Jump to content
PirateClub.hu

Hogyan olvassuk a testbeszédet?


Szipi
 Share

Recommended Posts

Egy sikeres hódító nemcsak olvasni tudja mások testbeszédét, hanem remekül ismeri és irányítja sajátját, hogy fellépése mindig magabiztos legyen. Mindenesetre az is nagy előny, ha jól kiismered mások testbeszédét.

 

A következő jelek - mármint ha ezekre figyelsz - nagyon jól jelzik, hogy mennyire érdeklődik irántad a partnered. Még akkor is érdemes ilyen jeleket tanulmányozni, ha történetesen nem te vagy a helyzet egyik szereplője - ez lehet bármilyen hétköznapi helyzet, pl.: egy bárban. Gyakran előfordul, hogy a férfi azt hiszi, nagyon jól halad, de nem fordít figyelmet a kiszemelt nő testbeszédére, hiszen akkor rögtön rájönne, hogy valami nem stimmel.

 

A biztató jelek

 

Ajkak:

 

- széles mosoly, nyugodt arc

- ajkak harapdálása; látszik a nyelv hegye; a nyelv az ajkat nedvesíti vagy könnyedén megérinti az elülső fogakat

- az ajkak nedvesítése, néhányan csak az alsó illetve a felső ajkat nedvesítik, mások pedig a nyelvet végigfuttatják mindkét ajkon

- a köröm fogak közé helyezése

- az ajkak szétnyitása, mellkas előretolása

 

Szemek:

 

- mélyen belenéz a másik szemébe, érdeklődő tekintettel, a pupillák kitágulva

- szemöldökét felhúzva tartja néhány másodpercig, gyakran még mosolyog is hozzá és szemedbe néz

- beszéd közben - vagy távolról - rád kacsint

- beszéd közben többször pislant, mint általában, szempilláit rebegtetve

- a szemöldökét felhúzza majd visszaengedi egy mosoly kíséretében

 

Haj:

 

- az ujjait keresztülfuttatja a hajában, vagy csak végigsimítja

- a hajait csavargatja az ujjaival, miközben a beszélgetőpartnerre néz

- a hajait folyton hátradobja

 

Ruházat:

 

- a ruhaszegély felhúzódik, kicsit többet fedve fel a lábból

- ha olyan ruhát hord, amin keresztül látszanak a mellbimbói, és látod, hogy megkeményednek

- a saját ruháját nézegeti, egyengeti vagy simítgatja, hogy csinosabbnak látszódjon

 

Ha ül:

 

- ha szól a zene, a ritmusra mozog, miközben rajtad a szeme

- ha leülsz hozzá, kiegyenesíti magát és kissé megfeszülnek az izmok a testén

- lábai kissé szét vannak nyitva

- a keresztbe tett lábbal ül, hogy a combjai látszódjanak

- lábait enyhén egymáshoz dörzsöli

- lábait enyhén az asztal lábához dörzsöli

- az összekulcsolt láb feje feléd mutat, miközben fel és le hintázik

 

A kezek:

 

- a tenyerét feléd mutatja

- miközben hozzád beszél, a könyökét a másik kezének tenyerében pihenteti; az alátámasztott kéz tenyere a felfelé mutat

- csuklóit fel-le irányban dörzsöli

- egyik kezével megérinti a mellét

- az állát vagy az arcát simogatja. Ez azt jelzi, hogy szerinte van bennetek valami közös :-)

- a kulcsával babrál, a kezét fel-le irányban mozgatja a poharán, vagy más dolgokat vesz fel és tesz vissza az asztalra

- az ékszereivel játszik, esetleg fel-le irányban simogatja őket

- megérinti a kezedet, válladat, combodat miközben hozzád beszél (ha eddig még nem kezdted volna el simogatni, tökfilkó :-))

- mikor elmész mellette, úgy tesz, mintha az óráját nézné

 

