Jump to content
PirateClub.hu

Asus P5Q bios frissítés?


Recommended Posts

van egy nem régi gépem kb 4 hónapja raktam össze de úgy kábé két hete elkezdett kékhalálozni,amúgy windows vista 64bit-et használok.Szóval át vizsgáltam mindent letöltöttem több fajta teszt programot,de azok mindent rendben találtak,haverom meg azzal ijsztgetett hogy vagy az alaplap ment tönkre vagy a ramok szarakodnak.Na mindegy mostanra jó pár windows telepítés után eljutottam odáig hogy mostmár akár négy óra hosszáig is megy a gép,vasárnap is már legalább két órahosszája használtam és egyszer csak kékhalál semmi különöset nem írt.Na most én gyanakszok szoftverre is hogy esetleg valéamelyik gubancot okozhat.Na itt jön hogy egy ismerősöm azt mondta hogy frissítsem a biost hogy hátha az megoldja a problémát.

 

a gép:

Asus P5Q alaplap

intel core2duo E8400

Buffalo 2x2gb ddr2 memória

Gainward nvidia 9600gt 512mb ddr3

samsung 2x80gb sata winchester

FSP 400 wat táp

Link to comment
Share on other sites

Én nem ajánlom a BIOS-frissítést,ha nem értesz hozzá tökéletesen,márpedig ha ide írsz akkor valószínűleg nem.

Ha elrontod akkor megölöd a lapodat,szóval szerintem ne!

Az is lehet hogy valamelyik szoftvered nem kompatibilis a 64bit-es Vistával.

Rakj fel egy sima 32bit-es XP prof.-ot,hogy azzal is ezt csinálja-e.

Ha azzal is ezt csinálja akkor szerintem a lappal lesz a gond,vagy a RAM-okkal.

Írtad hogy 4 hónapja raktad össze,ha új cuccokból raktad össze akkor még kell hogy legyen gari a lapra,vagy akár a RAM-ra.

Ha a 32 bit-es xp-vel is csinálja akkor kérj kölcsön valakitől egy RAM-ot és csak azt rakd bele a tieidet vedd ki.Ha így se oldódik meg akkor nincs ötletem,marad a garancia(ha van)!

Ha valaki okosabb nálam írja meg mi lehet a gond mert én is kíváncsi vagyok :)

 

Üdv,Kova

Link to comment
Share on other sites

Én gyanakszok még a videókártyára is mert olyat csinál hogy ugye kettő dvi-i kimenet van rajta és ha rárakom az egyikre akkor nincs gond,de ha a másikra rakom a monitort akkor van hogy bootolásnál elsőre nem jön be kép meg csak úgy álni hagytam a windowst az előbb is kikapcoltam a képernyőkímélőt meg a képrnyő kikapcsolását is és mire vissza jöttem a szobába addigra csak fekete képernyő és nem reagált semmire így resetelnem kellet,de nem mindíg csinálja.Szóval gyanakszom a videókártyára is,csak olyan szar ha esetleg kicserélem akkor még mindíg van valami a boltban majd a hátuk közepére kívánnak.

Link to comment
Share on other sites

Olyan másfél órahosszánként kékhalálozik most és ilyen üneteket kapok.

 

 

http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=52704

http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=52705

http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=52706

http://www.ivpicture.hu/pic.php?id=52707

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Keress egy korábbi visszaállítási pontot (korábbit, mint két hét) , és csinálj egy Rendszervisszaállítást erre a pontra. Valószínűleg feltelepítettél valami szoftvert, amit nem komál az op. rendszered.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

csak az a fura hogy eddig is ezeket használtam és nem volt gond

eddig csak a legújabb nvidia drivert raktam fel meg

Az alaplap driver cd lévő fájlokat

-Marvel 61xx driver

-intel matrix storage manager driver

-intel chipset in update

-Atheros L1e gigabyt ethernet driver

 

És a többi ezek már programok

-Eset nod32 3.0 antivírus x64

-Outpost security suite pro

-skype 4.0

-irfanview 4.23

-winrar 3.80 hun

-ccleaner

-firefox 3.0.6

 

az ineternet kapcsolat az alaplapi lanba van csatlakoztatva.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Amennyiben csak a legújabb Nvidiás driver lett felrakva, azóta, hogy kékhalálozik, akkor eléggé gyanús, hogy az okozza. Távolítsd el és teszteld 2D-ben a rendszert, ha minden rendben lesz, akkor keress egy régebbi Nvidiás driver-t, hátha azzal nem vacakol.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

de előzőleg mielőtt újra telepítetem vagy 4 szer a rendszert akkor még nem volt fent a legújab driver,bár az egyik ismerősöm azt mondta hogy az lehet hogy a vezeték nélküli A4tech egeremtől volt NB57d,állítólag mások is szidták már,azóta azt lecseréltem.De most fekszek és majd reggel megpróbálom ezt a driver telepítési dolgot,mert már unom hogy mindíg szarozik ez a gép.Majd megírom hogy mire jutottam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...