Jump to content
PirateClub.hu

Szükség van e olyan feltöltőkre, akik csak a pénzért töltenek fel?


JooGee
 Share


Recommended Posts

Nemel szavaztam Én free feltöltő vagyok és az is maradok de tudom vannak olyanok akik nem azért töltenek fizetős tárakra, hogy meggazdagodjanak hanem hogy a fórumukat életben tartsák. Lehet el kéne gondolkozni azon minek ennyi sok kis fórum sehol nincs jóformán 1-2 jó modinál és segítőkész embernél több. Mindenhol ugyanazok a top feltöltők (persze ebből is van 1-2 minden oldalon aki csak a sajátjára pakol illetve néha kirak 1-2 oldalra mást is. De pár évvel ezelőtt még nyoma sem volt a pénzkeresésnek max a pontot gyűjtötték hogy prémiumuk legyen az még warez volt ez már egészen más. Tehát nem az userekért vannak sokan hanem a saját pénztárcájukért. Nem mindenki de vannak ilyenek is. Ugyanakkor ez egy kereszteshadjárat és meddő szavazás hisz aki letölt, beírja keresőbe amit le akar szedni kiválassza azt a tárat amiről aránylag hamar le tud szedni és elmegy, és nem érdekli te ezzel keresel e vagy sem, hogy mennyit dolgozol vele bár közöttük is van szép számmal aki igen is megköszöni a munkád vagy ő is tölt fel néha valamit, hogy viszonozza. Itt egy a lényeg ki képes majd talpon maradni tudja e pénzkeresés nélkül is a fórumát vinni, talál e rá másik megoldást. Mert ha nem akkor döngethetjük a mellünket, hogy mi free feltöltők vagyunk ha nem lesz hova kipakolni. De amíg itt ölitek egymást addig szinte semmi letölthető dolog nem kerül ki, azt elballagnak a torrentekre az emberek.

Link to comment
Share on other sites

Nemel szavaztam Én free feltöltő vagyok és az is maradok de tudom vannak olyanok akik nem azért töltenek fizetős tárakra, hogy meggazdagodjanak hanem hogy a fórumukat életben tartsák. Itt egy a lényeg ki képes majd talpon maradni tudja e pénzkeresés nélkül is a fórumát vinni, talál e rá másik megoldást. Mert ha nem akkor döngethetjük a mellünket, hogy mi free feltöltők vagyunk ha nem lesz hova kipakolni. De amíg itt ölitek egymást addig szinte semmi letölthető dolog nem kerül ki, azt elballagnak a torrentekre az emberek.

 

Érdekes amit mondasz, de amire van kereslet, azt mindig lesz hova kipakolni. Már pedig a filmek, zenék, után lesz kereset.

Ha az ember keres pl. google-ben xy data.hu-t ír be pl. És jönnek a találatok.

Torrent egy jó dolog, de vannak olyan dolgok, amik csak tárhelyen vannak meg, és vannak amik csak torrenten.

Aki látja a tárhelyes ritkaságokat, és szereti azokat, az ragaszkodni fog a warezhez.

 

Link to comment
Share on other sites

Naná, hogy van rátok szükség. Lehet, hogy olyan oldal, ahonnan pénzt kaptok, meg valamennyire kihasználjátok a helyzetet, de abba azért bele kell gondolni, hogy a feltöltők fele ezt csinálja. Akkor most nem kell olyan oldalakról letölteni, amiről tudod, hogy pénzt ad és kész, ha ez az egész nem tetszik. Nincs veletek semmi gond :)

Link to comment
Share on other sites

na legalább vki aki nem szidkozódik, és nem azt nézi h most pénzhajhászok vagyunk (am rohadtul unom már ezt a szót, na meg a szektázást is) :D

már tegnap este óta 'háború' van ez miatt :D bár most fegyverszünet van :D :D

 

szerk.: csomó filehost lelécelt, Anonym hackerek 'háborúznak' a jogvédőkkel meg FBI-al meg mittomén még kikkel, mi egymással :D tök jó, tiszta K.O. lett minden pár nap alatt.. :D

Link to comment
Share on other sites

Naná, hogy van rátok szükség. Lehet, hogy olyan oldal, ahonnan pénzt kaptok, meg valamennyire kihasználjátok a helyzetet, de abba azért bele kell gondolni, hogy a feltöltők fele ezt csinálja. Akkor most nem kell olyan oldalakról letölteni, amiről tudod, hogy pénzt ad és kész, ha ez az egész nem tetszik. Nincs veletek semmi gond :)

 

Nem mennyiség a minőség számít. Összeségében nem nyomnak annyit latba a pénzhajhászok, hisz ők nem lennének akkor is lennének bőven letöltések csak annyi különbséggel, hogy nem lenne csomó felesleges feltöltés.

