Jump to content
PirateClub.hu

Spermagyilkos mobilok


Clark
 Share

Recommended Posts

Azoknak a férfiaknak, akik sokat használják mobiltelefonjukat, akár 40 százalékkal is kevesebb spermájuk lehet, mint azoknak, akik tartózkodnak a mobilozástól - állítja egy új amerikai kutatás, amely szerint lehet, hogy a negatív hatást a telefonok sugárzása váltja ki.

 

Minél többet mobiltelefonál naponta egy féri, annál jobban csökken a spermaszáma, és annál rosszabb minőségű lesz a spermája - derült ki egy 361 terméketlenséggel küszködő férfi részvételével végzett amerikai kutatásból.

 

A legnagnegatívabb hatás azok között volt nyomon követhető, akik naponta több mint 4 órát beszélnek mobiljukon.

 

Az ő szervezetük 40 százalékkal kevesebb spermát termelt, mint azoké, akik egyáltalán nem használnak mobiltelefont.

 

Kisebb mértékben ugyan, de azok spermaszáma is csökkent, akik kevesebbet beszéltek rádiótelefonjukon.

 

Az Ohiói Cleveland Klinika kutatási eredményei alapján előfordulhat, hogy a spermatermelést a mobiltelefonok által generált elektromágneses tér veti vissza.

 

Korábbi tanulmányok már kimutatták, hogy laboratóriumi körülmények között ez a fajta sugárzás roncsolja a spermákat. Természetes környezetben azonban ez még nem nyert bizonyítást.

 

Egyes kutatók szerint könnyen előfordulhat az is, hogy nincs ok-okozati összefüggés a mobiltelefon használata és az alacsonyabb spermaszám között.

 

Lehetséges például, hogy a gyakori mobilozás egy, az átlagosnál stresszesebb, vagy kevesebb mozgással járó élet része, és ez okozza a kisebb spermaszámot.

 

Forrás:inforadio.hu

Link to comment
Share on other sites

na igen! ezzel a mobilozással nagyon kell vigyázni. nemcsak a spermaszámot csökkenti, hanem más egyéb betegségeket is csinál. ilyen például az agydaganat, vagy süketséget is okoz, mert sokat tartjuk a fülünkön, és károsodhat a hallásunk. nekem minden alkalommal borzasztóan fáj a fülem tőle. nagyon kellemetlen érzés. :(:( pedig alig telózok.

Link to comment
Share on other sites

és akkor nem lesz családod? vagy úgy indulsz neki az életnek, hogy nem is akarsz? :o:blink::unsure: szipi

Link to comment
Share on other sites

nekem a táskám mélyén van álltalában a telefon. és ott is hagyom.

 

de én ezt tartom valószínübbnek:

"Egyes kutatók szerint könnyen előfordulhat az is, hogy nincs ok-okozati összefüggés a mobiltelefon használata és az alacsonyabb spermaszám között.

 

Lehetséges például, hogy a gyakori mobilozás egy, az átlagosnál stresszesebb, vagy kevesebb mozgással járó élet része, és ez okozza a kisebb spermaszámot."

Link to comment
Share on other sites

és akkor nem lesz családod? vagy úgy indulsz neki az életnek, hogy nem is akarsz? :o:blink::unsure: szipi

 

Csak pojénkodtam :)

 

Amúgy sztem razinak van inkább igazja :P

 

Napi 1 óra az sok? :unsure: :ermm:

 

 

Nade az hedszettel van, azt elfelejtettem :P

Módosította szaszanagy
Link to comment
Share on other sites

Lehetséges például, hogy a gyakori mobilozás egy, az átlagosnál stresszesebb, vagy kevesebb mozgással járó élet része, és ez okozza a kisebb spermaszámot.

 

Ez rám nem igaz, mert oké, hogy itthon többet telózok, de van mikor rászurolok a telefon használatára, mint ma, mikor hazaérvén láttam, hogy nincs áram a lakásba, és gőzöm nem volt mit csináljak :D Szal kénytelen voltam felhívni anyát, hogy kiderítsem mi a cink...

DE ennek ellenére szoktam én házon kívül is használni a telót... Nem azt mondom, hogy mondjuk Cooper futás alatt hívom fel a nagymamát, hogy mivan a befőttel, de azé ha menek a városba, akkor szoktam használni. Vagy ruhavásárláskor, mikor a kabátomat vettük meg, és akkor hívogattam anyát, hogy ez jól áll-e persze neki fogalma nem volt róla hogy hogy áll, mivel nem látta, mindegy...

 

Summa summarum, hogy nem biztos hogy azért van kevesebb spermám, mer otthon kockulok a gép vagy a tévé előtt....

Link to comment
Share on other sites

sziasztok fiúkák! én amondó vagyok, hogy azért vigyázzatok magatokra, és a spermátokra! jobb félni mint megijedni! :rolleyes:B) szipi

Link to comment
Share on other sites

Mindig nálam van a telo,ott lapul a zsebemben,a telomon hallgatok zenét,játszok,meg persze az alapfunkiciókra is használom :lol:

Nem csak a teloszugároz,hanem Bluetooth headset is ha használod bluetoothos telodon.

Link to comment
Share on other sites

Hallottam erről, de ebben a világban mi nem káros?????

Már lassan az is káros ha levegőt veszek!!! :(

 

Én meg amugy is az sms híve vok!!!!! B) Teló csak ritkán ha muszály!!! B)

szia kedves sanyiboyy! ebben teljesen igazad van, de fontos szemelőtt tartani azokat a dolgokat, hogy vannak olyan tényezők, amiket el vagy ki tudunk kerülni, és nem kötelező elébük menni. gondolom, te sem akarod szándékosan károsítani az egészségedet. én is sms híve vagyok. :rolleyes:B) szipi

Link to comment
Share on other sites

hát nemtom... én napi 1-2 órát legalább telefonálok , még nem számoltam össze, rekordom egyhuzam 4,5 óra... nem hinném, hogy komolyabb károsodás ért volna. Jól hallok , nincs agydaganatom és azt mondják, hogy a kisflamerek számával sincs gond :D de ahogy sanyiboy is mondta, ma már mi nem káros?!

 

szerk.: számítógép nem káros?? :P:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...