Jump to content
PirateClub.hu

Rémálom az Elm Utcában (2010)


metal4ever
 Share

Recommended Posts

Szerintem nagyon jó film, és örülök neki hogy újraforgatják :) Láttam eddig az összes Halloween-t, Péntek 13 részt és a "Rémálmokat" is, nagyon szeretem őket, viszont hatalmasat csalódtam tavaly, amikor a "Péntek 13" nem került be a hazai mozik műsorába,pedig jó film volt, szívből kívánom, hogy a "Rémálom az Elm utcában" feldolgozást leadják, de erre -eddig- semmi jel nem utalt, még magyar szinkronos előzetes sincs, nagy kár lenne ha nem adnák le. :( és szerintem ezt nem csak én gondolom így, nagyon sokan elmennének rá , több okból is :

1) új színész alakítja Freddy-t - A Watchmen-ből már ismert Jackie Earle Haley veszi át a szerepet Englundtól

2) sokkal modernebb technikákkal dolgoznak manapság, mint a 80-as években, így az vizuális élmény is nagyobb

3) ami "Rémálom az Elm utcában" néven fut az már csak jó lehet xD

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Durva lett az új Rémálom az Elm utcában


A tinihorrorok rajongói fellélegezhettek, a Rémálom az Elm utcában megkapta az R-es korhatárbesorolást, ami azt jelenti, hogy kellőképpen véres és erőszakos lesz a film, ellentétben a mostanság feldolgozott horrorokkal.

Újabb korhatárokat osztott ki a The Motion Picture Association of America, vagyis az MPAA - és az öltönyösök igencsak sokat dolgoztak a héten, hiszen majd egy tucat, még be nem mutatott mozifilmet nézhettek meg. A legfontosabb döntésük az Amerikában jövő héten bemutatásra kerülő Rémálom az Elm utcában (Nightmare on Elm Street) korhatárcsoportba sorolása volt, s végül a film egy R-betűt kapott a plakátjára. Ez pedig azt jelenti, hogy a készítők szakítottak a manapság a horroroknál is oly népszerű, PG13-ra való törekvéssel, pedig az olyan feldolgozások, mint a Péntek 13, a Halloween, vagy a Texasi láncfűrészes az enyhe korhatárral is próbáltak sok tinit moziba csábítani.



Ugyancsak R-et kapott a Szex és New York második része, azonban ezúttal az indoklásban, az első résszel ellentétben, nem szerepel a meztelenség. A Gru (Despicable Me) című animációs film PG, vagyis szülői kíséretes értékelést kapott, s manapság már rajzolt filmeknél is ez a módi, hiszen a legenyhébb kategóriát, a G-t, tavaly csak a Hercegnő és a béka érdemelte ki. A Scott Pilgrim vs. The World című képregény-adaptáció, ahogyan arra számítani lehetett, PG-13-as besorolást kapott, akárcsak a Lottery Ticket című Ice Cube-komédia.

SG
Link to comment
Share on other sites

Szerintem nagyon jó film, és örülök neki hogy újraforgatják :) Láttam eddig az összes Halloween-t, Péntek 13 részt és a "Rémálmokat" is, nagyon szeretem őket, viszont hatalmasat csalódtam tavaly, amikor a "Péntek 13" nem került be a hazai mozik műsorába,pedig jó film volt, szívből kívánom, hogy a "Rémálom az Elm utcában" feldolgozást leadják, de erre -eddig- semmi jel nem utalt, még magyar szinkronos előzetes sincs, nagy kár lenne ha nem adnák le. :( és szerintem ezt nem csak én gondolom így, nagyon sokan elmennének rá , több okból is :

1) új színész alakítja Freddy-t - A Watchmen-ből már ismert Jackie Earle Haley veszi át a szerepet Englundtól

2) sokkal modernebb technikákkal dolgoznak manapság, mint a 80-as években, így az vizuális élmény is nagyobb

3) ami "Rémálom az Elm utcában" néven fut az már csak jó lehet xD

 

 

 

