Jump to content
PirateClub.hu

BIOS boot problémák!


Recommended Posts

Minden gépindításkor megáll mikor bootolna a biosbol, 1ik esetben ilyenkor resetelek és másodjára már megy minden, de mikor hosszabb ideig van kikapcsolva a gép, akkor már induláskor el is felejt mindent a BIOS és rossz beállításokkal akar elindulni, procit visszaveszi, eltünnek a régi beállításaim ilyen defaultféle. Mi lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

próbálj új elemet cserélni az alaplapon, nagy valószínűséggel ez lehet nálad a probléma.... Mivel a bios nem kap elég energiát, mialatt a gép le van csukva, és csak akkor amikor bekapcsolod. Ilyenkor az alap beállítások aktiválódnak, mivel elfelejti azokat.

 

Gondolj egy videó lejátszóra, az enyém 6óráig bírja megjegyezni a beállításokat, azután törlődik minden....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sziasztok.

a havernak lennem egy egetrengető problémája.leszedte az alaplapjához a legújabb biost és hazavágta neki.a lapja egy asus p5k,és a 1005-ös frissítés volt fenn,és leszedte a 1006-ost.egyikse beta.az alaplap cd-ről tette fel az asus bios update progit VISTÁRA!.eddig minden szépen ment és amikor flashelte volna 3 db 100%-os csíkból csak 2-őt csinált meg az utolsót nem,és kiírta hogy a flashelés nem sikerült lépjen az exitre.újra lett indítva a gép és innentől kezdve már semmi.csak felpörögnek a ventik és újraindul.eddig csinált ilyet vagy többször is csak xp-n.lehet az volt a baj hogy vistán lett flesselve?vagy a frissítés volt hibás a netről?mit lehet csinálni ilyenkor különben?visszavitte a boltba és azt mondta a srác hogy elküldi garizni.van esély rá hogy kicserélik neki?vagy helyre lehet hozni a szervizben?

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Most már mindenképpen várjátok meg a garanciális dolog kimenetelét, és aztán majd elválik, hogy mi lesz. Egy biztos, a BIOS update-et kellő óvatossággal kell végezni, bár vannak alaplapok, amelyeknél erre az esetre is van védelmi megoldás / nem néztem utána, de lehet, hogy az érintett alaplap is ilyen / .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Most néztem meg az alaplap manuálját, és úgy néz ki, hogy visszaállítható egy normál BIOS állapot. Olvassátok át az alaplap gépkönyvét, vagy ha nincs meg, akkor az interneten letölthető az Asus honlapjáról. Tanulmányozzátok az Asus CrashFree BIOS 3 Utility-t.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

igen az előbb elolvastuk az CrashFree BIOS 3 utility-t és olyasmit ír hogy helyrelehet hozni 3 féle képpen pendrive-ról vagy cd-ről esetleg floppyról.nem is ez a lényeg,hanem az hogy mit tegyünk rá pl a pendrive-ra?talán egy új biost tutod az a rom kiterjesztésű file-t?vagy még ebbe kéne segíteni ha túdsz.

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Szerintem várjátok meg, hogy mit csinálnak a géppel. Egyébként ha jól emlékszem, akkor az alaplaphoz adott CD-ről vissza tudjátok állítani az eredeti BIOS-t, de mondom várjuk ki a garis dolog végét, lehet, hogy felrakják a legfrisebb BIOS-t.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

hello.na szóval az lenne a gondom hogy gariból visszajött a p5k alaplapom (kicserélték),és a biossal nem stimmel valami mert amikor állítok valamit a biosba legyen akármi egy sima dátum vagy akár boot olyat csinál hogy rámegyek az exitre és leáll a gép,majd újraindul és maximálisan forognak a ventik na de nem csippanik csak forog eszeveszettül és csak a táp kapcsolóval tudom leállítani.majd bekapcs után kéri hogy nyomjam meg az F1-et vagy az F2-őt.ha f1-et nyomok akkor ugyanaz történik mint az előbb ha F2-őt akkor jó bebootol és indul az xp hibátlanul,nade ha a biosba nem állítok semmit csak benézek akkor is ezt meri csinálni hogy leáll és ennyi,frissítésről hallani se akarok,mert az előbbi lapomnak is ez vetett véget.van erre valami megoldás?(igaz szerdán rendeltem egy új alaplapot egy p45-öst és gariztatja ezt a srác.)

Link to comment
Share on other sites

az előbbi csere alaplappal nem volt semmi gond csak most ezzel amit visszaküldtek gariból,szerintem ez nem új lap,csak gondolták hátha jó lesz neki.hát nem!

a gépem egy c2d 6420,4 giga geil ram(4x1 giga),asus 8800gt.ja és a p5k lap,a táp egy chieftec 450w-os.próbáltam kivenni az elemt és a cmos jumpert is áttenni de semmi.annyira nemszámít mert szerdán jön az új amit rendeltem,annyi biztos hogy az lesz az utosó asus lapom amit valaha veszek.meg már bekapcsolásnál is ezt csinálja hogy nem indul csak a táp lekapcsolásával és F2-vel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...