Jump to content
PirateClub.hu

WTCC


ZTamás
 Share

Recommended Posts

Igazad van, de ha azt nézed hogy az F1 ben mennyit fejlődtek, és hogy a WTCC ben mennyire vannak lemaradva, ekkor talán annyira nem is sok a hátrányuk. (legalábbis szerintem) Az F1 ben talán nehezebb lehet fejleszteni. Vagyis ugyanannyi pénzből lehet hogy kevesebb fejlődés érhető el az F1 ben. De nem tudom csak én gondolom így. Várni kell még a dízel BMW-re, hátha az majd nagy előrelépés lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hahó népek!!Jelezném,hogy a hétvégén Valenciában lesz a következő két futam.

Addig is egy kis statisztika a teljesség igénye nélkül.

Világbajnoki Pontverseny Állása:

1.Yvan Muller 45.P

2.Augusto Farfus 39.P

3.Gabrielle Tarquini 34.P

4.Robert Huff 32.P

5.Rickard Rydell 30.P

 

Több infó itt.

 

http://worldtouringcarchampionship.com/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nem éppen ide tartozik, de a jövő szempontjából, akár magyar vonatkozásai is lehetnek a WTCC-nek ;) Egyelőre semmi info, de sok helyen olvasni erről.

Na de a lényeg:

 

Michelisz Norbert nyerte az európai Seat Leon Eurocup-t. Hatalmas gratuláció neki :) 3 éve még csak szimulátorozott és mára Európa bajnok lett, hihetetlen és hatalmas siker a magyar autósportnak :)

 

12349037741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Egy kicsit ismét eltérek a témától, de hát egyre inkább közeledünk a téma címéhez.

Ezúttal ismét Michelisz Norbert van a középpontban, aki meghívást egy ETCC futamra, amelyre a portugáliai Braga-ban került sor.

Egy dízel Seat volánja mögé ült, eddig benzines Leonnal versenyzett egyébként, az autó is tejesen ismeretlen volt számára.

Ennek ellenére az időmérőn megszerezte a POLE pozíciót és szoros versenyen meg is nyerte az első futamot. 2 futamon a fordított sorrend miatt a 8. helyről vághatott neki, azonban a rossz gumi választás és ütközés miatt itt "csak" az 5. helyet szerezte meg így az összetett 3.! helyen végzett.

Úgy gondolom remekül versenyzett és egy újabb lépést tett a WTCC felé, reméljük jövőre ott láthatjuk egy ütőképes kocsiban és szerintem, ha ez sikerül rengeteget fogunk még róla hallani!

Link to comment
Share on other sites

Én szívből szurkolok Norbiért, hogy bejusson a WTCC-be. Eszméletlen, hogy milyen eredményeket ér el, a jövő nagy tehetsége! Ráadásul rokona vagyok neki! Najó csak névrokon, mivel nekem is Norbi a nevem!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nagyon várandós a dolog. :) Imádom ezt a szériát, igazából tavaly szerettem meg, nagyon is.

Na meg a magyar vonatkozásról se feledkezzünk el, Michelisz Norbert is rajthoz fog állni! :)

 

Egyébként Eurosport közvetíti a futamokat! :)

Módosította Jaire
Link to comment
Share on other sites

Egy nagyszerű hírrel szolgálnék! :)

 

Michelisz a legjobb újonc az első teszt után

 

A magyar versenyzőnek jól sikerült az ismerkedés a világbajnok technikával. A Túraautó Világbajnokság első állomásán, Curitibában pénteken egy félórás edzés állt a versenyzők rendelkezésére, hogy megismerkedjenek a pályával és a körülményekkel. Norbi a hetedik helyen végzett.

 

Nem volt könnyű dolga Brazíliában a Zengő Dension Teamnek és Michelisz Norbertnek. A WTCC szabályok szerint a privát és gyári csapatokat külön pontozzák. A privátok azonban összefogtak a magyar csapat ellen - és feltételként kikötötték -, ha a szervezők nem sorolják Norbit a gyáriak közé, akkor nem állnak rajthoz. Tették mindezt úgy, hogy még hat TDI SEAT van a mezőnyben.

 

Tehát, a Zengő Dension Team, gyári csapatként várhatta az első tesztet. A félórás edzésen Norbi 13 kört tett meg és 1:25.625-ös idejével a hetedik helyre hozta be újdonsült versenygépét. Sokáig a legjobb SEAT-osként állt a gyári menők mögött. A tesztet a hazaiak kedvence, a brazil Augusto Farfus nyerte, aki majd fél másodpercet vert a második, Alain Menu-re. Az edzés végére az első öt helyet a gyári csapatok foglalták el. A hatodik helyen a tavalyi év világbajnoka, Gabriele Tarquini, mögötte 0,3 mp-cel lemaradva végzett a mi fiunk. Csak így tovább!!! Az időmérő edzést holnap este 20:00-tól, az Eurosport élőben közvetíti.

 

Michelisz Norbert nyilatkozata:

 

„Érzem, hogy nem ültem autóban régen, hibáztam is párat. A BMW top idő már új gumin jött, mire az enyém elkopott, nem tudtam visszavágni, de elég, ha tudom, a gumiban rengeteg maradt. Elégedett vagyok, nagyon várom a holnapot."

