Jump to content
PirateClub.hu

Western Filmek


Mr.TKD
 Share

Recommended Posts

A Volt egyszer egy vadnyugat és a Hét mesterlövész az etalon.

A Keoma, mint olasz western is nagyon tetszett .

Amit én ehhez a listához tudok még írni, az a régiek közül a Silverado, és az Idegen a cowboyok között, ezek igazán nagyon jók.

A Gyorsabb a halálnál viszont borzalmasra sikeredett, éppen Sharon miatt.

Link to comment
Share on other sites

Volt egyszer egy vadnyugat, A jó, a rossz és a csúf, A hét mesterlövész - ezek számomra a nagy klasszikusok, és az a poén, hogy az első kettő tulajdonképpen "spagettiwestern" :D. Harmonika és Frank párbaja, illetve Cheyenne humora és Morricone zenéje teszik igazán felejthetetlenné az elsőt.

Nagyon tetszett még a Vad banda, a Nincs bocsánat, a Butch Cassidy és a Sundance kölyök, de a humorosabb westernekből a Nevem: Senki-t és az Aranyeső Yuccában-t is nagyon szeretem és bármikor újra nézném.

A "cartmanos fikázónak": a westernfilmekben nem pudingot, hanem babot zabálnak, ennyit Cartman IQ-járól :P.

Nagyon jó film szerintem a Farkasokkal táncoló és főleg a Kis nagy ember is :).

Anno rajongtam az indiános könyvekért és filmekért (az NDK-s filmek nagy sztárja volt akkoriban Gojko Mitic), a mai fiatalok viszont már képtelenek végigolvasni/végignézni 1-1 indiános történetet, inkább a misztika és a varázslat vonzza őket.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Rengeteg jó western van, kedvenceim Sergio Leone filmjei, Charles Bronson főszereplésével készültek, illetve nélhány John Wayne filmet is imádok (Rio Bravo, El Dorado). Le Van Cleef és Gregory Peck főszereplésével is készült jónéhány minőségi darab.

A Vad Banda is egy must see.

És persze a Hét mesterlövész.

De minden idők legjobb westernje kétségtelenül a High Noon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ezeknek a filmeknek hangulata van. tényleg, sok western film, kitűnő alkotás.

gyüjtöm ezt a műfajt ,mert hangulattól függetlenűl, mindig találok olyat ami megfog .

remek alakításokat láthatunk bennük,a legtöbb menő szinész szerepelt egyszer,ha nem

többször western filmben. az erőteljes alakításoktól ,a pille könnyű vígjátékig széles a

repertoár. csak el kell kezdeni ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...