Ahogy már említettem van olyan oldal ami ez ellen lép fel, vagyis nem engedi meg, hogy ugyanazon relase-hez egy tárhelyből több feltöltés is legyen.

Link to comment
Share on other sites

óó h te sosem töltesz le felesleges letöltést xD nem baj, köszönjük emese ezt a nagyszerű lehetőséget h megismerhettünk tégedet "közelebbrpppől''' :DD:D:D:D mi lett vna velünk nélküled, szétuntuk vna az agyunkat az unalomtól, így legalább lehetett háborúzni :D :D hehhh

Link to comment
Share on other sites

óó h te sosem töltesz le felesleges letöltést xD nem baj, köszönjük emese ezt a nagyszerű lehetőséget h megismerhettünk tégedet "közelebbrpppől''' :DD:D:D:D mi lett vna velünk nélküled, szétuntuk vna az agyunkat az unalomtól, így legalább lehetett háborúzni :D :D hehhh

 

Értelmezésből nulla. Jelen esetben ugyanazt a filmet, ugyanarra release-el ugyanarra tárhelyre felrakni FELESLEGES.

Egyszerű pénzhajhászásról szól csupán ebben az esetben. Igen és sosem töltök le, mivel én data.hu-ról szedem a dolgokat.

Én még mindig férfi vagyok. Emese meg mindig az a bizonyos.

Link to comment
Share on other sites

Értelmezésből nulla. Jelen esetben ugyanazt a filmet, ugyanarra release-el ugyanarra tárhelyre felrakni FELESLEGES.

Egyszerű pénzhajhászásról szól csupán ebben az esetben. Igen és sosem töltök le, mivel én data.hu-ról szedem a dolgokat.

Én még mindig férfi vagyok. Emese meg mindig az a bizonyos.

:) :) lehet, LOL.. csak nemtom téged mért zavar ha vki pénzhajhász.. am már kurvára unom ezt a szót...

Link to comment
Share on other sites

Én is igennel szavaztam. :)

 

Mindenféle feltöltőre szükség van, így azokra is, akik pénzért csinálják.

 

Nem mennyiség a minőség számít.

 

A kettő nem zárja ki egymást, az egész attól függ, honnan közelítjük meg. mahoa valószínűleg az adott "anyag" eszmei értékére gondol, de be kell látni, hogy ezek azért kevesebb embert vonzzanak. Herzog-ot, Deren-t, Bunuel-t... nem fognak annyian tölteni, mint a legújabb premier filmeket. Ezzel nincs semmi baj, el kell fogadni. Éppen ezért a pénzért töltők nagy többsége (mert azért van kivétel) nem fog ilyenekkel foglalkozni, mert nincs rá kereslet. Röviden: a csupán pénzért töltők így hozzák a premier filmeket, egyéb népszerű cuccokat, amikre igenis szükség van. A "ritkább" dolgok is felkerülnek, talán free feltöltőktől, talán másoktól. A lényeg, a kínálat kiszélesedik, mindenki örülhet.

 

Más:

 

- napi 30-40 post is lehet igényesen elkészített, informatív, a film minőségével (video/audio) sem szoktak gondok lenni

- az jó kérdés, hogy a datára töltők free uploader-nek számítanak-e

 

Amíg ingyenes volt a full sávszél, én is töltöttem rá pár száz gigát, amint fizetős lett, mást kerestem. Nekem is megvannak a pontjaim, mint sokaknak, de az is belátható, hogy számos feltöltő nem azért csinálta. Amikor én elkezdtem, még szó sem volt pontokról, legalábbis én nem szembesültem vele. Persze örülök a prémiumos hozzáférésemnek, de a köszönet a felhasználóknak jár, akik megkértek, hogy töltsek datára. :lol:

 

- az hogy ki az igazán jó, és értékes feltöltő, azt ne mi fogjuk eldönteni, hanem a felhasználók

 

Úgy látom, már jó ideje, a premier cuccok kétféle módon érhetőek el (torrent, ftp... nem nézve): vagy fizetős tárhelyeken (2-3 alternatíva, 2-3 rar), vagy a datán (8-16 rar, illetve 1 prémiumos). Akinek nincs data előfizetése, egyértelműen jobban jár a fizetős helyekkel. A választást én nem szívesen venném el a user-ektől, számos lehetőségük van, némi tapasztalattal már tudnak dönteni. A letöltő barát tárhelyekre nálunk nem nagyon tolnak új cuccokat, külföldön kicsit máshogy működik.

 

Eddig is működött ez a fajta megosztás, ezután is fog.

 

----

Link to comment
Share on other sites

Mindenféle feltöltőre szükség van, így azokra is, akik pénzért csinálják.

