Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
Daniels

Volkswagen polo GTi

Recommended Posts

A Volkswagen korábban nem nagyon kényeztette a sportos kisautók kedvelőit, de a piacnak ezt a szeletét sem hanyagolhatják el, ha az élen akarnak maradni.

Hírek Hírek

Elkészült a VW Polo GTI

2010.02.18. 05:31 - Hírszerkesztő

A Volkswagen korábban nem nagyon kényeztette a sportos kisautók kedvelőit, de a piacnak ezt a szeletét sem hanyagolhatják el, ha az élen akarnak maradni.

1327123_7b042e2eca8d00675dd313783fb17c00_l.jpg

A német tervezőknek nem kellett igazán megfeszülniük a Polo GTI elkészítésénél: lényegében minden elem készen volt, sőt, más csomagolásban már kapható is, csak össze kellett hangolni az egyes elemeket. A receptet gyakorlatilag egy az egyben átvették a Seat Ibiza Cuprából: a Polóba is az 1,4 literes turbós és kompresszoros TSI motor 180 lóerős változata kerül. A számok alapján az autó dinamikájával nincsen baj: 6,9 másodperc alatt éri el a 100 km/h-t, és 225 km/h-val is haladhat, ami a kategóriatársakat nézve nem rossz eredmény.

1327125_fcdd776cdc04a8b98e8a09320641a015_m.jpg

A motor a maga 250 Nm-es csúcsnyomatékával, amely 2000-es és 4500-as fordulatszám között folyamatosan elérhető, kellemes autózást ígér, és a fékbetétpusztító XDS rendszernek közönhetően – amely az önzáró differenciálművet igyekszik pótolni – kanyarban is viszonylag stabil maradhat az autó, a fronthajtás ellenére is. A futóművet 15 mm-rel ültették meg az úttartás javítása érdekében, és persze 17 hüvelykes alufelnik, illetve néhány visszafogott légterelő is felkerült a karosszériára.

1327121_9fd4faed1bac82476e8c81cf0b48f24f_l.jpg

A Polo GTI persze ugyanolyan visszafogott jelenség, mint a Golf sportos változatai, de a nagy testvér sikeréből ítélve sokan vannak, akik épp ilyen meglepetés GTI-re vágynak. A típus három- és ötajtós karosszériával egyaránt kapható lesz, várhatóan már a genfi bemutató után legfeljebb egy-két hónappal.

forrás:totalcar.hu

Nagyon szép lett! :)

Szerintem külsőre olyan, mint egy Polo, csupán a Golf-tól csent felni és a hasonló hűtőmaszk különbözteti meg egy "sima" verziótól.

Nekem nagyon tetszik!

A Polo nem egy sportos autó, mindig is kicsit olyan női autónak tartottam( csak nem azért, mert az én édesanyám is ilyet hajt? :) ) , de ezzel a GTI-vel igazi utcai-sportkocsis kinézete lett! :) Nekem nagyon bejön!