Jump to content
PirateClub.hu

Formula 1


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Én a kettőt nem fűztem egymáshoz , csak visszautaltam egy korábbi dologra ,pontosabban arra , hogy nem kell egyszerre letámadni valakit ha hibázik , mert bizony mindneki képes hibázni , még a jelenleg legtöbb VB címmel rendelkező pilóta is ;)

Az , hogy te ezt hogy értelmezed az már nem az én dolgom ;)

Link to comment
Share on other sites

Én a kettőt nem fűztem egymáshoz , csak visszautaltam egy korábbi dologra ,pontosabban arra , hogy nem kell egyszerre letámadni valakit ha hibázik , mert bizony mindneki képes hibázni , még a jelenleg legtöbb VB címmel rendelkező pilóta is ;)

Az , hogy te ezt hogy értelmezed az már nem az én dolgom ;)

Ha nem fűzted egymáshoz, akkor én is mondok gyorsan egy Villeneuve esetet jó? Mert mért ne, ha nem kell a témánál maradni :D

Nem letámadtam, csak írtam, hogy a büntetés jogos, és hogy Hamiltonnál nem újkeletű dolog ez a sikánlevágósdi, szóval nem tudom miért vannak annyian úgy meglepődve ezen. Max azért mert nem kapott büntit érte, ez volt az első nála, hogy büntették (ha az emlékezetem nem csal).

Link to comment
Share on other sites

nanana. Nem tudom hallotál te-e arról,hogy a Ferrari nem levegőt használt a gumiaiban hanem a levegőnél könnyebb gázt. Ezért volt sok defekt egy időben, aztán egy kis autó módosítás innen meg onnan egy kis mutyi ide oda...És én ebben nem nagyon hiszek,hogy a merci nem lenne sehol. Egyébként ilyen kis adat lopások mindig is voltak és lesznek. Gondolom nem véletlen,hogy egy boltban! fénymásolták le az adatokat,hát ki az a barom aki így másol? A mercinek nem futotta fény másolóra vagy papírra? :D

Mind1 nem szeretek ilyenekkel foglalkozni. Most fontossabb az,hogy mi lesz Monzában.

Link to comment
Share on other sites

Crunker a ferrarisok nem csalnak csak nekik több a pénz és ők előrébb járnak a fejlesztésekbe ha tavaly nem lett volna ez a csalás hogy a mercinek kiszivárogtatak ferraris adatokat akkor most már a merci a ferrari közelébe nem tudna jutni ennyi

igazad van, és lehet h tényleg a közelébe se lenne a merci a ferrarihoz, de sajnos ott van, és nem tudunk mit csinálni

Link to comment
Share on other sites

arról azért meg hogy a meki egy csaló banda, azért nem teljesen így van.a sajtó most nagyon bevan állva hogy a ferrari a jó és a meki meg a szörnyeteg.ti álomvilágba éltek, mindenki ott lop csal ahol tud, csak néha derülnek ki az esetek mint pl tavaly.nekem ez a véleményem.meg az hogy amit tavaly hamilton megúszott büntetéseket. pl fuji, brazilia, azt most idén kamatostul visszakapja, csak az ezzel a probléma hogy akkor is kellett volna igazságot szolgáltatni, nem csak most.

Link to comment
Share on other sites

Faubel egy szarmeber. Kb Tóth Imivel van versenyben... Túl nagy a pofa, viszont attól félek,hogy jövőre talmára is ez a sors vár. Na,de ezaz f1 téma :)

Bourdais sírt vereny után. Ő Kimi után a legnagyobb vesztes lehet még a legnagyobb is. Nem esik le az eső bejött volna negyediknek,de így csak szegény csak a 7. lett :/

Link to comment
Share on other sites

kimi 2005-ben bebukta, san marino nurburgring hockenheim mind3 helyen első helyről esett ki a motorhibákról meg ne is beszéljünk, de a múlt múlt beszéljünk a jelenről.