A kettő nem zárja ki egymást, az egész attól függ, honnan közelítjük meg. mahoa valószínűleg az adott "anyag" eszmei értékére gondol, de be kell látni, hogy ezek azért kevesebb embert vonzzanak. Herzog-ot, Deren-t, Bunuel-t... nem fognak annyian tölteni, mint a legújabb premier filmeket. Ezzel nincs semmi baj, el kell fogadni. Éppen ezért a pénzért töltők nagy többsége (mert azért van kivétel) nem fog ilyenekkel foglalkozni, mert nincs rá kereslet. Röviden: a csupán pénzért töltők így hozzák a premier filmeket, egyéb népszerű cuccokat, amikre igenis szükség van. A "ritkább" dolgok is felkerülnek, talán free feltöltőktől, talán másoktól. A lényeg, a kínálat kiszélesedik, mindenki örülhet.

 

Szükség van a mainstream-re, de nem hiszem, hogy szükség van arra, hogy mondjuk Vasember legújabb része dvdripben felkerüljön ugyanarra tárhelyre 18*.

Csupán pénzért töltők nélkül is meglenne a warez társadalom, vagyis nincs szükség rájuk.

Data.hu-ra való feltöltők ingyenes feltöltők ez teljesen egyértelmű.

Hisz azért választják a data.hu-t a feltöltők, mert a letöltők szeretik, ahogy te mondtad, tőled is kérték data.hu-s feltöltést.

Bár én abban sem látok megvetendőt ha valaki mondjuk pontok miatt tölt fel, és így akar magának prémiumot szerezni. Hisz az emberek profitálnak, mivel data.hu egy elérhető tárhely vagyis kedvez a letöltőknek.

Bár hozzáteszem ez elenyésző kisebbség lehet, aki csak a pontokért tölt fel.

Hisz ha az ember bedob egy-két mainstream filmet feltöltésébe az bőven ad annyit, hogy elérje az illető mondjuk 10ezer pontot. Ez talán legjobb kombináció szerintem amúgy.

Azért mainstream mellett több kategória is van. Attól, hogy valami ritkaság még nem biztos, hogy rossz letöltési adatokat produkál. Hisz azért ne feledjük, hogy mondjuk ott az adott dolog, csak egy feltöltőtől van, míg egy mainstreamnél ez a dolog teljesen eloszlik. Persze nem vetekedhetnek ezen dolgok mainstream-el, de nem is kell.

Ha 20-30 ember letölt egy feltöltést az is valami.

 

De hozzáteszem a mainstream elég tág fogalom. Pl. nekem sok musical feltöltésem van, ez egy réteg műfaj az látni kell, de a legtöbb ember még is szeret 1 v. 2 musicalt, gondoljunk csak arra, hogy Hair-nek milyen kultusza van mondjuk. Mondjuk abból egy színházi felvétel pont ezért sikeres lehet, még azok körében is akik nem feltétlen műfaj rajongói.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minél több helyen, minél több feltöltőtől fent van a cucc (pl: Vasember), annál jobb. Nem mindenki ugyanazokra a fórumokra postol, így a letöltők valaki linkjeit vélhetőleg megtalálják. Objektíven nézve a data.hu-n is szerepel ugyanaz a release, 4-5 különböző feltöltőtől. Abban igazad van, hogy azért ez a szám jóval kisebb, mint a fizetős tárhelyeknél.

 

A warez társadalomnak most már szüksége van a pénzért feltöltőkre, leírtam, hogy miért. Nem hiszem, hogy sok premier cuccot találnak a mediafire, 4shared, 2shared, rapidshare oldalakon, eddig sem volt így. A datára feltöltők szerintem is önzetlenek, el kellene felejteni a ponthajhász jelzőt. De: az az abszurd eset áll fent, hogy a pénzért töltők jobb lehetőséget biztosítanak a free letöltőknek, mint a datás feltöltők (ugyancsak a free letöltőknek). Igaz, elő lehet fizetni a datára, tényleg nem nagy összeg, de ez szerintem, ebben a témában, nem érv. Nem mindenki tölt le napi 10-20 filmet, azt az 1-2-őt pedig képes kivárni fizetős helyekről, mert így is előbb lejön. Így a datás feltöltők bár jót akarnak, csupán egy rétegnek (vélhetően nagynak) kedveznek, akik előfizettek a szolgáltatásra. Személy szerint ezt nem tartom rossz megoldásnak, hiszen meglévő igényeket elégít ki a feltöltő. Azonban ez igaz a másik oldalra is, csak ott nem tudatosan.

 

Attól, hogy valami ritkaság még nem biztos, hogy rossz letöltési adatokat produkál.

