Jump to content
PirateClub.hu

Kamerából--->pc-re


t.Csaba
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

És amelyik alaplapon van firewire bemenet.Az usb-t 2.0 még nem próbáltam.Szerintem az ujabb cam-ok

már támogatják.De valószinűleg nem az átviteli sebesség lesz probléma , hanem a rögzítésre használt program.A Picard általt ajánlottat nem ismerem,de biztos jó az is.

 

Link to comment
Share on other sites

nem olyan régen nekem is voltak ilyen problémáim de a sok kísérletezgetés után csak tökéletes lett

 

amit most írok az csak egy afféle sablon

- van a kamerám (HI-8-as kamera, kicsit régi tudom)

- és van a TV-Tunerem a Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert

- és hozzá kaptam (a driver cd-n kívül) 2 cd-t

- progi feltelepít a neve: Ulead DVD MovieFactory 4.0 (full eredeti, nem trial, cd-kulcs is van hozzá)

 

nagyjából ennyi a dolog többi részét nem írom le mert már csak a progi configulása van hátra és a capturem de még vmit leírok

 

és mpeg2 formátumban veszem fel a kameráról a gépre 352X288 méretű

2000 kbit/s-es videó 44100 khz, 192 kbit/s-es stereo hang és 4:3-as arányú videót

egy: AMD ATHLON XP 2400+ ~2 GHZ, 1GB RAM 266 MHZ-es géppel

azért veszem fel így mert ez is egy szabvány méret a DVD-nek ezért a TMPGEnc DVD Author nem fog sikítani

még egy dolog egy nagy probléma: ezt nem tudom pontosan de amikor AVI-ba vettem fel akkor mindig kevesebb mint 25 fps-sel vette át és konvertálás után DVD-RE (TMPGEnc 3.0 XPress-sel) csúszott a hang de így nem

Módosította DArK
Link to comment
Share on other sites

usb-vel ne csináld mert állítólag katasztrófális minőség lesz

inkább ieee1394-el (firewire) csináld

kazi betesz capture indít kamera lejátszás módban megnyomod a play gombot

a gép csak azt veszi fel amit a kamerán látsz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

egy kis kiegészités. usb 2.0 -ról felvett anyag,352x288. firewire kártyáról pedig,768x576.na emiatt jobb felvenni firewire kártyával. usb-ről kockás a kép,a másikról pedig nem. egyébként nekem is hasonló a gépem. a felvett MPEG-et,pedig át tudod konvertálni dvix-be egy bevált konvertáló progival.nekem philips tuner kártyám van és a WinDVDR 2-vel rögzitem a kazit.1.osztályú.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...