Jump to content
PirateClub.hu

Silent Hill


mirage023
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Először is lehet, hülye kérdés, de több fórumon is olvastam a Silent Hill-ről. Szinte mindenki azt írta, hogy többször meg kell nézni, hogy megértsük a filmet. Na én ezt megtettem, de sehogysem értek benne dolgokat. Esetleg valaki meg tudná nekem magyarázni, hogy a film végén hogy jön oda az a szögesdrótos jelenet? A másik pedig az, hogy miért nem úgymond "egy sikban játszódik a történet". A kislány és az anyja valamint a férje ugye ugyanott vannak, de mintha mégsem, illetve, hogy a végén miért maradnak a "ködös síkban" miért nem térnek vissza normálisan.

 

Lehet hülyekérdések, de nem tudtam rájönni ezért kérnék kis segítséget! Előre is köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

SPOILEREK!

 

Szerintem nézőpont kérdése, hogy fogod fel. Állhatsz úgy is hozzá, hogy az alternatív világban rekedtek, mert Alessa azt akarta, hogy ott maradjanak.

 

A másik, ami szerintem reálisabb: A film elején a karambolnál meghaltak a szereplők. Cybill a rendőrnő is elesett, megtalálják a motorját, valószínűleg ő is belehalt az esésbe. A város a tűzben szintén "meghalt" a benne levő nyugtalan lelkek a "szektások", a teremtmények pedig szimplán a félelmek kivetülései. Igaz, ezeket nem lehet megmagyarázni, de lehet gyártani teóriákat.

Szóval szerintem meghaltak a főszereplők, ezért nem tudtak visszajutni az "élő" világba.

 

A szögesdrótos jelenet, meg Alessa bosszúja a gyilkosain, semmi több.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, nem rossz elgondolás. Erre nem igazán gondoltam, de éppen elfogadható, ellenben akkor ha meghaltak, miért nem találták meg a holttestüket? Ugy veszem észre, minden egyes válasz egy újabb kérdést vet föl! De köszönöm.

 

Esetleg még valakinek nincs kedve megosztani az elgondolásait erről a filmről?

Link to comment
Share on other sites

Azért nem találták meg, mert ott lényegében nincsenek holttestek. Elnyeli az alternatív világ, kvázi eltűnnek a ködben.

 

Amúgy valóban sok a megválaszolatlan kérdés és sokat meg sem lehet magyarázni, de ez a játékban is így van.

Link to comment
Share on other sites

Ha lesz második rész, bár jó lenne! Amúgy kétlem, hogy bármit is megmagyaráznának. Egy új sztorinak viszont örülnék, mondjuk a játék második része alapján!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...
Sziasztok!

 

Először is lehet, hülye kérdés, de több fórumon is olvastam a Silent Hill-ről. Szinte mindenki azt írta, hogy többször meg kell nézni, hogy megértsük a filmet. Na én ezt megtettem, de sehogysem értek benne dolgokat. Esetleg valaki meg tudná nekem magyarázni, hogy a film végén hogy jön oda az a szögesdrótos jelenet? A másik pedig az, hogy miért nem úgymond "egy sikban játszódik a történet". A kislány és az anyja valamint a férje ugye ugyanott vannak, de mintha mégsem, illetve, hogy a végén miért maradnak a "ködös síkban" miért nem térnek vissza normálisan.

 

Lehet hülyekérdések, de nem tudtam rájönni ezért kérnék kis segítséget! Előre is köszönöm mindenkinek!

Játsz egy kicsit a játékkal majd akkor megérted,amúgy meg azért nem mennek vissza mert amikor kisodródnak az úton már akkor meghalnak!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...