állítólag kimi a tegnapi kiesése után nem volt olan agresszív, sőt egyes források szerint még nagyobb elánnal fog kűzdeni, de már sajnos nem sok esély van, de ha ő nem adja fel mi se tegyük

Link to comment
Share on other sites

kimi 2005-ben bebukta, san marino nurburgring hockenheim mind3 helyen első helyről esett ki a motorhibákról meg ne is beszéljünk, de a múlt múlt beszéljünk a jelenről.

állítólag kimi a tegnapi kiesése után nem volt olan agresszív, sőt egyes források szerint még nagyobb elánnal fog kűzdeni, de már sajnos nem sok esély van, de ha ő nem adja fel mi se tegyük

mint kimi rajongó tudhatnád,hogy kimi addig ideges amíg a fején van a sisak akkor mondja a magáét,amikor már leveszi akkor már nyugodt ember. Nagyon kiváncsi lennék,hogy milyen ember ő milyen lehet az ő agyával gondolkozni :D

Francba kiestem, nem baj este iszunk :D

Link to comment
Share on other sites

na sokan párhuzamot vonnak hamilton és schumacher között.

ez a két ember teljesen más.egy közös van bennük vb alkat mind2.

míg schumacher nem volt az a hogymondjam szuperzseni tehetség,(nem sértésnek írom,tudom beleköttök ) ő a munkájával pótolta sőt javára fordította ezt a hátrányt és fellegekbe emelkedett.addig hamilton egy szupertehetség, és még várjuk ki hogy milyen pályafutást fut be.

Tény,hogy Schumi sok tett ezért,hogy nyerjen na de ő volt az első aki felbontotta a pályát fejben 3szakaszra így könyebb volt jobb időt elérni és koncentrálni az adott szakaszban.Mellesleg azóta a Forma1-ben is három szakaszra bontják az adott kört.Meg nem mellesleg Schumacher nem ült mindig a legjobb verdában.Benetton és a Ferrari se volt annak idején egy top csapat.Ferrari Schuminak köszönheti (Jean Todt,Ross Braun -nak) ,hogy élcsapat vált belőle.Szóval Schumacher nem egy egyszerű versenyző volt aki csak versenyzet ő megteremtette saját magának a lehetőségeket.Akik vele dolgoztak azóta is azt mondják,hogy jó volt vele dolgozni.Hamilton meg beült egy jó kocsiba és tehetségével ér el sikereket.

Maradjunk annyiba,hogy mindkettő gyors és tehetséges.Az,hogy Hamilton szupertehetség ezt meg erősnek érzem.

 

arról azért meg hogy a meki egy csaló banda, azért nem teljesen így van.a sajtó most nagyon bevan állva hogy a ferrari a jó és a meki meg a szörnyeteg.ti álomvilágba éltek, mindenki ott lop csal ahol tud, csak néha derülnek ki az esetek mint pl tavaly.nekem ez a véleményem.

Ebben pedig van igazság

Link to comment
Share on other sites

Alonso a BMW-nél? :o Erősen kétlem...

 

Még visszatérve a Belga versenyre. Ha csak 1 körrel, nem is 1, hanem inkább fél körrel tovább tart a verseny, akkor Heidfeld nyeri a versenyt, és Alonso lett volna a második!!! Mivel ők ketten tették föl az intermediet gumikat. Nem is foglalkoztak, h ki váltott át a köztes gumira, a tv se mutatta, csak a visszajátszásból, illetve az adott helyezésből lehett látni, h ki ment ki boxba. De egyet nem értek: hogy a nagy csapatok (Mclaren, Ferrari) miért nem tették föl ezt a gumit. Ha okos lett volna a Ferrari, akkor kihívja Kimit inter gumiért, és akkor simán megnyerte volna a versenyt. Mert!: 1 körben (pl: Heidfeld) 40 másodpercet dolgozott le. szal körönként úgy fél perceket nyert volna.

Link to comment
Share on other sites

”Komplikált körülmények között tökéletesen vezetett. Mindketten sokat kockáztattak, de ő kevesebbet hibázott [3], és megnyerte a versenyt. Jobban nem is csinálhatta volna, az esőben is uralta a kocsit. Csak gratulálni lehet neki, büntetése a legperverzebb határozat, amit a Forma-1-ben láttam” – idézte a bild.de a Hamiltont dicsérő Laudát.

