Jump to content
PirateClub.hu

Gigabyte P35-DS3-Kingmax 1066Mhz


Recommended Posts

hali!

azért nyitottam ezt a topicot mert volna egy kis problémám amire neten nem nagyon találtam válasz....

van nekem egy GA-P35-DS3 (rev1.0)ás lapom,és mellette 6 Gb ram abból 2 Kingmax 1066(kingmax kled48f-a8ki5).nem tudom h mi okból,de nekem 800mhz en futnak,legalábbis a BIOS és az everest szerint.Biosban megpróbáltam felhúzni 1066mhz re de nem tudtam.a helyi számtechboltban ahol vettem azt mondták h ez a ramot nem tudja olvasni 1066mhz en csak 800on és ezért hiába húzom akkor is 800mhz en fog maradni.

nos ha valakinek is ilyen alaplapja és memóriája van az légyszi írjon h miújság van nála e téren mert engem nagyon zavar,mert így mind a 6gb ramom 800mhzen fut...

elölre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

hali!hát beléptem biosba "delete" gombal,ott bementem az mb/i....menübe(vagy valami ilyesmi) és ott volt h Memory Frekvenci,rámentem a menüpontra és nyomtam a KP Plus-t addig amíg 1066 mhz re nem ugrott ennyi :)

aztán nyomtam egy F10 et és ujra indult a gép...

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Na akkor menjük az elejére a dolgoknak. Az 1066MHz-es memóriákat elsősorban azért fejlesztették ki, hogy a Hardware tuningolók dolgát könnyítsék, ui. mikor emelik a CPU Host frekvenciát, akkor azzal nem csak a CPU frekvenciája változik, hanem a memória modulok frekvenciája is, és még más is. Általában ha berakunk egy vagy több 1066MHz-es modult az alaplapba, akkor ha alapfrekvencián járatjuk rendszert, a memória 800MHz fog járni, feltéve, hogy támogatja a 800MHz-es modulokat. Az 1066MHz-es moduloknak vannak paraméterei, így pl. olyan is, ami megmondja, hogy ezen a sebességen mekkora tápellátást kell biztosítani számukra, ami magasabb a standard 1,8V-nál. Általában az is igaz, hogy a dropp és a sok modul miatt ezt még felfelé kell korrigálni. Most akkor el kellene döntened, hogy tuningolod a CPU-t és a memóriát is, vagy csak a memóriát szeretnéd 1066-on járatni, a CPU-t meg alap környékén.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

hali!

tudom hogyha a cpu frekit húzom akkor a memória frekvenciája is nő ezért kell vissza szedni a ramot "auto" ról.

egyébként a ramaomat nem húzni szeretném csak beállítani a normális frekvenciájára 1066 ra.csakhát nem nagyon jön össze mert állítólag ezzel az alaplapal és nem lehet ilyen kingmax memóriát 1066mhzen futtatni.ezt a helyi számtech boltban mondták ahol vettem a gépet...

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Hát ezt nem hiszem, ui. nekem már a második Giga alaplapom van /P31 és most P45/ , és kifejezetten szeretik a KingMax memória modulokat, nálam 4x1GB van használva. Leírom, hogy mit tegyél, ha eldöntöd, hogy csak a memóriát akarod 1066-ra húzni, vagy a procit is szeretnéd húzni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

hali!

hát én csak a memóriát szeretném beállítani 800mhz ről 1066 ra mert hát a ramom mégis csak 1066os.

de amúgy a biosban már felhúztam a ramomat és nem állította be...

de ha tudsz másik megoldást akkor örömmel fogadom :)

amúgy meg azt mondják a számtechboltban h a gigabyte lapok nem szeretik a kingmax ramokat...inkább kingstone,a-data...és ez a lap(p35-ds3 rev1.0) és ez a memória (kingmax kled48f-a8ki5) nem fér össze és ezért nem megy 1066 on.

Link to comment
Share on other sites

Szia djcsaby !

 

Legegyszerűbb megoldás, ha létezik:

 

BIOS-ban:

 

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) alatt

 

System Memory Multiplier-ben, ha létezik, akkor válaszd a 3,2-es szorzót

 

a DDR2 OverVoltage Control-nál állíts +0,2V-ot, ha így nem stabil, akkor +0,3V-ot

 

Természetesen tesztelés után érintsd meg a valamely memória modul IC-ét, ha nem nagyon állja az újadd a hőmérsékletet, akkor gond van.