 

Természetesen így igaz, de ez esetünkben csak annyiból fontos, hogy az inaktivitás miatt ne törlődjön, tehát azért páran letöltsék. Ebből szerintem nincs is gond. Biztos vagyok benne, hogy te sem a letöltések számától teszed függővé az adott tartalom értékességét. Régebben nézegettem, hogy tőlem mit/mennyien töltenek le, de ez a felhasználókért történt. Nekem egyfajta irányvonal volt, hogy egy szűk határon belül merre szűküljek. :lol: Pl: engdub-os, engsub-os filmek helyett inkább próbáltam hunsub-os, hundub-os, dual dub-osokat megosztani...

 

Igény van "mindenre", így továbbra is érdemes feltölteni. :)

 

Gondolom te sem, amint mások sem, szeretnéd megfosztani a letöltőket egy lehetőségtől, csupán azért ,mert neked morális aggályaid vannak a feltöltővel szemben. Hidd el, ez nem rossz indulatú mondat volt, talán kicsit előre vezet. :)

 

----

Link to comment
Share on other sites

Szerintem minél több helyen, minél több feltöltőtől fent van a cucc (pl: Vasember), annál jobb. Nem mindenki ugyanazokra a fórumokra postol, így a letöltők valaki linkjeit vélhetőleg megtalálják. Objektíven nézve a data.hu-n is szerepel ugyanaz a release, 4-5 különböző feltöltőtől. Abban igazad van, hogy azért ez a szám jóval kisebb, mint a fizetős tárhelyeknél.

 

A warez társadalomnak most már szüksége van a pénzért feltöltőkre, leírtam, hogy miért. Nem hiszem, hogy sok premier cuccot találnak a mediafire, 4shared, 2shared, rapidshare oldalakon, eddig sem volt így. A datára feltöltők szerintem is önzetlenek, el kellene felejteni a ponthajhász jelzőt. De: az az abszurd eset áll fent, hogy a pénzért töltők jobb lehetőséget biztosítanak a free letöltőknek, mint a datás feltöltők (ugyancsak a free letöltőknek). Igaz, elő lehet fizetni a datára, tényleg nem nagy összeg, de ez szerintem, ebben a témában, nem érv. Nem mindenki tölt le napi 10-20 filmet, azt az 1-2-őt pedig képes kivárni fizetős helyekről, mert így is előbb lejön. Így a datás feltöltők bár jót akarnak, csupán egy rétegnek (vélhetően nagynak) kedveznek, akik előfizettek a szolgáltatásra. Személy szerint ezt nem tartom rossz megoldásnak, hiszen meglévő igényeket elégít ki a feltöltő. Azonban ez igaz a másik oldalra is, csak ott nem tudatosan.

 

Ugyanaz relase aligha szerepel data.hu-n 4-5*, de ha még akkor mondjuk wuploadon 12*

Amúgy nem baj az, ha data-n 4-5* szerepel egy release, hisz elérhető tárhelyről van szó.

 

Nem értek egyet. Ha most egy prmier filmnél levennék pénzért feltöltöket a képből még maradna jó pár feltöltés amit elérhetnek a rajongók. Mondjuk ez a pénzhajhászat nálunk magyaroknál nagy divat. Külföldön megaupload volt az egyik legkedveltebb tárhely, nem hiszem, hogy meg kell magyarázni miért.

 

Mivel jobb azon ingyenes helyek, mint a data? Ha én tehetném 15 megás netem lenne UPC-nél, de meg van az ok ami miatt nem lehet, ebbe nem mennék bele. Na már most 15 megás net mellett semmivel sem jobb alternatív azok a tárhelyek.

 

Nekem egyik ismerősöm privátba panaszkodott különböző szutyok tárhelyekre, és mondta, hogy milyen lassan jött neki, és elmondta, hogy mennyire jó megaupload, hogy onnan milyen jó sebességgel jön a cucc.

Ez hónapokkal ezelőtt volt.

 

Data-s feltöltők egy roppant nagy rétegnek kedveznek.

Amúgy elmondtam 200 mega letöltése kvázi 50 perc a szutyok tárhelyről, amiből fél óra várakozás.

Míg ez data.hu-ról kb 1 óra egy picit kevesebb.

 

 

Természetesen így igaz, de ez esetünkben csak annyiból fontos, hogy az inaktivitás miatt ne törlődjön, tehát azért páran letöltsék. Ebből szerintem nincs is gond. Biztos vagyok benne, hogy te sem a letöltések számától teszed függővé az adott tartalom értékességét. Régebben nézegettem, hogy tőlem mit/mennyien töltenek le, de ez a felhasználókért történt. Nekem egyfajta irányvonal volt, hogy egy szűk határon belül merre szűküljek. :lol: Pl: engdub-os, engsub-os filmek helyett inkább próbáltam hunsub-os, hundub-os, dual dub-osokat megosztani...

 

Igény van "mindenre", így továbbra is érdemes feltölteni. :)

 

Az inaktivítás miatt törlésre van egy jó módszer, kiragad új oldalakra feltöltést, valaki rá fog harapni, az sem mindegy hova rakord ki, mert nekem volt olyan feltöltésem amit kutya sem szedett le, aztán kiraktam egy oldalra, és rövid időn belül elég sokan leszedtek olyan 30-40-en ha jól emlékszek, ami 0-hoz képest komoly haladás.

