Jump to content
PirateClub.hu

Számítógép Abit IS7E2,Intel Celeron D 320


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Helóka !

 

Itt egy kis segítség, mit hová kell helyezni, ha útban van valami távolítsd el.

 

 

Pin Assignment

1

Audio Mic.

2

Ground

3

Audio Mic. Bias

4

VCC

5

Speaker Out Right Channel

6

Speaker Out Right Channel Return

7

X

8

NC

9

Speaker Out Left Channel

10

Speaker Out Left Channel Return

 

A csatlakozó kiosztása:

 

2 4 6 8 10

 

1 3 5 7 9

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Kétmagos alaplap nincs, maximum kétmagos processzort támogatók. Manapság szinte mind az. 20-ért már egész jókat lehet kapni.

Merevlemezbe inkább Western Digital (vagy esetleg Seagate). Igazából egyik merevlemez típus se rossz, mindegyiknek vannak hátrányai és előnyei (amiket most hirtelen nem tudok :)).

Link to comment
Share on other sites

hát úgy értettem hogy 2 procis alaplap na mind1

akko jó lessz nekem a samsung winyó is :D

amit legelősször állítottatok össze nekem listát azt át tudnátok szerkeszteni hogy kb 2 gb ram legyen meg kétmagos processzort támogató alaplap is legyen benne meg akko sztem proci se ártana

Link to comment
Share on other sites

na van újabb anyagi támogatás úgyhogy már meg lehet közelíteni a 100 ezret!

sajna így le kellett mondanom a telefonról de remélem akkor ballagásra meglessz.

 

ja és 2 videókártyát lehet bele rakni nem?

mert én most úgy gondoltam hogy belerakni 1 512 videókártyát és azzal már egy jó darabig kihúzom

Link to comment
Share on other sites

Alaplap: ASUS M2N (15k)

Processzor: AMD Athlon 64 X2 4200+ AM2 Box (17k)

Memória: 2x1GB Geil Ultra Kit 800MHz DDR2 (13k)

Videokártya: Inno3D GeForce 8600GT 256MB DDR3 (21k)

Merevlemez: Samsung 200GB 7200rpm 8MB SATA2 (12k) <---- ha kell egyáltalán

Táp: Chieftec GPS-450AA (11k)

Ház: ??? (10-15k)

 

Nem tudom hogy DVD-író kell-e, ha igen, át lesz alakítva a rendszer :D

Ja, és ebbe az alaplapba nem lehet 2 VGA-t tenni. De ha lehetne is hülyeség volna, 2 VGA-nak csak felső kategóriában van értelme.

Link to comment
Share on other sites

ház az már nem kell az már van (és szépen lassan mindent bekötök ami kell :D )

dvd író az van sztem az se kell

videókártya viszont akkor jó lenne eggy 512mb-s

merevlemezt azt már néztem 360gb az is elég lessz eggy jó pár évig :D egyébként azért kell ekkora tárhelyű mert most van 1 80gb-s de viszont ez nekem annyira kevés mint a sz@r

egyébként dvd író az mind1 hogy mien van benne?

 

 

ja és dadus mien átalakító kéne hogy tuti ne legyen baja a gépnek a colorsit táptól?

Link to comment
Share on other sites

"ja és dadus mien átalakító kéne hogy tuti ne legyen baja a gépnek a colorsit táptól?"

 

Nem átalakító kell neked, hanem normális táp. pl FSP

-----

 

"miért nincs értelme 512 videókártyának ?"

 

Mert egy gyenge kártya egyszerűn nem tud "meghajtani" annyi memóriát. 512 MB memória 8600GT-n tök fölösleges, mert nem lesz gyorsabb a játék tőle.

Link to comment
Share on other sites

miért nincs értelme 512 videókártyának ?

Mire eljutna a oda, hogy kihasználja, addigra elfogy a mag (és a VGA többi része). Ahhoz hogy ki tudja használni, a magnak (és még pár dolognak, amibe most ne menjünk bele) egy súlycsoportba kéne lennie vele. Mint tudjuk az 512 mega videomemória nagyon jónak mondható, szemben a középkategóriás belsővel (pl. stream processzor, különbözó shaderek stb.).

 

Remélem érthető :)

Link to comment
Share on other sites

Hali Dori162 !

