Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Üdv!

 

Úgy látom történt egy-két dolog amíg nem voltam itthon, jobb lesz, ha visszaolvasgatom itt a hsz.-eket, meg utána is kell még néznem a lejátszott felkészülési meccsek eredményeinek, mert nem mindegyikről értesültem a távollétem alatt. Ha jól látom az utolsó ázsiai meccsről még nem esett szó; nem akármilyen parádét rendezett a csapat: 8-2-re verték meg a Hangcsu Greentown-t. :happy: Remélem azért a meccsek többségét még meg tudom nézni Sportklubon az MUTV keretein belül. Azt hiszem el is kezdem a "pótolgatást". :)

 

Hangcsu Greentown 2-8 Manchester United (Huang Lung 78., Otto 90., illetve Owen 24., 40., Berbatov 30., Tosic 31., Nani 49., Giggs 61., 70., 87.)

 

A csapat szerdán az Audi Cup keretein belül lép pályára a Boca Juniors ellen, aztán vagy a Milan-al, vagy a Bayern-el játszik a döntőben, vagy a bronzmeccsen. Örülnék, ha összejönne egy Manchester - Milan döntő. :rolleyes:

 

3829.jpgManchester United - Boca Juniors768.jpg (Audi Cup felkészülési torna) - 2009. július 29., szerda, 18:25 (Élő közvetítés: Digisport)

 

Ha valaki meg akarja nézni a csapat eddigi felkészülési meccseit (mert gondolom ezeket fogják adni), ma 17:00-kor és szerdán 10:30-kor MUTV a Sportklubon.

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

anderson és valencia debut góljaival nyertünk 2-1-re. Ez a csapat sokkal jobb mint vártam, Gibson, Anderson, Nani és még Owen is rettentő sokat fejlődött tavalyhoz képest, lehet hogy a régi manchesteriek kicsit felszabadultabbak (terület szempontjából...is) a pályán? Mindenesetre nagyon nagy bizakodásra ad okot ez a pár meccs, és sokan úgy gondolhatják hogy ronaldo távozásával sokat gyengültünk, de szerintem abszolút mi vagyunk a favoritok a jövő évi PL-re.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek veled abel13, nagyon rendben van ez a csapat, a játékra azt hiszem semmilyen szempontból sem lehet panasz, Ronaldo hiányát egyáltalán nem érezni. Sőt, megkockáztatom, talán még jobb is ez a csapat, mint mondjuk az előző évi. Bár ezek "csak" felkészülési meccsek, az igazi mérvadó majd a hamarosan kezdődő bajnokság, illetve az előtte megrendezett Chelsea elleni Community Shield-meccs lesz. De azért több mint bíztató, amit az ázsiai turnén és most az Audi-kupán láthatunk... ;)

 

Valencia-t még kiemelném, nagyon örülök, hogy győztes góllal debütált, főleg mert ahogy a kommentátor is mondta, nem a góllövés a legfőbb erénye; de egyébként is jól játszott, amíg a pályán volt.

 

Az Audi-kupa döntőjét is csak felvételről nézhetjük meg, mivel a Manchester meccse ezúttal a Bp. Honvéd Európa-liga fellépésével esik egy időbe.

 

Bayern München - Manchester United (Audi-kupa, döntő) - 2009. július 30., csütörtök, 20:30 (Élő közvetítés: Nincs, közvetítés felvételről a Digisporton, 22:45-től)

 

Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze a Manchester - Milan döntő, a két kedvenc csapatommal, bár erről inkább utóbbi tehet, na meg persze a Bayern, de most majd az MU bosszút áll a milánóiakon :) , nem mellesleg pedig a '99-es BL-döntő "visszavágója" következik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Ne má h a digisport adja a felkészülési meccseket :o most váltottunk nem rég digiről kábelre a net miatt <_<

 

Na és úgy látszik bejön az amire számítottam a fiatalok... Nanitól sokat várok Valencia ha nem is helyettesítheti Ronniet góllövésben de 1 igazi gólpasszokat osztogató szélső lehet belőle Anderson meg Anderson eddig remekül helyettesítette Hargreavest védekezőbb és labdaszerző feladatokban, de ha Hargreaves visszatér ő is visszatérhet eredeti posztjára és akkor remek lesz ő a csatársorunk mögött mint irányító ;)