 

Gondolom te sem, amint mások sem, szeretnéd megfosztani a letöltőket egy lehetőségtől, csupán azért ,mert neked morális aggályaid vannak a feltöltővel szemben. Hidd el, ez nem rossz indulatú mondat volt, talán kicsit előre vezet. :)

 

Ezzel nem értem mit akarsz mondani. Letöltők nem lesznek megfosztva semmitől, max a szutyok tárhelyektől.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mahoa te valami nagyon begyöpösödött ember vagy. Hihetetlenül kiállsz amelett amit állítasz téged lehetetlenség eltéríteni attól, hogy a pénzért feltöltők között is vannak jó emberek! Ennek így semmi értelme így is úgy is megvéded magad valahogy mert mindig találsz kibúvót pl. "Amúgy nem baj az, ha data-n 4-5* szerepel egy release, hisz elérhető tárhelyről van szó."

Link to comment
Share on other sites

Mahoa te valami nagyon begyöpösödött ember vagy. Hihetetlenül kiállsz amelett amit állítasz téged lehetetlenség eltéríteni attól, hogy a pénzért feltöltők között is vannak jó emberek! Ennek így semmi értelme így is úgy is megvéded magad valahogy mert mindig találsz kibúvót pl. "Amúgy nem baj az, ha data-n 4-5* szerepel egy release, hisz elérhető tárhelyről van szó."

 

Az vagy te. Vannak jó emberek? Ebbe nem mennék bele. Alapból nincs olyan, hogy jó ember, max. jóra törekvő ember.

Másrészről a szektások tábora látom gyarapodott. Szövegkörnyezet fogalmát lapozd fel a szótárban.

Megvédem magam? :lol: :lol: Elárulom egy darab premier filmet raktam data.hu-ra, amiben első voltam anno.

Azt is úgy hogy láttam torrenten fenn van, de warezen még nincs, így gondoltam neki állok.

De a lényeg ez nem kibuvó, hanem tény.

Link to comment
Share on other sites

A datán is vannak azért szép számmal ugyanazon releasek, elég csak a mai nap kínálatát megtekinteni (Colombiana, Contagion). Ezt én ugyanúgy nem tartom problémának, mint fordított esetben. A data igazából csak a prémiumosoknak elérhető, ebben szerintem megegyezhetünk, mert a free letöltésnél nagyon lassú. Biztos ilyen módon is használják, az más téma.

 

A premier filmeket, mint írtam, már jó ideje "két helyről" lehet letölteni: data, fizetős helyek. Eddig sem osztották meg őket letöltőbarát tárhelyeken, vélhetőleg ezután sem fogják. Így, ha a pénzért töltők kiszállnának, csupán a data maradna, ami a free letöltőknek rosszabb, mintha a fizetős tárhelyekről töltenének. Ez a sebességekből adódik, szerintem bármelyik fizetős tárhely letöltési sebessége gyorsabb, mint 65 kb/s. Ugyanazon release-nél, ugyanakkora méretnél, így hamarabb le kell töltődnie. Így a fizetős tárhelyeket a data csak prémium előfizetés esetén tudja felülmúlni.

 

A megaupload valóban kiváló tárhely volt, de nem szabad összehasonlítani a fizetősökkel. A datát is csak úgy szabad, ha a free letöltést szemléljük. A kialakult vitában csak így lehetne érvelni a data mellett, de mint látjuk, nem lenne igazunk. Csak akkor, ha fizetős tárhelyek free letöltési sebessége ugyanakkora, vagy lassabb.

 

Talán valaki kisegít, hogy egy 2 vagy 3 rar-os film, kb milyen sebességgel töltődött le a fizetős tárhelyekről. Szerintem gyorsabban, mint 65 kb/s, de jó lenne egy megerősítés.

 

A letöltők a választástól lennének megfosztva, ha a pénzért töltők abbahagynák. Maradna a data, ami azért sok személynek nem jó. Mediafire, rapidshare, 4shared, 2shared... linkeket nem hiszem hogy találnának, a premier cuccok tekintetében. Te éppen ezt szorgalmaznád, tárhelyek nélkül (legyenek azok bármilyenek is, de vannak) hagynád őket.

 

Amennyiben nagyon jó free letöltési sebességet produkálnának a fizetős tárhelyek, akkor is kifogásod lenne ellenük?

