Jump to content
PirateClub.hu

Intel Core2 Duo E4400 2.00GHz


Recommended Posts

Ilyen processzort szeretnék, mert már mindenhol hallottam, hogy ilyen jó, meg olyan jó. De le tudná vki írni pontosan, hogy milyen tulajdonságai is vannak ennek. Azt jelenti, hogy 2 db 2.00GHz-s processzorból áll, ami=4.00GHz? Mert ez a 2 GHz nem mond nekem olyan sokat, mert már itthon 2.4-es proci van. Vagy mi az előnye ennek a procinak? Vagy a teljesítménye növelhető? Bocs a sok kérdésért de nem akarom elkapkodni a proci vásárlást, mert ez a "szíve" a gépnek.

Link to comment
Share on other sites

Igen, egyenként 2GHz-s magjai vannak. De SOHA sem szorozzuk meg kettővel (tehát soha sem lesz 4GHz)! Egy proci nem csak órajelből áll.

Valószínű hogy valami Celeron vagy Pentium procid van, azokkal össze sem lehet ezt hasonlítani.

A teljesítménye természetesen növelhető az órajel emelésével.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Kedves DaWe, úgy tűnik, hogy nem vagy szakmabeli, legalábbis a kérdésedből az derül ki / a 2. kérdésedre gondolok, ui. az első kérdésedet nem tudom értelmezni / . Az órajel minden digit áramkör alapvető eleme, azaz az órajel sebességén fog dolgozni az érintett chip, azaz minél magasabb annál gyorsabb. Az órajelet pl. processzornál vagy a szorzóval / ha nem locked/ , vagy az FSB értékének a növelésével lehet növelni. Amennyiben további kérdésed van, és pár mondattal meg lehet válaszolni, jelezd, és megpróbálunk segíteni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget krisz

;)

Szerinted hány GHz-ig lehet a max teljesítménye?

És hogyan lehet az órajelet megemelni és mit is jelent ez az órajel?

A max teljesítményét nem tudom (úgy 3,5 vagy a fölött), de neked nem szabad eddig felvinned. Csak vízhűtéssel.

Neked 3-on lenne az ideális. Ha majd kell segítség ebben a tuningolásban, szólj és segítünk ;)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítségeteket, így már sok minden megvilágosodott :lol:

Tehát ha megkapom a procit akkor alapból 2.GHz lesz? És akkor ezen kell majd tuningolni?

Van vmi teljesítménybeli (nem fogyasztásbeli) különbség egy 3 Ghz-re felfokozott Core 2-es és egy Intel Pentium 3 Ghz-es között?

Jah és nekem 2.4 Ghz-s Celeron procim van. Tehát amikor ezt megkaptam, akkor már 2.4-en pörgött vagy ezeknek alapból alacsonyabb az órajele és 2.4-ig lehet megnövelni?

Link to comment
Share on other sites

Nah jó mostmár csak az alaplapot nem tom, hogy mien legyen-->vmi jó, de ne drága

:lol:

Jah és ilyen configot szeretnék:

Alaplap-->????

Memória-->2x1024MB 1066MHz

Processzor--->Intel Core2 Duo E4400 2.00GHz

Winchester--->320GB

VGA kártya--->Gigabyte NX76G512P-RH nVidia GeForce 7600GS 512MB

Hát ennek a videokártyának semmi értelme sincs, úgysem tudja kihasználni az 512 megát. Egy 256 megás Inno3D 8600GT lenne jó választás (pár ezerrel drágább) és azért érezhető a különbség a két kártya között.

Alaplapnak pedig egy Gigabyte GA-P35-DS3-at ajánlok. 24 körül van.

Link to comment
Share on other sites

Hát ennek a videokártyának semmi értelme sincs, úgysem tudja kihasználni az 512 megát. Egy 256 megás Inno3D 8600GT lenne jó választás (pár ezerrel drágább) és azért érezhető a különbség a két kártya között.

Alaplapnak pedig egy Gigabyte GA-P35-DS3-at ajánlok. 24 körül van.

 

méghogy a vganak semmi értelme sincsen akkor mitakar 2x 1024 ddr 1066 os rammal :lol: értelmetlen pénzkidobás 1066 os ram hejett ddr2 800 asat vennék és lenne + pénz a ramokból jobb vga ra vagy procira

Link to comment
Share on other sites

bár nem engem kérdeztél, de én is válaszolok, az a kártya kb. 18e, egy inno 8600gt 256 ddr3 ram-al pedig 23 (most annyi akciósan az aqua-ban), és azt a plusz ötezret bőven megéri..

 

itt a tesztekből láthatod a különbségeket:

 

http://prohardver.hu/teszt/geforce_8600_es_8500_videokartyak_tesztje/geforce_8600_es_8500.html

Link to comment
Share on other sites

512-es 8500GT-nek sincs értelme. Még akkor sem lenne ha DDR3-as lenne, de DDR2-es kártyát venni manapság vétség.

Jah most már értem, hogy miért mondtad, h nincs értelme a gigabyte vga-nak :) . Mert DDR2-es az is :lol:

Etoo nem igazán tudtam kivenni abból az oldalból, amit adtál, hogy ez a vga támogatni fogja a directx 10?

Mondjuk ha nem az se nagy baj, amíg nem adnak ki olyan játékot amihez directx 10 kell :)

Link to comment
Share on other sites

igen arra gondoltam :) akkor valószínű, hogy az a videokari lesz, köszi a segítséget ;) Ha nem segítetettek volna megvettem volna a gyengébben,köszi örök hála ;) mondjuk a gépből úgyis csak karácsonykor lesz vmi, mert addig hátha lejjebb mennek az árak :lol: , de nem árt időben tájékozódni a dolgokról

Link to comment
Share on other sites

Kinéztem egy másik alaplapot, amely a ddr2-es és a ddr3-as ramokat is tudja támogatni, amely hosszútávra előnyösebb lenne: ASUS P5KC

Már csak az a kérdés, hogy ez passzolni fog a configomhoz? :o

És gondolom szoktak olyan időszakok lenni, amikor szokásosnál is jobban zuhannak az alkatrészek árai.

Tud vki ilyen időszakot? A karácsony annak számít? :blink:

Link to comment
Share on other sites

A P5KC jó lenne neked. a DDR3-at 4 gigáig tudja kezelni, ami nem rossz, csak még nincs 2 gigás modul (semmilyen).

Úgyhogy a DDR3-al nem sokat érnél ennél az alaplapnál (mert szerintem 2 foglalat kevés).

Jobb lenne a Giga deszka.

Az árzuhanásról meg annyit, hogy Karácsonykor pont felmennek az árak (mert mindenki ajándékot vesz, bla bla bla), de Karácsony után nagy árzuhanás várható (mivel akkor már senki sem vesz ajándékot, bla bla bla :) ). Remélhetőleg mindenből.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...