Link to comment
Share on other sites

Hargreaves visszatérése állítólag tovább halasztódik, Anderson előtt itt a nagy lehetőség, hogy beverekedje magát a csapatba. Egyébként is, igaz, hogy a médiában nem kap túl nagy hangot, de szerintem eléggé szembetűnő a fejlődése, meg lehet nézni például a Porto elleni BL-negyeddöntő visszavágóján nyújtott teljesítményét és hogy azóta miket művel a pályán. Jó úton halad, annyi biztos. ;)

 

Ha már Hargreaves sérülése szóba került:

Továbbra sem lehet tudni, hogy mikor térhet vissza a Manchester United csapatába Owen Hargreaves, aki 2008 szeptembere óta nem lépett pályára tétmérkőzésen, és jó ideje térdsérüléssel bajlódik.

 

Hargreaves újbóli pályára lépését illetően már több időpontot is megjelöltek, ám egyelőre csak az tűnik biztosnak, hogy szeptemberig nem rúghat labdába a játékos.

 

„Hargreaves nem fog játszani a tornán – jelentette ki a ma kezdődő Audi-kupa előtt Alex Ferguson menedzser. – Korábban reménykedtünk, hogy Münchenben már csatlakozhat hozzánk, ám továbbra is a rehabilitációs programot végzi. Nagy operációt hajtottak végre a térdeiben, úgyhogy nem kapkodunk. Még elég fiatal ahhoz, hogy visszatérjen, ha teljesen egészséges, de ezt nem siettethetjük.”

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó ez a csapat, nem gondoltam volna, hogy Ronaldo távozása után is ennyire rendbe lesz a csapatjátékunk, de hát pozitív csalódás ért.

Anderson-t meg sokan leírtátok tavaly, hogy nem igazán megy neki a játék, hát most megmutatta, hogy egy remek játékos és csak idő kell neki a fejlődéshez.

Neten valahol meglehet nézni az esti meccset?

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó ez a csapat, nem gondoltam volna, hogy Ronaldo távozása után is ennyire rendbe lesz a csapatjátékunk, de hát pozitív csalódás ért.

Emlékezhetünk, hogy tavaly ilyenkor, amikor Ronaldo a műtéte után lábadozott és nem állt a csapat rendelkezésére, mennyire nyögvenyelősen ment a játék, a bajnokság elején például csak egy döntetlent játszottunk hazai pályán a Newcastle ellen, a Portsmouth-t is nehezen vertük csak meg, de ennek is tudható be például a Zenit elleni vereség az Európai Szuperkupa-meccsen. Most sincs Ronaldo, ezúttal nem is lesz, de micsoda különbség van az akkori játékhoz képest (és most egy Tévez-el is kevesebbek vagyunk). Bár szerintem azért ez már részben betudható annak is, hogy már az előző szezon során is kezdett egyre kevésbé úgymond Ronaldo-centrikussá válni a csapat. De azért abban is biztosak lehetünk, hogy ebben Ferguson-nak sem kis érdemei vannak, dehát az ő zsenialitását nem érdemes ismét taglalni... ;)

 

Itt van mégegy oldal az online közvetítésekhez, én ezt szoktam használni (bár szezononként legfeljebb kétszer-háromszor szorulok rá :) ), itt is van jónéhány választási lehetőség (a linkek a meccs előtt jelennek majd meg):

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44049&part=sports

Link to comment
Share on other sites

Bayern München 0-0 Manchester United - Tizenegyesekkel: 7-6

 

Kikaptunk, illetve hát csak döntetlent játszottunk, és tizenegyesekkel veszítettük el az Audi-kupa döntőjét, mérgelődni és szomorkodni én sem fogok, hisz ez csak egy felkészülési torna volt, ahol nem is igazán az eredmény számított. Ilyenkor a szezon elején még nem vagyok úgymond 'szurkolásból a csúcson', de amikor Rensing védte Evra büntetőjét, majd Van der Sar is kifogta a következő Bayern-játékos tizenegyesét, az valami hasonló reakciót váltott ki belőlem, mint amikor Van der Sar a BL-döntőben vagy Foster a Ligakupa-döntőben büntetőt hárított :) (bár előbbi az azért egészen más volt, mert az az egy védés BL-győzelmet is jelentett egyben, és ami utána jött... :) ). Szóval ebből csak azt akarom kihozni, hogy az ilyen 'izgalmas' végjátékok ráhangolják (újrahangolják) az embert a közeledő szezonra. :) Ami a legfontosabb, hogy a csapat játéka az ázsiai turnén látottakhoz hasonlóan ezen a tornán is nagyon rendben volt, illetve még számomra a legnagyobb pozitívum emellett az, hogy Valencia győztes góllal debütált a csapatban.