A hangja:

 

- felemeli vagy lehalkítja a hangját, hogy a tiéddel egyezzen (ugyanolyan hangosan / halkan beszél, mint te)

- ugyanígy egyezteti a beszélgetés tempóját

- ha nevetsz, veled egy időben nevet ő is

- nagyobb társaságban csak veled beszél és teljes figyelmét neked szenteli

- egyre hangosabban ismételgeti az "igen" szócskát, miközben erőteljesen beléd kapaszkodik (remélem ezt már eddig is tudtad :-))

 

Egyéb:

 

- utánozza a jelzéseidet és a testtartásodat

- kissé kipirosodik, ha veled beszélget

- a cigarettafüstöt egyenesen feléd (vagy felfelé) fújja

- egy partin - rendszeres időközönként a semmiből tűnik fel és ahogy helyzetet változtatsz, úgy látszik, mintha megint a semmiből tűnne elő, és egyenesen a te irányodba néz (TÉGED néz, érted? :-)) esetleg véletlenül beléd botlik, megérint, stb.

 

Ha ezek a jelek megnyilvánulnak, - akár csak egy részük is - az azt jelenti, hogy az illető fogékony a közeledésedre. De mielőtt eljutnál odáig, hogy meghódítottad, lehetséges, hogy változik a testbeszéde, ahogy egyre hosszabban beszélgettek. Tehát legyél figyelmes, és ha véletlenül valami ezzel ellentétes megnyilvánulást vennél rajta észre, válts témát, és várd meg, hogy mi történik.

 

A következő jelek általában biztosan működnek mindkét nem esetében:

 

Érdekelsz:

 

- oldalpillantások

- néhányszor rád néz

- pár pillanatra szemkontaktust teremt

- földre szegezi a pillantását, utána pedig félrenéz

- testhelyzetet vált

- igazgatja a haját, ruházatát

- testét feléd fordítja

- félrebillenti a fejét

- enyhén hunyorít

- mosolyog

- a tiédhez hasonló testtartást vesz fel

 

Nem érdekelsz

 

- nem keresi a tekintetedet

- elnéz melletted

- ha megtöri a szemkontaktust, nem lefelé, hanem oldalra néz először

- testtartása változatlan marad

- nem igazgatja a ruháját

- testét más irányba fordítja

- fejét nem billenti félre

- semleges, udvarias arckifejezés

 

A legtöbb ember félelemmel - és persze némi izgalommal - viseltetik olyan helyzetekben, amikor társas kapcsolatot kell létesíteni idegenekkel. Vagyis ritkán vesznek fel nyitott testhelyzeteket a beszélgetés elején. De ha már belemerültek a beszélgetésbe, akkor észre lehet venni, ahogy egyre jobban nyitnak a másik felé - abban az esetben, ha az illető szimpatikus. A másik fontos dolog: minél jobban nyitott vagy te magad, annál többet várhatsz el beszélgetőpartneredtől.

Link to comment
Share on other sites

Van közte olyan amit eddig én se tudtam!

 

Érdemes elolvasni egy testbeszéddel foglalkozo szakkönyvet álláskeresőknek is, mert a profi HR-esek is ismerik a testbeszédet és a megitélésedben a mozdulataid is beleszámítanak...

 

(bocs, hogy nem teljesen a témához illik!)

Link to comment
Share on other sites

hááááát, én ezekre a testbeszédekre nem vennék mérget, mert egy pasit úgy is fel lehet korbácsolni, hogy mellőzöd a pillantásodat, elfordítod a fejed, úgy csinálsz mintha nem is érdekelne, pedig majd bele döglünk abba, hogy odajőjjön hozzánk, és megismerkedjen velünk. de ez is lehet felhívás keringőre, és ne hagyja ki egy pasi sem, sőt ne adja fel. :lol: szipi

