Jump to content
PirateClub.hu

Orchidea kiállítás


Szipi
 Share

Recommended Posts

Orchideák ünnepe!

 

A magyar orhidea társaság ünnepének kellene nevezni az 50. jubileumi kiállítást, amely a városligetben a magyar mezőgazdasági múzeumban volt látható! nagy durranásra számíthatott az, aki ellátogatott a vásárral, szaktanácsadással, és filmvetítéssel is tarkított botanikus tárlatra. a 4 napos rendezvény igazi fesztivál volt. dél-amerika dzsungeleibe hívták el a látogatókat. a múzeumba erre a néhány napra esőerdőt rendeztek be, hogy a közönség eredeti környezetben csodálhassa meg ezeket a növényeket, melyek hihetetlen alkalmazkodó-képességükkel, figyelemre méltó életmódjukkal a mai napig csodálattal töltik el a velük foglalkozókat! a föld valamennyi kontinensén, változatos élőhelyeken, a sivatagokat és a sarkokat leszámítva mindenhol élnek orchideák, itt és most több hazai botanikus kert lakói mellett osztrák, szlovén és német fajokkal találkozhattunk!!!!

gyerekek! én nem szeretem az orchideákat, de ettől függetlenül elmentem megnézni ezt a rendkívüli kiállítást, és gyönyörű volt. készítettem is képeket a telómmal, gyönyörködjetek benne. szipi :rolleyes:B)

 

 

slilaorchideayi4.jpg

 

pinkorchideafi3.jpg

 

lilaorchideaba8.jpg

 

fehrorchideaio1.jpg

Link to comment
Share on other sites

nagyon szeretem a virágkiállításokat. amelyikre tudok, elmegyek, sőt néha növényt is szoktam másoknak venni ajándékba. nyugodtan berakhatsz képeket. amúgy kecelen konkrétan mikor van kiállítás? :blink:

Link to comment
Share on other sites

szia kedves exile! a kaktuszokat én is imádom! és elárulom, hogy ezen a kiállításon sok szép, és rendkívüli kinézetű is volt. le is esett az állam. :o:rolleyes:B) szipi

 

 

Link to comment
Share on other sites

tudjátok mi volt a lefurább számomra??? írtó drága növények ezek, volt is belőle külön vásár is, és úgy vitték mint a cukrot, mintha nem lenne egy összeg. :o:blink::unsure: szipi

Link to comment
Share on other sites

exile! őket is imádom, és annak a kiállítása is ebben a vajdahunyadvárában szokott lenni. én mindig megnézem, imádom, de nem mernék tartani, mert speciális gondozást, és körülményeket igényelnek. :rolleyes:B) szipi

Link to comment
Share on other sites

hátt az tényleg nem számít annak. én úgy tudom, hogy üvegkalitkában kell tárolni, megfelelő hőmérsékletet biztosítva stb..... a metszést is nehéz állítólag csinálni. én nem mernék rá vállalkozni :rolleyes: szipi

Link to comment
Share on other sites

Szépek a virágok, szeretem őket. Ha izlenének, akkor még meg is enném őket :P :DMég nem voltam virágkiállításon, szerintem hülyén néznék ott ki :P így belegondolva. Virágok azok finom növények, én meg olyan lennék ott mint elefánt a porcelánok között.Legalább is így belegondolva. De lehet hogy nekem való hely egy virágkiállítás, még az is lehet, hogy virágkötő lesz belőlem: :D :D: :D

Link to comment
Share on other sites

figyike! a virágkiállításra nyugodtan elmehetsz, mert mindenfajta embertípus jár oda! a virágok le voltak kerítve, a hely az nagy volt, elfértél volna. :rolleyes:B) a látvány pedig lenyűgöző

Link to comment
Share on other sites

A nővérem és az egyik barátnője nagy orchidea-mániás! :) Én pedig a gyönyörű ,,virágszálakat" kedvelem! :lol: Régebben volt egypár növényem, még kaktuszom is. Most már csak a porcicák tartózkodnak a szobámban. :lol: Egyik barátomnak van bonsai-a. Az augusztus 20-i tűzijátékot már unom, inkább a debreceni Virágkarnevált kéne egyszer megnéznem... :)

Link to comment
Share on other sites

szia keves caprine666! a debreceni virágkiállításra én is kíváncsi lennék, de marhára félek lemenni, és félek, hogy nem jutnék haza a tömegtől. amúgy a gyönyörű virágszálaknak nincs kiállításuk, és nem ennyi pénzért kaphatóak. :lol::lol: szipi

 

szia keves caprine666! a debreceni virágkiállításra én is kíváncsi lennék, de marhára félek lemenni, és félek, hogy nem jutnék haza a tömegtől. amúgy a gyönyörű virágszálaknak nincs kiállításuk, és nem ennyi pénzért kaphatóak. :lol::lol: szipi

Link to comment
Share on other sites

Hát annyira nem vagyok kövér, hogy ne fértem volna el :) csak még soha nem voltam ilyen kiállításon, ujj nekem.Egyébként szia! szipi!

 

De mindenképp megnéznék egy ilyen kiállítást. Kiváncsi vagyok. Lehet hogy megfulladnék a sok virágpor miatt :D :D

van ott 1,5m magas parlagfű is? :D arra allergiás vagyok :(

Link to comment
Share on other sites

szia keves caprine666! a debreceni virágkiállításra én is kíváncsi lennék, de marhára félek lemenni, és félek, hogy nem jutnék haza a tömegtől.

Egy olyan szép ,,virágszálat", mint amilyen Te vagy nem is engednének haza! :lol::P

Módosította caprine666
Link to comment
Share on other sites

szia kedves metalgun! parlagfű nem volt a kiállításon, nem kell félned. de legközelebb okvetlenül menj el egy ilyen kiállításra, mert látványban lenyűgöző tud lenni.

 

szia kedves caprine666! köszike a bókot............... :blush: szipi

Link to comment
Share on other sites

szia kedves exile! azonnal kérjél tanácsot egy szakembertől, hátha van olyan dolog amivel segíteni lehetne rajta. szipi ;)B)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Juuj, én imádom az orchideákat! Annyira szépek! Köszi, hogy ezt mogosztottátok velünk. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...