 

-----

Link to comment
Share on other sites

teljesen egyet értek veled PonyBoy. pl én 2 tárhelyre töltöttem fel a fájlokat 500 megás részekben. ez a 2 tárhely a filesonic és az uploadstation volt. mindkét tárhelyről nyugodtan tölthettek 250 k -val azok, akik ingyen töltöttek le. szerintem ez több, mint a 65 k. nem is beszélve arról, hogy felváltva, vagy akár párhuzamosan is lehet tölteni.

egyébként ez az utolsó reagálásom egy olyan témában, amihez mahoa is hozzászólt. ő mindenkitől jobban tud mindent, csak az az igazság, amit ő annak érez. egy másik témában is már olyanokat írkál, hogy a premium accountokat premim felhasználók adják ki, hogy több pontjuk legyen. ez nem így van, mivel a filehost -ok már rég (3-4 éve) védekeznek ez ellen, mégpedig úgy, hogy egy premium accounttal egy nap 1 letöltést számolnak el. természetesen ez nem érdekli mahoat, mert ez mind nem igaz szerinte.

Link to comment
Share on other sites

Az, ha van aki pénzért tölt fel, azt jelenti, jó tárhelyet kell megválasztania. Neki nem az lesz a lényeg, hogy feltöltöm és tettem valamit a többiekért, hanem olyan tárhelyre menjen fel, amit szeretnek az emberek. Ezért van annyi lehetőség a letöltésre, és lehet, hogy ugyanaz a release kint van 6-szor, de kit zavar, ha a linkek fele 8 hóna után halott?

Link to comment
Share on other sites

A letöltők a választástól lennének megfosztva, ha a pénzért töltők abbahagynák. Maradna a data, ami azért sok személynek nem jó. Mediafire, rapidshare, 4shared, 2shared... linkeket nem hiszem hogy találnának, a premier cuccok tekintetében. Te éppen ezt szorgalmaznád, tárhelyek nélkül (legyenek azok bármilyenek is, de vannak) hagynád őket.

 

Amennyiben nagyon jó free letöltési sebességet produkálnának a fizetős tárhelyek, akkor is kifogásod lenne ellenük?

 

-----

 

Depostfiles sebessége 30 körüli.

Továbbra sem értünk egyet. Te nem fogod fel, hogy ma egy alapnet 5 mega, ez 600kb/s körüli sebességet ad.

Nincs olyan ingyenes tárhely ami ennek közelébe érne. Teljesen mindegy, hogy 65-el vagy 200-al töltesz le.

Ezek ugyanúgy alacsony értékek, most nem beszéljünk 15 vagy annál nagyobb netről ahol 200kb/s a semmivel egyenlő.

 

Hamarabb le kell töltödnie? Mintha 30 perces várakozást kihagytad volna.

 

Nem igaz nem lennének megfosztva a választástól. Tárhelyek sokszínűsége megmaradna szerintem.

Nem igaz, hogy nem találnának. Most miért töltsön bárki 4shared-re, mediafire-re, rapidra premier filmet?

Nem éri meg ott rengetes szutyok fizetős tárhely, ahova töltenek.

De ha ez megszűnik, akkor valami átfogja venni ennek szerepét.

És pont ezek tárhelyek fogják átvenni.

 

Miért is nem jó sok személynek a data?

 

Ebben az esetben nem lenne kifogásom ellenük, de ez kb. soha nem fog bekövetkezni.

De a lényeget nem érted. Én feltöltő vagyok, azt nézem, hogy feltöltőnek mi a jó. Már egy feltöltőnek az a jó, ha egy elérhető tárhelyről tölthet le.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a sebességinfókat srácok. :)

 

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy az ember 65-tel, vagy 200-al tölt. A várakozási időt azért hagytam ki, mert általában 2-3 part van 2-3 tárhelyen, esetleg 2-2, így nincs mire várni.

 

Nem igaz nem lennének megfosztva a választástól. Tárhelyek sokszínűsége megmaradna szerintem.

Nem igaz, hogy nem találnának. Most miért töltsön bárki 4shared-re, mediafire-re, rapidra premier filmet?

Nem éri meg ott rengetes szutyok fizetős tárhely, ahova töltenek.

De ha ez megszűnik, akkor valami átfogja venni ennek szerepét.

És pont ezek tárhelyek fogják átvenni.

 

Én nem így gondolom, de legyen igazad. :)

 

A data a free letöltőknek nem jó, a sebessége miatt.

 

----

 

Link to comment
Share on other sites

A várakozási időt azért hagytam ki, mert általában 2-3 part van 2-3 tárhelyen, esetleg 2-2, így nincs mire várni.

 

De az ugy fair ha összehasonlítunk vmit, akkor azonos part-al is hasonlítjuk össze.

 

Én nem így gondolom, de legyen igazad. :)

 

Eléggé pesszimista a gondolkodásod, ez azért látszik az írásaidból.

Közel sem biztos, hogy eltűnnek a fizetős tárhelyek, bár én örülnék neki.

 

A data a free letöltőknek nem jó, a sebessége miatt.

