyt. Colin 2008-ban a Dakar-ralin részt vett volna. Felesége Alison és lánya, Hollie gyászolják apát és fiát.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudtok róla valami infót hogy miért zuhantak le?

 

 

A tragédia körülményeinek vizsgálata is folyamatban van még. A helikopter tulajdonosa maga McRae volt, szemtanúk szerint a gép szeles, felhős időben, de jó látási viszonyok közt repült. A gép még a levegőben volt amikor lángok csaptak ki belőle, majd felrobbant. A roncsok egy völgybe zuhantak.

A helikopter gyakorlatilag megsemmisült, a roncsok közt talált összeégett emberi maradványok alapján még azt is nehéz volt elsőre megállapítani, hogy pontosan hányan ültek a gépen.

Link to comment
Share on other sites

Ez hihetetlen.Nagyon sajnálom.Nagyon szerettem Colin McRae-t!Rest In Peace!!

 

Fordítás a timesonline-ról:

 

A Rally bajnok Colin Mcrae és fia helikopter szerencsétlenségben meghalt.

 

A volt rallybajnok Colin Mcrae és öt éves fia életét vesztette egy helikopter szerencsétlenségben tegnap délután. A gép Jerviswoodban tartott, Lanarkshire-től másfél mérföldre lezuhant és kigyulladt.Az eset délután 4 órakkor történt.

 

Jean-eric Freudiger, Mcrae's ügynöke, elmondta a 39 éves bajnok vezette a helikoptert. Szintén a gépen voltak Mcrae fia Johnny, egy másik felnőtt Mcrae egy régi iskolai barátja és egy további gyermek. Mcrae felesége Alison és lányuk Hollie nem voltak a helikopteren.

 

A rendőrség hivatalos közleménye szerint: "Négy ember volt a helikopteren" hozzátéve " Kétségtelen,hogy az ő volt a helikopterben."

 

Mcrae volt nagy-Britannia első Rally világbajnoka 1995-ben. Ő volt az egyik legsikereseb sportolója az országnak, 25-ször nyert világbajnoki Rally versenyen és 42-szer állt dobogós helyen. Róla készült a világ egyik legsikeresebb számítógépes rally játéka.

 

A helikopter másfél mérföldnyire Mcrae 16.-ik századi otthonától zuhant le. Az időjárás felhős volt, délnyugati szél volt, 30 csomós erősséggel fújt és jó volt a láthatóság.A rendőrség kutyákkal és fáklyákkal kutatott a baleset helyszínén éjszakába nyúlóan.Mcrae feleségét, aki a bajnok régi navigátora és gyermekkori szerelme volt,este 6 óra körül kisérték vissza a házba a rendőrök.

 

Mcrae barátja a rally újságíró Jeremy Hart,aki többször is repült vele, azt nyilatkozta:"nagyon jó , nagyon megfontolt pilóta volt Colin McRae"."Gyakran repült az ország egész területén,sőt Európában is" "Jerviswood környéként pedig kifejezetten jól ismerte."

 

"Mint sportoló ő egy igazi hős volt. Úgy tünhetett,hogy Colin a versenyeken vakmerő és veszélyes volt de minden,amit csinált,az tehetségéből és hihetetlen profizmusából fakadt. Ő volt a rally Michael Schumacher-e.

 

Hihetelen ironikus,hogy így kellett meghalnia,egy helikopter szerencsétlenségben amikor a versenyeken folyamatosan farkasszemet nézett a halállal."

Link to comment
Share on other sites

Nekem is a kedvenc rally versenyzőm volt Colin McRea.Engem teljesen ledöbentett a hír,hogy egy ilyen nagyszerű ember eltávozott az élők sorából :o

Nyugodjon békében a kis fiával együtt!!!

B)

Link to comment
Share on other sites

Nekem is a kedvenc rally versenyzőm volt Colin McRea.Engem teljesen ledöbentett a hír,hogy egy ilyen nagyszerű ember eltávozott az élők sorából :o

Nyugodjon békében a kis fiával együtt!!!

