Jump to content
PirateClub.hu

Kína lekoppintja a Bentley Continentalt is.


Kr@sstheon1y
 Share

Recommended Posts

Egy eddig nem túl ismert kínai gyártó, a Huatai Group a Bentley Continentalra erősen emlékeztető tervekkel állt elő.

 

20090512kinaibent2.jpg

 

Kínában szép hagyományai vannak a másolásnak, az ázsiai országban mindent lekoppintanak, amit csak lehet. És teheti mindezt bárki teljes nyugalomban, a helyi kormányzatot ugyanis nem izgatja a gyakorlat, szemet huny még a legnyilvánvalóbb klónozások felett is. Érintett az autóipar is, gyakorlatilag nincs már olyan gyártó, amely ne fenyegetőzött volna perrel a másolatok miatt, hamarosan a Bentley is beállhat a sorba.

 

Sokat persze senki nem tehet addig, amíg a másolatokat csak Kínában forgalmazzák, fellépni csak akkor lehetne a gyártók ellen, ha exportálni kezdenék a vitatott modelleket. A Bentley éppenséggel egy eddig gyakorlatilag teljesen ismeretlen gyártó, a Huatai Group ellen lendülhet támadásba, a márka legújabb középkategóriás modelljéről a kínai sajtó közölt képeket.

 

Megszólalásig hasonlít az autó a Continental Flying Spurra, a hűtőrácsot és a hátsó részt egy az egyben átemelték a kínaiak. Hogy a Bentley tervez-e jogi lépéseket az ügyben, egyelőre nem világos.

 

20090512kinaibent3.jpg

 

20090512kinaibent.jpg

 

Forrás: origo.hu

Link to comment
Share on other sites

pfff... lol... undorító..

 

ez valószínűleg fele annyiba fog kerülni mint a Bentley, de hat hónap után kopog már a motorja... :lol:

ezt valószínűleg zsugori emberek fogják venni...akiknek a pénz számít nem a tradíció.(kb mint a GT-R)

Link to comment
Share on other sites

Olyan édesek ezek a kínaiak! <_< mindent lemásolnak...

Sztem meg csak a kínaiak fogják venni, mert csak ott fogják forgalmazni.

Nah azért ne nézd le a Skyline-t. Melyik a legnépszerübb drift autó? Mellesleg odáig voltál a Skylineokért!

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, főleg ha olyan olcsó, hogy Pista bácsi is megvenné!

Hisz ott vannak a sok Kínai cuccok, szinte nem találsz Magyarországon olyan embert akin nem volna, vagy nem használna kínai cuccot, mert olcsó.

 

Gondolom, azért nálatok is fel lehet lelni egy-két kínai cuccot!

 

Nálunk igen!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Olyan édesek ezek a kínaiak! <_< mindent lemásolnak...

Sztem meg csak a kínaiak fogják venni, mert csak ott fogják forgalmazni.

Nah azért ne nézd le a Skyline-t. Melyik a legnépszerübb drift autó? Mellesleg odáig voltál a Skylineokért!

 

Persze de én az új GT-R-re gondoltam nem a régire, az újat...bocsánat, de lassan már gyűlölöm, mert minden autós újság a Porschékhoz hasonlítja. Holott a nyomába sem ér, sem minőségileg sem kinézetileg.

annyi hogy a GT-R egy olcsó japán autó, ami kb 5 hónap "meló" alatt elkezd a műszerfal kopni meg bomlik a műanyag benne(ha van) meg stb igénytelenség.mindezt egy porschéba nem találod meg, sokkal minőségibb, és sokkal gyönyörűbb autó mint az új GT-R.Igaz a GT-R gyorsabb mer öccázlóerős vagymennyi...

boxer motorral ugysem lehet semmien más motort összehasonlitani. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hát igen, főleg ha olyan olcsó, hogy Pista bácsi is megvenné!

Hisz ott vannak a sok Kínai cuccok, szinte nem találsz Magyarországon olyan embert akin nem volna, vagy nem használna kínai cuccot, mert olcsó.

 

Gondolom, azért nálatok is fel lehet lelni egy-két kínai cuccot!

 

Nálunk igen!!!