SZTEM HÜLYESÉG, MERT MINDENT FELÚJÍTANAK ÉS SZÁNALMASOK A RENDEZŐK FŐLEG, H UTÁNOZZÁK A RÉGIT, pL.: OTT A KNIGHT RIDER IS

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ebben az egészben csak az a szomorú hogy már nem nagyon tudnak újdonságot kitalálni, állandóan régi filmeket szednek elő, pedig ott egy rakat könyv amiből remek adaptációt lehetne csinálni. A para faktor persze nyilván nagyobb lesz mint a régi Rémálom-ban de Englund nélkül valahogy olyan hiényosnak tűnik nekem. A tavalyi borzalmasan szar Transformers 2-vel pedig Miahcel Bay sem lopta be magát a szívembe, de szerintem azért megéri adni neki egy esélyt. Tudtommal a hazai mozik csak nyáron fogják bemutatni, akkor is felirattal (hálistennek).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

megnéztem feliratosan ,nekem tetszett :D

egyet nem értek ,hogy a képeken mi volt?

mert Freddy mondta Nancy -nek h hazudtál ,de nem értem h miben vagy ,hogy hogyan függ össze

A vége felé már úgy jön le h Freddy ,nem is csinált semmi rosszat a kisgyerekekkel....

(lehet ,hogy csak a felirat volt hiányos :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nekem nem nagyon jönnek be ezek a remake-ek, amit a Péntek 13-al csináltak az szánalmas, még hogy Jason nem öl meg minden vele szembe jövő két lábút, ugyan már, a Halloween első része még úgy ahogy elment, de a másodikban Rob Zombie igen csak kreatív lett a film elszarása terén, és most itt van a Rémálom remake, pedig ezt annyira vártam, a trailerek alapján és a nyilatkozatok alapján egy jó filmet vártam, erre elénk dobják az első rész sztoriját jól elrontva, aztán itt van Jake Earl Haley mint Freddy Krueger, akinek az alakítása nem nagyon tetszik, Freddy arcáról már nem is beszélve, Robert Englund maszkján lehetett látni a mimikai játékot, ezen meg semmit, a hangja se tökéletes, mármint Freddy-nek, szerintem ez az új Freddy Krueger úgy néz ki mint Batman egyik ellensége, a Madárijesztő. Nekem ez a remake sem tetszett.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nem nyerte el a tetszésemet :(

Az eredetinek a nyomába sem léphet.

"Michael Bay folytatja keresztes hadjáratát a gyermekkorunk ellen: rebootolta, ezzel egyidejűleg le is rombolta az utolsó mítoszunkat, Freddy Krueger hátborzongató történetét. Wes Craven 1984-es, kultikus filmjének feldolgozását úgynevezett újragondolásként hirdették, ehelyett azonban ügyetlen kopipésztelést kaptunk, amelyből épp azok az apróságok hiányoznak, amelyek működőképessé tették az eredetit.

 

 

Bizonyos filmek egyszerűen idejétmúlttá válnak, és megérnek arra, hogy frissítsék őket a korszellemhez, a nézői elvárásokhoz. A Rémálom az Elm utcában magán viselte a nyolcvanas évek tinihorrorjainak inkább kínos nyomait, ráadásul a folytatások formájában 2003-ig tartó abúzus sem tett jót a patinásodásának. Robert Englund ikonikus karaktere önmaga paródiájába fordult, épp ideje volt, hogy valaki gatyába rázza.

 

Biztatóak is voltak a 2010-es remake első jelei. A főszerepre az egyetlen szóba jöhető színészt, Jackie Earle Haley-t választották (akinek még azt is megbocsátjuk, hogy megint Rorschach-hangon beszél). A maszkmesterek gondoskodtak arról, hogy kevésbé gumiszerű, valósághű, mégis kísérteties legyen az összeégett arca. Wesley Strick és Eric Heisserer azt ígérték, a forgatókönyvük tiszteletben tartja az 1984-es eredetit, és nélkülözi Freddy olcsó poénjait, Samuel Bayer pedig a hatalmas kliprendezői renoméja révén adott némi izgalomra okot."

Teljes cikk itt :

http://geekz.blog.hu/2010/06/04/a_nightmare_on_elm_street_2010

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...