Jump to content
PirateClub.hu

Nvidia driver


 Share

Recommended Posts

Szia !

 

Volt már bajom VGA driver-el, de ilyen mértékű azért nem. Talán leírhatnád, hogy pontosan milyen esetben lesz kékhalál, 3D-és játék során, valamely alkalmazás futtatása esetén, vagy csak úgy magától az op. rendszer alatt. Esetleg megnézhetnéd, hogy mit ír a kék képernyőn.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Volt már bajom VGA driver-el, de ilyen mértékű azért nem. Talán leírhatnád, hogy pontosan milyen esetben lesz kékhalál, 3D-és játék során, valamely alkalmazás futtatása esetén, vagy csak úgy magától az op. rendszer alatt. Esetleg megnézhetnéd, hogy mit ír a kék képernyőn.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Hát mikor feltelepítek minden drivert meg egyép használni kivánt cuccokat akkor következik be.Most telepítettem újból tegnap a windowst amúgy 64bit-es vistát használok,Még nincs fent se a videókártya driver se az alaplaphoz tartozó például a winchestert kezelő driverek meg ilyesmik.És csak azért mertem driverre gyanakodni mert azután kezdett el szórakozni mindíg.Már megvizsgáltam a memóriát a winchestert de nem mutatkozik egyik sem hibásnak.Így most hogy még semmit nem raktam fel már négy óra hosszát is üzemelt.De havaerom azzal erősködik hogy cseréljem ki a gépben a memóriát mert az szarakodik.

 

http://www.laptopvideo2go.com

Itt van pár használható driver.

 

(nehéz ellenálni annak, hogy ne írjak Vista fikázó szöveget)

 

 

Nyugodtan fikázd a vistát,mert én útálom az összes windowst egy jóval se találkoztam még de hát ez van,ezt kell szeretni.

Link to comment
Share on other sites

Csökkentett módban próbáltad?

Meg esetleg írd le hogy milyen, és mennyi RAM van benne.

 

 

Az se biztos hogy a videókártyát tesztelték 64-es Vista alatt.

 

Nekem akkor szarakodott a laptop videókártyája, amikor három giga ramot tetettem bele,

és két nap szenvedés után kiderült hogy az alaplap csak két gigát bír el.

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem laptopom van hanem asztali gépem,de amúgy 4giga ram van benne és ezért kell a 64bit es vista,na a videó kártya meg egy gainward 9600gt amúgy októberben telepítettem a vistát még akkor új gépre négy hónapig hiba nélkül üzemelt aztán amost kb két hete kezdett szarkodni.

Link to comment
Share on other sites

A konfigom

 

Asus p5q alaplap

4gb memória nem jut eszembe most a márkája de élettartam garanciás

Gainward bliss 9600gt 512mb ddr3

a proci egy intel core2duo E8400

meg 2x80gb samsung sata winyó

 

A memóriát próbáltam külső progival meg windowson belül is a külső progi neve most nem ugrik be.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Amennyiben a Goldmemory-t több órán keresztül használtad, és nem volt hiba, akkor valószínűleg rendben van a memória. Találkoztam már olyannal, hogy elő volt írva az, hogy valamely driver-t csak az alaplapi driver-ek feltelepítése után szabad feltenni. Szerintem egyesével tedd fel a driver-eket úgy, hogy az alaplapi driver-ekkel kezded, és minden egyes driver feltelepítése után indítsd újra a gépet és tesztelj. Amennyiben valamelyik feltelepítése után előjön a kékhalálos gond, vagy azzal a driver-el van gond, vagy az nem fér össze valamelyik másikkal. Pl. megvizsgálhatod, hogy újrarakod az op. rendszert, és először azt a driver-t teszed fel, amelyikkel gond volt, ha ekkor is kékhaláloz, akkor biztos azzal van gond. Az Eszközkezelőben minden rendeben van ? Nincs piros vagy sárga bejegyzés ? Az Eseménynaplókban is nézz szét, hátha kiderül mi a baj. Esetleg próbálj meg a BIOS-ban az Északi hídnak /NB vagy MCH/ 1 vagy 2 tizeddel magasabb feszültséget adni mint a normál érték, a RAM-oknak meg 1,9Volt-ot.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

A goldmemory legalább fél órát ment a memtest86 is majd egy óra hosszáig és nem jelzett egyik sem gondot.Már gondoltam arra hogy egyenként feltelepítgetem a drivereket,és felírom magamnak hogy mit is telepítettem és ha gond van csak megnézem amit leírtam és akkor szerintem megtudhatom mi hibádzik.Az asus alaplapomon van egy két dolog szerinted mindent fel kell telepíteni?

Van ilyen hogy

-Intel chipset in update program

-Inte? matrix storage manager drive

-Marvell 61xx sata driver (azt hiszem enélkül nem látja a másik winchestert,lehet ebből érdemes lenne frissebet keresni ha van)

Asus EPU-6 engine

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Mindegyiket rakd fel, kivéve az Asus EPU-t. Az Asus EPU egy energia takarékossági megoldás, ezek okozhatnak néha problémát.

 

Az Intel chipset in update a legfontosabb, ui. ez mondja meg az op. rendszernek a chipset helyes működéséhez szükséges paramétereket.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Ha tudsz angolul, akkor megtudhatod az alaplapod kézikönyvéből, vagy ha az nincs, akkor a gyártó honlapján hozzáférhetsz az alaplap "Manual"-jához. Amennyiben az Applications-ban vannak, akkor nem szükségesek az alaplap működéséhez, csak használható Utility-k, azaz segédprogramok.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekem nem volt, véleményem szerint akik fejlesztik a drivereket, agyontesztelik, és ha kompatibilis hozzá a gépes és a kártyád, és ahhoz 'való' akkor nem szabadna semmilyen hibának lenni. Mindig a legújabbat használom, mindig jó.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...