 

Nehezebb verzió:

 

BIOS-ban:

 

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) alatt

 

Robust Graphics Booster > Fast

 

CPU Clock Ratio > 6x

 

CPU Host Clock Control > Enabled

 

CPU Host Frequency (Mhz) > 444

 

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

 

C.I.A. 2 > Disabled

 

Performance Enhance > Standard

 

System Memory Multiplier > Auto

 

DRAM Timing Selectable > Auto

 

System Voltage Control > Manual

 

DDR2 OverVoltage Control > +0.2V, ha nem megy, akkor +0.3V

 

/Természetesen tesztelés után érintsd meg a valamely memória modul IC-ét, ha nem nagyon állja az újadd a hőmérsékletet, akkor gond van./

 

FSB OverVoltage Control > +0.1V, ha nem megy, akkor max. 0.3V

 

MCH OverVoltage Control > +0.1V, ha nem megy, akkor max. 0.3V

 

A DDR2 OverVoltage Control, FSB OverVoltage Control és az MCH OverVoltage Control beállításokat először vagy logikával, ha nem megy, akkor és logikával növeld a +0.1V-ról.

 

Ez a nehezebb verzió nem biztos, hogy menni fog, ui. 4x444=1776MHz FSB egy kicsit magas érték, már nem támogatott. OC-ben sem.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

köszi szépen a választ!!

egyébként nem hiszem h átvágtek mivel számlán is és a ramon is 1066 os matrica van...

egyébként az egyszerű verziót már próbáltam csak nem adtam neki + áramot.de nem jött be :S

akkor megpróbálom majd így :)

még 1x köszi szépen

Link to comment
Share on other sites

légyszi írjon ide valaki olyan akinek gigabyte ga-p35-ds3 rev1.0 ja van(akinek 2.0 vagy 2.1 van az nem jó)és 1066mhzen futtatja a kingmax ramjait...mert nekem nem jön össze és a helyi számtechboltban sem tudják megcsinálni...

elölre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

hát most csak a 2*1 gb kingmax van benne mert utánna jártam,nem viszi a 2gbos modulokat 1066mhzen.elméletileg a kingmax ramokat sem viszi 1066mhzen csak 800on de valahogy szerintem ki lehet ezt játszani és ezért próbálkozok itt...:)

dehát ha sikerülne összehoznom ezt a 2gb ramot 1066mhzre beállítani akkor eladnám a 4gb kingstonet és vennék helyette még 2gb kingmaxot...plusz feszkót meg nem érdemes neki beállítani mert ameddig nem húzom csak beállítom a ramot addig nem kell neki plusz áram mert lesül.

KÖSZI AZ EDDIGI SEGÍTSÉGET

ha valakinek ilyen lapja(p35-ds3 rev1.0) és ilyen ramja(kingmax kled48f-a8ki5)van ,és 1066mhzen tudja futtatni akkor légyszi írjon...elölre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Látom nem érted!

 

Az 1066-os memóriák is csak 800-asok!de viszont "lazán" el lehet érni az 1066-ot velük!

Ha berakod az 1066-os ramokat, sokszor manuálisan kell beállítani őket 1066-ra!

Ennek érdekében növelni kell néha a feszültséget!

Míg egy alap 800-as 1,8V kér, addig egy 1066-osnak kell a 1,9-2,1V is!!!

 

Ne foss ha lépében emeled a feszt,és Dadus módszerével ellenőrzöd a hőmérségletet (ujjal megfogod, és nem égeti meg az ujjad) nem lesz baja a memóriának!

 

A hűtőborda nélküli ramoknak vidáman lehet adni 2,1V-ot!!

 

Nekem Corsair TwinX ramjaim vannak, gyárilag 800Mhz-s de mivel emeltem a proci frekit, igy emeltem a ramok frekijét.

1,9 helyett 2,1V kapnak, és 950Mhz-n üzemelnek!!!és semmi bajuk nincs!

 

Link to comment
Share on other sites

én értem amit mondasz...csak te nem érted amit én mondok :) :)

minden alaplapnak meg van külön-külön szabva h mely ramokat visz 1066/800on vagy esetleg 667 en.

az én lapohoz nem tartozik egyik kingmax ram sem, csak a-data,kingstone,ocz,ezeket viszi 1066 on

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/MemorySupport/motherboard_memory_ga-p35-ds3.pdf

 

a te alaplapodhoz is külön tartozik egy lista amin le van írva h milyen ramokat kezel 1066 on...

ha nincs a listán a ramod akkor nem kezeli azon a teljesítményen amit a ram tud...

ez a te alaplapod listája:

http://www.giga-byte.com.tw/FileList/MemorySupport/motherboard_memory_ga-ep43-ds3l.pdf

Link to comment
Share on other sites

Próbáltad Dadus módszerét??? Arra még lehet esély!!! Esetéleg hogy könnyebb legyen a memóriát húzni, alapfeszültségen emeld egy kicsit a proci frekit!

Ha valakinek sikerült ezt megoldania, akkor az csak is igy!

 

(Amúgy meg ez a lista baromság! Meg nem értem hogy akkaor miért erőlködsz!!)

