Jump to content
PirateClub.hu

ASRock 4CoreDual-SATA2 gondok!


Recommended Posts

A gépem:

Alaplap:Abit IC7

Proci:3.2Ghz Prescott

Memória:2x512 DDR400(noname)

Videokari:HIS ATI X1950Pro(AGP)

HDD:Seagate 250Gb Sata

Táp:Chieftec 400W

Ezzel a gépemmel semmi gond nem volt, minden jól működött csak gondoltam, hogy fejlesztem egy kicsit ígyhát vettem egy ASRock 4CoreDual-SATA2 alaplapot és bele egy Core2Duo E6600-as Procit.A memória,videókártya,hdd,táp ugyan az maradt mivel támogatja az alaplap!

A gondom a következő:

Amikor bekapcsolom a gépet nincs semmi gond idítóképernyő látszik, de amikor töltene be a Windows akkor a monitor készenlétbe kapcsol, ekkor nyomok egy reset-et és a windows rendesen betölt.Ez nem minden indításnál van, valamikor egyböl betölti a windows-t!Szerintetek mi lehet a probléma?Ja egyébként amikor megy a gépem semmi gond nincs vele játékok alatt sem fagy le csak az indítás nehézkes egy kicsit.:)

Link to comment
Share on other sites

én igy most memóriahibára tippelnék... (noname is, meg nem is biztos, hogy az új alaplappal kompatibilis) (ugye újraraktad a vinfost a csere után, mert akkor az a baj)

 

egyébként az alaplap is lehet..., ASRocknál nem lehet mindig biztos az ember <_<

 

futtass le egy memtest-et..., hiren's bootcd-n van (azért ezt szedd le és ne csak a memtestet, mert van még rajta egy halom tesztprogi..., szal az egész gépet végignézethed)

Link to comment
Share on other sites

én igy most memóriahibára tippelnék... (noname is, meg nem is biztos, hogy az új alaplappal kompatibilis) (ugye újraraktad a vinfost a csere után, mert akkor az a baj)egyébként az alaplap is lehet..., ASRocknál nem lehet mindig biztos az ember <_Köszi erről a hiren's-ről még nem hallottam!Kipróbáljuk!OKES
Link to comment
Share on other sites

A memtest nem talált semmi problémát!

Még azt nem értem, hogy a 400Mhz-es ramok miért csak 320Mhz-en mennek.A bios-ba is 400van beállítva!

Kicseréltem a ramokat 2x256MB 400Mhz Kingmax-ra, most elsőre bejött a win,de ezek is 320Mhz-en mennek!

Egy pár napig hagyom ezeket a ramokat hátha télleg a noname ram volt a hibás!!

Link to comment
Share on other sites

ahh, szóval ez is egy hibrid csoda..., nah akkor annak betudható a DDR1-nél látott sebességcsökkenés...

 

jó élet tudja, hogy mit fog csinálni, ha 2 DDR2-es modult raksz bele... :blink: , lehet, hogy menni fog 667-en, lehet, hogy nem..., egyébként nincs lényegbeli sebesség különbség a 320 és 400 között és 667 közt se nagyon lesz (főleg, hogy a ddr1-nek jobb az időzitése)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...