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy az ember 65-tel, vagy 200-al tölt.

 

Free letöltőknek semmi sem jó szinte ha pusztán a sebességet nézzük, sőt fizetős tárhelyek közül 0,000 ami ér valamit sebességileg. Rapidshare, mediafire, 4shared elég tisztességes speed-el bír mondjuk.

 

Neked nem mindegy? Akkor neked rengeteg időd van, meg még az 5 megánál is rosszabb neted, ha beéred 200-al.

Én nem érem be. Sőt nem fogsz sok embert találni aki rábólint erre a sebességre.

Én ugyanis nem azért fizetek havi 5rupót, hogy 200-al kolbászoljon le vele, ja és utána még várjon félórát.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Az, ha van aki pénzért tölt fel, azt jelenti, jó tárhelyet kell megválasztania. Neki nem az lesz a lényeg, hogy feltöltöm és tettem valamit a többiekért, hanem olyan tárhelyre menjen fel, amit szeretnek az emberek. Ezért van annyi lehetőség a letöltésre, és lehet, hogy ugyanaz a release kint van 6-szor, de kit zavar, ha a linkek fele 8 hóna után halott?

 

Te valamit félreértettél nem azzal van probléma, hogy ugyanaz a release kinn van 6*, hanem azzal, ha ugyanaz a release ugyanazon szutyok tárhelyen kinn van 6* v. többször.

Linkek tényleg elhalnak ebben mondjuk igazad van, de azért sok feltöltést még évek után is le lehet szedni.

Link to comment
Share on other sites

teljesen egyet értek veled PonyBoy. pl én 2 tárhelyre töltöttem fel a fájlokat 500 megás részekben. ez a 2 tárhely a filesonic és az uploadstation volt. mindkét tárhelyről nyugodtan tölthettek 250 k -val azok, akik ingyen töltöttek le. szerintem ez több, mint a 65 k. nem is beszélve arról, hogy felváltva, vagy akár párhuzamosan is lehet tölteni.

 

Nyugodtan tölthettek 250k-val? 150-vel mondjuk. Leírta egy hozzászóló, hogy filesoninc szinte semmivel sem jobb ingyen, mint a data ingyen. Emelett 250k lehet hogy neked jó a sebesség, mivel nem neked letöltened arról a szutyokról, de nekem jó sebesség mondhatni 500-nál kezdődik.

 

egyébként ez az utolsó reagálásom egy olyan témában, amihez mahoa is hozzászólt. ő mindenkitől jobban tud mindent, csak az az igazság, amit ő annak érez. egy másik témában is már olyanokat írkál, hogy a premium accountokat premim felhasználók adják ki, hogy több pontjuk legyen. ez nem így van, mivel a filehost -ok már rég (3-4 éve) védekeznek ez ellen, mégpedig úgy, hogy egy premium accounttal egy nap 1 letöltést számolnak el. természetesen ez nem érdekli mahoat, mert ez mind nem igaz szerinte.

 

Ne beszélj az én nevemben.

És már elmondtam kimélj meg a sztereotip dumádtól.Nem létezik olyan, hogy mindenki, mindig és csak.

Prémium pontokat adják ki prémium felhasználók, ezeket pontokat accountra lehet váltani.

És akkor most rákérdezek, milyen jogon beszélsz a nevemben?

Azért nem érdekel, mert én feltöltő vagyok engem nem pontok motiválnak.

 

Hogyan szerezhetek DataPontot?

DataPont jár egy feltöltéssel rendelkező regisztrált felhasználónak, ha egy Prémium felhasználó letölti valamely fájlját. A letöltött fájlnak minimum 5MB-osnak kell lennie. Saját feltöltés letöltése nem generál pontot. Ha ugyanazt a fájlt többször letölti ugyanaz a felhasználó, akkor az csak első alkalommal jelent pontot. Egy prémium felhasználótól egy nap maximum 10 pont szerezhető.

 

Amúgy most látom, hogy data.hu-nál is van már partner program, eddig ez fel sem tűnt mivel hidegen hagynak az ilyen dolgok.

 

Link to comment
Share on other sites

Az azonos part-al történő összehasonlítás nem igazán lehetséges. Más méretekkel töltenek különböző tárhelyekre, egyéni megfontolás, és a tárhely lehetőségeihez mérten. Egy adott release-nél lehetne tesztelni, de a sebességeket figyelembe véve már tudjuk az eredményt.

 

Eljutottunk oda, hogy free letöltésben a fizetős tárhelyek előnyösebbek, mint a data free letöltése. Ekkor váltasz, hogy ez a tény nem is igazán számít, hiszen a free letöltés, bármelyik tárhelynél, nem szolgáltat megfelelő sávszélességet. Ez igaz, de attól még az előző állítás is.

