Jump to content
PirateClub.hu

Rally


vikking56
 Share

Recommended Posts

Arról a bizonyos segítségnyújtásról azóta is megy a vita a fórumokon! Van onnan egy belsőkamera is, amin ki ki eldöntheti h mit lát Turiéktól! Piros SOS vagy zöld OK! Én nagyon semmit! :) de ha válaszolni kell akkor zöld OK sztem!

 

http://data.hu/get/60053/Benik_Allianz.wmv.html

Link to comment
Share on other sites

Rajd Magurski (POL) 2008 Ízelítő Képekben

 

http://images.netbag.hu/20080205/11520348225.jpeg
http://images.netbag.hu/20080205/11520385990.jpeg
http://images.netbag.hu/20080205/11520452535.jpeg
http://images.netbag.hu/20080205/11520464456.jpeg
http://images.netbag.hu/20080205/11520576452.jpeg
http://images.netbag.hu/20080205/11520877711.jpeg

 

Tehát a lengyel bajnokság elindult!

 

Link to comment
Share on other sites

N1 - Swift GTi volt eddig! Ám idén ha minden összejön már egy E36 M3 compact! Csőrakási folyamat zajlik épp! :)

 

Sziasztok , most folytam bele a fórumba. Megörültem hogy van egy kolléga az RTE-ből, Ha minden igaz akkor tavaly a Kulcsár Dani barátomékkal is versenyben voltál! Idén is jössz Túrába, mert ha gen és kész lesz a BMW akkor szerintem egymás ellen fogunk versenyezni!

PL

 

Hali !

 

Szerintem az eddigi Impreza-k szebbek voltak ! Ezt nemigazán tudom semelyik rallyautóhoz hasonlítani ! Talán formára mint egy megnyújtott Fabia !

 

Szerintem a rally pályákon nem nagyon számít hogy néz ki inkább hogy milyen eeredményeket érnek el vele. Az utcákon pedig 2 évnél tovább nem fog szerintem futni ez a modell, vissza fognak térni az eredeti koncepcihoz, mert szerintem nem fog tetszeni az embereknek. Emléezzünk csak a békalámpás imprezára, nem sokaknak tetszett...

Bár most már tetszik nekem is annak ellenéra hogy akkor nem tetszett.

De nálam inkább egy evo ha választhatok. A magyar ralipályákon pedig maradnak a Mitshuk mert ahhoz sokkal olcsóbban lehet hozzájutni és sokkal olcsóbb hozzá a versenycucc.

Link to comment
Share on other sites

A szponzorizáció koránt sem arról szól h hogyan néz ki az autó! Ha van egy bűn ronda vas ami nagyon megy és sikert sikerre halmoz, akkor ott lesz az érdeklődés, hiszen akkor az a csapat/autó sok helyen megjelenik akár a médiaban is!! A csili-vili, viszont nagyon lassúval ezzel szemben nem hoz annyi reklámot! Szal az h hogyan néz ki nem sokat számít! ;)

Link to comment
Share on other sites

Bútor Róbert Lada VFTS-sel!!!!

03044926742.jpeg

 

 

Kicsit meglepő elképzeléssel állt elő Bútor Róbert, miután bejelentette, hogy az idén nem indul az Országos Rali Bajnokságban. Vett magának egy VFTS-t, amivel kizárólag a saját és a nézők szórakoztatására akar autózni.

 

Bútor Róbert: - Versenyzői pályafutásomat Ladával kezdtem és a mai napig ez az egyik kedvenc autóm. A VFTS valahogy kimaradt eddig, ezért döntöttem emellett.

Az idei évet a pihenésre szántam, a magyar bajnokság légköre miatt már tavaly sem élveztem annyira a versenyzést. Ezért döntöttem úgy, hogy az idén nem indulok.

Viszont azzal is tisztában voltam, hogy sokáig nem bírom ki versenyautó nélkül, ezért megvalósítottam régi álmomat és vettem egy VFTS-t.

Volt egy hóautózásra épített négykerékhajtású Nissan Sunny-m, amit eladtam. Annak az árát forgattam bele a VFTS-be.

Szabó Attilától - Busmantól - vettem az autót, amit ő épített és két versenyen állt rajthoz vele. A második futamon felborult, utána teljesen újjáépítették. A képeken is látszik, hogy olyan, mintha új lenne.

Egyelőre csak egy nagyon rövid távon, kb öt kilométeren tudtam vezetni az autót, akkor is vizes, jeges úton. Nagyon tetszett. Úgy éreztem benne magamat, mintha egy gyári Szuper-1600-as autóban ültem volna. Nagyon kellett már egy hátsókerekes autó.

Egyetlen problémám akadt vele. A kormány túlságosan is nehéz, ezért nem tudtam az ívet olyan szépen befejezni.

Azt hiszem, egy kicsit ellustultam a Szuper-1600-as autók elektromos szervoja miatt. Most vagy egy ilyet kell beépíteni az autóba, vagy nekem kell elmennem gyúrni.

Az sem baj, ha a szervo miatt nem lesz homológ autó, mert nem versenyezni szeretnék vele. Úgy gondoltam, hogy amikor már nagyon hiányozni fog a rali, és az időm engedi, akkor előfutóként elindulok egy rali 2-es vagy RTE-futamon.