Link to comment
Share on other sites

háááát, az a nagy helyzet, hogy én csak úgy alapból szoktam ismerkedni, de nem olyan célzattal, hogy becserkésszem mint pasit, hanem emberileg. szeretek társalogni, kommunikálni, de én nem szoktam teketóriázni, mert ha rámpillant egy pasi, és még mosolyog is, vagy egy élethelyzetben elindul egy dumizás, akkor nekem nem kell bevetni ezeket a trükköket. bár az a nagy helyzet, hogy mivel közvetlen vok, sokszor ilyenkor félre is értik a nem görcsölésemet. :lol: szipi

Link to comment
Share on other sites

Igen...azt hittem az utolsó randimon h jó vagyok a lánynál...egyfolytában szemembe nézett...kulcsával babrált az asztalon, a kezében, leejtette-felvette kb háromszor...meg hogy ő ráér...aztán kb 5 perc múlva mégis sürgős dolga akadt. :unsure: Ááá, nem hiszek én az ilyenekben...minden ember más, a vérprofi testbeszélők pedig tudják leplezni, esetleg ki nem mutatni szándékaikat a másikkal szemben! :P szerintem. Főleg aki tanult többek közt viselkedéskulturát (pl én :P )

Link to comment
Share on other sites

greg82! amit leírtál a lányról, a tevékenységeit, az amiatt volt, mert zavarban volt. és ilyenkor nemtől függetlenül ebből a kínos helyzetből minden ember ki akar hátrálni. mivel te nem oldottad benne ezt a feszkót, így kénytelen volt azt mondani neked, hogy dolga van. így oldotta meg az az élethelyzetet. szipi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

az biztos, hogyha a kedvességnek bármilyen formában megnyilvánul, akkor tuti nyerő helyzetben vagy, azaz lehet próbálkozni a hódítással. szipi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Föleg csak ezek számítanak... Nagyon ritka az olyan aki oda megy hozzád és lesmárol mert nagyon tetszel neki.... :D De olyan sok van hogy ha szimpi vagy akkor keres a tekintetével meg hasonlok...

Módosította spdeluxe
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót!
Link to comment
Share on other sites

Bocsi h beleszólok,ne idézz előtted szólót :) egyébként igazad van

És szipi ezeket Te fogalmazod? :D :D :D :D

Nem muszáj komplikálni a dolgokat,az ember általában úgyis érzi valahol belül,h szimpatikus-e a másiknak,teccik-e neki v iesmi. Észreveszi a jeleket.Bár persze ezek a dolgok amiket leírtál gondolom igazak,de ez már egy kicsit oan Cosmo-ba illő nem? :) oan mint a szex,az ember nem az újságokból tanulja...

Azért értékelem ezt a szép leírást,mert igenis van haszna..és naon szépen összeszedett...ezért is gyanakodok kicsit :) vagy újságíró vagy,v Ctrl+C,Ctrl+V :D :D

Link to comment
Share on other sites

hát én már feladtam azt, hogy megértsem a nőnek nevezett bonyolúlt életformát... :P

(boccs lányok... :D )

 

sose voltak ilyen jellegű problémáim... elég közvetlen vagyok, meg nyitott, ezáltal hamar ismerkedem... de ez az egy csaj kifog rajtam...

egyszer úgy érzem szeret, egyszer meg lekezel... pff... aztán most döntsem el... :D

 

DE SOSE ADOM FEL :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Ez a testbeszéd nem az igazi. Én is udvaroltam egy lánynak, állandóan rám mosolygott, hagyta, hogy a teaházban összeérjen a lábunk, meg meg is simogattam a combját, sokat beszéltünk msn-en. Aztán egy hét múlva kinyögte, hogy bocs, de neki már van barátja... Nők... A barátnőjétől tudom azóta, hogy régen megvan már a pasija, csak hol jóban vannak, hol nem. Utálom az ilyen csajokat! Szemetek, csak szórakoznak az emberrel!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...