Haveromnak P35-DS3-ja van, és CSX 800-as CEC FAN KIT-es memója van, ami nincs is a listás, és 100%-osan működik!!!

Link to comment
Share on other sites

azért erölködöm h megtudjam meg-e lehet ezt csinálni...és ha igen akkor hogyan...

amúgy nem hiszem h ez a lista baromság mert ez mind a gigabyte hivatalos honlapjáról van...és ugyan ilyen listák vannak az asus,asrock,msi,és még sok más honlapon is...

egyébként próbáltam a dadus módszerét...beállította 1066 mhzre de egy idő után kékhalált dobott... :S

Link to comment
Share on other sites

egyébként próbáltam a dadus módszerét...beállította 1066 mhzre de egy idő után kékhalált dobott... :S

 

Szerintem ez bizonyítja hogy meg lehet oldani! ugyanis ha ezt a memóriát nem kezelné 1066Mhz-n, akkor vagy el sem indul, ha felteszed 1066-vagy fogja magát, és visszaállítja 800-ra!

mennyi pluszt adtál DDR2 OverVoltage Control-ban???

FSB OverVoltage Control és MCH OverVoltage Control növelted???

 

Szerintem egy kicsivel több fesz kell neki, és stabil lehet!!

Link to comment
Share on other sites

bakker milyen bolt az?

1066-os Kingmaxok 2.0V on fogja 1066on kezelni.

Alapból 1.8V-ot ad a lap, így csak 800asnak fogja látni.

 

+0.2V a Ramnak

 

jah közben látom, hogy mind a 4 slotot használod. Akkor érdekes lesz 1066 ra húzni olvasd el a 2008as PC Word-öt van benne egy kis érdekesség erről.

 

de ha csak a 2 kingmaxot teszed be akkor +0,2V

 

 

Nekem is kled48f-a8ki5 van és lazán szaladgál 2.0V-on 1200Mhz-en megjegyzem P35 ds3-ban (rev.2.1)

Nekem is 800-asnak ismerte fel. 1,8V -nál.

Ennek a ramnak 2.0V az üzemi feszültsége.

Ja és nem is melegedős.

 

Sokan keresik is ezt a Memót!

Link to comment
Share on other sites

Itt

http://www.giga-byte.hu/products/mb/specs/ga-p35-ds3.html

 

DS3 rev 1.0

 

válaszd ki a "Memória kompatibilitási lista"

 

a második oldalon szerepel: 1GB KingMax KLED48F-A8KI5 DS KingMax

 

úgyhogy tuti kezeli a ramot.

 

1. adtál a ramnak +0.2V-ot?

2.Milyen BIOS verziód van fent?

3.Négy modul ne legyen a lapon, mert akkor valóban 800-asnak fog felismerni MINDEN Ramot (PC WORD 2008, Dec)

 

csak a 2 Kingmax legyen benne.

Link to comment
Share on other sites

lol :D

ha jobban megnézed az oldalt amit adtál akkor látni fogod h csak 800mhzen kezeli a ramomat.

amúgy csak 2 kingmax vanolt bent...direkt kivettem mikor húztam hátha úgy jó...de sajana nem...

a bios verzióm az F12 de próbáltam már F14c vel is de azzal sem volt jó,próbáltam úgy is h +0.2 voltot adok neki akkor meg nehezebben indul a gép...szal nem toom mi van :S

Link to comment
Share on other sites

de az a lista amiről te beszélsz az mind 800mhz es...mármint azokat a ramokat viszi 800mhzen....az első oldalon lévők az 1066osak...azokat viszi 1066 mhzen...

és a te lapod csak azért viszi 1066 on mert az már egyel újabb kiadás(rev2.1),és az viszi a kled48f kingmax ramokat

Link to comment
Share on other sites

Szia djcsaby !

 

Ebben az esetben tedd a következőket:

 

BIOS-ban:

 

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) alatt

 

Robust Graphics Booster > Fast

 

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

 

C.I.A. 2 > Disabled

 

Performance Enhance > Standard

 

System Memory Multiplier-ben, ha létezik, akkor válaszd a 3,2-es szorzót /1066MHz/

 

DRAM Timing Selectable > Auto

 

System Voltage Control > Manual

 

a DDR2 OverVoltage Control-nál állíts +0,2V-ot, ha így nem stabil, akkor +0,3V-ot

 

FSB OverVoltage Control > +0.2V, ha nem megy, akkor max. 0.3V

 

MCH OverVoltage Control > +0.2V, ha nem megy, akkor max. 0.3V

 

A DDR2 OverVoltage Control, FSB OverVoltage Control és az MCH OverVoltage Control beállításokat először vagy logikával, ha nem megy, akkor és logikával növeld a +0.2V-ról.

 

Természetesen tesztelés után érintsd meg a valamely memória modul IC-ét, ha nem nagyon állja az újadd a hőmérsékletet, akkor gond van.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...