 

Az első teszt végeredménye

 

Televíziós közvetítések:

(forrás: Port.hu)

 

Eurosport:

Március 6, Szombat

08:30 Szezonális előzetes

20:00 Curitiba, Brazília, selejtező - élő

 

Március 7, Vasárnap

18:00 1. futam - élő

19:15 2. futam - élő

 

http://www.fiawtcc.com/html/uploadedFiles/pdf/201035195536.1.Testing.pdf

 

forrás: motorsportal

 

Képek:

338125.jpg

338114.jpg

338103.jpg

338092.jpg

Módosította Jaire
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kicsit felélesztem ezt a topicot.

 

Jelenleg Muller vezeti a bajnokságot a Chevrolet csapattal, mögötte, Priaulx áll a 2. helyen a BMW-vel. Pontok alapján, szerintem már csak ők számítanak bajnok esélyesnek. én bízom a BMW sikerében. :)

Mihelisz Norbi a 10. helyen áll és vezeti az újoncok tabelláját, sőt ha előző versenyen Monteiro nem teszi ki a pályáról, szerintem hozta volna a 2. helyet.

 

Egyelőre nem tudok sok mindent, de pletykák szerint a BMW nem indul gyári csapattal jövőre .... így megy lassan elfogynak a gyári csapatok, ugyanis akkor már csak a Chevrolet marad majd .... örülnék, ha visszatérnének a gyártók, Seat, Honda, Volvo, Lada ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

November 21-én rendezik a WTCC Évadzáró Futamát Macaun.

Jelenlegi Összetett Tabella:

1.Yvan Muller295 pt.

2.Andy Priaulx258 pt.

3.Gabriele Tarquini242 pt.

4.Robert Huff233 pt.

5.Augusto Farfus186 pt.

6.Alain Menu161 pt.

7.Tiago Monteiro158 pt.

8.Tom Coronel126 pt.

9.Colin Turkington86 pt.

10.Norbert Michelisz62 pt.

 

Újoncok Pontversenye:

1.Norbert Michelisz147 pt.

2.Fredy Barth130 pt.

3.Michel Nykjær129 pt.

 

Szerintem Norbi teljesítménye magáért beszél,ez az első éve itt,és "lassan"maradandót alkot.

HAJRÁ NORBI!!! ;)

Nem idetartozó hír,hogy a SEAR LEON Eurókupában versenyző Wéber Gábor már bajnok,és ha lehet hinni a Híreknek akkor jövőre ő is

a WTCC-ben folytatja.

Hajrá Srácok.

Jah egy kérdés:HOVA TÜNT BAUMGARTNER?????? :lol::P A KIS KÖT*ÖG :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uhhh látom jól el van hagyatva ez a topik!!

Most hétvégén rendezik a WTCC idei utolsó versenyét Macau-ban.

Íme az időpontok!!!

Qualifying Q2: Szombat 02:00-02:15

Race 1:Vasárnap 04:50-05:15

Race 2:Vasárnap 06:10-06:35

Hajrá Norbi! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

A WTCC 2012-es versenynaptára:

 

Március 11 Monza, Olaszország

Április 1 Valencia, Spanyolország

Április 15 Donington Park, Anglia

Április 29 Salzburgring, Ausztria

Május 6 Budapest, Magyarország

Június 10 Porto, Portugália

Június 20 Marrakesh, Marokkó

Július 22 Curitiba, Brazília

Szeptember 23 Sonoma, USA

Október 21 Suzuka, Japan

November 4 Sanghaj, Kína

November 18 Makaó

 

Május első hétvégéjére meg is van a program! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Michelisz Norbi megnyerte a 2. versenyt, hatalmas gratuláció neki és a csapatnak és ne feledkezzünk meg Wéber Gabiról, akinek ismét nem volt szerencséje, de simán hozta a Chevik tempóját ! :)

Hajrá Zengő Motorsport !

 

image-CF1C_4FA78F5B.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Túraautó-vb: Michelisz karrierje legjobb hétvégéjét zárta

 

Michelisz Norbert karrierje legsikeresebb hétvégéjét zárta a túraautó-világbajnokságban: a magyar pilóta a sonomai nagydíj első versenyén harmadik lett, a másodikon pedig már egyet feljebb léphetett a dobogón, azaz második lett.

 

Michelisz tehát kiváló hétvégét – karrierje legjobbját – zárt Sonomában, az első futamon harmadik, a másodikon pedig második lett, így összesen 33 pontot szerzett.

 

1. FUTAM

1. Yvan Muller Chevroulet 23:34.369

2. Robert Huff Chevrolet +0.564

3. Michelisz Norbert BMW +5.444

4. Gabriele Tarquini SEAT +8.847

5. Alex MacDowall Chevrolet +11.803

 

 

2. FUTAM

1. Robert Huff Chevrolet 29:19.176

2. Michelisz Norbert BMW +0.320

3. Gabriele Tarquini SEAT +1.199

4. Alain Menu Chevrolet +3.718

5. Tom Coronel BMW +7.571

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Mivel a WTCC, mint FIA Világbajnokság megszűnt, pontosabban összeolvadt a TCR sorozattal, ezáltal megalakult a WTCR nevű sorozat, ami már nem hivatalos világbajnokság, de rengeteg gyártó részt vesz benne, ezért új fórumrészt nyitottam, ezt pedig lezárom, mint ahogy a szériát is lezártnak tekinthetjük.

 

WTCC-returns-to-Macau.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...