 

Szerdán még játszunk egy felkészülési meccset a Valenciával, aztán a jövő hétvégén jön az első olyan találkozó, ahol már az eredmény is számít, a Chelsea elleni Community Shield-meccs. Nagy rangadóval kezdődik az igazi szezon, a kékek is elég nagy formában vannak Ancelotti irányítása alatt, már nagyon várom a meccset. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere elárulta, hogy az elmúlt szezonhoz képest taktikai változtatásokat tervez csapata játékában, amely elsősorban a támadójátékot érintheti.

 

"Az elmúlt idény különös volt Dimitar Berbatov számára, talán nem igazán használtuk őt megfelelően, de tudjuk, hogyan változtassunk ezen. Előrébb kell játszania a pályán, igazi középcsatárként – ecsetelte Ferguson klubja honlapjának. – Berbatov első szezonja bemelegítésnek volt jó, az új idényben akár a 20 gólt is elérheti."

Úgy legyen! :) Mondanom sem kell, jó lenne, ha végre igazi formában játszana, legalább úgy, mint a Tottenham-es éveiben. A felkészülési meccseken góljai már voltak, bár mezőnyben továbbra sem alkotott valami nagyot, reméljük, hogy azért javulni fog a formája. ;) Amire, pontosabban akire inkább kíváncsi vagyok, az Owen; az ő eddigi teljesítményét látva már erősen kétlem, hogy Ferguson holmi "beugrós-szerepet" szánna neki. ;) Azért az is érdekes kérdés, hogy vajon ő vagy Berbatov lesz az alapember Rooney mellett. :huh:

 

Szerk.: A bővebb cikk:

Ferguson taktikai változtatásokat tervez

 

Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere elárulta, hogy az elmúlt szezonhoz képest taktikai változtatásokat tervez csapata játékában, amely elsősorban a támadójátékot érintheti.

 

d00079A4646d27ade002d.jpg

 

"Az elmúlt idény különös volt Dimitar Berbatov számára, talán nem igazán használtuk őt megfelelően, de tudjuk, hogyan változtassunk ezen. Előrébb kell játszania a pályán, igazi középcsatárként – ecsetelte Ferguson klubja honlapjának. – Berbatov első szezonja bemelegítésnek volt jó, az új idényben akár a 20 gólt is elérheti."

 

"A csapat eddig mindig remekül megvalósította azt a taktikát, amit kitaláltunk, akár a 4–4–2-t alkalmaztuk, akár a három középpályás rendszert. Alkalmazkodóképesnek tartom a keretet, és Antonio Valencia érkezésével nem érzem azt, hogy mereven kell ragaszkodnunk a 4–4–2-höz, de ezt majd meglátjuk…" – mondta sejtelmesen a menedzser.

 

A Főnök különösen a csatároktól remél jelentős javulást, számszerűsítve Rooneytól és Owentől is tíz gól fölötti teljesítményt remél az évad során. „Wayne 18 találatra lehet képes, vagy akár még többre is. Ha Michael játszik legalább 25 meccset, szerintem minimum 15 gólt fog lőni” – számolgatott Ferguson.

 

Támadójátékban a középpályásaitól is többet vár a kétszeres BL-győztes szakember, mint mondta, ebben lehet fejlődni. „Ha visszatekintünk kicsit az időben, akkor Paul Scholes, Ryan Giggs vagy David Beckham mindig garantált legalább 10-10 gólt egy szezonra, kétségtelen, hogy a középpályások góljainak száma csökkent az elmúlt években, szóval ebben lehet előrébb lépni.”