 

Az a baj, hogy lenézed a fizetős tárhelyeket, olyan kritériumok alapján, amiben az általad példaként felhozott data rosszabb. Az elérhető prémium hozzáféréssel lehet érvelni, de az egy másik téma.

 

A gondolkodásom nem pesszimista, inkább realista, némi empirizmussal karöltve. :) Aki tehát szeretne gyorsan letölteni, az szerinted fizessen elő valamelyik tárhelyre. Kicsit felemás hozzáállás a letöltőbarát tevékenységet figyelembe véve. Azokról nem is beszélve, akik nem szeretnének így tenni. Ők megelégednek a lassabb letöltésekkel, történjen az fizetős tárhelyekről, vagy akár a datáról. Nekik jól jönnek a fizetős tárhelyek, igazából bármilyen tárhelyek.

 

Nem hittem, hogy ide lyukadunk ki, érdekes. :)

 

----

Link to comment
Share on other sites

Az azonos part-al történő összehasonlítás nem igazán lehetséges. Más méretekkel töltenek különböző tárhelyekre, egyéni megfontolás, és a tárhely lehetőségeihez mérten. Egy adott release-nél lehetne tesztelni, de a sebességeket figyelembe véve már tudjuk az eredményt..

 

Miért ne lehetne lehetséges. Teszem azt többszálra tölt valaki, felrakja ugyanazon partokat data.hu-ra, és fizetős tárhelyre. 30 perces várakozás ezt kifelejtetted most is, ez ugyanúgy sebesség része.

Ahogy captcha is az egy perces visszaszámlálás is. Ezek sincsenek a data.hu-nál.

Szerinted miért van, az hogy az emberek utálták rapidshare-t? Pont ezért.

Én is csak nem rég vettem észre, hogy már nem a szutyok ami volt.

 

Eljutottunk oda, hogy free letöltésben a fizetős tárhelyek előnyösebbek, mint a data free letöltése. Ekkor váltasz, hogy ez a tény nem is igazán számít, hiszen a free letöltés, bármelyik tárhelynél, nem szolgáltat megfelelő sávszélességet. Ez igaz, de attól még az előző állítás is.

 

Az a baj, hogy lenézed a fizetős tárhelyeket, olyan kritériumok alapján, amiben az általad példaként felhozott data rosszabb. Az elérhető prémium hozzáféréssel lehet érvelni, de az egy másik téma.

 

Tévedsz nem előnyösebbek, hányszor kell még elmondanom, hogy 5 megánál rosszabb internet ma aligha létezik, ami közel 600kb/s-t jelent, legalábbis nálam. Ezek a fizetős tárhelyekről jó ha 200kb/s-al tudok letölteni.

Végre kimondtad, hogy nem szolgáltatnak megfelelő sávszélességet, akkor miről beszélünk?

 

Nekem pl. roppant fontos, hogy max speedel vagy aközelivel tudjak tölteni, mivel 600kb/s nem nevezhető nagy sebességnek a mai internetek mellett.

 

A gondolkodásom nem pesszimista, inkább realista, némi empirizmussal karöltve. :) Aki tehát szeretne gyorsan letölteni, az szerinted fizessen elő valamelyik tárhelyre. Kicsit felemás hozzáállás a letöltőbarát tevékenységet figyelembe véve. Azokról nem is beszélve, akik nem szeretnének így tenni. Ők megelégednek a lassabb letöltésekkel, történjen az fizetős tárhelyekről, vagy akár a datáról. Nekik jól jönnek a fizetős tárhelyek, igazából bármilyen tárhelyek.

 

Persze, persze. Ez a kisebbség. UPC-nél egy 15 megás net, vagy diginél még ennél is jobb a bőven megfizethető kategória, szerinted aki netje van az azért fizet, hogy 200-al töltsön le valamit?

 

Én magam letöltő is vagyok, én magam is fizettem többször data prémiumért, mostanában többször is, mert nem nagyon töltöttem oda, így nem jöttek pontok sem. Nem döglöttem bele.

 

Én letöltőbarát vagyok, de azt be kell látnia a letöltőknek, hogy ingyenes warez nem létezik.

Illetve ha létezik akkor addig, amíg ki nem növi magát a dolog, ez eljött data.hu-nál is, hisz volt ingyenes is.

Ha mediafire megéri még ott is eljöhet egy fizetős korszak.

 

Te komoly kisebbségről beszélsz. Már szerintem említettem, de elmondom mégegyszer egy ismerősöm panaszkodott nekem hónapokkal ezelőtt ha le akar tölteni egy filmet, sorozatot különféle szutyok tárhelyekbe botlik, ahonnan lassan jön a cucc neki, míg a megauploadról full speed-el jön neki.

Ebből látszik, hogy egy letöltőnek nagyon nem mindegy a speed.

Azoknak meg főleg nem, akiknek nem jut valami nagy net sebesség.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...