Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Biztonságosabb rally autók - az oldalütközések védelme

 

A Monte Carlo rallyn debütált az FIA új biztonsági rendszere. Az új technika elviekben jobban védi a pilótát és a navigátort.

 

A munkák 2005 márciusában kezdődtek. Az FIA a Subaruval és a Peugeot-val közösen akart kifejleszteni egy olyan rendszert, amelyet utána minden rally autóba integrálni lehet. A cél az volt, hogy az új rendszerrel jobban védjék a pilótát és a navigátort egy oldalütközés során.

 

Első lépésként a kocsiban ülőkre ható erőket akarták csökkenteni. Ezt úgy érték el, hogy növelték az ajtó és az ülések közti távolságot (200 mm), energiaelnyelő anyagokat használtak fel, és szélesítettek a bukókereten az ajtóknál. Ezek után az ülésekkel kezdtek el foglalkozni, hogy csökkentsék a fej, a nyak és a vállak sérülését, ezért is alakították át az öveket.

 

Egy biztonsági hálót, amit jelenleg is a csapatokkal közösen fejlesztenek, feszítenek ki a kocsiban navigátor és pilóta közé, hogy egy esetleges baleset során ne tudjanak kárt tenni egymásban.19392275352.jpeg

 

Az ajtónál széles, legyező szerűen elterülő csöveknek az a célja, hogy a kocsi ne legyen olyan érzékeny az oldalütközéseknél, és erősebb ütéseket is kibírjon. Az új technikának van létjogosultsága. A DEKRA tesztjei is megmutatták, hogy egy 70 g-és erősségű oldalütközést komolyabb sérülések nélkül meg lehet úszni.

19392243707.jpeg

 

"Örülök, hogy három évnyi fejlesztés és tesztelés után végre az autókban láthatom ezeket a fontos biztonsági eszközöket" - nyilatkozta Sid Watkins az FIA volt főorvosa, aki most a világszövetség motorsport biztonságért felelős részlegét irányítja. "A csapatok, és a versenyzők is nagyon támogatták ezeket a munkálatokat, és örülök a további együttműködésnek, hogy még biztonságosabbá tegyünk sportunkat."

 

"Örülök, hogy csapatom a Subaru fontos partner volt a fejlesztési munkák során. Meggyőződésem, hogy az FIA-nak még rengeteg hasznos ötlete van, és remélem, hogy a jövőben még biztonságosabbá válik a sportunk" - mondta Petter Solberg.

 

Forrás: www.rally-magazin.de

Link to comment
Share on other sites

Suzuki SX4 WRC

 

2008-as ,,ruha"

 

http://img227.imageshack.us/img227/3151/15987115fh3.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/1140/81765102ai3.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/2464/98955089ar3.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/7051/30156740in2.jpg

http://img86.imageshack.us/img86/729/12715263qk3.jpg

 

ez nem jó?

Link to comment
Share on other sites

elvileg ez az.

2008-as tervezett naptár:

2008. 04.04 - 04.06 Start Autó Rallye Eger

2008. 05.01 - 05.04 15. Miskolc Rallye

2008. 06.06 - 06.08 Szombathely rally???????

2008. 07.04 - 07.06 Veszprém Rallye

2008. 08.29 - 08.31 III. Ózd Rallye Ózd

2008. 09.26 - 09.28 41. Allianz Rallye Pécs

2008. 10.24 - 10.26 Nyirád Rallye

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Még mindig rohadt jól néz ki a Suzuki véercé! :D

A biztonság javítása az nagyon fontos! Igéretesek ezek a fejlesztések! 2005-ben ilyen nem volt ott van a Marko Martin balesete a brit rallyn!

Dui: nem semmi h milyen tájékozott vagy ebben a sportban!

Link to comment
Share on other sites

A svédek fellélegezhetnek

Egy hete Karlstad környékén javában dúlt a tavaszi időjárás, és ezzel idén is veszélybe került a Svéd futam. Azonban a napokban újra beköszöntött a tél, és fehérbe öltözött a táj.

Három évvel ezelőtt is riogatta a svéd rendezőket az évszakhoz szokatlan meleg időjárás, és kérdésessé vált, hogy egyáltalán megrendezésre kerül-e a 2005-ös szezonban a Svéd Rally. Akkor megmenekült a rendezvény, de a versenyt megelőző napon esett hó ellenére se beszélhettünk téli körülményekről, ugyanis nem voltak ritkák a hó- és jégmentes részek a pályán, amit a rendezők avval próbálták orvosolni, hogy az éjszaka folyamán locsolták a pályákat, hogy legalább egy vékony jégréteg fedje az utat a szögesgumikkal felszerelt autók számára.

Úgy néz ki, erre most idén nem lesz szükség, ugyanis az éjszaka folyamán megérkezett a várva várt hó, és újra téli arcát mutatja Karlstad. Az elkövetkezendő napokra további havazásokat jósolnak, és valószínűleg a hőmérő higanyszála is fagypont alatt marad majd. Ezzel az idei szezon második futamának lebonyolítása szinte biztosnak mondható. A végleges döntést a szervezők pénteken fogják meghozni. Ekkor tudják meg hivatalosan is a csapatok és versenyzők, hogy február 7-én rajthoz állhatnak-e a Svéd Rally-n.
Link to comment
Share on other sites

BENIK NAVIGÁTORJELÖLTJEI 2008-ra

 

Hát vannak szép számmal.Sajnos a legnagyobb gond,a főtámogató OMW-kivonulása a rali világából ,ez eléggé betette a kaput.Ezért próbálom (játok) azokat a benzinkutakat elkerülni. Az egyik feltételezés Nacsa Gábor, aki a Sós Suzuki hátterével és egy régi apai kapcsolattal érkezne. Ott van még ifj.Érdi Tibor navigátora ,Lukács József, aki az EURONICS-et mint támogatót is vinné magával a Benik csapathoz.Bejelentkezett Bunkóczy László is bár ő mindig is a Benik Fan Club köreihez tartozott. A MOL Rt. ismételt bevonását szeretnék a raliban,igy meglenne az új főszponzor.Vagy ami a Dakarról maradt ,azt a zsetont bedobják a Raliba? Bizunk benne úgy lesz, ha mégsem akkor,sajnos egy régebbi fejlesztésű Ford Focussal vágnak neki a 2008-as bajnokságnak. Mi lett velük: Somogyi Pál, Rácz Bence,Doromby Zoltán ??? Van választék! De majd minden kiderül, mikor a rajtlistán lesz olvasható : BENIK-.....

Link to comment
Share on other sites

Azon nagyon meglepődnék ha a kis Érdi mellől kiszálna Lukács! Amilyen szinten ők anno elkötelezték magukat egymással! Szinte csak az anyakövvezető elé nem álltak! :lol: Én a felsoroltak közül Bunkóczy-t tartom a legvalószínűbbnek, persze ebbe közbeszólhat a tereprali versenynaptár és persze mint mindig a PÉNZ!! Majd kiderül! :)

Link to comment
Share on other sites

nemtudom,én egyszer még vagy 7 éve kértem volna Beniktől autógrammot(akkor voltam 9 éves)és hát elküldött a fenébe...azóta nem szeretem.sztem ha akkor velem mint gyerekkel így viselkedett,akkor sztem mással se nagyon kíméletes...azóta még úgy sem kedvelem,miután pécsen nem állt meg turiéknak segíteni,pedig nem igaz h nem vett észre 1 kiálló kocsit a bozótból

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...