Jump to content
PirateClub.hu

Hardware probléma vagy....nem tudom...


Recommended Posts

Sziasztok mindenkinek.Következő a problémám: a gépem konfigurációja így nézz ki: Fujitsu_Siemens D2178-A1 , processzor Pentium D 820 Dual Core , 2GB Ram , Táp 420W.Hát nem tudom hogy miért de dual core-ba nem hajlandó müködni...az alaplap támogatja a Dual Core de ha ez ki van kapcsolva (mert van a Bios-ban olyan opció hogy "Limit CPUID Functions -enable -disable") akkor állandóan újra ki és bekapcsol a gép.Ha be van kapcsolva ez a funkció akkor csak egy processzor működik és hibátlan. Csináltam bios frissítést is de nem segíttet.Le futtattam az összes létező ellenőrző programot (Ultimate és Hiren Boot cd-ről) semmi hardver hibát nem talált . van amikor 2-3 napig megy és nem kapcsol ki de van amikor botol akkor állandóan újra és újra indul . A hőmérséklete max 36 Foknál áll meg..A másik az hogy mondjuk Windows Live CD-vel vagy hasonló lemezzel nem csinálja ezt az idegesítő RANDOM REBOOTING-ot ...

................................Köszönöm....................................
Link to comment
Share on other sites

1. szerkeszd normálisan meg a HSZ-ed!Nem kellenek ezek a kiemelések, nagy betűk, stb.

(ha nekem kell akkor warn jár mellé)

 

2. a tápod márkájára lennék kíváncsi, illetve van-e VGA vagy integrált van??

 

Tedd a következőt: Minden felesleges alkatrészt, és moddingot köss le ha van ilyen:

CD/DVD ROM-ot kötsd ki,ha van rack vinyó, amin csak adatokat tárolsz, azt is kötsd le (csak a rendszer vinyó legyen bekötve, amin a Windows van) plusz rendszerhűtő ventillátorokat, esetleg neon-okat, minden ilyet köss le, hogy csak a létfontosságú alkatrészek maradjanak!

Igy probáld engedélyezni a DualCore-t!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok van egy maxtor tipusú wincseszterem és megnéztem és tele van szektorhibával.De a problémám az lenne hogy folyton magától resetel a gép és nem tudom mitől van!Amikor bekapcsolom a gépet akkor sem inditja el rögtön hanem ugy csinál mindha nem kapna áramot majd elinidul.(lehet a táp is.)Ezt a resetelést teljesen váratlanul csinálja Windows xp-m van servizpac 2 A windows minden indítási modjában csinálja olyan mindha már nem tudná írni a lemezt. Megpróbáltam lemezjavítő programmal de semmit sem javult a helyzet A ram kingston ddr 256mb kettő darab. A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Megpróbáltam lemezjavítő programmal de semmit sem javult a helyzet

 

Azok csak dísznek vannak :) Ha bad sectoros, akkor bad sectoros... Talán logikus is, hogy fizikai hibákat nem fogsz tudni szoftveresen javítani! Dadus tanácsa az egyetlen megoldás :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...