Jump to content
PirateClub.hu

Segítség kellene! Nagyon fontos!


norter
 Share

Recommended Posts

Az a problémám akadt, hogy csinálok egy 10x7es téglalapot :D:D photoshoppal (a vonalzók azt mutatják hogy annyi), de mikor kinyomtatom sokkal kisebb a kocka!! Hogyan lehet megcsinálni hogy ugyanakkora legyen? Am photoshoppal a4es méretre tettem szal anyomtatón nem is kellett állítani!! Nagyon fontos lenne, mert tablóhoz kellene és sürget az idő!!!!!

 

A segítséget előre is köszönöm!!!

Link to comment
Share on other sites

Szia! Először is amikor létrehozod a képet akkor a rajzvászon méretének be kell állítanod a kívánt méretet cm ben, amit irtál hogy 10*7 es. Ha a képet megszerkesztetted és nyomtatni akarod akkor a nyomtató beállításait ellenőrizned kell hogy miden jó -e. valamint a ps ben is kell állítani. A képen bekereteztem miket ellenőrizz, az adatok nem a te képedre vonatkoznak, csak egy példa. Ezeket ellenőrizd és esetleg próbálj változtatni és tapasztald ki hátha megoldódik a problémád. Ha nem irj és esetleg segítek máshogy ha tudok!

123627890n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Ja és szerintem ps ből nyomtass mert e többi progi elállítja a nyomtatási felbontást.

Link to comment
Share on other sites

Igaz :D de nekem photoshoppal kellene, mivel több téglalap kell és a pontos helyén kellene h legyen! A programot nem tom, de megpróbálom másik haveromnál kinyomtatni, ha az segít!!

 

 

De ha a valós méretre kattintok a photoshobban akkor a centik akkor sem úgy vannak!! vagy ez mindenkinél ilyen??

 

Am köszönöm :D

Link to comment
Share on other sites

attól, hogy a photoshoppot beállítod 1 centire, attól a monitorodon az még nem annyi :) gondolj bele, hogy ha mondjuk más felbontást állítasz be a monitorodon, megint más értéket kapsz :)

 

de akkor nem szóltam, nem tudom mi lehet a baj

Link to comment
Share on other sites

Enisznek igaza van a képernyőn nem szabad méregetni vonalzóval mert az függ a monitor felbontásától. esetleg azt nézd meg hogy a ps ben a vonalzó amit mondasz hogy nem jó az cm-ben vagy másban van méretezve, mert ha jól tudom azt is lehet valahol állítani.

Link to comment
Share on other sites

Remek ez is megvan!! :D Big THX!!!

 

Még egy uccsó kérdés.

Ha másolnék egy réteget photoshobban az egyik kép rétegeiből egy másik kép rétegeibe akkor a 2. képen amihez másoltam a méretarányok nem egyeznek meg. Mondjuk ami az első képen 10*7 centis volt az a másikon mibe másoltam már csak 3*5! Miért van ez?

Miért nem marad meg az a 10*7 cent???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...