 

"Ha már a góloknál tartunk, én Pak Dzsi Szungtól, Nanitól, Valenciától, sőt Danny Welbecktől és Federico Machedától is sokat várok, és néhányat majd a védelmünk is produkál" – tekintett optimistán a jövőbe Ferguson.

Link to comment
Share on other sites

Az üresjáratba akkor egy gyorshír/pletyka: A Daily MAil szerint a 19 éves török Sercan Yildrimet szeretnénk leigazolni, Fergie állítólag egy 3,5 millió fontos ajánlatot készül tenni

 

...

Paul Pogba, a 16 éves francia játékos aláírt a Manchester Unitedhez, de csak 2010-től fog csatlakozni

Link to comment
Share on other sites

3829.jpgManchester United - Valencia565.jpg (Barátságos mérkőzés) - 2009. augusztus 5., 20:00 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

Az utolsó felkészülési meccs, aztán a hétvégén megkezdődik a szezon a csapat számára. ;) Barátságos meccs, úgyhogy különösebb tétje nincs, de azért természetesen nyerjék csak meg a találkozót. :) A hétvégi Community Shield-meccs miatt Ferguson szerintem egész biztosan tartalékos összeállításban küldi majd pályára a csapatot szerdán, de legalább a fiataloknak meglesz a lehetőség. ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Változott a helyzet, a Valencia elleni barátságos meccset a Sportklub élőben közvetíti (szerda, 20:00)! ;) Ami pedig talán még jobb hír, hogy az első, Birmingham City elleni bajnokit az Eurosport2 fogja közvetíteni (augusztus 16., vasárnap, 14:30). :happy: A Premier League hazai közvetítési jogának fele ugyebár -személy szerint sajnos- a Digisporthoz került (a szerződés értelmében fordulónként két nagycsapat meccsét ők közvetíthetik), de a nyitófordulóban biztosan a megszokott 'környezetben' és minőségben nézhetjük a Manchester meccsét. ;)

Link to comment
Share on other sites

mint ahogy ha jól tudom Macheda, Welbeck és Gibson is kapott érmet utólag Fergietöl. Mert a szabály ugye úgy van, hogy minimum 10 PL meccsen kell pályára lépnie egy adott játékosnak, hogy a végén érmet kaphasson. És azért tegyük hozzá, hogy Macheda-nak igen igen sokat köszünhetünk:)

 

!!!Elnézést a dupla postér!!!

 

A holland portás nyolc hétre kidőlt - ManUtd.com

 

Edwin van der Sar kihagyja a következő szezon elejét, ugyanis a 38 esztendős portásnak meg kellett műteni egy törött úját és a bal kezét.

 

A holland hálóőr az Audi Kupa fináléjában a Bayern München ellen a tizenegyespárbajban Danijel Prancij lövését követően sérült meg.

 

A hír kicsit frusztráló lehet a Vörös Ördögök számára, hiszen a manchesteri védelem alapembere így egész szeptemberben nem léphet pályára.

 

A bajnoki rajtot megelőzően Fergusonnak még két mérkőzés áll rendelkezésére, hogy eldöntse az általa Anglia egy legjobbjának titulált Ben Foster avagy a lengyel Tomasz Kuszczak lesz-e az elkövetkező meccseken a kezdőcsapat kapusa.

 

Forrás: manutdfanatics.hu

 

Eljött a te időd Ben! B)

Link to comment
Share on other sites

Engem nagyon letaglózott a hír. :mellow:Foster jó kapus, de Van der Sar nélkül azért már bizonytalanabb az a hétvégi Community Shield-meccs, annak pedig főleg nem örülök, hogy a bajnokságban egész szeptemberben nem áll majd a csapat rendelkezésére. :unsure: Nem kell pánikba esni, a védelem nagyon rendben van, de azért ez mégiscsak egy fájó veszteség. :(

Link to comment
Share on other sites

ez igaz Vassa, viszont nem lenne hátrány ha Ben most megtudná mutatni, hogy nem kell kapus igazolással bajlódni ugyanis én Buffonon kivül nem szívesen adnám át másnak a kaput(hamár igazolni kell):) tény, hogy Fosternek voltak iszonyatos nagy bakijai, de én biztos vagyok benne, hogy megfogja oldani a rábízott feladatot, ezért is szurkolok most neki! lehet félre érthető voltam és arra akartam utalni, hogy utálom Edwint, de erről szó sincs!