 

 

Én múltkor olvastam valahol, hogy amit nem kínába gyárottak az hamisítvány :D :D :D :D

 

Szerintem ha motorikusan összefognak a Japánokkal akor még elég jó kis autó is lehet belőle :) És persze elérhető áron ;)

De azt ne feledjétek, hogy amit a Kínaiak gyártanak az nem szar, csak az ami Magyarországra jön, mivel ide hozzák a selejteket... Olaszba, Amerikába olyan kíni cuccokat lehet kapni hogy besz*** behu***-zol :D

Link to comment
Share on other sites

Persze de én az új GT-R-re gondoltam nem a régire, az újat...bocsánat, de lassan már gyűlölöm, mert minden autós újság a Porschékhoz hasonlítja. Holott a nyomába sem ér, sem minőségileg sem kinézetileg.

annyi hogy a GT-R egy olcsó japán autó, ami kb 5 hónap "meló" alatt elkezd a műszerfal kopni meg bomlik a műanyag benne(ha van) meg stb igénytelenség.mindezt egy porschéba nem találod meg, sokkal minőségibb, és sokkal gyönyörűbb autó mint az új GT-R.Igaz a GT-R gyorsabb mer öccázlóerős vagymennyi...

boxer motorral ugysem lehet semmien más motort összehasonlitani. :)

 

Ezzel a kijelentéssel azért egy kicsit vitára kelnék. Egyrészt nem olcsó, másrészt a japánok szinte a legjobbak a tudomány minden terén, főleg az ilyen mechanikai dolgokban. Szóval ne becsüld le őket. Valami furcsa véletlennél fogva egyébként az új - és persze a régi - GT-R sokkal nagyobb népszerűségnek örvend mind a tuningosok, mind az autósport rajongók körében. Hogy is van ez? Én valahogy több átépített GT-R-t láttam az utakon és a versenypályákon, mint átépített Porschét összesen. ;) (Ezt nem off-nak szántam)

 

A hírre pedig csak annyit mondanék, hogy aki megveszi majd azt a kocsit, és meglátják a Bentley-sek azzal furikázni, hát nem kicsit lesz kiröhögve. :D

Link to comment
Share on other sites

...A hírre pedig csak annyit mondanék, hogy aki megveszi majd azt a kocsit, és meglátják a Bentley-sek azzal furikázni, hát nem kicsit lesz kiröhögve. :D...

 

És most őszintén kit érdekel?! :)

Nézd meg itthon nálunk hány Porsche és Lamborghini Replika van... ez kb ugyan az mint ha valaki építene egy hétköznapi autóra egy luxusautót, csak azzal a különbséggel hogy nem kell építeni, mert valaki már megépítette és nem holmi buherált, hanem rendesen összerakott :)

 

Pl. nálunk itt a környéken szokott jönni menni egy Lamborghini Countach :)

 

lamborghini-countach-lp500-s.jpg

 

Azért egy képet beteszek hogy mindenki előtt megjelenjen hogy milyen autóról van szó.

Ugye mi az ami az emberben megjelenik amikor egy ilyet meglát az utakon hogy "azta... :o" és miután elmegy akkor kezd csak agyalni az ember /már legalább is aki ért valamennyire az autókhoz/, hogy egy ilyen paraméterű autót nem is lehet(ne) behozni itthonra, pláne nem Magyar rendszámmal :)

 

Na de visszakanyarodva a témához és ezzel visszatérnék erre a Bentley koppintásra... a csajok 95%-nak fogalma sincs hogy mit kell nézni egy ilyen autón, hogy mik azok a jelek amik elárulják hogy igazi-e vagy csak holmi "koppintás", úgyhogy nem hiszem hogy olyan sokan "kiröhögnének" ha egy ilyen autóval mutatkoznál mondjuk :)

 

Max egy-két ilyen okoskodó mitugrász, de azokkal meg ki foglalkozik, ha két fullos szőke van hátul?! :)

Link to comment
Share on other sites

Valami furcsa véletlennél fogva egyébként az új - és persze a régi - GT-R sokkal nagyobb népszerűségnek örvend mind a tuningosok, mind az autósport rajongók körében. Hogy is van ez? Én valahogy több átépített GT-R-t láttam az utakon és a versenypályákon, mint átépített Porschét összesen. ;) (Ezt nem off-nak szántam)

 

Hát nemtudom én ismerek pár tuningos emberkét, és autósport rajongót is, és igazából semelyik csoportnál sem okoz nagyobb népszerűséget. :);) a Regi nekem is bejön nagyon jó... de nem tetszik hogy egy igénytelen autót elkezdenek összehasonlítgatni egy igényes autóval csak azért mert gyorsabb! :)

Átépítésről meg annyit: ABT,Gemballa,TechArt stb. stb. de szerintem felesleges ilyen autókra tuning, ezek gyárilag is szépek.nem beszélve arról a tudásról ami egy Porschéban rejlik. :);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...