 

Nem tudom, hogy milyen a 300W-os tápod, de ha az is gyenge minőségű és nem veszel másik tápot, akkor vélhetőleg !? jobb, ha nagyobbat használod, kivéve, ha az annyira gagyi. Általában az elsődleges gond az szokott lenni, hogy az alap táp csatlakozó nem passzol, az egyik verzióban 20 érintkezős, a másikban 24, ez áthidalható egy konverterrel, amit már írtam, de ez nem javítja fel a tápegységed paramétereit, azaz ha gagyi a táp, az is marad. További gondok lehetnek az IDE-s ill. SATA-s táp csatik, ill. a Floppy tápcsati hiánya, de ezek is leküzdhető akadályok. A legfőbb gond azért inkább az , hogy a PC megbízható és megfelelő tartalékkal rendelkező táppal legyen ellátva, ezért jobb ha veszel egy legalább 450-460 W-os minőségi tápot, amellyel egy pár évig kihúzhatod szerencsés esetben.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

dadus te mindig kicsit hosszan (ami nem baj) de viszont nagyon érthetően megmagyarázod a dolgokat úgyhogy ezt nagyon szépen köszönöm neked.

na jó mindenkinek köszönöm azért :D

 

hát szerintem akkor ezt a configot kezdjük az elejénél minthogyha most indítottam volta ezt a témát

na és akkor a rászánt összeg mostmár 100 ezer (pár ezer ft val túl lehet lépni)

és akkor ebből kéne nekem 1 jó konfig

Link to comment
Share on other sites

Mire eljutna a oda, hogy kihasználja, addigra elfogy a mag (és a VGA többi része). Ahhoz hogy ki tudja használni, a magnak (és még pár dolognak, amibe most ne menjünk bele) egy súlycsoportba kéne lennie vele. Mint tudjuk az 512 mega videomemória nagyon jónak mondható, szemben a középkategóriás belsővel (pl. stream processzor, különbözó shaderek stb.).

 

Remélem érthető :)

 

Van Geforce 8500GT 1GB-os memóriával.

Ez aztán a pazarlás.

 

http://www.inno3d.com/products/graphic_card/gf8/8500gt.htm

Link to comment
Share on other sites

én inkább most elintézek mindent a géppel hogy sokáig ne kelljen rá költeni

úgyhogy inkább most megveszek ien jobb alaplapot meg procit meg mindent

 

ja és a 100 ezerből mien konfigot lehet összehozni?

mert még az első oldalon azt írták hogy legalább annyi kéne

Link to comment
Share on other sites

Szia Dori !

 

Én a következőt javaslom:

 

Processzor: Intel Core 2 Duo E4500 / esetleg E4400, ha kapsz / kb. 27000FT

Alaplap: Gigabyte GA-P31-DS3L kb. 18000Ft

Memória: A-Data DDR2 800+ Extreme Edition Kit 2 x 1Gb kb 13000Ft

Táp: valamilyen márkás, a többiek már írtak példákat kb. 10000 - 15000Ft

HDD: válaszd ki magad /méret, típus/ , lehetőleg nagy cache-el ???

VGA: Gainward 8600 GT GS GLH kb. 28000Ft

 

Hát ez 100ezer Ft felett lesz valamivel, de ennél alább ne add.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi tkrisz !

 

Valójában meg van kötve dori keze a rendelkezésreálló pénzkeret miatt. Én is úgy gondolom, hogy jobb lenne egy HD 3850-es, de árban a kettő között nem 1-2 ezer Ft a különbség. Természetesen az általam javasolt VGA is biztosan beszerezhető olcsóbban, de én jobban szeretek úgy vásárolni, hogy megnézem, megfogom az árút, tudom hová kell visszavinni, ha baj van vele, azaz személyes kapcsolatba tudok kerülni az eladóval. Természetesen így egy pár ezressel drágább a cucc, mintha Web-es boltban venném, de én attól ódzkodok. Ja, mégvalami, én nem Budapesten lakom, ahol minden sarkon van egy számtech bolt. Ez egy szolnoki VGA ár volt.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

speciel MSI-re gondoltam (de később nézem, ez 22k)..., de van Xpertvision is... (17,4k)

 

a zotac (21k) se rossz vétel..., mind1, a 28k sok, még akkor is ha tuningolt..., nem kell sok ész, és te is be tudod arra az órajelre lőni

 

amúgy lehet vállogatni:

http://www.argep.hu/main.asp?suche=8600gt&sort=preis

 

 

Módosította Silverr
Tilos a direkt link,code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...