Link to comment
Share on other sites

Nem is gondoltam ilyesmire :) , és természetesen azt is elismerem, hogy Foster jó kapus, a Ligakupa-döntőben nálam már maximálisan bizonyított; egyszerűen csak arról van szó, hogy azért Van der Sar felett nálam senki sem áll, lehet mögötte bármilyen tehetséges játékos, ő a "mindenható". :) Azért abban én is bízom, hogy Foster megfelelően tudja majd helyettesíteni erre az időre, az biztos, hogy a védelemnek most nagyon ott kell lennie. Bár az előző szezonban hallottam ill. olvastam olyanokat, hogy egyesek (vagy talán inkább sokak) szerint az előző szezonban elért kapott gól nélküli sorozat nem is annyira a kapusnak, mindinkább a hátvédsornak volt köszönhető (bár ezzel nem értek teljesen egyet, hisz a Blackburn ellen Ferguson pihentette Van der Sar-t, Kuszcsak állt a kapuban, és hopp, már kaptuk is a gólt - igaz ő meg nem Foster, aki szerintem azért jobb hálóőr), úgyhogy ha ezt vesszük alapul, akkor nem kell annyira aggódni ;) ... (és tudomásom szerint a védelemben sincs komolyabb hiányzó; Vidics boka(?)sérülése rendbejött, Ferdinand-al most nincs gond, Evra-val nem is szokott lenni, csak Brown és Neville hiányzik (bár ez korántsem biztos), de helyettük ott van O'Shea és Rafael)

Link to comment
Share on other sites

Manchester United 2-0 Valencia (Rooney 50., Cleverly 73.)

 

A helyzeteink alapján nyerhettünk volna nagyobb arányban is (igaz a Valenciának is megvoltak a maga lehetőségei), de úgy gondolom így sincs okunk a panaszra, a csapat játékát illetően azt kaptuk, amire vártunk. És az egyéni teljesítmények között is voltak kiemelkedő produkciók; itt elsősorban Valenciára gondolok, aki amellett, hogy végig nagyon jól játszott, adott egy gólpasszt és a második gólban is nagy érdemei vannak, illetve ott van még Kuszcsak, aki szerintem bizonyította, hogy rá is lehet számítani, elképzelhetőnek tartom, hogy Van der Sar hiányában nem is Foster, hanem a lengyel lesz az elsőszámú helyettes. :huh: A védelmünk ezúttal is remek volt (Ferdinandot külön ki lehet emelni, és Delaet pozitív meglepetéssel szolgált), nem is emlékszem nagyobb hibára, és ha még a tétmeccseken már Vidics is szerepet kap... ;) Jó úton van a csapat, minden esélyünk megvan rá, hogy a hétvégén rögtön egy trófea begyűjtésével kezdjük az évet! ;)

 

Szerk. 1:

Nemanja Vidics és Wes Brown nem lesz ott a Manchester Unitedben a Chelsea elleni, vasárnapi Community Shield-en, azaz az angol Szuperkupa-mérkőzésen.

 

Mindkét játékos sérüléssel bajlódik, éppen ezért kihagyták az MU Valencia elleni felkészülési mérkőzését, amelyet a „vörös ördögök” 2–0-ra nyertek meg.

 

Sir Alex Ferguson azonban reméli, hogy Vidics és Brown is harcra kész lesz augusztus 16-án, amikor a csapat megkezdi menetelését a Premier League 2009–2010-es szezonjában.

Van der Sar sérülése után újabb fájó kiesés(ek), remélem azért legalább Vidics ott lehet majd az első bajnokin.

 

Szerk. 2:

Korábban beszámoltunk róla, hogy a Manchester United labdarúgócsapata vádlisérülés miatt nem számíthat a szerb Nemanja Vidicsre a Chelsea elleni Szuperkua-meccsen. A legfrissebb hírek szerint a védő a Birmingham City elleni első bajnokit is kihagyja majd a jövő hétvégén.

A Birmingham City ellen talán nem is szorulunk rá annyira, mint a Chelsea ellen, de azért mindenképpen jó lett volna, ha a bajnokságban már pályára léphetene. Az első fordulót követően rögtön hétközi forduló lesz, ott sem valószínű a szereplése (a Burnley ellen játszunk), de a harmadik körben talán már bekapcsolódhat.

