Jump to content
PirateClub.hu

Csendes változás


elgergo
 Share

Kérjük segítse az alkotók munkáját véleményével.  

1 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Önnek mennyire tetszett a film?

    • 10/10
      0
    • 10/9
      0
    • 10/8
      0
    • 10/7
      0
    • 10/6
      0
    • 10/5
      0
    • 10/4
      0
    • 10/3
      0
    • 10/2
      0
    • 10/1
      0


Recommended Posts

image-5887_4FFA9BEA.jpg

színes, magyar romantikus dráma, 71 perc, 2012 (12)


Kerettörténet
Edina és Attila társkeresőn ismerkednek meg. Egy közösen eltöltött napjukat követhetjük végig. Egyszerű történet az övék, benne némi vidámsággal, komoly beszélgetésekkel és hétköznapi gondolatokkal. A változás azonban már útban van.


Magyarország első egész estés mumblecore filmje!



Rendezte: Elekes Gergő, Gallai József
Főszerepben: Vejmola Enikő, Gallai József, Rohrbacher Péter
Írta: Gallai József
Zene: Bakay Gergely, Elekes Gergő
Operatőr: Elekes Gergő
Vágó: Elekes Gergő
Látvány: Nagy Tamás
Werkfotó: Rohrbacher Péter

Kiadás dátuma: 2012/02/04

Honlap
http://www.imdb.com/title/tt2096417/

- ingyenes regisztrációt követően tetszés szerinti pontszámmal segíthetik az alkotókat.

http://www.port.hu/csendes_valtozas/pls/fi/films.film_page?i_film_id=133309

- ingyenes regisztrációt követően tetszés szerinti pontszámmal segíthetik az alkotókat.


A filmet meg tudjátok tekinteni az alábbi linken:



Az alkotók nagyon szívesen fogadják a nézők véleményét, legyen szó akár negatív, akár pozitív értékelésről.

Köszönjük!

Link to comment
Share on other sites

A magyar filmekkel még mindig az a baj, hogyha rájuk nézek EGYBŐL meg lehet mondani, hogy ez bizony magyar film és nem azért mert olyan jó a képminőség/színészi játék/hangok/effektek etc. Eddig csak egy filmnél nem tudtam elsőre megállapítani az pedig a Kontroll volt..

Link to comment
Share on other sites

@sony_vegas

 

 

Ebben igazat adok Neked, az okokat azonban a magyar illetve pl: amerikai pénzügyi háttérben lehetne keresni. A magyar filmgyártás, különösképpen amatőr/függetlenfilmes szinten, erősen szenved a pénz hiányától, ezáltal a "csilli-villi" része a dolgoknak azonnal eltűnik. Itt lenne szükség egy erősen megírt forgatókönyvre, amely képes lehet arra, hogy szórakoztassa a közönséget úgy, hogy közben nem nézi őket hülyének azzal, hogy a sablon "felrobbantom a fél várost és az Nektek elég" gondolkodásmóddal közelíti meg a közönséget.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az Üvegtigris trilógia és a Magyar vándor is a kivételek közé tartozik. (persze, hogy megmondod, hogy magyarok, már a story alapján is)

Azoknak sem volt olyan hatalmas költségvetésük, nem is kellett. Megoldották. Megemlíthetjük még a Valami Amerikát is, ami hasonlóan nagyszerű lett (2. részről nem mindenki mondja, de szerintem az sem lett rossz). Az viszont tény, hogy nincsenek filmek. Viszont ott vannak a szórakoztató "sorozatok":

Beugró, Showder Klub... Azok egészen jók és van is rájuk kereslet. A magyar filmekre sajnos nem nagyon lesz, mert a legtöbb emberben már benne van ez a kis költségvetés, kevés ismert színész (pedig az emberek szeretik, ha egy általuk ismert színész van az adott filmben), nem valami brilliáns story stb., AMI nem feltétlenül igaz. De kereslet nélkül nincs haszon, haszon nélkül nincs nagyobb kezdő tőke.

 

Az egészből talán azzal lehetne kijutni, hogy a jobb filmeket leszinkronizálják és "exportálják" (ez már kicsit az off felé ment, bocsi)

 

 

 

A filmhez csak annyit, hogy beletekergettem és ami feltűnt, az főleg a kameraállvány hiánya. Lehet, hogy pont rossz pillanatba tekertem, de 36 és 37 perc között egyszer belenézett a színész a kamerába, ami nagyon nem jó dolog. (A kamera meg egy kicsit talán még zöld is volt. Én személy szerint nem szeretem, ha egy film túl "egyszínű", azaz pl túl kék, de meg lehet szokni)

A látószögcserélgetések gyakorisága nem volt rossz, egy kicsit lehetett volna több is, bár ezt nagyon nehéz eltalálni.

Ezeket a kritikákat csak építő jelleggel írtam, nem kell rajtuk megsértődni ;)

Link to comment
Share on other sites

@SzegediXY

 

 

Köszönjük szépen az építő jellegű hozzászólásodat, egyáltalán nem vettük sértésnek. :) A kameraállvány hiánya leginkább a mumblecore stílus miatt létezik, a következő alkotásnál már az egyszerű filmnéző által is ismert technikával dolgoztunk. Ez egyfajta kísérlet volt a részünkről, hogy egy, a magyar közönség számára nem túlságosan ismert stílust megpróbáljunk bemutatni itthon is. Köszönjük még egyszer véleményedet, ha időd engedi, és van kedved, nyugodtan fusd végig a komplett filmet :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...