Versenyezni nem nagyon szeretnék vele, mert egyrészről nem lenne fair, ha más versenyzők bajnokságába szólnék bele, azzal, hogy valakitől pontot rabolok. Ha pedig túlságosan is a látványra megyek, akkor meg megverhetnek, és én leszek a béna, aki csak gyári autóval tud bajnokságot nyerni.

Egész pályafutásom alatt nagyon eredmény centrikus voltam, most azonban a VFTS-sel csak is kizárólag a látvány és az élvezet lesz a fontos.

Az autó gyakorlatilag rajt kész állapotban van, akár most is bele ülhetnék. Úgy tervezem, hogy áprilisra lesz már annyira hiányom a raliból, hogy előhúzzam a garázsból. Háromnál több előfutást azonban nem tervezek az idénre.

 

Forrás: www.butorrobi.hu

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok , most folytam bele a fórumba. Megörültem hogy van egy kolléga az RTE-ből, Ha minden igaz akkor tavaly a Kulcsár Dani barátomékkal is versenyben voltál! Idén is jössz Túrába, mert ha gen és kész lesz a BMW akkor szerintem egymás ellen fogunk versenyezni!

PL

 

Így van, mentünk a Kulcsár Daniék ellen habár ők kat.ban mentek, aztán ha jól tudom kategóriagyőztesek is lettek idén (vagyis már tavaly :))! Hallottam olyat h idén már lehet nem indul, vagy ha igen akkor már a Harri nélkül! Nem tudod véletlenül mi a probléma?

 

Idén is tervben van a Túra minden adott hozzá! Az autó épül, a versenynaptár szépül :D Téged mivel lehet majd látni?

 

Ez a Bútor Robi nagyon durva! Olvastam már több helyen! Ha RTEben fog elűfutni akkor eljött sztem az az idő amikor előfutóként ér el vki absz. időket! :lol: Remélem az RTE előfutásra célzott áprilisra és akkor már Ózdon elkezdni a mutatványt! Bár szinte látom ahogyan egy Bútor Robi minimumvázsgázik a licencért! :D Mert ahogyan mondta lehet h évadot is fut! Habár lehet ez esetben nála eltekintenek a dologtól! :)

 

 

Dui - ez a Mitsu.ááááá :D szép

Link to comment
Share on other sites

Gyönyörű ez a Micu! Szinte hallom, ahogy durrog, csattog a féktávon! :D

Bútor Robi: ha neki ez kell, akkor tegye! Hát igen! A jó öreg VFTS még mindig bevált!

Visszatérve Benikhez: a videón én is úgy láttam h Tóth Imi zöld táblát mutat!

Link to comment
Share on other sites

üdv

 

Ez talán segít! ;)

 

Közép-Európa Rali 2008 programja

 

Dátum - Program

 

* 2008. 04. 17. Bemutatkozó fesztivál Szegeden

* 2008. 04. 18. A magyar versenygépek műszaki átvétele Budapesten

 

Látványos showműsor

 

* 2008. 04. 19. A külföldi versenygépek műszaki átvétele Budapesten

* 2008. 04. 20. Budapest-Nagybánya szakasz Gyorsasági szakasz a táborfalvai lőtéren

* 2008. 04. 21. Nagybánya-Szováta szakasz

* 2008. 04. 22. Szovátai szakasz

* 2008. 04. 23. Szováta-Debrecen szakasz

* 2008. 04. 24. Debrecen-Veszprém szakasz 2 gyorsasági szakasz a táborfalvai lőtéren

* 2008. 04. 25 Veszprémi szakasz 2 gyorsasági szakasz a jutaspusztai lőtéren

* 2008. 04. 26. Veszprém-Balatonfüred szakasz, díjkiosztó, gálaest Gyorsasági szakasz a jutaspusztai lőtéren

* 2008. 04. 27. Hazautazás

 

terkep_nagy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Pontosan nem tudom hogy hol fog menni a Dakar rally, csak annyit tudok hogy Romániában és Magyarországon!

Sztem Janika azért megy külföldön, mert eddig nem nagyon versenyzett külföldön!

Bútor VFTS-e meg egyszerűen gyönyörű!

Dui: jó az avatarod! :)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Norbi Janika már tavaly is alig ment magyar versenyen de ezt az autóváltásnak és annak hogy ilyen kategória nincs magyarországon be lehetett tudni ! Azért neki elég nagy szurkoló tábora van és az S2000 Peugeot helyett egy 307 WRC-vel nagyot dobna a mezönyben szerintem ! Tudom drágább a költségvetése egy WRC-nek de legalább esélyes lenne egy magyar bajnoki címre !

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Pontosan nem tudom hogy hol fog menni a Dakar rally, csak annyit tudok hogy Romániában és Magyarországon!

Sztem Janika azért megy külföldön, mert eddig nem nagyon versenyzett külföldön!

Bútor VFTS-e meg egyszerűen gyönyörű!

Dui: jó az avatarod! :)

köszi :D

 

Svéd Rally Eredmények egy rövid gyors után:

 

1.Solberg P. - Mills P.

2.Latvala J. - Antilla M. +0.5

3.Hirvonen M. - Lehtinen J. +0.9

4.Loeb S. - Elena D +1.1

5.Solberg H. - Menkerud C. +1.5

6.Andersson P. - Andersson J. +2.0

=Galli G. - Bernacchini G. +2.0

8.Gardemeister T. - Tuominen T. +3.2

9.Ostberg M. - Unnerud O. +4.1

10.Mikkelsen A. - Floenne O. +4.5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...