Link to comment
Share on other sites

3829.jpgManchester United - Chelsea3779.jpg (Community Shield) - 2009. augusztus 9., vasárnap, 15:30 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

Az utóbbi időben már megszokhattuk, hogy számunkra a hazai szuperkupa-meccsel kezdődik a szezon, ráadásul ezúttal még a Community Shield-trófeán túl is külön úgymond pikantériája van a találkozónak, hisz a Chelsea-vel játszunk. A nyár eleji helyzet alapján a legtöbben bizonyára azt mondták volna, hogy Ronaldo hiánya lesz a legfájóbb pont ezen a meccsen, de a felkészülési időszak során remekül teljesített a csapat, meg sem lehetett érezni a portugál hiányát (vele sem nagyon tudtunk volna ennél jobban játszani); a legnagyobb gond most az, hogy a védelemből hiányzik Vidics és Van der Sar is. :mellow: Kapusposzton Foster vagy Kuszcsak még azt mondom, megfelel, de a szerb valószínűsíthető helyettese, Evans miatt kicsit azért aggódom, nem tudom miként fog teljesíteni ilyen játékosok ellen. :huh: De az ilyesfajta egyéni hiányosságokat azért szerintem megfelelően ellensúlyozza a felkészülési meccsek alatt mutatott csapatjáték. ;) Nem egyértelmű az sem, hogy a Chelsea-től mit lehet várni, ki tudja, hogy Ancelotti irányítása alatt mit tud majd a csapat, bár az amerikai felkészülési tornán ők is eléggé rendben voltak. Könnyű meccs biztosan nem lesz, de minden esélyünk megvan arra, hogy sorozatban harmadszor is megnyerjük a trófeát! ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

az angol lapok biztosra mondják Fostert; szerintem egyik csapat sem fog vérre menni (ahogy azt láttuk az előző években is) de tény juó lenne kupával indítani a szezont. Pár érdekesség wikiről:

 

* A legsikeresebb csapatok a szuperkupa történetében a Manchester United (13 egyenes győzelem, 4 megosztott), az Arsenal (11 azonnali győzelem, 1 megosztott), a Liverpool (10 azonnali győzelem, 5 megosztott) és az Everton (8 azonnali győzelem, 1 megosztott).

 

* Az Everton tartja a legtöbb egymás utáni győzelem rekordját (4, 1984-1987), az 1986-os cím megosztott a Liverpoollal. A Manchester United a legtöbb egymás utáni vereség rekordtartója (4, 1998-2001). Ebben az időszakban a Manchester United az egymás utáni mérkőzések rekordját is birtokolta (6, 1996-2001), amikből 2-t megnyertek.

 

* A kiírás legsikeresebb játékosa Ryan Giggs 7 azonnali győzelemmel (1993, 1994, 1996, 1997, 2003, 2007, 2008 a Manchester Uniteddel). Ray Clemence 6 győzelemmel a második helyen áll; ebből 4 azonnali győzelem (1974, 1976, 1979, 1980 a Liverpoollal) és 2 megosztott (1977 a Liverpoollal és 1981 a Tottenham Hotspurrel)

 

* Ryan Giggs a legtöbb Community Shield-mérkőzést játszó játékos: 12 találkozón játszott eddig.

 

* A legtöbb gólos mérkőzés a Manchester United 8–4-es győzelme volt a Swindon Town ellen 1911-ben.

 

* A Tottenham kapusa, Pat Jennings gólt szerzett a Manchester United ellen az 1967-es Charity Shielden.

 

* A Leicester City és a Brighton & Hove Albion az egyedüli klub, akik csak Szuperkupát nyertek meg, és előtte nem nyertek FA-kupát vagy a bajnokságot; a Leicester másodosztályú bajnokként, a Brighton a Southern League bajnokaként nyert.