B)

nagy kedvenc ugye, csak a nevét sem tudod leírni :)

na kötözködés off

 

http://uk.youtube.com/watch?v=xBQ3A8FGonI

 

Link to comment
Share on other sites

Colin McRae-t gyászolják az autósport legnagyobbjai és a sportág rajongói: a 39 esztendős volt ralivilágbajnok szombat éjjel szenvedett halálos helikopterbalesetet.

 

"Nagyszerű ember a magánéletben, félelmetes ellenfél a versenypályán" - jellemezte az elhunyt pilótát Nicky Grist, aki hosszú éveken át volt McRae navigátora és 1995-ben együtt nyerték meg a világbajnokságot.

 

"Elképesztően gyors volt" - mondta a Forma-1-es David Coulthard, Jackie Stewart, a legendás F1-es pilóta pedig így fogalmazott: "Óriási veszteség Skócia számára."

 

"A kedvenc versenyzőm volt, sok vb-futamon láttam" - fogalmazott a hétszeres világbajnok Valentino Rossi. Az olasz klasszis, aki vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság portugáliai futamán nyert a MotoGP-ben, győzelmét McRae emlékének szentelte.

 

"A sors tragikus iróniája, hogy Colin pilótaként annyiszor játszott a halállal és egy helikopterbalesetben vesztette el az életét" - írta Jeremy Hart újságíró, McRae egyik legjobb barátja.

 

nso

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Ez a makett egyike volt az első rally makettjeimnek , s mivel Ford Focus így más driver neve meg sem fordult a fejembe mint Mc Rae-é amikor matricáztam a makettet !

20070917202937colin.jpg

 

Nagyon kedveltem ezt az embert komolyan bőgtem amikor meghallottam hogy eltávozott közülünk ! A régi Subaru amivel első versenyét nyerte az is megvan el is kezdem összerakni már csak az Ő előtte való tisztelgés végett is !

 

R.I.P. Colin Mc Rae !

Link to comment
Share on other sites

Benik Balázs, Varga István (Ford Focus RS WRC 03): Az emberek a kanyar közepén álltak, senki nem mutatta, hogy esetleg itt komolyabb probléma van, vagy álljunk meg. Az volt a célunk, hogy minél hamarabb kiérjünk, és ezt a célban jelezzük. Görcsösen jöttünk le, mert addigra összeállt a kép, hogy a Tamásék lehetnek. Nagyon gyorsan történt minden. Gyakorlatilag csak végigmentünk, nem is tudtam foglalkozni a pályával.
Link to comment
Share on other sites

Hétfőn (szeptember 17-én) tragikus hirtelenséggel elhunyt Kovács Attila (1965-2007), Osváth Péter egykori navigátora.

 

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy az Osváth Racing Team egykori navigátora, Kovács Attila közlekedési baleset vétlen áldozata lett a tegnapi nap folyamán.

 

Attila fiatalon,a 80-as évek közepén Tarnai Miklós mellett kezdte rally-s pályafutását, majd György József és Páhi Csaba navigátoraként folytatta az általa annyira szeretett sportot.

2003-ban került Osváth Péter mellé a navigátori ülésbe. Ebben az évben 3. helyezést értek el az Országos Bajnokságban Lada VFTS-sel. 2004-ben a második, 2005-ben pedig bajnoki helyezéssel zárták az évet.

 

 

"Apu", ahogy mi hívtuk, csapatunk egyik vezéregyénisége volt, aki mindig jókedvre derített mindenkit. Mindig tudott valami okosat mondani a legszorultabb helyzetben is, örök optimista volt.

 

Számunkra csak az halhat meg akit elfelejtenek.

Te örökké élni fogsz nekünk!

 

Nyugodj békében APU!

 

A temetésre 2007. szeptember 22.-én Devecserben, a Római katolikus templomban 14 órakor kezdődő gyászmise után a devecseri régi temetőben kerül sor.

Link to comment
Share on other sites

1. Benik/Varga Ford

120

2. Turi/Tóth Skoda

104

3. Vizin/Zsíros Subaru

65

4. Érdi/Lukács Skoda

64

5. Herczig/Csökõ Subaru

63

6. Asi/Pikó Mitsubishi

54

7. Spici/Kazár Toyota

40

8. Borsi/Baranyai Subaru

37

9. Turán/Rsuznák Skoda

35

10. Elek/Budai Mitsubishi

34

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...