Jump to content
PirateClub.hu

8 legtitokzatosabb betegség bolygónkon


Richard90
 Share

Recommended Posts

A pigmenthiány az, hogy fehér foltok vannak a testeden nem?

 

És azok születésedtől kezdve vagy most jöttek ki rajtad? és terjednek...?

 

Serdülőkorban jöttek ki :). Amúgy igen, az amikor kis foltokban elmegy a bőr színe. Terjedhet, de akár vissza is húzódhat. Amúgy most, hogy ezt leírtam eszembe jutott, hogy ha a testem a tér és az azon lévő pigment hiányos foltokat univerzumoknak tekintjük (melyek születhetnek illetve eltűnhetnek) akkor az egy új támpontot ad néhány elméletnek. Megyek és megfigyelem a foltjaimat :D. Viccet félretéve ez főleg nőknél okoz lelki traumát. Engem annyira nem érdekel. Tudom, hogy jónéhányan nem képesek ezt jól kezelni, de ezzel nem tisztem foglalkozni. Illetőleg a "Hibák az oktatásban" topikba is beleillene, miért nincsen "hogyan ítéljük meg a másságot" óra :). Megfigyeléseim szerint igenis jól jönne. Elképzelésem a pigmenthiányról nem tudom, hogy egyedi feltevés e, vagy egyáltalán működhet e. Majd tüzetesebben megvizsgálom az albinizmust, lehet e köze hozzá.

 

Anyám napoztatni akarta régen. Ez egyébként veszélyes, ugyanis nagy a bőr-rák kialakulásának veszélye. Megfigyeltem, hogy a bőr is érzékenyebb mint más embereké (az egész test felületen), mivel azonban nem találkoztam más Vitiligos beteggel, ezt sem tudom alátámasztani. A családban a férfiak haja kezdetben szőke volt, majd egészen befeketedett. Ez 3 esetben igaz volt, faterral együtt. Nos nálam ez nem figyelhető meg. Nem sötétedett be teljesen. Persze ennek lehetnek más "normális" genetikai okai is, azonban olvasmányaim alapján nem tartom lehetetlennek ezt sem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...