 

Link to comment
Share on other sites

3829.jpgManchester United - Chelsea3779.jpg (Community Shield) - 2009. augusztus 9., vasárnap, 15:30 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

Az utóbbi időben már megszokhattuk, hogy számunkra a hazai szuperkupa-meccsel kezdődik a szezon, ráadásul ezúttal még a Community Shield-trófeán túl is külön úgymond pikantériája van a találkozónak, hisz a Chelsea-vel játszunk. A nyár eleji helyzet alapján a legtöbben bizonyára azt mondták volna, hogy Ronaldo hiánya lesz a legfájóbb pont ezen a meccsen, de a felkészülési időszak során remekül teljesített a csapat, meg sem lehetett érezni a portugál hiányát (vele sem nagyon tudtunk volna ennél jobban játszani); a legnagyobb gond most az, hogy a védelemből hiányzik Vidics és Van der Sar is. :mellow: Kapusposzton Foster vagy Kuszcsak még azt mondom, megfelel, de a szerb valószínűsíthető helyettese, Evans miatt kicsit azért aggódom, nem tudom miként fog teljesíteni ilyen játékosok ellen. :huh: De az ilyesfajta egyéni hiányosságokat azért szerintem megfelelően ellensúlyozza a felkészülési meccsek alatt mutatott csapatjáték. ;) Nem egyértelmű az sem, hogy a Chelsea-től mit lehet várni, ki tudja, hogy Ancelotti irányítása alatt mit tud majd a csapat, bár az amerikai felkészülési tornán ők is eléggé rendben voltak. Könnyű meccs biztosan nem lesz, de minden esélyünk megvan arra, hogy sorozatban harmadszor is megnyerjük a trófeát! ;)Glory, Glory Man. United!

 

 

Remélem nem gond, hogy ide írok, csak itt volt éppen a meccsel kapcsolatban érdemi kommentár.

 

Mondogathattákák már az MU szurkolók, hogy ugyan, igazán nem is érezhető C. Ronaldo hiánya, de azt hiszem, hogy élesben, vagy relatíve élesben most fog eldőlni, hogy mennyire valós is a kép. Azért 'relatíve', mert ez még szezonkezdet, s ha hatalmas űr is tátong ott elől, akkor még betömhető valamelyest a szezon alatt.

 

Owen-re kíváncsi vagyok, igazi sportember, megérdemlné, h. felálljon abból, amilyen pontra került. Ferguson-t lehet szapulni, sokan nem szeretik a személyiségét - így vagyok ezzel én is. De ami elvitathatatlan - nem csak edzőként jó, de egyfajta csúcsteljesítményre ösztökélő 'pedagógusként' is.

 

 

Ami a Chelsea-t illeti, Ancelotti-val valami igazán nagy dologra lehetnek képesek, s remélem ő marad is a bajnokság végéig, vagy vagy még tovább is, ilyen szintű edzővel komoly esélyük lehet az Angol bajnokság megnyerésére, s remélem a BL döntőben a Real-lal, vagy az Inter-rel ütközhetnek meg. :)

 

Hajrá Chelsea! ;):P

Link to comment
Share on other sites

Ronaldo hiánya szerintem élesben sem fog jobban meglátszódni, mint a felkészülési meccseken, ennek a legfőbb oka pedig szerintem az, hogy az előző szezonban már korántsem 'csak' körülötte forgott minden, nagymértékben függetlenedtek tőle, és ez a folyamat tart továbbra is (vagy talán már be is fejeződött :huh: ). A kettővel ezelőtti szezonban, amikor az idényben összesen 42 gólt szerzett, stb. minden csak róla szólt, az előző szezonban viszont már ha úgy adódott, remekül megvolt nélküle is a csapat. Egy ilyen játékos nyomait persze nem lehet egyik pillanatról a másikra eltörölni, de én úgy gondolom, hogy nem fog minket olyan mértékben hátráltatni az ő hiánya; a Manchester-től ugyanolyan teljesítmény várható, mint az előző szezonokban. ;)

 

A Chelsea-t illetően egyetértek Ferguson-nal, miszerint a londoniak lesznek a fő riválisok a bajnoki címért folyó versenyfutásban, de Ancelotti engem valahogy egy az egyben a Scolari-korszakra emlékeztet: odavisznek egy sztáredzőt, a nyári erősítések hasonló mértékűek, kezdetben megy a csapatnak, stb.; de nekem például a Milan legutóbbi két éve valahogy azt sugallja, hogy Ancelotti Londonban nem fogja beváltani azt, amit tőle várnak. Minden tiszteletem (és hálám) az övé, a Milan-al nyert két BL-trófea és minden egyéb miatt, de talán túlzottan is nagynak tartják ahhoz képest, mint amilyen valójában... :huh: De ezekre majd az idő és a bajnokságban (illetve a kupasorozatokban) elért eredmények adnak csak választ.