 

Link to comment
Share on other sites

"Nekem az a véleményem, hogy Hamilton előnyt szerzett a sikán levágásával. Ha a pályán maradt volna, biztosan nem lett volna meg a sebessége ahhoz, hogy megelőzze a Ferrarit. Monza is ilyen, ha ott valaki levágja az első sikánt, utána beállhat az ellenfél szélárnyékába, és a Roggia előtt kifékezéssel megelőzheti" - mondta a veterán pilóta a Gazzetta dello Sportnak.

 

"Ha az ember kívülről támad, akkor számolnia kell a kockázattal, ugyanis aki a belső íven van, azé a kanyar. Ha nincs elég hely, akkor vissza kell venni. Ha fal lett volna ott a menekülőút helyett, akkor is támadott volna Lewis? Ha kavicságy lett volna, akkor sem lett volna semmi esélye az előzésre, a koszos gumik miatt" - magyarázta Trulli

 

Én Trullinak adok igazat,nem Laudának

Link to comment
Share on other sites

"Ha az ember kívülről támad, akkor számolnia kell a kockázattal, ugyanis aki a belső íven van, azé a kanyar. Ha nincs elég hely, akkor vissza kell venni. Ha fal lett volna ott a menekülőút helyett, akkor is támadott volna Lewis? Ha kavicságy lett volna, akkor sem lett volna semmi esélye az előzésre, a koszos gumik miatt" - magyarázta Trulli

Ezzel csak egy baj van, hogy nem a „Ha” nevezetű pályán versenyeztek

Link to comment
Share on other sites

Riccardo Patrese élvezte a Honda tesztelését



A Honda istálló kárpótolta Riccardo Patreset az elveszített rekord miatt. A Formula-1 történetének második legrutinosabb versenyzője Jerezben pályára vihette az RA107-es konstrukciót.

A Bridgestone speciális abroncsokat bocsátott a csapat rendelkezésére, így a szereplés nem sérti a tesztre vonatkozó szabályokat.

Patrese, aki legjobb idejét 1:30.210 perc alatt teljesítette elégedett volt. "Tizenöt év után valóra vált az álmom. Nagyszerű érzés volt újra érezni egy Formula-1-es autó sebességét. Egy kis időre volt szükségem, hogy megszokjam az autót, de nagyon jól éreztem magam. A nyakam biztosan fájni fog, mert nincsen edzésben."

"De jó tudni, hogy ebben a korban is tudok gyorsan autózni. Remélem hamarosan lehetőségem lesz javítani a köridőkön."

Néhány kép :

RP.jpg
Link to comment
Share on other sites

De egyet nem értek: hogy a nagy csapatok (Mclaren, Ferrari) miért nem tették föl ezt a gumit. Ha okos lett volna a Ferrari, akkor kihívja Kimit inter gumiért, és akkor simán megnyerte volna a versenyt. Mert!: 1 körben (pl: Heidfeld) 40 másodpercet dolgozott le. szal körönként úgy fél perceket nyert volna.

Mert a Ferrarinál azt hitték hogy még mindig Schumacher kaliberű pilótákkal dolgoznak, mert ugye Schumacher nyert már itt Spaban úgy, hogy amíg a többiek kimentek esőgumikért, addig ő száraz pályás gumival megnyerte a versenyt :)

Hamilton meg elég jól megy esőben, szóval másfél körre nála felesleges. Meg az élen levőknek akkora volt az előnyük, hogy fölösleges lett volna még egy kiállás. Massa azt nyilatkozta hogy a végén úgy vezetett mint egy nagymama, szóval semelyikük nem vállalt felesleges kockázatot, szépen behozták és kész.

 

 

Trullinak meg abszolút igaza van, ez nem "ha"-s mondat hanem az igazság, a bukóterek csak biztonsági és menekülő okokból vannak ott, nem előnyszerzés céljából. Hamiltonnak várnia kelett volna az eau rouge (remélem jól írtam) végéig és ott már gond nélkül lenyomhatta volna Raikkönent.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...