Jump to content
PirateClub.hu

Feltalálták a nevetés mértékegységét


szikla22
 Share

Recommended Posts

 

"aH" néven új mértékegységet vezetett be egy japán professzor. Kimura Jodzsi úgy véli, hogy a nevetés olyan "fegyver", amely nagy mennyiségben véget vethet a világ háborúinak. Csakhogy eddig nem volt olyan mértékegység, amellyel meg lehetett volna határozni, hogy mennyi a "nagy mennyiség".

 

"Azt vettük észre, hogy a gyerekek, akik sokkal szabadabban nevetnek, másodpercenként 10 aH-t adnak ki. Ez kétszerese annak, amennyit a felnőttek" - mondta az oszakai Kansai egyetem professzora. Kimura Jodzsi szerint a felnőttek idővel elfelejtik, mi az a nevetés, mert mindig végiggondolják, hogy az adott helyzetben illendő-e nevetni.

 

"A nevetés olyan, mint a számítógépen az újraindító gomb. A szabad nevetés az emberi evolúció fontos része" - vélekedett a professzor, aki mélyen hisz abban, hogy a "háború évszázadát a nevetés évszázada" követi majd.

 

A nevetés mérésénél Kimura a kísérleti alany rekeszizmához, illetve testének más részeihez érzékelőket helyez a bőrre, és az izmok mozgását figyeli. Elmélete szerint az agyban észlelt humor azonnal megjelenik a rekeszizmok mozgásában. Ennek, illetve a test más részeinek figyelésével megállapítható, hogy az alany csak tetteti-e a jókedvet, vagy valóban jóízűen nevet.

 

Az ázsiai szigetország komikusai központjának tekintett Oszakában dolgozó Kimura-professzor most egy mobiltelefon méretű nevetésmérő készülék kifejlesztésén dolgozik, amelyet szerinte az egészségügy és a szórakoztatóipar is jól tudna használni.

 

Forrás: AFP, Független Hírügynökség

Link to comment
Share on other sites

én eddig azt hittem,h a nevetés mértékegysége a lol/röhögés :)

 

amugy én is sokat szoktam röhögni föleg a kabarékon

Link to comment
Share on other sites

mostanában én is sokat nevetek... :)

 

a jó kabarékon meg főleg... :)

 

 

A Darth Véder az orvosnál hallotad?Azon könnyesre röhögöm magam mindig ;)

Norbi: én is vidám ember vagyok,pedig sokszor az ellenkezöjét lehet kiolvasni rolam ;)

 

Polip:egyáltalán nem hülyeség ez! A japánok tesznek a legtöbbet azért,h az utodainknak sokkal könnyebb legyen!Lehet,h 10 év mulva már gyogyitani tudják az összes rákot!S a nevetés a legjobb gyógyir mindenre!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...