Link to comment
Share on other sites

nyilvánvalóan sokkal jobban a Ronaldo-nélküliség a Barcelona elleni BL-elődöntőben, mint a Szöuli Vasutasok elleni 10-2-es haknimeccsen; az hogy már most a szezon első "komolyabb" meccsén eldől-e mit tud a MU Ronaldo nélkül azt kétlem, a MAdridnál sem az első két bajnokin fog eldőlni hogy sikeres volt-e a sok változtatás.

Nagyon sok a fiatal, nagyon sok a technikás gyors szélső, szerencsére a csatáraink elég "vegyesek" ami jót tesz a rotálásnál, de mivel nincsen igazi irányító típusú futballista (Messi, Kaka) szerintem egy kifejzetten gyors játékra fogunk beállni a középpálya széthúzásával. Talán a Ronaldonál is fontosabb kérdés, hogy Giggs és Scholes mennyire bírja az idei tempót mert ha látszik rajtuk hogy ez nekik túl gyors vagy kicsit sérültek az visszahathat a csapat játékára. Ferguson egyedül kevés ahhoz hogy egybe tartsa ezt a csapatot, kellenek az ilyen nagy öregek mint Scholsey, Giggsy és most (bevallottan ezért IS igazolt) Owen.

A Chelseavel kapcsolatban úgy gondolom, hogy Abramovics a megérkezése óta a BL trófeára áhítozik; Ancelottit szerintem nyugodtan hívhatjuk BL-specialistának (mint tudjuk ez legrtöbbször a Milan bajnoki címébe került) így nem is lehet más céljük mint a Bajnokok Ligája, hogy most ez kihat-e vagy sem a Premier League-s szereplésükre azt nem tudom. Szinte biztos hogy idén elveszítik az angol csapatok a dominanciát nemzetközi kupákban, hiszen mind a négy csapat gyengült (talán a Chelsea az egyedüli aki nem, de ott "edzőváltás" volt) de ezzel együtt meg egy nagyon izgalmas bajnokság lehet idén és persze egyáltálán nem kizárt hogy a nagy 3-asból valamelyik meglepetést fog okozni a BL-ben.

 

Mivel idén még hosszabb a pad mint tavaly volt, nagyon remélem hogy az angol kupák nagyrészét megszerezzük. A BL idén egyáltálán nem fontos, én simán beáldoznám a 4 közé jutást ha triplázhatunk otthon.

 

Hajrá United!

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy még nem lehet teljesen tisztán látni, hogy egész pontosan mennyire és milyen tekintetben lesz érezhető Ronaldo hiánya, de a felkészülési időszakban elért eredmények és főként a csapat játéka azért több mint bíztatóak. ;)

 

Az biztos, hogy az angol dominancia most már nem lesz annyira erőteljes, de azért az, hogy valamelyik angol csapat esetleges BL-győzelme a meglepetés-kategóriába tartozna, na ez azért nem kis túlzás... :huh: Hiába az a bizonyos gyengülés, a legnagyobb esélyesek szűk elitjében még mindhárom együttes ott van, mellettük még a Barca, és az majd még elválik, hogy a Real csatlakozik-e hozzájuk.

 

Határozottan ellenzem azt is, hogy a BL egyáltalán nem lesz fontos. Már leírtam korábban is, biztos vagyok benne, hogy Ferguson és a csapat is ugyanúgy tekint majd erre a sorozatra, mint az előző években, és szerintem most is elő fog fordulni, hogy adott esetben a BL-t a bajnokság elé helyezik (például bajnoki meccseken a BL-re tartalékolnak játékosokat). Mindemellett én is úgy gondolom, hogy idén a bajnokság valamivel fontosabb, mint a nemzetközi szereplés; eljött az ideje, hogy bajnoki címek tekintetében a Manchester legyen az egyeduralkodó Angliában.

 

De először még nyerjük meg vasárnap a Community Shield-et. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...